Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1143 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 77  Következő
 

Re: Magyar
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 01., kedd 10:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Igen, igazság nélkülnincs békesség, békesség nélkül nincs öröm.

De mi az igazság? Ezt kérdezte Pilátus Jézustól.
Jézus az Igazság, vele találkozva láthatta meg Pilátus, hogy hazugság, hogy ő mindent megtehet, hogy bármire van hatalma, hogy ő az úr, hogy ő semmitől sem fél, stb.

A Jézus Krisztussal való személyes találkozás nélkül az ember önmagával kapcsolatban sem látja a valóságot.

De Jézus Krisztus nem csak megláttatja a valóságot, hanem felkínálja a békességet is, a kegyelmet, hogy aztán a teljes öröm az emberé lehessen.
Ezekben egyetértünk. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 01., kedd 10:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
én is csatlakozom az előttem egyetértőkhöz :)

egyszer réges-régen "prédikáltam" Shrekről :D

azt mondja, hogy "az ogre olyan mint a HAGYMA"... nos ez az ige volt a "textus", a kép pedig a hagyma RÉTEGEIt ábrázolta:


ÖRÖM ( BÉKESSÉG ( IGAZSÁG ) BÉKESSÉG ) ÖRÖM


hú de jó grafikus ábrázolás :D:D:D

ha csak az örömmel találkozol... vagy "mögé nézel" és BÉKÉT látsz... még mindig nem tudsz semmit a hagymáról!
a hagymát MEG KELL NYOMNI!! és ha PUHA: baj van BELÜL...

úgy gondolom mostanában RENDES NYOMKODÁSNAK vagyunk valamennyien kitéve...

annyira jó lenne, ha ennek kapcsán MIND a HELYREÁLLÁS irányába "engednénk"...

Idézet:
[2Tim. 3.16] Az egész írást Isten sugallta s hasznos az a tanításra, meggyőzésre, helyreállításra, igazságosságban való nevelésre,
[17] hogy az Isten embere az eklézsiába beilleszthető legyen (Isten embere tökéletes legyen), minden jó munkára felkészített.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 01., kedd 11:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ex, itt az "ezekben" az az üdvösség. Ez egy valóság, az Úrban egyet értünk és ez az Út.
Nincs más, másban lehet nem értünk egyet és látva az itt töltött éveket lehet nem is fogunk egyet érteni.
Másként éled meg a hitedet sok mindenben, de ne gondold, hogy mindenben jobban.
Én is igyekszem ezt magamra nézve látni.

Ha a különbségekre tekintünk és azt vesszük előtérbe amiben ráadásul úgy látjuk, hogy mi "Igeibbek" vagyunk a másiknál, akkor nem lesz békességünk sem az Úrral, sem egymással és az örömnek is annyi.

Évek alatt itt a fórumon az Úr megajándékozott azzal, hogy kaptam testvéreket, akik nyelveken szólnak, de ők ezt soha nem várták el tőlem.
Vannak testvéreim, akik bemerítkeztek, de soha nem mondták, hogy ha én nem teszem ezt meg, akkor nem vagyunk közösségbe az Úrral és egymással.
Az itt töltött évek alatt erősödött meg bennem, hogy a politikában nincs fix pont, nincs olyan egyértelmű út, mint az Úr Jézus.
Én nagyon sokat kaptam itt testvérektől.
Sajnos a fórum azóta leépült, mert előtérbe kerülte a megosztó "igazságok". Nem az az igazság volt előtérben, amire azt írtad, ezekkel te is egyet értesz.
Én magam is tettem azért, hogy ez így legyen, ezért bocsánat az Úrtól és bocsána azoktól, akik kitartóan építkeznek és azoktól, akik írni sem mernek már talán ide

az Úr Jézus irgalmában bízva, elcsendesedve és várva Őt

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 01., kedd 11:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
a fórum MI vagyunk... nem? :O

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 01., kedd 13:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Péter! A keresztelős topicban válaszoltam, mert ott on. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 02., szerda 08:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Fony írta:
Én meg úgy láttam, mintha Karsai akarna a publikációjával kedvencén mosdatni egy keveset, és erre csapott rá a szélsőjobbos média,....
De hát nézőpont kérdése az egész, legfeljebb most én is jól megdöbbenek, hogy még te sem látod ezt.
üdv
fony

Kedves Fony!
Beteszek ide egy linket, hogy mutassam, szó sincs róla, hogy Karsai fényezni szándékozná a nácikat.
http://atv.hu/hircentrum/091127_karsai_ ... video.html

üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 02., szerda 08:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
hamár szóba került, itt van még ez is:

http://index.hu/belfold/2009/12/01/strasbourg/

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 02., szerda 08:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
hamár szóba került, itt van még ez is:

http://index.hu/belfold/2009/12/01/strasbourg/
Köszi, ezt nem is tudtam.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 02., szerda 11:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
antiszemitizmussal vádolta a magyarországi jobboldali sajtót


El kell ítélni minden antiszemita megjegyzést, minden kirekesztő, bántó szót, minden emberei közösség ellen érkező általánosításból fakadó ítéletet, így hiszem, hogy a fentit is.
:-(

Nem hiszem, hogy nincs olyan jobboldali média, ami ne lenne antiszemita.

Tudjátok arra jöttem rá, hogy a két oldal szélsőségesen viselkedik egymással. A politikusok mind a két oldalon szélsőségesen, általánosítva, durván beszélnek és viselkednek egymással. Ez megfertőzi a közéletet is, mert ezt akkor lehet, látszólag következmények nélkül.
Ez nyit teret a valódi szélsőségnek. Ez nyit lehetőségeket a jobbik térnyerésének, ami az egész országnak nagyon gáz lesz.
Nem csak a baloldalnak, a zsidóságnak, a cigányságnak, hanem minden értelmesen gondolkodó és viselkedő embernek.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 02., szerda 12:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
igen!! teljesen egyetértek!!

a "radikalizálódásra" egy remek kis példa ("cseppben a tenger" jeligére):

net2rist írta:
rosta írta:
Indu írta:
:shock: well well, nem jutok szóhoz. Asszem mindkét esetben (Ex mint tipikusan rasszista és Net mint tipikusan antiszemita) kimeríti a rágalmazás kategóriáját, de annak is abszurd. A "sárgákkal szembeni" kitétel pedig édes.


Na végre, hogy hozzászóltál kedves Indu! Üdv ilyen messziről! :)

Szóval szerinted is a zsidó banktőke uralja a világot, mint Exrefis, és Net2rist szerint? :shock:



a világot a HÜLYESÉG uralja :S


semmivel nem lógunk ki a körülvevő világból (sajnos :S)

Idézet:
[Fil. 2.15] hogy feddhetetlenek, épek lehessetek, Istennek ócsárlástól mentes gyermekei e fonák és kificamodott nemzedék között, kik, mint fénypontok ragyogtok közöttük (a világban)


háááát....

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 02., szerda 13:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
a "zsidó bankár" már olyan, aki nem lehet jó bankár a hiedelmek szerint
a "magyar bankár" és a "zsidó bankár" tényleg lehet bűnös, olyan, aki tönkreteszi azon embereket, akik rábízzák a pénzüket

A nagy baj az, hogy a világot a pénz uralja a Mammon isten.
Így a bankárok ennek az istennek a szolgálói lehetnek, mert nem minden esetben van így.

A kincstárnok a maga helyén fontos pozíció. Jézusnak is volt kincstárnoka.
A baj ott van, ha a kincstárnok elkezdi elhinni, hogy övé a pénz, ő osztogatja aszerint, ahogyan jónak látja.
Megveszi a nemeseket, a bírókat, néha adakozik is, meg hasonlók.
A baj ott van, hogy egyszer eljön az idő, hogy a király benéz a kincses kamrájába.
Ha a kincstárnok a katonaságot is megvette, akkor baj van földi értelemben.

De van egy Mennyei Király, aki nem csak a bankárokat számoltatja el a rábízottakkal, hanem minden embert, mert mindenkinek adott kincseket!

Ő hívja megtérésre az embert, megfordulásra, bűnvallásra, a bűnbocsánat elfogadására, örök életre.

_________________
Békesség Istentől


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pauler 2009. dec. 02., szerda 13:06-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 02., szerda 13:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
kedvenc íróm írta:
…És akkor rájött, minek köszönhetően gondolkodik így.
Az ok: a dolog mögött összeesküvőket AKART látni. Sokkal megnyugtatóbb elképzelni a félhomályban megbújó gyanús alakokat, akiket kiváltságus helyzetük cinikussá és könyörtelenné tett, amint whiskey-vel és szivarral a kezükben szövik az összeesküvést. Muszáj volt ragaszkodnia ehhez az elképzeléshez! Ha ezt elveti, szembesülnie kell azzal, hogy egyszerű hétköznapi emberek, miután megsimogatták a kutyát és elmondták a gyereküknek az esti mesét, képesek kimenni az utcára és borzasztó dolgokat művelni más hétköznapi emberekkel…
Annyival egyszerűbb RÁJUK fogni a dolgokat! Borzasztóan megrázó belegondolni, hogy az AZOK… esetleg MI vagyunk! Ha tényleg AZOK tehetnek róla: nem kell tovább keresni a felelőst. Ha viszont MI vagyunk… ebből következik valami RÁM nézve is, nem? Hiszen ÉN a MI része vagyok. Csak az lehetek! Sose gondolnám, hogy nem így van. Valahogy senki nem tételezi fel magáról, hogy AZOKhoz tartozna. ÉN HOZZÁNK tartozom! A szörnyű dolgokat pedig AZOK követik el…. Nem?

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 02., szerda 13:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Reggel beszélgettem Csabával, akivel együtt szolgálunk a gyerekek között.
Este olvas a gyerkőceinek, most a Csipkerózsikát.
Azt mondta a kislánya alig aludt az éjjel, lehet a "gonosz boszorkány" miatt.
Ha olyan mesét olvasok a gyermekeimnek, ahol egy másik gyermek tesz valami rosszat és ezt észreveszi, megbánja, jó útra tér, akkor az éjszakájuk nyugodt, békés és a nappalaink is szebbek.
A fiam is a boszorkánytól fél és csak hosszas imádkozás után nyugszik meg. (nem mindig fél, néha)

A gonosz kivetítésében MI keresztyének is különösen messze mehetünk. A Sátánra fogni minden bűnt, őt üldözni, kizárni, vele leszámolni, kiírtani.
Ez is egy végzetes hiba lehet, ha nem vesszük észre, hogy a Sátán ellen nem csupán kívül kell harcolni, hanem első renden magunkban.
A Mi Atyánk imádkozása közben mindig vannak időszakok, amikor egy-egy rész hangsúlyosabbá válik számomra.
Ezt életünk végéig lehet imádkozni, mindig aktuális marad, amíg pl. kell az élelem.
Mostanában a "szabadíts meg a gonosztól" rész hangsúlyos, egyre tisztábban látom, hogy bennem van a bibi és mindig lesznek az életemnek olyan területei (mint egy honfoglalás, mint Izrael elfoglalása Jozsué idejében) ahol szabadításra van szükségem, mert a Gonosz uralma alatt van.
Bennem terjed Isten Országa és ez vetülhet ki a környezetemre, ha ez tényleg így van és ez az Isten Országa őrzi meg a magyar népet is, ha tud róla, ha nem.

_________________
Békesség Istentől


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pauler 2009. dec. 02., szerda 13:34-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 02., szerda 13:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
a "magyar bankár" és a "zsidó bankár" tényleg lehet bűnös, olyan, aki tönkreteszi azon embereket, akik rábízzák a pénzüket.

Ilyet konkrétan nem tudsz mondani, viszont rengeteg más módot igen, ahol téged lopnak, rajtad élősködnek, téged csapnak be. Ez utóbbiak egyike sem köthető bankokhoz.
Nem bankokba mennek tönkre az emberek, hanem abba, hogy hedonista módon felelőtlenül élnek.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 02., szerda 13:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Jaj Ex!

Ismerem a marketinget, benne dolgozom.
:-(

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1143 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 77  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség