Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1143 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 77  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. márc. 15., szombat 08:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
"Lásd, a kevély tölgy, mely századoknak ádáz ostromát kiállotta, most belsejében rágódó férgek által enyészik el."

Berzsenyi Dániel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 15., szombat 13:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Pogácsa Zoltán: Éltanuló válságban

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 16., vasárnap 20:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
"nem az a magyar, akinek a nagyapja magyar volt, hanem akinek az unokái is magyarok lesznek'

ezt ma hallottam, nem tudom kinek a tollából ered...hát majd meglátjuk, ha megérkeznek az unokáim, magyar maradok-e ?:roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 04., péntek 08:07 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
>
> Kedves Mindannyian!
>
>
> Arra kérek mindenkit, a következő levelet küldje el a lehető legtöbb
címre.
>
> A Benes dekrétumok elleni összefogásra készülnek a világ magyarjai.
>
> 1. Az alábbi honlapon bárki csatlakozhat és aláírhatja a tiltakozást.
> Kérlek szépen, terjeszd! A petíció több nyelven is olvasható!
> Pártoktól függetlenül történik a feliratkozás.
>
> http://www.vilagmagyarsag.com/benes
>
> 2. Április 18-22 között a világ magyarjai tüntetést szerveznek a Benes
> dekrétumok ellen. Helyszínek: általában a szlovák nagykövetségek
> előtt. Stockholmban április 19-én lesz a tüntetés, a szlovák
> nagykövetség előtt, lásd a felhívást.
>
> 3. Április 22-én egy delegáció átadja az Európai Parlament
> képviselőinek a benesi kitelepítési törvény megsemmisítését és a
> deportáltak kártérítését követelő petíciót. Ha ezt minél többen írják
> alá, annál nagyobb sikerre számíthat a delegáció. Ezért fontos az 1-es
> pont szerinti felhívás szerint aláírnod és minél több személyt
> bevonnod az akcióba.
>
> Felhívás
>
>
>
> Tartsatok velünk!
>
>
>
> Mi, Stockholmban, április 19-én, szombat délután 14 órától, az
> Arsenalsg. 2/3 szám előtt gyülekezünk a Szlovák Nagykövetség előtt. A
> tüntetés szervezője Varga Gabriella, Stockholm
>
> mob. 00 46 730657716
>
>
>
> Ugyancsak stockholmi programra hívjuk fel a figyelmedet:
>
>
>
> Szeretettel várunk minden érdeklődőt Dr. Juhász Imre budapesti ügyvéd
> a Civil Jogász Bizottság tagjának az előadására, melynek címe:
>
>
>
> Magyar nemzetrészek jogi helyzete a változó világban - különös
> tekintettel a Benes-dekrétumokra"
>
>
>
> Helyszín: Magyar Ház, Lövasv. 12, BROMMA, tel:08-254038
>
> Időpont: Április 4, péntek este 19.45.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 04., péntek 08:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
amit tehetek értetek: ELHÚZOK OSLÓBA...

hátha OTT nekem is sikerül ELÉG NAGY MAGYARnak lennem...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 04., péntek 13:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Uslu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 04., péntek 16:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
pasli uslu ;)

érdekes: az oslóiak oSZlónak mondják, a bergeniek (vagy kik, másik tájszólás) meg oSlónak (lehet azok rokonaink? ;) )

ja, hanna lányom már gyúrja a norvégot, az infó onnan származik :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 04., péntek 21:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
net2rist írta:
amit tehetek értetek: ELHÚZOK OSLÓBA...

hátha OTT nekem is sikerül ELÉG NAGY MAGYARnak lennem...


Szerintem magadért húzol el Oslóba. Értem tutira nem, mert nekem tök mindegy honnan írsogálsz direkte homályos dolgokat.

Ami a nagy magyarságod illeti odakint, hát azt le se tagadhatnád. Hogy fogják értékelni az északiak...! :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 05., szombat 07:57 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
net2rist írta:
amit tehetek értetek: ELHÚZOK OSLÓBA...

hátha OTT nekem is sikerül ELÉG NAGY MAGYARnak lennem...


Kedves net2rist!

Sajnos – fáradozásodat - nem tudom megköszönni a szervezők nevében, mert nem is kértek senkitől olyat, amit nem tudna megtenni. Akiknek szólt ez a felhívás azok értik, ennyi.
Ha magyar vagy, mindegy hól vagy éppen, de sokat elárulhat egy hozzászólás is. Valami nagyon bánthat ebben téged. Itt senki nem verete a mellét, de úgy látom nagy igényed lenne erre, hogy ennek alapján aztán visszaszólhass, mutogathass: „-No, íme a ti nagy Magyarotok!”
Szóval itt senki nem NAGY MAGYAR, de úgy látom nagy igény lenne rá.
Mindezt csak azért írtam, mert megint a szokásos homályos tutyi-mutyi szöveggel szerettél valamit jelezni nekünk. Ismételten csak arra kérlek, hogy légy bátor, és egyenes ebben is!

Békességgel búcsúzom, mint kis magyar, de őszinte szívvel.
dezi


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 05., szombat 08:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
rosta írta:
net2rist írta:
amit tehetek értetek: ELHÚZOK OSLÓBA...

hátha OTT nekem is sikerül ELÉG NAGY MAGYARnak lennem...


Szerintem magadért húzol el Oslóba. Értem tutira nem, mert nekem tök mindegy honnan írsogálsz direkte homályos dolgokat.

Ami a nagy magyarságod illeti odakint, hát azt le se tagadhatnád. Hogy fogják értékelni az északiak...! :wink:



valami miatt kialakult egy olyan helyzet ebben az országban, hogy SZÉGYELLNEM kell a kokárdát... nem az én SZEMÉLYES magyarságomról vagy "idegenszívűségemről" van itt szó....

http://www.parokia.hu/ext/forum/viewtop ... rthy#20442

csupán arról, hogy az "egy a zászló" jegyében sikerült KIREKESZTŐDNÖM, és ez (nem a SAJÁT nevemben, mindig MÁS "üldözöttek" nevében szokásom felháborodni itt a fórumon is, ennyire már ismerhetnétek) NAGYON FÁJ...

ha ez sem világos, akkor nem tudom pontosan, MENNYIRE menjek még a konkretizálásban (értelme nem sok lenne, leírtam már jópárszor, meg is kaptam érte a logikusan járó "jutalmat")

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 05., szombat 08:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
dezi írta:
... megint a szokásos homályos tutyi-mutyi szöveggel szerettél valamit jelezni nekünk. Ismételten csak arra kérlek, hogy légy bátor, és egyenes ebben is!



van hogy van ÉRTELME az egyenességnek, van hogy NINCS....

Idézet:
Márk 4,11. Ő pedig monda nékik: Néktek adatott, hogy az Isten országának titkát tudjátok, ama kívül levőknek pedig példázatokban adatnak mindenek...


tavasznak csak annyit mondott Erika, hogy talán TENNI kéne, LÉPNI, ezzel vérig sértődést sikerült előidéznie...

én egyszer (vagy talán 2x) megvédtem rostát, bár ne tettem volna...

BÁRKI SZÁMÁRA egyenesen és nyíltan meghallgatható "a véleményem" (ami azért NEM igazán RÓLAM szól) a www.hegyenepultvaros.hu oldal Tanítások fülén... leszoktam arról is, hogy onnan idézzek, pedig több értelme lenne, mint a SAJÁT VÉLEMÉNYEM megosztásának...

addig tudok jönni itt a fórumon, amíg ENGEDTEK... én nem arra hajtok, hogy az igazamat - ha tetszik ha nem - letömjem a torkotokon...

a CÉLZÁSAIM pont azt szolgálják, amit a fent idézett ács példabeszédei: HÁTHA sikerül felkelteni az érdeklődést, és valaki SZEMÉLYESEN megkérdez: "hogy is van ez?"

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 05., szombat 19:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
net2rist írta:
valami miatt kialakult egy olyan helyzet ebben az országban, hogy SZÉGYELLNEM kell a kokárdát... nem az én SZEMÉLYES magyarságomról vagy "idegenszívűségemről" van itt szó....

http://www.parokia.hu/ext/forum/viewtop ... rthy#20442

csupán arról, hogy az "egy a zászló" jegyében sikerült KIREKESZTŐDNÖM, és ez (nem a SAJÁT nevemben, mindig MÁS "üldözöttek" nevében szokásom felháborodni itt a fórumon is, ennyire már ismerhetnétek) NAGYON FÁJ...

ha ez sem világos, akkor nem tudom pontosan, MENNYIRE menjek még a konkretizálásban (értelme nem sok lenne, leírtam már jópárszor, meg is kaptam érte a logikusan járó "jutalmat")


Tudom, hogy nehéz dolog felnőni, de előbb utóbb el kell jönni az életedben ennek a pillanatnak. Nem lehet mindig másra hivatkozni, hol egy nagypapára, hol egy öcsre, hol meg egy bárki által leírt linkre. Abban a korban vagy, amikor csak magadra számíthatsz, merthogy nem igazolhat téged senki, csak a saját tetteid, saját szavaid…

Ha te szégyelled a kokárdát, amit dec. 5 után hangsúlyosan tűztünk ki, akkor az a te szégyened, senki másé. Nem csak itthon, de a svédek előtt is. Nem ragozom, majd rájössz...

Ha kirekesztve érzed magad, mert nem érzed magad közénk valónak, mert "NAGYON FÁJ", hát megint csak azt tudom mondani, hogy a József Attilai utánérzés ide, vagy oda, de fel kellene nőni. Lassan ideje lenne meglátni, hogy ki rekeszt ki, és kit. Én nem érzem magam kirekesztve, bár ti kirekesztettetek engem, fasisztáztok, Dunába lövősnek neveztek engem. Egy ilyen háttérrel te már az Ómagyar Mária siralmat zokognád. Részemről annak tartom ezt, ami…

Még annyit, hogy te semmiféle "üldözötteket" nem képviselsz itt az én szememben, csak a szalonhisztidet, de még azt sem valami jól. Talán több energiát kellene fektetned az ide való beírásba, de szemmel láthatóan ide csak szórakozni jársz, míg írni máshová. Valamilyen ok miatt ezen fórumon nem mersz konkretizálni semmit, itt csak habosítod a lila felhőket, és hámozod a léggömböket.

Kár...

Jó utat a svédekhez, és ne feledd, a svédek útálják a kokárdájukat megtagadókat... !


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 05., szombat 21:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
sajnálom... és sajnállak... pedig... olyan normálisnak néztél ki...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 06., vasárnap 09:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
net2rist írta:
sajnálom... és sajnállak... pedig... olyan normálisnak néztél ki...


Ugyan már ne ködösíts megint. Már több mint egy éve boxolunk. Egy ideig ignoráltuk egymást, meg magáztuk egymást, beálltál ex mellé rasszistázni, és most jössz ezzel a "normálisnak" nevező szöveggel.

Nőj már fel neten lógó gyerek...!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 06., vasárnap 14:03 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
Idézet:
net2rist

van hogy van ÉRTELME az egyenességnek, van hogy NINCS....


Már megint rémbuszokban írtál, üzentél is valamit, meg nem is. Nekem speciel elég, ha egyenesen megmondod, amire pontosan gondolsz. Vagy, ha úgy látod, hogy nincs értelme az egyenességnek (bár ezt Bibliai alapon kétlem, hogy így lenne), akkor legalább ne ködösíts.
Miért nem írtad egyszerűen azt, hogy nem írom alá, mert nem értek egyet ezzel, és akkor beszélgethettünk volna arról, hogy miért. És ha unod a banánt, akkor legalább ne írjál semmit. A rosszabb harmadik utat választottad, mégpedig azt, hogy annyira zavar valamiért a téma, hogy nem hagyhatod odaszólás nélkül. Ezért írtam neked. Kirekesztésről szó sem volt! Ugyan semmi köze a témához, de el kell ismernem, jó húzásnak tűnik ez a kirekesztősdi szöveg. Csak egyre többet hangoztatva kezd átlátszóvá válni.

Idézet:
Márk 4,11. Ő pedig monda nékik: Néktek adatott, hogy az Isten országának titkát tudjátok, ama kívül levőknek pedig példázatokban adatnak mindenek...


Ez nagyon szép, csak az a kérdés, hogy ki a kívül levő? (Gondolom itt nem magadra gondoltál, ugye?) Abban az esetben ha telitalálat lenne az okfejtésem, szerényebb lennék, főleg a Bibliára való hivatkozás miatt.


Idézet:
addig tudok jönni itt a fórumon, amíg ENGEDTEK... én nem arra hajtok, hogy az igazamat - ha tetszik ha nem - letömjem a torkotokon..


Azzal, hogy másképpen gondolkozó emberek véleményével vagy kérdésével szembesülsz, automatikusan nem azt jelenti, hogy ők határoznánk meg, meddig jöhetsz vagy nem.
Mintha támadásnak vennéd, ami nem az. Szóval a kaput nem kell kinyitni, mert nyitva van mindenki előtt.
Ami a torok munkát illeti, amúgy se tudnál lenyomni semmit rajta, és gondolom ez fordítva is igaz. Nem is ez a cél.


Idézet:
a CÉLZÁSAIM pont azt szolgálják, amit a fent idézett ács példabeszédei: HÁTHA sikerül felkelteni az érdeklődést, és valaki SZEMÉLYESEN megkérdez: "hogy is van ez?"


Szóval, "hogy is van ez"? Hozzád elérkezett már - SZEMÉLYESEN - a kérdés?
Nem mondom, hogy - beszéljük meg -, mert még félreérthető lennék, inkább várom egyszerű válaszod, mint testvér a testvérnek.
dezi


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1143 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 77  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség