Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1846 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 124  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10., kedd 11:59 
Akik a Teremtő helyett a teremtményt tisztelik és ebbe merülnek bele -mint azt a művészek TEHETIK -, azokat Isten kiszolgáltatja a természet ellenes nemi életre.

A Biblia - mint könyv - tisztelete gáz!
Isten írott Igéje tisztelete ÉLET és IGAZSÁG, csak hogy van amikor nem korszerű, ezt is értem.....

A bölcsesség is lehet bálvány ami Isten helyére furakszik :-(

Kedves Net!

A szabadításról is írtam korábban és a BŰN erejéről.
Sebaj....


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10., kedd 12:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Tóbiás ;)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10., kedd 12:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
kavics írta:
Nézzétek meg, hogy a festők, szobrászok, stb. körében mennyivel több ez a "hajlam".

Azt gondolom, hogy aki bálványimádó, az ki van téve ennek a büntetésnek.
Isten Igéje IGAZ!


net2rist írta:
jaja, igaz, még akkor is, ha "vitatható dolgokat mondasz" ({)

(hudefinomvoltammmm!!!!)

merhogy: művészéknél a PROMISZKUITÁS legalább ennyire nagyobb arányban van jelen, mint az "átlagembernél"


Először neked, Net: ezek az öleléseid, amik nem igazán tesznek téged szimpatikussá. Még jó, hogy ott az utolsó mondatod, amit nem tudom milyen megfontolásból a nekem szóló válaszaidból rendszeresen le szoktál hagyni. VAN egy pár TIPPEM, hogy miért CSINÁLOD :)

Na, most akkor a lényegtelenség lényege:
kavics: szerinted a festők, szobrászok (... zeneszerzők, költők és általában művészek) mind bálványimádók? Vagy nagyobb részarányban?

A hitetlenség nem, de a bálványimádás magával vonja azt, hogy buzi lesz valaki?
Vagy miért pont ezt az összefüggést emelted ki?

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10., kedd 12:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
bocsánat, itt és most MUSZÁJ leszögeznem: az, hogy NEKED SZIMPATIKUS LEGYEK... nos - fájdalom - ez NEM SZEREPEL fórumozásom céljai közt...

NEM LÁTTAM még olyan fájó fogú embert, aki RAJONGOTT VOLNA a fogorvosért... (nem a sajátjáért, ugyanmár, semmi ILYEN ambícióm sincs), hanem ÚGY EGYÁLTALÁN...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10., kedd 12:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
kavics írta:
Akik a Teremtő helyett a teremtményt tisztelik és ebbe merülnek bele -mint azt a művészek TEHETIK -, azokat Isten kiszolgáltatja a természet ellenes nemi életre.



Bocs de az összes ateista ezt teszi,mindegyik valami vagy valaki mást imád a Teremtő Isten helyett,még
sem lesznek ezért többségében homoszexuálisok,szóval elég erőltetett ez az igei belemagyarázásod,hogy a bálványimádok homoszexuálisok lesznek .

Nem tudok róla ,hogy az indiánok pld. homoszexuálisok lettek volna,pedig extől már azt tudjuk,hogy ők bálványimádóak voltak,ezért is lettek kiírtva .

De ha jól értem az exi tételt aki bálványimádó az vagy ki lessz írtva"lsd.indiánok" vagy buzi lessz.

Ennél talán "bonyolultabb" a világ .

És most is csak azt tudom,mondani,hogy valójában minden ateista bálványimádó is egyben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10., kedd 13:00 
Ha valaki képzőművész, akkor neki nagyobb esélye van arra, hogy teremtményt tiszteljen a Teremtő helyett.
NEM MIND, de ez egy beugrató kérdés volt szerintem.
:-)

Belezúg egy képbe, vagy egy szoborba, amit ő vagy egy híres kollégája alkotott. Nincs ilyen?

Nem én emelem ki, hanem Isten Igéje!
Van egy válasz arra nézve, hogy miért másznak férfiak, férfiakra.
Én el tudom fogadni ezt a választ.

Persze sokkal szimpatikusabb lehet egy génes, vagy egy pszicho válasz, de hát van ezen kívül is válasz, ezt tudom nehezen lehet elfogadni, mert új, vagy mert nem az Istent hibáztatja, meg bűnnek nevezi a bűnt.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10., kedd 13:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
kavics írta:
Belezúg egy képbe, vagy egy szoborba, amit ő vagy egy híres kollégája alkotott. Nincs ilyen?


Hm...
Erre most mit mondjak?

Talán egy keresztyén embernek tilos szeretni az értékeset és a szépet?

De nézzünk inkább egy pozitív példát. J.S. Bach azt mondta, hogy ő csak meghallja, amit Isten súg a fülébe, és azt írja le. Ebből lesz a zenéje. És ha valakit, akkor őt elég sokan elismerik művésznek.
Nem volt egy szent élete úgy tudom, de hogy homokos lett volna, arról nincs tudomásom.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10., kedd 13:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
net2rist írta:
bocsánat, itt és most MUSZÁJ leszögeznem: az, hogy NEKED SZIMPATIKUS LEGYEK... nos - fájdalom - ez NEM SZEREPEL fórumozásom céljai közt...

NEM LÁTTAM még olyan fájó fogú embert, aki RAJONGOTT VOLNA a fogorvosért... (nem a sajátjáért, ugyanmár, semmi ILYEN ambícióm sincs), hanem ÚGY EGYÁLTALÁN...


Akkor ezt túltárgyaltuk. Nem értem, milyen szekta az, amelyikben kötelező a másikkal szemben kivívni az ellenszenvet és a gyűlöletet, minden eszközzel, minden áron, de a törvény nevében. Én nem szeretnék ehhez csatlakozni ;)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10., kedd 13:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
kavics írta:
Ha valaki képzőművész, akkor neki nagyobb esélye van arra, hogy teremtményt tiszteljen a Teremtő helyett.
NEM MIND, de ez egy beugrató kérdés volt szerintem.
:-)

Belezúg egy képbe, vagy egy szoborba, amit ő vagy egy híres kollégája alkotott. Nincs ilyen?



De van,de ,hogy ezért legyen valaki homoszexuális az azért erössen túlzás.

és úgy látom továbbra sem érted,hogy valójában minden ateista bálványimádó is,mert a pénz imádata,a vagyon imádata,egy szép autó imádata, is lehet bálványimádás.

Az,hogy a művészek között több a homoszexualitás mint más hivatás képviselőinél azt,úgy gondolom továbbra sem lehet
tényként állítani,mert mint mondtam ők szemelött vannak,a magánéletük is publikus ,nem úgy mint a más hívatásban levőké.

Vagyis honnan tudod,hogy a mérnökök,újságírók,tévések,kömüvesek,pedagogusok között kevesebb a homoszexuális mint a művészek között ???

Hisz az ő magánéletük feleannyira nem publikus mint a müvészeké.

Ők nem válalják olyan nyiltan a nemi identitásukat mint pld. a művészek.

Ezért is gondolom,hogy a müvészek között pont ugyanannyi homoszexuális van mint a tévések,pedagogusok,mérnökök,stb között.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10., kedd 13:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
kedves 32ezüst!

meg is kérlek ezennel: LÉGY SZIVES, NE CSATLAKOZZ!!! erősítsd tovább a református egyházat!!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10., kedd 13:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
32ezüst írta:

De nézzünk inkább egy pozitív példát. J.S. Bach azt mondta, hogy ő csak meghallja, amit Isten súg a fülébe, és azt írja le. Ebből lesz a zenéje. És ha valakit, akkor őt elég sokan elismerik művésznek.
Nem volt egy szent élete úgy tudom, de hogy homokos lett volna, arról nincs tudomásom.


Erre utaltam én is akkor amikor azt mondtam,hogy egy müvészi alkotás is ,pld egy zenemű is lehet Isten által ihletett.

És amikor az ember ezt az alkotást hallgatja vagy nézi igenis lehet
benne Isten leheletét érzékelni,és attól átszellemülté válni.

Ez ettől még nem válik bálványimádásá.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10., kedd 14:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
meg is kérlek ezennel: LÉGY SZIVES, NE CSATLAKOZZ!!! erősítsd tovább a református egyházat!!

Egy fogadott református hogy mondhat ilyet? :D :D :D
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10., kedd 16:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Idézet:
A most megerősített pápai nyilatkozat ugyan elismeri, hogy a katolikus egyházon kívül is létezik számos igazság. A keleti egyházak (az ortodoxok) azonban nem ismerik el a pápát Szent Péter utódául, és ez a "fogyatékosság" "sajátos egyházakká" teszi őket, míg a protestáns közösségek, amelyeknek más felfogásuk van az oltáriszentségről és a papi hivatásról, nem tekinthetőek egyházaknak - fejtette ki a hét évvel ezelőtti dokumentum, amelynek tartalmát most a Vatikán megerősítette.

Nesze neked ökumené. :)
http://www.hirszerzo.hu/cikk.krisztus_e ... 39725.html

ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10., kedd 16:26 
Sziasztok!

Én még is Isten Igéjének hiszek, miszerint akik a Teremtő helyett a teremtményt tisztelik és azoknak szolgálnak, azok elhajlanak a nőkkel való természetes szexuális élettől, mert Isten kiszolgáltatja őket ennek - és ez most nem rád vonatkozik Kedves Gabi - és férfiak férfiakkal fertelmeskednek, bujálkodnak.

Mit jelent Isten ihletésére zenét írni és mit jelent teremtett dolgokat tisztelni és SZOLGÁLNI?

Hány olyan művész van, aki a műveit szolgálja? És meddig jut ebbe?

Bach pont azért volt kiemelkedő zseni, mert Istent szolgálta a zenéjével és nem ő szolgált a zenéjének.

Legalább egy picit próbáljátok meg félre tenni az eddig felszedett gondolatokat ebben a témában és úgy olvassátok el a Róma 1. sorait.

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10., kedd 16:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
exrefis írta:
Idézet:
A most megerősített pápai nyilatkozat ugyan elismeri, hogy a katolikus egyházon kívül is létezik számos igazság. A keleti egyházak (az ortodoxok) azonban nem ismerik el a pápát Szent Péter utódául, és ez a "fogyatékosság" "sajátos egyházakká" teszi őket, míg a protestáns közösségek, amelyeknek más felfogásuk van az oltáriszentségről és a papi hivatásról, nem tekinthetőek egyházaknak - fejtette ki a hét évvel ezelőtti dokumentum, amelynek tartalmát most a Vatikán megerősítette.

Nesze neked ökumené. :)
http://www.hirszerzo.hu/cikk.krisztus_e ... 39725.html

ex


én jobb helyzetben vagyok :D a mi gyülekezetünket (meg a tiédet, ex) 32ezüst se tekinti egyháznak ;)

szokjuk a gondolatot: SZEKTÁK vagyunk (a református egyházzal együtt, természetesen ;) )

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1846 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 124  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség