Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1012 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 68  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. szept. 19., szerda 08:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
:))). Én is szeretlek titeket!
dobb.
(})(})

Izé, az ima tényleg jól jönne.
A projekt röviden: csinálunk a napközis csoportnak egy honlapot. Olyan holnapot, ami hetente frissül. Egyelőre egy faliújságra csináljuk meg, már nagyjából megvan, hogy hogy fog kinézni. Van már vagy öt rovatunk, meg egy lelkes dizájnerünk. És egy aranyos karbantartó bácsi, aki segített fölfúrni az egeret, meg a kereteket.
És mindig csütörtökön fogunk frissülni.
Amit meg leszedünk, azt egy archivállat füzetbe lerakjuk (Co NET), és év végére lesz egy jókis naplónk.
Most izgalmas, mert nem rágtam a kissrác szájába, hogy attól még, hogy nem vagyok ott, frissítse a már csak .... nap c. számlálót, de hátha eszébe jutott tegnap...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 19., szerda 08:51 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Ez tökjóóóóóó! :mrgreen:

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 19., szerda 08:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kamilla, ez egy nagyon jó ötlet!
Egyébként pedig azt biztosan tudatosítod, hogy sokkal nagyobb hatással vagy a gyerekekre, mint gondolnád. Ha a gyerek megszereti a tanítót, akkor mondhatom én, hogy: de kislányom, a 2*2 az 4,ha a tanítónéni tévedésből 5-öt mondott, akkor azt fogadja el.Amit a tanítónéni mond, az az igaz.
Persze a gimiseknél ez már nem működik.

Off:

nyűgeim: lefagy a gép..mire újra beindul, s elkezdek írni, valaki becsenget..hogy lehet így fórumozni? :roll:
ON


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 19., szerda 20:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Érdekes ez. Sajnos a hatások negatívban is ugyanilyen erősek, úgyhogy ebbe az egészbe inkább jobb nem belegondolni.

Tündi sokszor megkérdezi, miért kell dolgozni mennem, és én sokszor elmondtam neki, hogy felnőtt vagyok, és a felnőttek mind elmennek dolgozni. Erre ő párszor már megkérdezte, hogy 'mikor leszek már felnőtt?' - érdekes ez is, hogy erre mit lehet válaszolni egy két és fél évesnek, akinek még nem nagyon van időfogalma, de ma este tette fel a csúcs kérdést: 'Mikor leszek már anyukád, te mikor leszel már Tündi?'. Most mondjátok, mi meg nem terem egy ekkora fejben...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 27., csütörtök 09:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Én egy kicsit hasonlítok Kétvirágra, a japán túristára, aki abban a hitben él, hogy vele igazából úgyse történhet semmi baj, és majd úgyis minden megoldódik. Az erről való lenevelés folyik erősen. Lehet ránk gondolni.
Egy hetedikes lány tegnap összehúzott szemmel - 'nemérdekelmennyirenézelhülyének-akkorismegmondom'-állásban közölte velem, hogy ő örökké fog élni. Tündérjófej. Azér is nem megy nekem ez az egész, mert ennyire kötődöm érzelmileg egyikmásik gyerekhez.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 27., csütörtök 10:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
rólad mindig az jut eszembe: EMBEREKET az oktatásügybe!!!!

annyira jó lenne, ha nem csak a JÓL OLAJOZOTT PEDAGÓGIAI GÉPEK érvényesülnének...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 28., péntek 11:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Szerintem az érvényesül, aki jól csinálja.
Aki nem, az vagy elmenekül, vagy belerokkan. Ez egy nagyon is igazságos pálya.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 28., péntek 11:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
és a belerokkant néhány gyereket is... :?

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 28., péntek 12:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
"Volt nekem sok rossz tanítóm,
volt nekem egy jó is.."

sőt több jó tanítóm is volt, de a legjobbtól megvonták a tanítási engedélyét, mivelhogy a férje lelkész volt...csak mikor szelídült a szoci, zongoraórát tartott- ott aztán tanulhattam- ha nemis zongorázni, mert tehetségem nem volt- de becsületet, kitartást, pontosságot, elvárást magammal szemben- és még sorolhatnám, milyen nagyszerű ember volt..


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 28., péntek 12:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Indu írta:
és a belerokkant néhány gyereket is... :?


Ja, emlékszem, te írtad egyszer, hogy fontolgatod, hogy nem fog suliba járni a fiad, hanem majd te otthon... Hogy vagytok amúgy? Mekkora már?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 28., péntek 12:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Amúgy ez azért csapdás, mert a szigorú tanárt, aki miatt ugye megrokkannak a gyerekek, aki irgalmatlanul helyrerakja őket, leüvölti a fejüket, beír napi huszonöt intőt, senki se szereti, de csak akkor nem, ha a saját gyerekéről van szó.
A többinek, akik miatt az ő egyetlenje nem tud figyelni, meg akik beleviszik mindig a rosszba, azokak igenis ordítsa le a fejét a tanár, és írjon be nekik napi huszonöt intőt fejenként, lehetőleg buktassa is meg őket, hadd tanulják meg, hollakik a zúristen. Tisztelet a kevés kivételnek.

Múlt héten megkértem a csoportomat, hogy tegye föl a kezét, aki a többiek miatt nem tud figyelni. Mindenki föltette. Megkértem őket, hogy most nézzenek körül, keressük már meg azt a titokzatos 'többiek' nevű bandát, és intézzük el őket...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 28., péntek 16:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
>Ja, emlékszem, te írtad egyszer, hogy fontolgatod, hogy nem fog suliba járni a fiad, hanem majd te otthon... Hogy vagytok amúgy? Mekkora már?
1év négy hónapos - és sztem nem lesz bennem elég kitartás az otthontanulásra, meg azért nem akarom ennyire elszigetelni se. De azt fontos megjegyeznem, hogy elsősorban a gyerekek hatásától féltem, bár egy kiégett tanár is elég kártékony.

Nem a szigorú tanárok ellen vagyok, sőt! Volt egy ofőm, akire a mai napig jó szívvel emlékezem - ő egy hétvégi leckére feladott 150 mondatot - magyarul, németül. Napi szinten röpködtek az egyesek (kicsit azért túlzásba vitte, volt, hogy haza kellett mennem, annyira gyomorgörcsöm lett egy szakköre!!! előtt) sokan az oszt társak miatt utálják is. De mégis végtelenül elhivatott volt, szilárd értékek mentén fegyelmezett, tiszteltük és szerettük is, mert fontosak voltunk neki, a szabadidejét is ránk áldozta (egyedülálló volt) Az osztály 80-90%-a általános isk végén letette a középfokú nyelvvizsgát németből.

Szóval nekem személy szerint bejön a poroszos módszer. Inkább a lelkiismeretlen és kiégett tanár a leggázabb, meg ha az értékrendje nagyon más mint az enyém. (Bár ez a brutál-porosz, amiről írtam - szintén okoz - okozott is sok gyereknél az osztályunkból - egy életre kiható sérüléseket) De ésszel jó, sztem.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 28., péntek 18:50 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 10:02
Hozzászólások: 159
Tartózkodási hely: Révkomárom (Szlovákia)
Tök jó olvasni titeket. :D
Épp most tanulok pedagógiát, hogy milyen a jó tanár. :D
A mi felsorolásunk alapján:
- Minta értékű
- hiteles
- türelmes
- meglátja a pozitív tulajdonságot
- magas szintű pedagógiai, pszcihológiai, módszertani műveltséggel rendelkezik
- kreatív
- felelős a gyermekekért
- gyermekszerető
- szilard jellemű

Na meg a konfliktushelyzetekről is tanultunk, hogy létrejöhet abból fakadóan is, hogy eltérő a tanári/otthoni értékrend és követelményrendszer...

_________________
"Úgy szeressétek egymást, ahogyan én szerettelek titeket." / Jn. 15, 12./


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 28., péntek 20:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Tegnap voltam szülői értekezleten, ahol az igazgató az aulában kisebb beszédet tartott az egybegyűlt szülőknek. Elmondta többek között, hogy a tanári szakma megbecsültsége ott tart, hogy a múlt évi legkevésbé keresett felsőoktatási helyek a tanári helyek voltak. Nem indítottak szakokat sok egyetemen, illetve a matematika, fizika tanári szak felvételi ponthatára a minimálisan elérhető 72 pont volt az ELTE szakon. (Remélem az egyetemet félreértettem)

Ez a legkevésbé keresett, megbecsült pálya. Lassan hasonlóképpen, mint az egészségügyben, csak a megszállottan szolgálni, nevelni akarók, meg a nagyon tehetségtelenek lesznek ezen a pályán. Az igazgató félti az unokáit, mert szerinte nem lesznek majd tanárok, akik tanítani fogják őket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 29., szombat 20:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Szeretnék Jamaikán lakni. Vagy Barbadoszon. Vagy végül is mindegy, csak karibi sziget legyen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1012 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 68  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség