Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 480 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 32  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. márc. 22., szombat 21:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Literaty írta:
Slussz, ennyi?.....Ami az egyiknek szabadság, a másiknak rabszolgaság.
Avagy így is fogalmazhatunk egynek ilyen szabadsága ezer halála árán.
Kedves Lit!
Ezek nem következnek egyáltalán a beírásomból, kíváncsi lennék, hogy ezt hogy deriváltad le belőle. :)
Egy ember szabadságának határa, éppen a másik ember szabadsága.
Ezt nálunk legtöbbször elfelejtik és azt hiszik, hogy így is lehet demokráciának nevezni valamit. Többek között ezért utálják ma sokan a demokráciát. :(
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 22., szombat 22:30 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Kedves Exrefis!
Ezzel többnyire egyetértek.
Ugyanakkor az ember bűnös és éppen ezét az államnak kötelessége, a társadalom "veszteseit" is helyzetbe hozni, mert nem biztos, hogy önhibájuk vezették ide. És az előnyt szabadságot élvezők a pénzükért vannak ilyen helyzetben sokszor, hogy előnyük van, és boldogulnak. Ha ez csak az egyes személyre lenne bízva, ill. a gazdagok alamizsnáira, akkor ...végünk.
Még a klasszikus kapitalista államok sem így gondolkodnak ma már. Minnél erősebb, fejletebb a kapitalizmus, annál erősebb a szoc.háló.


Áldott Húsvétot!

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 23., vasárnap 17:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Literaty írta:
Ugyanakkor az ember bűnös és éppen ezét az államnak kötelessége, a társadalom "veszteseit"
Kedves Lit!
Isten megadta azt a szabadságot, hogy ezt az államra bízzuk, de Ő nem ezt ajánlja, hanem a bűnös emberre bízta. Mivel én Biblia hívő ember vagyok, az Isten ajánlását jobbnak tartom minden emberi kitalálmánynál.
Idézet:
Ha ez csak az egyes személyre lenne bízva, ill. a gazdagok alamizsnáira, akkor ...végünk.
Én ebben is, továbbra is az Igének hiszek.
Idézet:
Még a klasszikus kapitalista államok sem így gondolkodnak ma már. Minnél erősebb, fejletebb a kapitalizmus, annál erősebb a szoc.háló.
A klasszikus kapitalista államok a különféle megoldásokat alkalmaznak, de a szoc háló megoldástól függően, akkor erős, ha erős a gazdaság.
A mi szochálónk pl egy jóléti piacgazdaságnak megfelelő, de mivel az nincs a hátterében ezért rogyadozik és reformre szorul, még mielótt összeomlana.
Egyébként nem az a jó szocháló, amelyik sok segtélyt képes adni, hanem az amelyik jó hatékonysággal vezeti vissz az embereket az önjárásba.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 23., vasárnap 19:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
érdekes összefüggést hallottam:

ahol a KORRUPCIÓ erős, ott a SZEGÉNYSÉG nyer egyre nagyobb teret, és FORDÍTVA....

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 23., vasárnap 22:14 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Kedves Exrefix!
Ezt a disputát a végtelenségig lehetne folytatni. Rengeteg modell és megvalósítás, milliónyi körülmény, bevált és nem bevált társadami forma lézezik, mára a kapitalizmuson belül is, sokszor azonos formák melett is.. Nem csak a forma, hanem az ember a fő hunyó. Ahol erkölcstelen a vezetés ott nincs áldás a kormányzáson sem. Ez ilyen egyszerű. Nem a szabadság, a tőke, a jólét a mindenható (habár fontososak). hanem az erkölcs.
Ezért kell értük imádkozni.

Sok igazságod lehet némely dologban, a szerintem tévedésekkel együtt, de ezek álltalánosságok, ezt le kell bontani a Szabolcsban élő immár többgenerációs, munkanélkülire is. A képlet tehát nem egyszerű. Aki majd belepusztul lelkileg is, hogy Kapcaként eldobták A minimálbérből élő nagyycsaládosra, a betegre a rokkantra stb...
Őkket ki segíti? A környken legfeljebb a fekete autóval járó uzsorás, aki hetente meg verőlegénnyl. A bank szóba sem áll,a településnek abszolút nincs pénze stb....És nem a direkt lebzselőkről beszélek.
Neki nincs lehetősége megválogatni az iskolát ahol a gyereke tanul, mondjuk két tannyelven. Neked valszeg pesten ez természetes. Nincs pénze szézezreket kérő jogászokra, ott verik át ahol akarják...nameg nincs is más megélhetése stb.Az egyik embert bebetonozza a társadalom, a másikat tolja, főleg ha van pénze.
3000Ft parkolási bírságért engem meghurcolnak, ha nem fizetek, avagy vitatom,közben a gazdasági, politika elit milliárdokat "lophat "törvényesen" aztán én vagyok a hibás a 300 ft.ommal. Na ne...!
Köztünk vannak alapvető látásbeli különbségek a politikát illetően, de én nem ismerlek, tehát nem ítéllek. Isten ismer engem és téged, ez a fontos.
A körülményeink, lehetőségeink is teljesen mások lehetnek.
Legfontosabb számomra, így vagy úgy, hogy Isten gondviselésében vagyunk.
Az Úr áldjon!

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 23., vasárnap 23:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Lit!
Valóban a végtelenségig lehetne ezt folytatni. Abban mindenképpen egyetértünk, hogy az erkölcs kulcskérdés, bár azt hiszem ezen sem ugyanazt értjük.
Az erkölcs hiányát errefelé csak a kormányzó erőkön kérik számon, de a helyzet sokkal rosszabb. Nemcsak a politikai elit másik oldala, de sajnos a többségi társadalom is erkölcsi válságban van.
Úgy gondolom, a rendszerváltással Isten ölünkbe pottyantotta a szabadságot, amiért olyan régóta küzdöttünk és jó választást várt el tőlünk. Azt hiszem mostanában jár le a türelmi idő. A magyar társadalom ugyanis a szabadságot nem megtérésre, törvényességre igazságosságra használta ki, hanem a bűnben való megmerülésre.
Most a válság szélén billegésen taszított egyet a három igenes népszavazás és egy válság indult el, amiről nem tudjuk meddig fog tartani. Ebben a válságben ki kell józanodni a magyar társadalomnak és vele együtt a politikai elitnek is. Az államban bízás helyett valami jobbat kell választani. Én úgy vagyok vele, hogy legyünk rajta túl minél előbb. Ha nem lesz kijózanodás, akkor hosszú és mély leszakadás következik.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 23., vasárnap 23:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
érdekes összefüggést hallottam:

ahol a KORRUPCIÓ erős, ott a SZEGÉNYSÉG nyer egyre nagyobb teret, és FORDÍTVA....

Van benne valami. Egy biztos ez a kettő így, egymást erősítő negatív spirált generál, és mi most éppen ilyen negatív spirálban vagyunk.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 23., vasárnap 23:28 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Való igaz amit az erkölcsről írtál, csak ezt a három igenes dolgot ne keverted volna bele, még egyet is értettünk volna.
Ennek semmi köze az erkölcshöz, meg a gazdaság valódi állapotához(mármint amit okozott) ez egykormányzati kommunikáció, mégpedig egyre gátlástalanabb.
No mostmár tényleg van más dolgom is.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 24., hétfő 07:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
hmmmm....

tudod: "Krisztust ismerem, Pálról is tudok... de TE úgy mégis ki a fene vagy?"

nem átallottam MÖGÉ-GONDOLNI a tendenciózus kérdéseidnek.... ÉRDEKELNE, hogy TE milyen érdektől-motivációtól vezéreltetve írtad le ezeket a finoman szólva "provokatív" kérdéseket

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 24., hétfő 07:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Literaty írta:
Való igaz amit az erkölcsről írtál, csak ezt a három igenes dolgot ne keverted volna bele, még egyet is értettünk volna.
Ennek semmi köze az erkölcshöz, meg a gazdaság valódi állapotához(mármint amit okozott) ez egykormányzati kommunikáció, mégpedig egyre gátlástalanabb.
No mostmár tényleg van más dolgom is.
Kedves Lit!
A népszavazásnak valóban nincs köze közvetlenül az előtte írt gondolathoz.
Annyiban kapcsolódik hozzá, hogy a népszavazás jelzés (piros) a pénzpiacok felé, igy elindítója a várható válságfolyamatokkal.
Az sajnos több mint kormánypropaganda, hogy a pénzügyi elemzők számára a népszavazás azt jelenti, hogy a reform folyamatok leálltak Mo-on, tehát semmi jó hír nincs a befektetők felé.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 24., hétfő 07:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
a "minél rosszabb, annál jobb", meg a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" logikája UGYANANNAK a gyilkos spirálnak a része, mint a korrupció és a szegénység :S

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 24., hétfő 07:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
a "minél rosszabb, annál jobb", meg a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" logikája UGYANANNAK a gyilkos spirálnak a része, mint a korrupció és a szegénység :S
Nos ezzel csak egyetérteni tudok és sajnos nem tudom kiélni "balhés", "notórius ellenzéki" személyiségemet. :) :) :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 25., kedd 09:58 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
exrefis írta:
Literaty írta:
Való igaz amit az erkölcsről írtál, csak ezt a három igenes dolgot ne keverted volna bele, még egyet is értettünk volna.
Ennek semmi köze az erkölcshöz, meg a gazdaság valódi állapotához(mármint amit okozott) ez egykormányzati kommunikáció, mégpedig egyre gátlástalanabb.
.
Kedves Lit!
Az sajnos több mint kormánypropaganda, hogy a pénzügyi elemzők számára a népszavazás azt jelenti, hogy a reform folyamatok leálltak Mo-on, tehát semmi jó hír nincs a befektetők felé.
üdv
ex

No majd meglátjuk.
A hitel leminősítést is ennek kommunikálják be, dehát ez nem így működik. Több évet figyeltek és látták, hogy valódi refomról szó sincs. Nem voltak mögötte számok, javuló gazdasági tendenciák. Hanem éppen az ellenkezője. Munkanélküliség, foglalkoztatottság regyre rosszabb tendenciái, infláció növekedése, gazdasági növekedés 0-1%. Átláthatatlan, bonyolult válalkozás ellenes adó és járulékviszonyok. A cégek már rég nem jönnek hanem mennek. A multik főként. Kis és középválalkozások sorra mennek tönkre. Nem a bér viszonyok miatt. Kormányzati megaprojektek, és azoknak tervei amelyek száz, hanem ezer milliárdokat emésztettek és emészthetnek fel. Az újjab és újjab iszonnyatos hitelfelvételek amelyek már szinte visszafizethetetlenek, amely nagyobb mértékű mint valaha. Adatok bújtatása, az unió pénzügyi átverése. Az Euró bevezetésérének a ködbe veszése, sőtt még a bevezetés nem fontosságát is kormányzati szinten kommunikálták évekig. A kormányfő külföldi megnyilatkozásai is egymásnak ellentmondóak, megbízhatlan az ő szemükben is. stb. . . Kifelé kevés a szöveg, adatot, számokat, tendenciát is látni akarnak. A jómagyarnéppel meg meg lehet etetni szinte mindent. Habár úgy tűnik azért mindent nem.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 25., kedd 10:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
net2rist írta:
hmmmm....

tudod: "Krisztust ismerem, Pálról is tudok... de TE úgy mégis ki a fene vagy?"

nem átallottam MÖGÉ-GONDOLNI a tendenciózus kérdéseidnek.... ÉRDEKELNE, hogy TE milyen érdektől-motivációtól vezéreltetve írtad le ezeket a finoman szólva "provokatív" kérdéseket



Ha már Krisztust ismered és Pálról is tudsz - ezt a "ki a fene vagy?" ....kérdést vajon ki- mi motíválta?- ha már alaposan MÖGÉ-GONDOLUNK a dolgoknak......

Ha már érdekről és motívációról van szó - Exrefis által képviselt gondolatok kapcsán merültek fel ezek a kérdések.
Provokatív gondolatok gyakran szülnek provokatív kérdéseket a provokáló irányába.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 25., kedd 12:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Ej. ej Eeyore(?) vagy ki a szösz!

Foghíjasan bár, de itt az én hátam (nagyobbik része) Exrefishez igazítottan (amit eddig az Igéhez igazításként éltem meg)!!!! 8) :*: :oops:

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 480 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 32  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség