Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 203  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 12., péntek 12:06 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Gyógyszerészeti asszisztens. Ez egy OKJ-s képzés.

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 12., péntek 12:08 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Ez a szak neve. 2 éves, és egy harmadik éven szakasszisztenssé lehet az ember, tehát expediálhat.
Csak azért csinálom, mert ahogy alakulnak kis hazánkban a dolgok, egyre halványabb a remény, hogy az eredeti pályámról mehessek nyugdíjba (zongoratanár, zenetörténettanár vagyok)... :oops:

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 12., péntek 12:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
no igen... a több lábon állás sosem árt :D

(mondja ezt egy gépészmérnök/szakfordító/digitális vágó/rendszergazda/zenész :D:D:D)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 12., péntek 12:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
(sóhaj)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 12., péntek 12:42 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Nekem még mindig nem fér bele a buksimban, hogy hogyan jut eszébe egy zongoratanárnak, hogy gyószerészeti asszisztens (vagy mi a csuda) legyen. Én is zongoratanárnak készültem, de a pályamódosításkor eszembe nem jutott volna, hogy reál irányba induljak el. Ez is bizonyítja, hogy semi milyen sokoldalú! :D

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 12., péntek 12:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Persze mert neked nincs gyógyszertárad :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 12., péntek 13:09 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Ez igaz... És nem is tervezem.
Lelkésznek kell lenni, ott mindig van meló! :D Hja, a megélhetés az más kérdés... :oops:

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 12., péntek 21:28 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
JennyT írta:
Ez igaz... És nem is tervezem.
Lelkésznek kell lenni, ott mindig van meló! :D Hja, a megélhetés az más kérdés... :oops:


Zongoratanárként is van meló mindig, a megélhetés ott is más kérdés... főleg most.

Nekem nincs gyógyszertáram, anyósoméknak van, de már nem sokáig, mert nyugdíjba mennek.

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 12., péntek 21:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
semibrevis írta:

Zongoratanárként is van meló mindig, a megélhetés ott is más kérdés... főleg most.

Nekem nincs gyógyszertáram, anyósoméknak van, de már nem sokáig, mert nyugdíjba mennek.


Hát kezdem érteni, hogy miért is tanulsz te most gyógyszerész szakon! Ha át tudnád venni a boltot akkor nem lenne tovább anyagi gondod, az biztos. Csakhát akkor csak hobbiból zongorázhatnál ezentúl...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 12., péntek 21:48 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
rosta írta:
semibrevis írta:

Zongoratanárként is van meló mindig, a megélhetés ott is más kérdés... főleg most.

Nekem nincs gyógyszertáram, anyósoméknak van, de már nem sokáig, mert nyugdíjba mennek.


Hát kezdem érteni, hogy miért is tanulsz te most gyógyszerész szakon! Ha át tudnád venni a boltot akkor nem lenne tovább anyagi gondod, az biztos. Csakhát akkor csak hobbiból zongorázhatnál ezentúl...



Hah, micsoda rózsaszín köd, kedves rosta! :oops:
Csakhogy...
Nem gyógyszerész szakon tanulok, hanem egy síma OKJ-s képzésben asszisztensnek, tehát semmiféle boltot nem vehetek át soha.
Zongorázni már 10 éve csak hobbiból zongorázom, a tanítás egész más dolog.

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 12., péntek 21:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
semibrevis írta:

Hah, micsoda rózsaszín köd, kedves rosta! :oops:
Csakhogy...
Nem gyógyszerész szakon tanulok, hanem egy síma OKJ-s képzésben asszisztensnek, tehát semmiféle boltot nem vehetek át soha.
Zongorázni már 10 éve csak hobbiból zongorázom, a tanítás egész más dolog.


Csak az a kérdés, hogy a gyógyszertár tulaja lehetsz-e egyszer? Mint szakasszisztens le tudod felügyelni a gyógyszertárban menő dolgokat, egy tulajnak nem is kell több! Szerintem.

Mivel gyógyszerész kell a gyógyszertárba, hát alkalmazol majd...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 12., péntek 22:08 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Rosta drága, mi van ma veled? Minden realitásérzeted elvesztetted?
Én, mint tulaj? Mármint hogy?
Hála szeretett kormányunknak, ma már a férjem is csak úgy éehetne tulajjá, ha megvásárolná saját apjától, a miniszter által felbecsültetett öszegért a patikát, és persze letejelné az államnak az illetékek pár milliócskáját...
És akkor arról még nem is szólnék, hogy ez a férjem családjának minden vagyona. még szép, hogy nem fogják rám íratni cakk-pakk...

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 12., péntek 22:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
semibrevis írta:
Rosta drága, mi van ma veled? Minden realitásérzeted elvesztetted?
Én, mint tulaj? Mármint hogy?
Hála szeretett kormányunknak, ma már a férjem is csak úgy éehetne tulajjá, ha megvásárolná saját apjától, a miniszter által felbecsültetett öszegért a patikát, és persze letejelné az államnak az illetékek pár milliócskáját...
És akkor arról még nem is szólnék, hogy ez a férjem családjának minden vagyona. még szép, hogy nem fogják rám íratni cakk-pakk...


Nem örökölhető a praxis? Nem mondod komolyan! Mekkora százalékot kérnek ezek a vérszívók?

Még a szülőktől is kérnek a bevétel után netán személyi jövedelem adót? Ne mondj ilyeneket, mert komolyan mondom mindjárt felidegesedek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 12., péntek 22:19 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
rosta írta:
semibrevis írta:
Rosta drága, mi van ma veled? Minden realitásérzeted elvesztetted?
Én, mint tulaj? Mármint hogy?
Hála szeretett kormányunknak, ma már a férjem is csak úgy éehetne tulajjá, ha megvásárolná saját apjától, a miniszter által felbecsültetett öszegért a patikát, és persze letejelné az államnak az illetékek pár milliócskáját...
És akkor arról még nem is szólnék, hogy ez a férjem családjának minden vagyona. még szép, hogy nem fogják rám íratni cakk-pakk...


Nem örökölhető a praxis? Nem mondod komolyan! Mekkora százalékot kérnek ezek a vérszívók?

Még a szülőktől is kérnek a bevétel után netán személyi jövedelem adót? Ne mondj ilyeneket, mert komolyan mondom mindjárt felidegesedek!


A praxis nem lesz örökölhető, még ha szakmabeli is az utód, tehát ha végzett gyógyszerész, akkor sem.
Egy asszisztens azonban még ha expediáló szakasszisztens is, akkor sem számít szakmabelinek, mármint patikavezetésre (s ezzel a praxis folytatására) jogosult személynek. Ráadásul férjem zenész, én meg nem is vagyok vérszerinti utód. Szóval ez esetünkben, sehogy se jó, sajnos...

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 12., péntek 22:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
semibrevis írta:
A praxis nem lesz örökölhető, még ha szakmabeli is az utód, tehát ha végzett gyógyszerész, akkor sem.
Egy asszisztens azonban még ha expediáló szakasszisztens is, akkor sem számít szakmabelinek, mármint patikavezetésre (s ezzel a praxis folytatására) jogosult személynek. Ráadásul férjem zenész, én meg nem is vagyok vérszerinti utód. Szóval ez esetünkben, sehogy se jó, sajnos...


Innen látszik, hogy mekkora hátrányban vagyok, hogy csak egy alkalmazott vagyok. Nem ismerem a dolgokat...

Egy gyár, egy üzem minden további nélkül örökölhető, tovább vihető azt hiszem. Legalábbis valahogy megoldható a dolog szerintem. Nem értem, hogy miben különbözik egy gyógyszertár egy vasüzemtől, vagy egy élelmiszeripari feldolgozótól, hogy tulajdonjogilag nem lehet a gyereknek megkapnia az értéket?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 203  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség