Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1846 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 124  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. máj. 16., szerda 18:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Mt 25,36 Mezítelen voltam, és megruháztatok; beteg voltam, és meglátogattatok; fogoly voltam, és eljöttetek hozzám.

Az 1-százalék reményében használják ezt az IGÉT a történelmi közösségek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 16., szerda 18:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Magda, érdekelne, hogy mit szeretnél ezzel mondani?
Vajon mire használják a történelmiek azt az 1 százalékot szerinted?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 16., szerda 18:59 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Erika lehetséges hogy nem érted?
persze nem mindenhol jellemző de ez kivételnek számít!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 16., szerda 19:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Erika írta:
Magda, érdekelne, hogy mit szeretnél ezzel mondani?
Vajon mire használják a történelmiek azt az 1 százalékot szerinted?


Gondolom nem a felhasználás a kérdés.
Nekem legalább is nem ez volt a kérdés.
Az Úr Jézus Krisztus látható visszajövetelének idejéről szól az Ő próféciája.
31. Mikor pedig eljő az embernek Fia az ő dicsőségében, és ő vele mind a szent angyalok, akkor beül majd az ő dicsőségének királyiszékébe.
32. És elébe gyűjtetnek mind a népek, és elválasztja őket egymástól, miként a pásztor elválasztja a juhokat a kecskéktől.
33. És a juhokat jobb keze felől, a kecskéket pedig bal keze felől állítja.
34. Akkor ezt mondja a király a jobb keze felől állóknak: Jertek, én Atyámnak áldottai, örököljétek ez országot, a mely számotokra készíttetett a világ megalapítása óta.
35. Mert éheztem, és ennem adtatok; szomjúhoztam, és innom adtatok; jövevény voltam, és befogadtatok engem;
36. Mezítelen voltam, és megruháztatok; beteg voltam, és meglátogattatok; fogoly voltam, és eljöttetek hozzám.
37. Akkor felelnek majd néki az igazak, mondván: Uram, mikor láttuk, hogy éheztél, és tápláltunk volna? vagy szomjúhoztál, és innod adtunk volna?
38. És mikor láttuk, hogy jövevény voltál, és befogadtunk volna? vagy mezítelen voltál, és felruháztunk volna?
39. Mikor láttuk, hogy beteg vagy fogoly voltál, és hozzád mentünk volna?
40. És felelvén a király, azt mondja majd nékik: Bizony mondom néktek, a mennyiben megcselekedtétek egygyel az én legkisebb atyámfiai közül, én velem cselekedtétek meg.

Ezt megelőzi az EGYHÁZ elragadtatása.

Gondolom ezt te is tudod. :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 17., csütörtök 14:56 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
Sziasztok!
Ide írom a témát, mert ide való.
Azt hiszem, néhányan talán tudják, hogy sok mindenben nem értek egyet Rostával, de őszintén szólva jólesett, hogy pont egy férfi említette meg a fórumon ezt a témát, és hogy egy férfi felháborítónak tartja ezt és szóvá is teszi. Én pontosan azért nem akartam erről írni, mert akkor "feminista nyavajgásnak" fog tűnni. Így jobb volt.
Borzasztónak találtam, hogy rendőrök képesek voltak megerőszakolni egy nőt. Tudom, még nincs bebizonyítva, mert talán álrendőrök voltak. De én őszintén szólva nem hiszem. Tudjuk nagyon jól, hogy hogy állnak hozzá a rendőrök a nemi erőszakhoz Magyarországon. Szégyenletes:

"85 százalékuk kurva. Dugni akart, és megegyezési problémái támadtak. Nyíltan vagytitokban prostituáltak."

Egy rendőrtiszt, a nemi erőszakos ügyek szakértője


Forrás:
Amnesty International
Igaz, hogy itt főleg a családon belüli erőszakról esik szó, de a családon kívüliről is hasonlóan vélekednek feltehetően többen.

Sajnos több lányt/nőt ismerek, aki ha éppen hogy(többé-kevésbé) meg is úszta a nemi erőszakot(konkrét aktust), de elég komoly atrocitásoknak volt kitéve (idegenek/vagy nem idegenek által). Egyik sem szólt a rendőrségnek. (Én sem, mikor velem esett meg ilyesmi). Őszintén szólva nem tudom, miért. Én azt hiszem a félelem miatt, és azért, mert nem tudtam megjegyezni a kocsi rendszámát, és úgy gondoltam, csak kiröhögnének, hiszen csak a külső leírás alapján elkapni valakit... :? Különben is azt tapasztaltam, hogy "kis" ügyek nem érdeklik a rendőrséget. Ha ellopják a biciklid, bemész, majdnem kiröhögnek. Ilyen bagatell dolgokkal nem foglalkoznak. Úgyhogy
sajnos most azt kell mondanom: jól tették azok a nők, akik nem szóltak a rendőröknek? Lehet, hogy sajnos igen. :cry:

Mindenesetre nekem nagyon jólesik az, hogy Istennek határozott véleménye van a családon belüli erőszakról.

" a férfiak is szeressék a feleségüket, mint a saját testüket. Aki szereti a feleségét, az önmagát szereti. Mert a maga testét soha senki nem gyű­lölte, hanem táplálja és gondozza," Ef. 5: 28-29

Magyarul ellenzi. Ennyi.

A nem családon belülire meg gondolom, ez vonatkozik: "Szeresd felebarátodat, mint tenmagadat." Nem? ;)

Gabriel, azt mondod, hogy előbb a keresztények legyenek jók, és csak ezen az alapon várhatják el másoktól a helyes viselkedést. Hát én nem tudom, szerintem ennek kölcsönösen kell működnie. (Egyébként Isten is azt mondja, hogy úgy viselkedjünk másokkal, ahogy mi szeretnénk, ha velünk viselkednének. Szerinted ezt csak a keresztényeknek kéne betartani és akkor a többi ember majd - a példa ragadós alapon - magától jó lesz? Ez nonszensz. Egyik társadalom se működhet úgy - most a hívés/nem hívéstől tejlesen függetlenül -, hogy csak a tagjai egy részétől vár el helyes viselkedést. Ez teljesen értelmetlen)
Egyébként milyen alapon kéne mondjuk egy ref. lelkésznek jobb embernek lennie, mint mondjuk egy miniszternek? A miniszternek kéne jobbnak lenni, mert neki van nagyobb hatalma. Az lenne az ideális, ha ő lenne a jobb, szerintem.
A kereszténységnek többek között az a lényege, hogy belátom magamról, hogy én bűnös vagyok. Mivel az vagyok, csak Krisztusra tudok támaszkodni. Természetesen az, hogy tudom, alapvetően nem vagyok jó, nem jogosít fel arra, hogy tudatosan rossz dolgokat cselekedjek másokkal. De a nem keresztényeknek sincs joga hozzá, könyörgöm...
A nem keresztények egy része (főleg a humanisták) azt állítja (Rousseau után szabadon), hogy az ember alapvetően jónak születik, csak a civilizáció és egyéb külső körülmények rontják meg később (ez mondjuk egy vicc, hiszen, mind a civilizációt, mind a külső körülményeket az emberek hozzák létre, szóval... :) :roll: ) Ha ők ezt gondolják magukról (hogy ők alapvetően jók) akkor nekik milyen alapon van joguk kevésbé jónak lenni, mint egy kereszténynek, kérdem én? :) Miért nekünk (kegyelmet nyert bűnösöknek) kell jónak lenni? :) (Hozzáteszem még egyszer: senkinek sincs joga akarattal ártani a másiknak, hittől és mindentől függetlenül. De ennek ellenére mindenki tesz rosszat...mert ilyen a megromlott emberi természet)

Szeretettel: Emilien

(ui: töménytelen helyesírási hiba 6-odjára sikeresen kijavítva :) )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 17., csütörtök 15:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Emilien

Szerinted Isten kitől vár el joggal többet egy hívőtől vagy egy pogánytól ?

Amit meg a családon belüli erőszakról írtál,arról csak annyit ,hogy az nem a végrehajtó szerven hanem a törvényhozókon múllik.

A végrehajtó szerv csak végrehajtja azt amit a politikusok tv-be foglalnak.

És éppenséggel bevihetné a rendőr a férjet,miután a feleség feljelentette bántalmazásért,de az ügyészség azonnal ki is engedné és a vádakat megalapozatlannak tartaná. Főleg,hogy egy állitás állna szemben egy tagadással.


Szóval már ne a rendőröket hibáztassuk azért mert a politikusaink jogalkotása,enyhénszólval nem mindig életszerű.

Az a cikk amit Rosta betett és ami egy torz,valótlan képet fest a rendőrségről,pedig
kimondottan a bünőzöknek kedvez,mert ha azt látják egyesek,hogy az emberek nem biznak a rendőrségben,nem mernek feljelentést tenni,akkor elhiheted,hogy sokkal
több lessz a büncselekmény a nemierőszak,mert a bűnözök felbátorodnak.

Aki ma Magyarországon a rendőrség megbizhatóságát támadja az közvetve a
bűnözést támogatja,ezért is szomorú,hogy egy kereszténynek mondott portálon erre lehetőséget addnak.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 17., csütörtök 21:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Nagy a baj! A hír igaz:



MN írta:
A lány felismerte az őt megerőszakoló rendőröket
Őrizetbe vették az öt rendőrt

2007. május 17. 18:54



MNO
Felismerte támadóit csütörtökön az a 21 éves lány, aki feljelentést tett, mert állítása szerint május elején a Múzeum körúton öt rendőr igazoltatta, majd egy sötét mellékutcában megerőszakolta. A REBISZ állományába tartozó rendőröket este őrizetbe vették.

Azonosította az ügyészség azt az öt rendőrt, akik közül ketten a feljelentés szerint megerőszakoltak egy 21 éves nőt a fővárosban – értesült a köztévé Hiradója.

A Budapesti Nyomozó Ügyészségen tartott felismertetésen a nő 40 rendőr közül kiválasztotta azokat, akik szemérem elleni erőszakot követtek el vele szemben.

A REBISZ állományába tartozó öt rendőrt azonnal felfüggesztették állásából. Dobozi József dandártábornok, a Rendészeti Biztonsági Szolgálat vezetője azt is bejelentette, hogy fegyelmi eljárást indított a rendőrök ellen.

Őrizetbe vették mind az öt rendőrt

Később a Fővárosi Főügyészség szóvivője, Morvai Attila azt közölte a távirati irodával, hogy öt rendőrt gyanúsított meg a Budapesti Nyomozó Ügyészség: két rendőrt erőszakos közösülés bűntettével és vesztegetéssel, három rendőrt pedig bűnsegédként elkövetett erőszakos közösülés bűntettével. A gyanúsítottakat őrizetbe vették.

Morvaiazt is elmondta, hogy a "nyomozati cselekmények" még tartanak és a gyanúsítottakat a REBISZ segítségével sikerült azonosítani.

Petrétei szerint ez az öt rendőr tépázta meg a rendőrség becsületét

Az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium közleményében a miniszter álláspontját ismertetve aláhúzza: "elfogadhatatlan és tűrhetetlen minden olyan, hivatalos személy által elkövetett visszaélés és bűncselekmény, amely megingatja a polgárok rendvédelmi szervekbe vetett bizalmát, azt a hitet, hogy baj esetén számíthatnak a rendőrök és más rendvédelmi dolgozók segítségére".

Alapvető követelmény, hogy amennyiben bármilyen okból rendőri intézkedésre kerül sor, az jogszerűen, törvényesen és kulturáltan történjék. Ezt a követelményrendszert, hitet és bizalmat törték meg a bűncselekményt elkövető rendőrök - olvasható a dokumentumban.

A miniszter szerint az ilyen embertelen bűncselekmény elkövetéséért mindenki másnál súlyosabb erkölcsi és jogi felelősség terheli azt, aki a köztársaság szolgálatában áll.

Petrétei József arra kéri az utcán szolgálatot teljesítő rendőröket, hogy magatartásukkal, intézkedéseik végrehajtásának módjával járuljanak hozzá a rendőrség öt társuk által megtépázott becsületének helyreállításához.

Fidesz: a biztonságérzet a hatóságok oldaláról kapott súlyos sebet

Együttes ülést tart pénteken a Fidesz rendészeti munkacsoportja és a párt országgyűlési frakciójának elnöksége - közölte Szijjártó Péter, a Fidesz szóvivője arra reagálva, hogy a Múzeum körúti erőszak ügyében őrizetbe vettek öt rendőrt.

Csütörtökön és az elmúlt napokban több olyan eset is napvilágra került, mely alkalmas arra, hogy "alapjaiban és általánosan rengesse meg a rendőrségbe vetett közbizalmat" - írta közleményében az ellenzéki párt szóvivője.

Úgy fogalmazott, hogy az alkotmányos jogok érvényesülése, a magyar emberek biztonságérzete "a hatóságok oldaláról kapott súlyos sebet". A kialakult helyzet miatt a Fidesz rendészeti munkacsoportja és a Fidesz országgyűlési képviselőcsoportjának elnöksége pénteken együttes ülést tart - tette hozzá Szijjártó Péter.

Az ORFK már jó korán elítélte az erőszakos cselekményt

Az Országos Rendőr-főkapitányság az ügy nyilvánosságra kerülése után közleményben ítélte el az erőszakos cselekményt. Garamvölgyi László, az ORFK szóvivője pedig korábban azt mondta: intézkedési tervet dolgoznak ki a hasonló esetek megelőzésére.

(hirado.hu, mti, MNO)


Gabrielnek Illyéssel üzenem:

"növeli, ki elfödi a bajt"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 17., csütörtök 22:45 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
rosta írta:
Nagy a baj! A hír igaz:



Igen, én is most hallottam, hogy valóban rendőrök voltak. Mint ahogy mondtam is, hogy szerintem biztos, hogy azok voltak. :?
Gabriel, ne haragudj, de ez nem ilyen egyszerű. Elég nagyfokú bátorság kell, ahhoz, hogy valaki fel merje jelenteni, azt, aki miután megerőszakolta ( vagy "csak" molesztálta) az embert megfegyegeti, hogy megöli, vagy egyéb módon ellátja a baját, ha beszél, vagy olyan valakit, akivel esetleg napi kapcsolatban vagy...na, mindegy. Te ugyan férfi vagy, de képzeld el, hogy mondjuk a főnököd elkezd molesztálni. Kistelepülésen laksz, ahol nincs munkalehetőség. Adósságaid vannak, amit törleszteni kell. Mit tennél? Ráadásul a főnököd azt, mondja, ha bárkinek szólni mersz megveret. A helyi rendőrök haverjai, el se hinnék, ha elmondanád nekik. Ha még ráadásul mindketten férfiak vagytok, inkább kiröhögne mindenki téged, ahelyett, hogy segítenének, de azért többnyire nők kerülnek ilyen szituba. (Ja, és még valamit hozzátennék, bár ennek nem szabadna, hogy jelentősége legyen: nem öltözködik/viselkedik kihívóan az áldozat. De különben, ha úgy viselkedne, akkor sem lenne joga senkinek...ezt azért szögezzük le)

Valószínűleg soha nem molesztált, zaklatott téged még életedben senki (talán sehogy sem, de szexuálisan ezek szerint biztos nem), ezért el sem tudod képzelni, mit érezhet ilyenkor valaki, és hogy mennyire tele van félelemmel és szégyennel. Igen szégyennel, mert az ilyen esetekben az áldozat szégyelli magát, pedig az elkövetőnek kéne.
Sajnálom, hogy azt gondolod, hogy az áldozat a hibás, mert nem jelenti fel az elkövetőt. És, hogy az ő hibája, ha újabb áldozatok lesznek. Hm, érdekes gondolatmenet: nem az elkövető a hibás, hogy elkövet egy újabb bűnt, hanem az áldozat, mert fél és nem jelent fel. Köszönöm szépen ezt a véleményt neked minden áldozat nevében. :? Hidd el, hogy egyszerűen nem merik. És jó lenne, ha elhinnéd azt is, hogy nem csak ezt az öt rendőrt nem érdekli az országban az, ha bántalmaznak egy nőt (vagy férfit, gyereket, bárkit). De nem kötelező elhinni, hidd nyugodtan azt, hogy hazudok vagy túlzok. Nekem (már) mindegy...

Ez a lány fel merte jelenteni a rendőröket. Ez nagy szó. Kíváncsi leszek hány évet kapnak. Reméljük nem csak másfelet felfüggesztve. :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 17., csütörtök 23:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Emilien

Soha sem hibáztattam az áldozatokat,de elfogadom azt a viktimológiai tényt,hogy az áldozatnak is szerepe lehet abban,hogy áldozattá válik.

Ezzel még véletlenül sem arra céloztam,hogy az áldozat lenne a bűnös.

Ugyan akor az is tény ha egy nemierőszak áldozata nem jelenti fel az erőszak tevőt azzal elősegítí,hogy ezen felbuzdulval az
erőszak tevő egy másik nőt is megerőszakoljon.

Nem a büntetési tétel az igazi vissza tartó erő a bünözökkel szemben,hanem a lebukás valószinüsége.

Ha az állampolgárokat a demagog rendőrségellenes hirekkel elbizonytalanítják,akkor a rendőrség kevesebb használható adathoz fog jutni,így romlik a büncselekmények felderítési aránya,
ez pedig a bünelkövetöknek kedvez.

De visszatérvel a példádhoz,ha valaki egy kis faluban lakik,és nem a helyi rendöröknek
szeretné a büncselekményt bejelenteni,akkor
a feljelentést megteheti máshol is.

De az a probléma amiről beszélsz szerintem nem rendörségi hanem társadalmi probléma.

A rendőrség erkölcsössége pedig pont olyan mint amilyen a társadalom erkölcsi szintje,
se nem jobb se nem rosszabb.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 18., péntek 08:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Emilien írta:
A helyi rendőrök haverjai, el se hinnék, ha elmondanád nekik.



És jó lenne, ha elhinnéd azt is, hogy nem csak ezt az öt rendőrt nem érdekli az országban az, ha bántalmaznak egy nőt (vagy férfit, gyereket, bárkit). De nem kötelező elhinni, hidd nyugodtan azt, hogy hazudok vagy túlzok. Nekem (már) mindegy...

Ez a lány fel merte jelenteni a rendőröket. Ez nagy szó. Kíváncsi leszek hány évet kapnak. Reméljük nem csak másfelet felfüggesztve. :(



Kedves Emilien nagyon is igazad van. Egy kicsit bővebben írok, hogy tágabb környezetbe helyezzem a kérdést.

A demokrácia kialakulásának egyik legfontosabb sarokköve az volt, amit több száz éve mondtak ki, hogy a hatalom erkölcstelenné tesz. Ezen mondat miatt alakult úgy történelmileg a demokrácia, hogy a hatalmi erőkkel szemben a demokrácia hatalmi ellensúlyai kialakultak. Létrejött a független bíróság, civil szféra, sajtó, stb, azért, hogy a hatalom erkölcsét napi kontroll alatt tartsák, és ne hagyják a hatalmat jogtalanul elhatalmasodni..

Ezt csak azért mondom el, mert a rendőrség bizony egy hatalmi szerv. Ha a rendőrséget, mint hatalmi szervet, amely az erőszak alkalmazására is fel van jogosítva, szabadjára engedik, sőt a jogtalan erkölcstelen erőszak tevésében pártfogolják, annak egyenes következménye az, ami most történt, ez a csoportos rendőri megerőszakolás. Márpedig a kormányfő, a főpolgármester kimondottan támogatta, sőt kitüntetéssel biztatta a rendőrséget az erkölcstelen erőszakra. Szóval fejétől bűzlik a hal.

A napokban történtek egyenes következményei ennek a folyamatnak. A bankrablót a rendőrök szitává lövik, majd az egyikük lenyúlja a kasszát. Egy védtelen kislány csoportokba verődve megerőszakolnak, mert nem tudják róla, hogy egy rock banda gitárosának a kedveséről van szó, és ez most védelmet, segítséget nyújt a média hatalmánál fogva. Egy egyszerű kislány, akármelyikünk lánya, hiába jelentette volna fel a rendőröket, el sem érte volna a média ingerküszöbét a bejelentés. El lett volna tusolva az ügy. A felszínt mutatja a tegnapi eset is, hogy 13 rendőr az elszállítandó autókhoz jattért, csak bizonyos cégeket hívott ki.

Mindnyájan ismerünk korrekt rendőröket, én magam is találkoztam ezelőtt kb 8 évvel két ilyen rendkívül korrekt, becsületes motoros rendőrrel. Máig emlékszem rájuk, de az a sok sunyi rendőr, akikkel még találkoztam, azok nem voltak emlékezetre méltóak. Majd mind korrupt, erkölcstelen, arrogáns, hatalmát fitogtató volt kisebb, nagyobb szinten.

Közhely, hogy a társadalomnál nem lehet a rendőrség erkölcsösebb. Hasonlóképpen, mint más foglalkozásokat művelők, a rendőrök is a társadalomból jönnek, nem is lehetnek különbek tehát, mint az átlagos társadalom. Ezzel nem értek egyet.

Már a rendőrök nevéből is következik valami más. Platon az Államában az őröket, mint az átlagpolgárnál magasabbrendűbb, önmegtartóztató, példamutató réteget jellemezte, akik a társadalom rendjét védik. Biztos vagyok benne, hogy valamikor a rendőr megnevezés bevezetésekor ez a platoni eszme közrejátszott. Másrészt a legtermészetesebb, hogy egy erőszakszervezetbe csak magasabb erkölcsi nívóval rendelkező embereket szabad beválogatni. Harmadrészt ezt az erkölcsi színvonalat karban kell tartani, és nem szabadna az állam, a főváros vezetőinek az erkölcstelen erőszakot jutalmazni, mert ez erkölcsi leromlással jár, amint a példák is mutatják.

Gabrielnek annyiban igaza van, hogy ez nem primer módon a rendőrség csődje. Szerintem csak részben a társadalom csődje, de méginkább a jelenlegi kormányzat csődje. A Gyurcsány féle erkölcstelen, hazug, bűnöző, kártékony kormányának mennie kell!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 18., péntek 09:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
http://index.hu/politika/belfold/morval0517/?print

http://index.hu/velemeny/jegyzet/rendorliszka/?print

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 18., péntek 10:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Emilien köszönöm, hogy mertél hozzászólni a témához, én még a hallgatás fázisában vagyok. Addig is beszélj kettőnk helyett... Kösz.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 18., péntek 11:00 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
32ezüst írta:
Emilien köszönöm, hogy mertél hozzászólni a témához, én még a hallgatás fázisában vagyok. Addig is beszélj kettőnk helyett... Kösz.


Szia!

Kép

Egyelőre én is abbahagyom. Azt hiszem inkább megpróbálok a tanulásra, a barátokra, meg úgy ált. az életre koncentrálni. :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 18., péntek 12:49 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
GABRIEL777 írta:
Kedves Emilien

Soha sem hibáztattam az áldozatokat,de elfogadom azt a viktimológiai tényt,hogy az áldozatnak is szerepe lehet abban,hogy áldozattá válik.

Ezzel még véletlenül sem arra céloztam,hogy az áldozat lenne a bűnös.

Ugyan akor az is tény ha egy nemierőszak áldozata nem jelenti fel az erőszak tevőt azzal elősegítí,hogy ezen felbuzdulval az
erőszak tevő egy másik nőt is megerőszakoljon.



*sóhaj* Jó, mindegy...eddig megemlítettél két dolgot is, hogy mi az áldozat felelősége az egészben. Legalább egy dolgot tudsz említeni, ami a támadó felelőssége a szituban? :? (Kérlek, ne mentegesd az illetőket a "rossz gyerekkor" érvvel. Nekem is rossz gyerekkorom volt, mégse ütök le, vagy erőszakolok meg valakit.)
Annyit elmondhatok, hogy én nem annyira vagyok ún. "potenciális áldozat" típus. Amellett nem mászkáltan sötét sikátorokban sem, és soha nem hordtam köldökig dekoltált ruhát. (De ha valaki ezt is tenné, megint csak mondom: akkor sincs joga senkinek se semmilyen bántalmazáshoz).
De mindegy, sok emberrel találkoztam már, akinek az a véleménye, ha egy öreg néni kezéből kiragadják a táskáját, hogy: "miért kellett a nénikének arra járni?" :?
Az áldozat szerepéről, a "provokálásról" még annyit: nyílvánvaló, hogy a nénikétől fogják elvenni a tárcáját, és nem az arra sétáló fitnessedzőtől. A néni puszta gyengeségével, elesettségével, és korával mintegy "kiprovokálja" "szegény" bűnözőből az agressziót.
Remélem, érted, mit akarok mondani. Kb. ennyi a szerepe, a "sara" az áldozatnak a szituban. Ez az élet, és nem a viktimológia, sajnálom.

Látod, azt mondod rossz a törvényi szabályozás, de kb. ugyanaz a véleményed az ilyen szituációról, mint a rossz tövényi szabályozásnak. Az elkövetőt véded jobban.

Bocs mindenkitől.
Na, én asszem tényleg tanulok inkább.

Üdv: Emilien


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 18., péntek 13:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Na erről a cikkről már tényleg nem lehet azt mondani, hogy politikai megrendelésre készült, hogy az ellenzék véleménye, aknamunkája:

Idézet:
Schiffer: Ennél mélyebbre már nem süllyedhet a rendőrség

• Index
2007. 05. 18., 12:59 | Frissítve: 21 perce

A Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) jogvédő szervezet elképesztőnek tartja, hogy a 21 éves megerőszakolt lány esetében azért derült fény az igazságra, mert az áldozat az átlagnál jobb érdekérvényesítőképességgel rendelkezett. Az eset nyilvánosságra kerülésekor a BRFK szóvivője az eset első kommentálásakor olyan tartalmú nyilatkozatokat tett, melyek az áldozat szavahihetőségét vonta kétségbe, és cinikus módon az áldozatot fenyegették meg esetleges eljárásokkal. Schiffer András a TASZ ügyvivője szerint ennél mélyebbre, már nehezen süllyedhet a magyar rendőrség

A legtöbb nemi erőszakra azért nem derül fény, mert nem csak a procedúra megalázó, hanem a külvilág is csuklóból azt mondja, az áldozat vél többet, mint a valóság. A 21 éves Zsanett esetében is felmerült, hogy maga ajánlkozott fel a rendőröknek, alkoholos, vagy kábítószeres befolyásoltság alatt állt, vagy csak szimplán nem mondott igazat.

Schiffer András szerint, aki csuklóból így vélekedtek, azok egész egyszerűen nem tudták, miről beszélnek. Ez a kárhoztató hozzáállás – melynek a BRFK is része volt, hogy védje saját állományát –, vezet oda, hogy a leendő áldozatok nem mernek sem a nyilvánossághoz fordulni sem eljárást kezdeményezni.

Zsanett esete minőségi fordulat a rendőri morál értékelésére, de sajnos nem pozitív irányba. Nem az történt, hogy a faluszélen egy rendőrnek eljárt volna a keze, melyet szintén nem lehet szó nélkül hagyni. Itt öt rendőr portyázott. Kellően kemény legénynek érezték magukat ahhoz, hogy egyenruhájukkal visszaélve Budapest belvárosában megerőszakoljanak egy fiatal lányt.

A TASZ az eset kapcsán a rendőrségtől azt várja:

1. A nyilvánosság elõtt kövessék meg az áldozatot, amiért feljelentésének tartalmával kapcsolatban korábban komoly kétségeknek adtak hangot

2. Tegyenek meg mindent, hogy a bűncselekmény felderítése ne ütközzön akadályokba

3. Hagyjanak fel azzal az évek óta folytatott gyakorlattal, mely botrányok esetén az ügyek súlyától függetlenül a rendőri mundér rosszul értelmezett becsületét védi, és érjék el, hogy a hivatásukhoz méltatlan bűnüldözők ne maradhassanak rendőrök.

Joggal hihették azt az elmúlt hónapok eseményeit tekintve, hogy ezt az ügyet is elsikálják, nyilatkozta Schiffer, aki emlékeztetett, micsoda díszfelháborodást váltott ki Bene László országos rendőrfőkapitányból 2006. nyarán, mikor jogvédők számon kérték rajta az Újpest futballmeccs után megvert két fotós ügyét, aminek azóta sem lett következménye.

Ehhez képest már csak felhívásnak tartja keringőre, hogy október 23-án azonosító jelvény nélkül küldték ki ugyanazokat a REBISZ-eseket tömeget oszlatni, akik közül ez az öt, május 7-én megerőszakolta a 21 éves lányt is. "Innentől kezdve nem kell ahhoz pártpolitikai elfogultsággal rendelkezni, hogy eleve kritikával kezeljük a magyar rendőri szervezetet" – mondta a TASZ ügyvivője.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1846 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 124  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség