Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 682 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 46  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 23., hétfő 12:25 
--


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MacCsider 2007. okt. 21., vasárnap 18:02-kor.

Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 23., hétfő 16:01 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
exrefis írta:
Egyetlen egy olyan hőbörgőt ne tudtak még megszólaltatni, aki a szocikra szavazott és azért mert át lett verve.

Hát hogy hivatalosan nem, az lehet, de én már több emberrel beszéltem, akik mondták, hogy eddig mindig bal oldalra szavaztak, de ez a beszéd és a sok megszorítás már náluk is kiverte az erkölcsi biztosítékot.

Azon is elgondolkodtam, hogy tényleg lehet-e Gy.F.-t a bibliai királyokhoz hasonlítani. NEM. Magyarország köztársaság, aminek a vezetője a köztársasági elnök. Gy.F. a nép által választott beosztottja az elnöknek. Nem szeretnék durva párhuzamot vonni, hogy a bibliai korban mi járt azoknak a királyi beosztottaknak, akik nem teljesítették a király parancsát...

Könnygázzal oszlatják a tömeget a Deák térnél. És színezett víz vana vízágyúban, hogy azonosítani lehessen az embereket. És az Astoria felé tolják a tömeget. Hogy majd aztán jól össze lehessen mosni őket a Fidesz rendezvényén jelenlévő békés emberekkel. Egyébként is durva, hogy nem engedték ma közel az embereket a zászlófelvonás helyszínéhez. '56-ot ünneplik az '56-osok nélkül. Gratulálok! Hogy nem sül le a bőr a képükről!
:x

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 23., hétfő 17:31 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Pont erről beszélek. Csak senki nem érti meg. Vagy nem akarja megérteni...
Hogy nekünk, keresztény embereknek, nem szabad szemethunynunk a hazugság, a lopás, az erőszak felett.
De mi szemethunyunk, olyan Igékre alapozva, amik nem demokráciára íródtak...

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 23., hétfő 19:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Ex írta:

Nos ez is egy példa arra, hogy tulajdonképpen fogalmad sincs, hogy ez ügyben mit mond Isten, hanem a saját elgondolásaihoz próbálod Isten véleményét alakítani.
Tessék utána nézni!


Kedves Ex!


Jelentem utánnanéztem, ……………..törölte az öncenzúra…………..

Összehasonlítottam az eddigi hozzá(és hozzánem)szólásaiddal (melyek szintén önmagukért beszélnek) és a :arrow: 13 pontoddal, amit már megin bekopiztál. ……………..törölte az öncenzúra…………..És Gyurcsány helyében bizony akár meg is mutatnád, ……………..törölte az öncenzúra…………..
Hát mit mondjak. (Gyurcsánynak muszáj, mert neki nincs más választása.....)

No, hogyis...
Most akkor van egy ……………..törölte az öncenzúra…………..világi Ex, világi véleményekkel, gondolatokkal, pontokkal, aki igyekszik ezeket a ……………..törölte az öncenzúra………….. gondolatokat Bibliából igazolni, - és van egy keresztény Ex, aki arról beszél (?) hogy a Biblia szerint hogyan kell egy (másik?) kereszténynek a világi hatalomhoz viszonyulni?

"Nos ez is egy példa arra, hogy tulajdonképpen fogalmad sincs, hogy ez ügyben mit mond Isten, hanem a saját elgondolásaidhoz próbálod Isten véleményét alakítani.
Tessék utána nézni! :!: "
(Vagy ezt te mondtad :?: )

üdv
fony


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fony 2007. jan. 10., szerda 17:09-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 23., hétfő 19:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
semibrevis írta:
Fony, az ÚR az ÖVÉIhez szólt, nem pedig a sátán hordájához.


Kedves Semi!

Nem fogok emberekről, mint sátán hordájáról beszélni, hanem legfeljebb mint emberekről, Akik Isten képére és hasonlatosságára teremttettek, és Akik nem tudják, mit tesznek.

Ugyanúgy nem tudja hogy mit tesz, aki hazudik, mint az, aki emiatt Dunába kívánja a másikat.
Ha pedig egyik sem tudja, akkor Isten kegyelmére és irgalmára szorul mindkettő


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 23., hétfő 20:28 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Fony,
A sátán hordája nem emberekből áll.... nem emberek ellen van nekünk tusakodásunk.
Mind1, már meg sem szólalok, mert úgy tűnik senki sem érti, amit mondok.
Amikor Péter azt mondta az ÚRnak, hogy nem történhet meg vele a keresztáldozat, akkor Jézus sem Péternek mondta, hogy "távozz tőlem..". Azok, akik a bűnnel azonosulva élnek, a gonosz uralma alatt vannak. A sátán hordája démonok sokasága, akik leuralják ezeket az embereket. Nekik hiába mondod, hogy legyenek mindenki szolgái.
Erre gondoltam.

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 23., hétfő 20:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Fony írta:
Jelentem utánnanéztem, :shock: osztán mán megin nem figyeltem oda, oszt gondolkodtam :!: . (hogy kelőképen inteliggencijásos legyek)

Összehasonlítottam az eddigi hozzá(és hozzánem)szólásaiddal (melyek szintén önmagukért beszélnek) és a :arrow: 13 pontoddal, amit mán megin bekopiztál. Te, a tökös és erős legény, aki adót is fizetsz.
...
Most akkor van egy tökös, világi Ex, világi véleményekkel, gondolatokkal, pontokkal, aki igyekszik ezeket a tökös gondolatokat Bibliából igazolni, - és van egy keresztény Ex, aki arról beszél (?) hogy a Biblia szerint hogyan kell egy (másik?) kereszténynek a világi hatalomhoz viszonyulni?

"Nos ez is egy példa arra, hogy tulajdonképpen fogalmad sincs, hogy ez ügyben mit mond Isten, hanem a saját elgondolásaidhoz próbálod Isten véleményét alakítani.
Tessék utána nézni! :!: "
(Vagy ezt te mondtad :?: )

üdv
fony


Kedves Fony!
Nem néztél utána, hanem mellébeszélsz. Ha utána néztél volna, akkor ide tudnád idézni a Isten véleményét a világi hatalommal kapcsolatban.

A 13 pont is abszolut bibliai elveket tartalmaz, nyilván az sem tűnt fel, hogy az egyik pont egy az egyben egy ige, és arra épül a többi gondolat is.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 23., hétfő 21:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
semibrevis írta:
Pont erről beszélek. Csak senki nem érti meg. Vagy nem akarja megérteni...
Hogy nekünk, keresztény embereknek, nem szabad szemethunynunk a hazugság, a lopás, az erőszak felett.
De mi szemethunyunk, olyan Igékre alapozva, amik nem demokráciára íródtak...


Kedves Semi!
Azt értsd meg, nem szemhunyásról van szó, hanem úgy jártunk, hogy ilyen politikusok közül választhatunk. A jelenlegi alternatíva egy még nagyobb hazug és nagyobb bűnt követett el mint az hivatalban lévő.
A morális válság pedig az, hogy a most a szavukat felemelő "keresztények" akkor a nagyobb bűnnél nem nyitották ki a szájukat.
Egyet pedig értsetek már végre meg. Ha OVi nyert volna és a vesztes ilyen lázadást szervez akkor is ugyanezt mondanám, vagyis azt, hogy nettó istentelenség. Ezt mondja Isten igéje.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 23., hétfő 21:20 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Tévedsz Ex, OV istentelenségei ellen is kinyitottam a szám az előző fórumon, és azért még több ellenkezésben volt részem. Az pedig, hogy mi a kisebb meg nagyobb bűn... Ilyen egyszerűen nincs. Van a bűn és kész.
Amikor Isten elé kell mennem, hogy bűnvallást tegyek, nincs az az érzésem, hogy vannak a kicsi meg a nagy bűneim, hanem csak vannak és kész. Jézus sem latolgatott, amikor meghalt értük, hogy ezért tényleg érdemes, ezért meg nem.
Figyelő mondta egyszer (bocsánat, ha nem figyelő volt, de őrá emlékszem), hogy mindegy, hogy a keskeny útról egy m-re vagy egy kilométerre tér le valaki. Az a lényeg, hogy nincs rajta és utána már kár minden magyarázat.
GyF és OV esetében is épp ez a helyzet.
Nem mondhatjuk ki, hogy egyik jobb, mint a másik. Vagy van kisebb istentelenség meg nagyobb?
Én ezt nem értem.

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 23., hétfő 21:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
semibrevis írta:
Tévedsz Ex, OV istentelenségei ellen is kinyitottam a szám az előző fórumon, és azért még több ellenkezésben volt részem. Az pedig, hogy mi a kisebb meg nagyobb bűn... Ilyen egyszerűen nincs. Van a bűn és kész.


Kedves Semi!
A csendben maradással nem is rád gondoltam. :)
Abban nincs vita, hogy üdvösségi szempontból nincs kis meg nagy bűn.
De a bűnök a világban különböző retorzióval büntetendők még a Bibliában is. Igy viszont van súlybeli különbség bűnök között. Úgyhogy amikor két bűnös ember között kell választani, nem kerülhetjük meg ezt a kérdést.
És bizony ekkor nincs pariban egy csoki elcsenése az Isten ellen való vétekkel.
De szólj egykét jó szót azokhoz is, akiket csak egyik oldal hazugsága zavar, a másiké nem. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 23., hétfő 22:01 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Ex, folyamatosan azt csinálom. És úgy tűnik, eléggé egyedül vagyok ezzel az álláspontommal.

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 23., hétfő 22:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
semibrevis írta:
Ex, folyamatosan azt csinálom. És úgy tűnik, eléggé egyedül vagyok ezzel az álláspontommal.

Már hogy lennél egyedül, legalább ketten vagyunk. :)
De nagyobb az aki bennünk van mint aki a világban van. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 23., hétfő 22:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Gyurcsány most nagyon komoly lépésre szánta el magát, ezen a napon. Amikor 56 kiemelt külföldi vendég előtt cinikusan a szabadságról értekezett, majd a szívére tett kézzel hallgatta a Himnuszt a rendőrei gumilövedékkel, és könygázgránárokkal lőtte fejmagasságban a demonstrálókat. Majd demonstrálókat ahelyett, hogy a követelt Kossuth térre beengedte volna, ezzel békét teremtett volna, az Asztóriánál nekiszorították a békésen ünneplő fideszeseknek.

Túllépett minden elképzelhetőn!

A forradalom ötvenedik évfordulóján ekkora cinizmust, és aljasságot felmutatni csak a Rákosi elvtárs szellemi utódjának lehet. Ötven éves vagyok, és kimondottan a kádári hazugságok keserű ízét érzem, amikor szembesülök azzal, ami itt történik.

Ki tudom jelenteni, hogy a Gyurcsánynak bizonyosan a börtönben a helye! Szerintem ezt ő is tudja, és most már a túléléséért harcol, merthát bukása esetén valóban törvény elé lehet állítani.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 24., kedd 01:26 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 12:09
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Gyurcsány most nagyon komoly lépésre szánta el magát, ezen a napon. Amikor 56 kiemelt külföldi vendég előtt cinikusan a szabadságról értekezett, majd a szívére tett kézzel hallgatta a Himnuszt a rendőrei gumilövedékkel, és könygázgránárokkal lőtte fejmagasságban a demonstrálókat. Majd demonstrálókat ahelyett, hogy a követelt Kossuth térre beengedte volna, ezzel békét teremtett volna, az Asztóriánál nekiszorították a békésen ünneplő fideszeseknek.

Túllépett minden elképzelhetőn!

A forradalom ötvenedik évfordulóján ekkora cinizmust, és aljasságot felmutatni csak a Rákosi elvtárs szellemi utódjának lehet. Ötven éves vagyok, és kimondottan a kádári hazugságok keserű ízét érzem, amikor szembesülök azzal, ami itt történik.

Ki tudom jelenteni, hogy a Gyurcsánynak bizonyosan a börtönben a helye! Szerintem ezt ő is tudja, és most már a túléléséért harcol, merthát bukása esetén valóban törvény elé lehet állítani.


Börtönben... ugyan kérlek.

Elhiszem (mitöbb, megértem) hogy szivesen látnád ott, de lásd be, erre gyakorlatilag semmi jogalap nincs.

A Kossuth térre egyértelmű biztonsági okok miatt nem lehetett visszaengedni a tüntetőket. Hogy mennyire korrekt dolog az átvizsgálás akadályozása miatti kiürítés az egy dolog, nekem pöppet koholt szaga van (bár jogilag biztos megállja a helyét). A rendőrségnek pedig mérlegelés nélkül kötelessége feloszlatni minden nem bejelntett demonstrációt. Ergo, aki a Kossuth téri kiürítés után a Fidesz naggyűlésen kívül demonstrált, annak kijárt az arcába a gumilövedék és könnygáz.
A mindenkori miniszterelnöknek ebbe max annyi beleszólása van, hogy indítványozhatja a gyülekezési törvény módosítását. Ami nem is lenne baj, mert pl. tudtommal a jelenlegi keretek között, nincs idő limit a területfoglalásra. Az valóban nagyon csúnya SZAKMAI hiba volt, hogya Kossuth térieket a Fidesz gyűlésbe terelték bele, de ezért megintcsak a koordináló tisztek nem pedig közvetlen a miniszterelnök a felelős. Remélem a BRFK-nál ezért megüti valaki a bokáját. Meg a tulkapásokat elkövető rendőröket. Pl azt a fickó aki elkocogott egy letepert tüntető mellett, kényelmesen a bordái közé rúgott kettőt -mintegy mellékesen- majd kocogott tovább a dolgára.

Ami a politikusi alljasságot(?) és cinizmust illeti... ez nem jogi kategória. A miniszterelnök lehet demagóg, cinikus, populista, szakmailag dilettáns meg sokminden más amíg a szavazói és az országgyűlés bizalmát élvezi.

Üdv,
Bluey


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 24., kedd 07:31 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Az nem jogi kategória Blue, nem is ezért jár neki a börtön. A lopásért, azért viszont igen. Hogy kimentette a befizetett adóforintjaimat a maga és a pártja zsebébe, azért viszont igen. Ne légy már te is ilyen kis naív!
Ha te sikkasztottad volna el mondjuk a Budapest Airport bevételének felét, szerinted ugyanilyen elnézőek lennének veled?
Tisztában vagyok vele, hogy OV is lopott eleget, de attól még azt is látni kell, amit GyF csinál.

GyF olyan ideges volt, hogy elzavartatta, az embereket az állami ünnepségről (azokat, akik VELÜK akartak volna ünnepelni), mert a külföldi kölcsönzőinket akarta kiszolgálni, elhallgattatva azokat, akiknek elmulatta a pénzét.

Ha én mint pedagógus mondjuk elsikkasztom azt osztálypénzt, és olyasmibe fektetem, amin nagyot bukok pedig még kölcsön is kellett kérnem hozzá, aztán megvonom a gyerekektől az osztálykirándulást és még újra be is fizettetem velük a hiányzó összeget, mert a kölcsönzőimnek viszont a pénzüknél kell lenniük, szerinted mi jár nekem?

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 682 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 46  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség