Kedves Ex!
A 8 és 92 %-ról idézem a cikk vonatkozó részét:
"Ám az USA adóhivatalának elemzése azt mutatja, hogy nagyjából ugyanolyan - hét-nyolc százalékos - eséllyel emelkednek a legszegényebb ötödbe tartozó szülők gyermekei a leggazdagabb ötödbe, mint a leggazdagabb szülők gyermekei süllyednek a legszegényebb ötödbe."
Idézet:
Tényszerűen Németország már régóta erősebb és meghatározóbb Európában.
Gondolj arra is, hogy mit vesztettek a németek és mit a franciák. A franciák gyarmatokat, amik soha sem volt az övék valójában, míg a németek virágzó országrészeket Kelet-Európában, amiket ők építettek fel. Egyébként ateizmusért a németeknek sem kell a szomszédba menni.
Szóval én nem látok olyan szoros összefüggést a felekezeti hovatartozás és az életminőség közt. A katolikus Belgium sem élhetetlen Hollandiához képest. És nem nagyon tudok én mit kezdeni az általában vett életminőség fogalmával sem, amit egy korábbi vitánkban említettél. Pál apostol beteg és szegény volt élete végéig és mégis áldott volt az élete. Nincs olyan nyomorult élethelyzet, ami ne lenne jobb a nemléttől. Látszólag nehéz élethelyzetben levő mberek is lehetnek áldottak.
Idézet:
Melkisedek és Bálám, de akár Jób is azt mutatja, hogy a Noétól származó Isten ismeret más vonalakon is öröklődött, de éppen az a lényege, hogy ezek a vonalak elhaltak valamiért
Az istenismeret az egyedüli túlélő vonalán (Noé) hagyományozódott tovább, de előtte is jelentős személyek éltek, pl. az Illéshez hasonlóan égbe felvett Énók. Az elhalványulásnak van prózai oka: irtották tűzzel-vassal a nem hivatalosat. Az elhalványulás pedig soha sem jelentett teljes eltűnést. Valami komoly oka volt annak is, hogy a keleti mágusok a saját hagyományuk alapján tökéletesen tisztában voltak azzal, hogy miért kell Izráelbe menniük.
Itt a fórumon is volt vitatéma az özönvíz világszerte élő hagyomány. Ez csak egy az áthagyományozódott tanítások közül. Egy részét a Bibliával párhuzamos tanításoknak egy Lüken nevű evangélikus pap összegyűjtötte misszionáriusok beszámolói alapján (Az emberi nem hagyományai, vagy lsten őskinyilatkoztatása a pogányok közt). Ez a könyv természetszerűleg csak egy részét (az ismertté váltból megörökített) tartalmazza a tovább hagyományozott istenismeretnek. Ami bizony létezett a zsidókon kívül is.
Krisztus élete, feltámadása és mennybemenetele a legfontosabb üdvtörténeti fordulópont. Mást jelent az előtte és az utánna gyakorolt "pogányság". A napkeleti bölcsek káldeus papok, mágusok voltak. Babilon volt a központjuk és azt a sokat szidott asztronómiát művelték, a hagyományaik a legősibb sumer időkig nyúltak vissza. Szóval igazi pogányok voltak. Ma pedig a káldeusok a mai Irak legjelentősebb keresztény közösségét alkotják, még a 700-as klubban is elismerőleg beszéltek róluk. Az ő példájuk is jól mutatja, hogy Krisztus a betetőződése és értelme minden őshagyománynak.
Rengeteg nem zsidó előzménye van az ÚSZ-nek, mert nem lehet véletlen, ha egy bibliai tanítás, vagy konkrét prófécia megjelenik más vallásban is. Ettől még tökéletesen igaz, hogy Ábrahám magján (Jézuson) keresztül áldatnak meg a nemzetek.
Nem csak Melkisédek rendjének egyetemességét, a keleti mágusok példáját, hanem Pál szavait is jó lenne komolyan venni, amit a pogány görögöknek mondott:
"Az egész emberi nemzetséget is egy vérből teremtette, hogy lakjon a föld egész felszínén; meghatározta elrendelt idejüket és lakóhelyük határait,
hogy keressék az Istent, hátha kitapinthatják és megtalálhatják, hiszen nincs is messzire egyikünktől sem;
mert őbenne élünk, mozgunk és vagyunk. Ahogy a ti költőitek közül is mondták némelyek: Bizony, az ő nemzetsége vagyunk."
Üdv: Kuruc