Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1846 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 124  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 24., csütörtök 20:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
rosta írta:
A múltkor az úrvacsora vételekor a fiam megjegyezte, hogy vezetek. Én meg mondtam neki, hogy bevállalom, ha elkapnak. Gondolom a katolikus papok még inkább így vannak vele.

Az rtl-en, meg a tv2-n bizonygatták, hogy attól a kis bortól nem színesedik a szonda. Maga egy főzsaru itta meg a fél dl bort, és 25 perc múlvan szondázták. Nagy feneket keítettek annak bizonyítására, hogy csak a pap lehet a hunyó, ha a szonda kimutatja... :(


Nem a bor a lényeg hanem a hit,Jézus nagyszerűen megmutatta ezt amikor a hite által borrá változtatta a vizet.

A lelkészek is ihatnak nyugodtan vizet a bor helyett,ha abban hisznek,hogy azzal Krisztus vérét veszik magukhoz,akkor azt is veszik magukhoz.

Ha viszont nem hisznek ebben,akkor teljessen mindegy,hogy milyen folyadékot használnak úrvacsora alkalmakor.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 24., csütörtök 20:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
GABRIEL777 írta:
A lelkészek is ihatnak nyugodtan vizet a bor helyett,ha abban hisznek,hogy azzal Krisztus vérét veszik magukhoz,akkor azt is veszik magukhoz.

Ha viszont nem hisznek ebben,akkor teljessen mindegy,hogy milyen folyadékot használnak úrvacsora alkalmakor.


Figyelj Gabriel. Ha olyan tökmindegy lenne a papjaink számára, legyenek azok bármely felekezethez valóak, hogy Jézus mit mondott az úrvacsora szereztetésekor, akkor elég nagy lenne a baj. Még a hagyományokat is tiszteljük, hát még a szentségünket!

Azért szerencsére olyan papjaink vannak, akik például még a gulágban is szőlőt szereztek, hogy a szőlő levét kifacsarva Jézus szerint tudják a titkos, tiltott alkalmat megtartani, mintha szabadok lennének. Már nem emlékszem melyik felekezet papja mesélte ezt, azt hiszem katolikus volt, de lehet, hogy protestáns...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 24., csütörtök 21:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Rosta ,a szentség kizárólag Isten.

Jézus pedig az Istenben való hitre tanított és nem a fetisekben való hitre.

Aki csak bor és ostya által képes kapcsolatba lépni Jézussal az nem lélekben hanem testben próbál ahhoz hozzájutni "ami "
lelki és nem testi.

Jézus pedig nem a hagyományokat hanem az Atyát tisztelte" a farizeus zsidók nagy bánatára"

Félreértés ne essék ,semi gondom azzal ha az Úrvacsora során bort fogyasztanak a lelkészek,hisz valóben a hagyományok
tisztelete nemes gesztus,de ez nem jelenti azt,hogy akkor a világitörvényeket megszeghetik.

Jézus sem buzdított senkit arra,hogy megszegje a világi törvényeket,még az igazságtalan császári adó ellen sem szólt.

"Istennek ami az Istené,császárnak ami a császáré"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 25., péntek 11:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Nem értem, miért kell neked mindent vitatnod Gabriel. Az úrvacsora szereztetésekor ránk hagyta Jézus, hogy miként cselekedjünk, amikor az Új szövetségről megemlékezünk.

Te is afféle liberális formabontó lennél, aki azt mondja mondjuk, hogy a bor helyett miért nem szívunk el egy békepipát, vagy miért nem választanak más szertartást?

Én még a formabontó színházat sem nagyon szeretem, de azt meg végképp nem, ha mondvacsinált okossággal el akarják törölni, semmissé akarják tenni Jézus kérését, és a hagyományunkat. Ez merő agyalás, nem kellene...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 25., péntek 12:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Rosta

egy szóval sem mondtam,hogy nem ihatnak bort a papok,hanem azt mondtam,ha isznak akkor ne vezessenek gépjárművet,mert a világi törvények rájuk is vonatkoznak.

Valamint azt is mondtam,hogy az Úrvacsora alkalmakor nem a boron van a hangsúly, "ezért írtam,hogy akár víz is lehet a bór"

Egyébként meg elég rőhejes ahogy a hagyományokra hivatkozól pont az úrvacsora esetében,hisz azt felekezetenként eltérően hajtják végre.

Ha valóban a hagyományok lennének a fontossak akkor minden keresztényfelekezet Úrvacsorája esetén minden hívő bort és kenyeret fogyasztana,pont úgy mint Jézus korában.

De mint tudjuk,hagyomány ide,hagyomány oda,ez közelről sem így van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 25., péntek 13:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
GABRIEL777 írta:


Egyébként meg elég rőhejes ahogy a hagyományokra hivatkozól pont az úrvacsora esetében,hisz azt felekezetenként eltérően hajtják végre.



Hátha röhejes, akkor jól van...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 26., szombat 14:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
A sok rossz mellé egy jó hír:

Idézet:
A református diakonisszák kapták a Dizseri Tamás-díjat
2008. január 26. 11:47


MNO
A református diakonisszák közössége kapta szombaton Budapesten a Dizseri Tamás Szeretetszolgálati Díjat.


Az elismerést Bölcskei Gusztáv, a Magyarországi Református Egyház zsinatának lelkészi elnöke adta át a társaság képviselőjének, Nagy Margit Ágnesnek. Laudációjában Bölcskei Gusztáv hangsúlyozta, hogy a Biblia évében különösen fontos a diakonisszák munkájáról beszélni, akik betegeket gondoznak, sérült gyermekekkel foglalkoznak.

A református püspök „Krisztus követői életformájának” nevezte az országos református diakonisszai közösség tevékenységét. A Dizseri Tamás Szeretetszolgálati Díjat a budapesti Bethesda Gyermekkórház 2004-ben elhunyt főigazgatója emlékére alapították. Az emlékérmet a névadó halálának évfordulóján azok kaphatják meg, akik az emberek testi-lelki gyógyítása érdekében kiemelkedő munkát végeznek.

MTI


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 28., hétfő 11:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szó volt az ittas vezetésről, és erről eszembe jutott egy vicc.

Az igazoltató rendőr megállít egy autóst:
- Mi az a sok tőr a kocsijában? - kérdezi tőle.
- Tudja, artista vagyok.
- Nem hiszem. Mutasson valamit! - akadékoskodik a rendőr.
Az artista kiszáll, és elkezdi a tőröket a levegőbe dobálni.
Pár perc múlva megáll egy másik autó mellettük, melyben két barát utazik.
Megszólal az egyik:
- De jó, hogy abbahagytam az ivást. Odanézz, mit találtak ki a szonda helyett!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 31., csütörtök 23:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Az APEH a kérdőívben arról érdeklődik, hogy az adózó hány személyt tart el, a családtagok mennyit keresnek, és milyen arányban járulnak hozzá a háztartás költségeihez. A vizsgálat alanyának be kell számolnia a szerencsejáték-nyereményekről és az adott vagy kapott kölcsönről, megnevezve az adóst, a hitelezőt. Az sem közömbös az APEH-nak, hogy a vizsgált személy utazott-e külföldre, vett-e ingatlant, autót, esetleg hajót, netán helikoptert. Ezenfelül éves bontásban kell rögzítenie, hogy a családja mennyit költött ruhára, étkezésre, szórakozásra.

Hát én megint háborgok.Még ilyet!Ez a szabadság, ez a demokrácia?
Néztem a híreket.Szégyen, hogy le kell tagadni egy 80éves néninek, hogy segítséget kap a gyermekétől, azt igazolnia kell, bevallani, hogy mennyit és adózni kell utána.Szomszéd feljelent.Hol élünk?Nem is csodálom, hogy a fiatalok többsége le akar lépni.Félelmetes ami itt van.
Ó azok a szép idők, még mikor csak azzal foglalkozott az átlag ember, hogy elment dolgozni, és élte az átlagos életét.Kerestem 1800,-forintot, albérletben laktam.Mindennap ebédeltem kétfogásos meleg ételt, haj....
minden hónapban vettem valamit, hol egy cipőt, hol könyvet, színházba moziba jártam, minden évben voltam nyaralni, haj.....Nem voltam gazdag,
de mégis megvolt mindenem ami az élethez szükséges.
Na jól kipanaszkodtam magam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 02., szombat 16:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
"Meg kell vizsgálni, miért hisz az európai politikai elit jó része inkább Oszama bin Ladennek, mint George Bushnak. Mert erről van ám szó, még ha nem is akarják bevallani azok, akik primitív, felületes módon Amerikát jelölik meg a világbéke fő ellenségének. .."

http://www.hirszerzo.hu/cikkr.volt_egys ... 55692.html

ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 02., szombat 17:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Szerintem meg azt kellene megvizsgálni, hogy Bushnak milyen köze van a szaudi királyi, hercegi körökhöz. Tudniillik az összes szeptembe 11-i merénylő szaudi volt, és mégsem a szaudiakon kérik számon az eseményeket.

Azt tudjuk, hogy a Bush családnak komoly összefonódásai vannak személyi, gazdasági téren a szaudi uralkodó házzal.

A cikket inkább az Az új világrend topicba kellett volna betenni, és nem ide...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 11., hétfő 23:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Százmilliárdos árverés

A kikiáltási ár várhatóan 12 ezer forint/fő lesz. Vagyis egy 200 ezer lakosú megye kisebbségi tulajdonrészét 200 ezerszer 12 ezer forintért lehet megszerezni. A kormány úgy számol, több mint 100 milliárd forint folyhat be ebből az értékesítésből.


Politikához értő Testvéreim :D !

Kérdésem, hogy azzal a pénzzel mi lesz, hova kerül???


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 19., kedd 00:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
cilla írta:
Százmilliárdos árverés

A kikiáltási ár várhatóan 12 ezer forint/fő lesz. Vagyis egy 200 ezer lakosú megye kisebbségi tulajdonrészét 200 ezerszer 12 ezer forintért lehet megszerezni. A kormány úgy számol, több mint 100 milliárd forint folyhat be ebből az értékesítésből.


Politikához értő Testvéreim :D !

Kérdésem, hogy azzal a pénzzel mi lesz, hova kerül???


No, úgy látom, hogy erre senki sem tudja a választ :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 19., kedd 00:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Mit akar tőlünk Gyurcsány Ferenc kormányfő és Orbán Viktor Fidesz-elnök? Nagyjából ugyanazt: mindketten szebb jövőt ígértek évértékelő beszédükben, egyúttal szétterítették a megvalósítás felelősségét azzal, hogy kijelentették, együtt kell dolgoznunk ezen. Orbán növekedni szeretni, Gyurcsány átrendezné azt, ami már megvan. Egymás említését kínosan kerülték mindketten, és ügyeltek arra is, hogy lehetőleg ne nagyon mondjanak konkrétumokat.


Megnyugodhatunk. :*: Hurréééé!

Szebb jövő, növekszünk :D

Csak közben ez a szép kis ország tönkrement. :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 19., kedd 10:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
cilla írta:
cilla írta:
Százmilliárdos árverés

A kikiáltási ár várhatóan 12 ezer forint/fő lesz. Vagyis egy 200 ezer lakosú megye kisebbségi tulajdonrészét 200 ezerszer 12 ezer forintért lehet megszerezni. A kormány úgy számol, több mint 100 milliárd forint folyhat be ebből az értékesítésből.


Politikához értő Testvéreim :D !

Kérdésem, hogy azzal a pénzzel mi lesz, hova kerül???


No, úgy látom, hogy erre senki sem tudja a választ :*:


Kedves Csilla!

Tudomásom szerint 2002 óta több ezer milliárdot eltapsoltak. Ez a 100 milliárd csak aprópénz ennek a kormánynak. Gőzöm sincs, hogy mit is fognak vele kezdeni. Gondolom annak a fő pénzpiaci résztvevőnek adják, akinek a legnagyobb a hatalma, vagy aki a legtöbbet visszaosztja. :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1846 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 124  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség