Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1143 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 77  Következő
 

Re: Magyar
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 23., vasárnap 13:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Azért ne izgulj, én nem kárhoztatlak mert nem veszel Danont! :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 23., vasárnap 14:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
nemosinex írta:
A másodikkal kapcsolatban kérdezném:
Az megítélés, ha bolondnak nevezel valakit?
A megítélés épít, nem rombol.

Megítélés-e az ha bolond szűznek nevezi az ige azt a keresztényt, amelyik ugyan ismeri az igét (van lámpása), de olajat nem tölt bele (nem veszi a Szentszellemet)?
Épít, vagy rombol, ha idejében tájékoztatod a bolond szüzet a bolondságáról?


Ma a lelkészünk az Ap.csel. alapján arról a bibliai lényegről prédikált a szószékről, hogy Jézus Szentlelke töltsön be bennünket. A fordított Bábelről beszélt Pünkösdkor, a mások megértéséről beszélt. A babiloni torony kori szétszóródtatás ellentettjéről, a Pünkösdről, amikor a Krisztus Szentlelke által szót értettek az összegyűlt idegen országbéliek, nyelvűek.

Kihangsúlyozta, hogy a Szentlélek alapján vizsgáljuk meg tetteinket és kihangsúlyozta a türelem fontosságát is egymás iránt. És már sorolta is, hogy mint a híveit ismerő lelkész tudja, kiknek milyen bajokhoz, problémákhoz kell a Krisztus Szentlelke. Családi gondok, egyéni bűnök, hibák, közösségi bűnök, hibák, betegségben való szenvedés elviselése és még számos dolgot sorolt fel, amelyek súlya, „bolondsága” csak a Szentlélek segítségével viselhető el, amelyen csak ő általa javíthatunk.

Szóba kerültek a karizmatikusok és a normál hívők is. Szóba került, hogy a Szentlélek rajongó, prófétai emlegetése, de a Biblia ismeret sem jelenti azt, hogy valóban a Szentlélek irányítása alatt vagyunk, a Szentlélek dolgozik bennünk. Önmagában a példázatok, az igék ismételgetése - szvsz pl. az olajlámpásos szüzek emlegetése, vagy mások bolondnak nevezése - bármennyire is hivatkozunk a Szentlélek vezetésére semmit sem jelent. Csupán a farizeusi büszkeséget jelenti abban a példázatban – teszem én hozzá -, amikor annak a büszkesége a vámos imájával találkozik. Saját magunk bolondságát jelenti leginkább, amely a saját rossz természetünkből fakad. A fentiek szerint a lelkészünk kérte, hogy vizsgáljuk felül életünket, gondolkodásunkat és viselkedésünket.

Mostanában azt tapasztalom, hogy lassan be sem tudunk férni a templomba, annyian vagyunk. Van, amikor szinte le sem lehet már ülni, csak ha összezsúfolódunk. Talán nem véletlen teszem még hozzá...! :)

Amiért idehoztam a fentieket annak az az oka, mert nagyon jól rámutatott arra, hogy gyakran nem a fentiek szerint élünk, akár karizmatikus, vagy normál hívők vagyunk! Jézus számos példázatát felejtjük el, a fától nem látjuk sokszor az erdőt. A lényegről felejtkezünk el akkor is, amikor azon tülekszünk itt a fórumon, és azon kívül is verekszünk, hogy ki is ül majd a főhelyen. Míg mások egyszerűen le sem akarnak ülni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 23., vasárnap 15:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
kimondjuk vagy csak gondoljuk, lényeg hogy méltóak vagyunk a gyehenna tüzére és csak kegyelemből, hit által menekülhetünk meg tőle. ha nem ezért akkor másért.


Semmi más lehetőséget én eddig nem ismertem meg, csak a kegyelmet. A Jézus áldozatáért adott felmentő ítéletet. És ebből a gazdagságból élhetünk. Ez a kályha!

Kedves Rosta!

Köszönöm amit leírtál, ilyen egyszerű! Ahol Krisztus van a középpontban ott nem kell más ígéret. Az emberek gyülekeznek, mert most is vannak, akik éhezik az Igazságot, az Életet, még akkor is, ha ez a saját bűneikkel kezdődik.

Indu, Net én se veszek szívesen Danon terméket. Nem igaz, hogy nem veszek, de ha lehetséges, kerülöm.

Idézet:
Te/mi minden nap a vásárlásunkkal alpvetően befolyásoljuk őket. Ők kínálknak valamit, te pedig a vásárlással válaszolsz rá.


Mivel én egy multi cégnél dolgozom, ami kereskedelemmel foglalkozik, sokkal nagyobb belelátásom van a rendszerbe, mint Ex-nek.
Részben igaza van, de sok mindenben nem.
Kifelejti a XX. század egyik olyan gazdasági területét, ami azt gondolom, a legnagyobb növekedést érte el a többi évszázadhoz képest.
Ez a marketing!
Ebben a "gyárban" hatalmas pénzek mozognak. A termékek árának a 20-80 (!) százaléka marketing célra kerül elköltésre. (kivétel ez alól talán a napi fogyasztási cikkek, kenyér, krumpli, stb)
Erre a hatalmas összegre pedig nagyon okos emberek tömege ugrik rá és él belőle. Persze a marketing a fogyasztói társadalomban fontos. Ez a tudomány az, ami fokozza azt az érzésünket, hogy nekünk anyagi javakból több kell, vagy jobb kell. Ha nem lenne marketing, akkor a fogyasztás egy országon belül drasztikusan csökkenne, ez pedig azt jelentené, hogy kevesebbet kell gyártani, kevesebbet kell eladni, így kevesebb munkaerő kellene.
Ugyan akkor a marketing képes arra, hogy NEM VALÓS igények felé terelje az embert. Olyan igényeket hoz létre az emberen belül, ami nem is kellene neki, enélkül is boldogan élne. Sőt, valós igényeket a háttérbe szorít, azért, hogy a nem valós igények kielégítésére mozduljon az ember, olyanra, amiben az x cégnek profitja van.

Mi a megoldás?

Isten Országa!

Azt gondolom, hogy az ember úgy teremtetett, hogy legyen elfoglaltsága, legyenek céljai, legyen igénye, értelme, öröme az életének.
Most, jelen pillanatban társadalmi szinten főleg ANYAGI értelemben valósul ez meg. Anyagilag keressük az igényeinket, elfoglaltságunkat, célokat, örömöket.
Van egy másik Út, egy olyan Út, ahova anyagilag alig kell valami, minimális szükségleteket támaszt csak ilyen értelemben, de a Lelki élet területén viszont hatalmas perspektívát kínál. Ha az emberek tömegei jutnának el oda, hogy az örömeiket, boldogságukat, céljaikat, igényeiket Istentől kérnék, Jézustól fogadnák el, akkor sokkal kevesebb szükség lenne marketingre.
Nem lennének munka nélkül sem az emberek, mert Isten Országát építenék, ahol mindig van feladat. Nem unatkoznának, nem lenne céltalan a hétköznapjuk.

Szóval azt gondolom, hogy igazán csak akkor bojkottáljuk a jelen helyzetet, ha más célokat tartunk fontosnak az életünkben.
És még egyszer hadd tudatosítsam veletek, a multik hatalma a fogyasztók felett a marketing által valósul meg, mert itt fordul át az, amiről Ex írt.

Ex, köszönöm, hogy beszélgethetünk.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 23., vasárnap 17:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Péter!
Egyetértek, csak én nem részleteztem ki a kínálatot. A kínálatban benne van a marketinggel gerjesztett kínálat is. Pontosan tudom, hogy a marketing hogy működik.
Az viszont már nem igaz, hogy hatalma van ezáltal fekettünk. Legalább is a keresztények felett nincs. Ez alól a befolyás alól az újjászületés tökéletesen felszabadít.
Ha emlékszel még, néhány éve hasonló témával kapcsolatban mondtam, hogy az emberek által megvásárolt termékek kb 70%-a teljesen felesleges. Ezért a komoly megtérés élből egy anyagi áldással jár egy átlag embernek, mert egy rakás pénze felszabadul, amit eddig hülyeségek vásárlására költött.
Tehát továbbra is ott tartunk, hogy adott a kínálat, mi pedig a vásárlásunkkal reagálunk.
Ha a vásárló egyszer csak abbahagyja a felesleges dolgok vásárlását, arra a gyártók és kereskedők nagyon érzékenyen fognak reagálni. Tehát nem kell, hogy te legyél orrodnál fogva vezetve, vezessük mi orránál fogva a gyártókat, ha tetszik a multikat. :D
Megint ott tartunk, hogy a megoldás a megtérés. A multik nagy hatása a vásárlókra pedig az indikátor. A multik alkalmazkodnak. Ha nagyon gagyi a kínálatuk, az a mi igényességünket is kejelzi. Lehet szidni őket, de tudni kell, hogy a nagyobb befolyás a vevőnél van.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 23., vasárnap 20:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
hú, ez így már egész jó.....

szóval:
1, sok mindenben egyet értek :-) pl. szabadabb a hívő ember a márkáktól, reklámoktól, a kínálatot a kereslet befolyásolja
2, egyel :-) nem értek egyet:
Idézet:
Az viszont már nem igaz, hogy hatalma van ezáltal felettünk. Legalább is a keresztények felett nincs. Ez alól a befolyás alól az újjászületés tökéletesen felszabadít.


Ez az elmélet és ennek valamilyen szintje a gyakorlat. Elméletben lehetőségünk lenne minden ilyen hatás felett szabadoknak lenni, erre van felhatalmazásunk, lehetőségünk, viszont ugyan ennyire igaz, hogy még is csak bizonyos mértékig miénk ez a szabadság.
Ha őszinte az ember (és minek is kellene becsapni magamat, ha már szabad vagyok?), akkor rám legalább is csak részben igaz ez a szabadság, persze egyre igazabb lesz, ha engedelmeskedek Jézus akaratának, egyre inkább az enyém lesz a "teljes alma"

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 23., vasárnap 21:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Ahol Isten Szelleme, ott a szabadság.
Nem tudom, hogy te miben nem érzed teljesnek, de nyilván itt a Földön, a sátán királyságában a szabadságunk nem lehet teljes, csak optimális.
Mindenféle hatás ér minket minden irányból, de mi döntjük el, hogy melyik hatást és mennyire hagyjuk érvényesülni az életünkben. Ezt csak a Szentszelem segítségével tudjuk optimalizálni.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 24., hétfő 13:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
még egy "csavar" a történethez: miközben ez így alakult (most már csak a második jelenségről beszélek), a gyermekvállalási SZÁNDÉK és a gyermeknevelés társadalmi ÉRTÉKE nőtt, viszont a tényleges gyermekvállalás JELENTŐSEN CSÖKKENT!

Tulajdonképpen nincs ebben semmi csavar, csak rámutat egy nem túl kedvező nemzeti sajátosságunkra.
Tudom, ezzel nem leszek itt népszerű. A magyar nép rettenetesen képmutató és hazudós.
Semmilyen felmérésből az igazság ki nem tud jönni, ahol a válasz negatívan minősítené a válaszadót. A magyar válaszadó mindig fényezi magát, tudja, hogy mit "kell" válaszolni, noha az nem igaz.
Tehát tudja, hogy a gyerekvállalás pozitív és ő pozitívnak akar mutatkozni. Ezért szóban értékesnek tartja azt, amit az életben nem vállal be, mert esetleg kényelmetlen.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 24., hétfő 15:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Hát, ez is lehet az egyik oka ennek a tendenciának, de biztosan nem ez az egyetlen. Én ismerek többeket, akik valóban értéknek tartják a gyereket, és vágynak rá, de nem tudják vállalni, pl. mert nem találták még meg az igazit. Ráadásul, amiből kevesebb van, az mindig felértékelődik, nem?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 24., hétfő 16:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ebbe az irányba mutat a kutatás eredménye is:

azokban az országokban a legnagyobb a TÉNYLEGES gyerekvállalási kedv (nem szavak szintjén), ahol KISZÁMÍTHATÓ a környezet (van bölcsőde-óvoda, van lehetősége az anyukának továbbfolytatnia a karriert, anyagilag nagyjából átlátható, hogy "mibe kerül" a gyerek-projekt)

az egyik legsokkolóbb statisztikai eredmény számomra az volt, hogy a hagyományosan hagyományos családban gondolkodó GÖRÖGÖK például a sor végén kullognak, szemben a "liberális" skandináv országokkal, vagy Franciaországgal

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 24., hétfő 17:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kamilla írta:
Hát, ez is lehet az egyik oka ennek a tendenciának, de biztosan nem ez az egyetlen. Én ismerek többeket, akik valóban értéknek tartják a gyereket, és vágynak rá, de nem tudják vállalni, pl. mert nem találták még meg az igazit. Ráadásul, amiből kevesebb van, az mindig felértékelődik, nem?

Én meg kifejezetten sok családbarát, és sok gyereket nevelő családot ismerek, de ettől még tényszerűen fogyunk.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 24., hétfő 17:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
A magyar válaszadó mindig fényezi magát, tudja, hogy mit "kell" válaszolni, noha az nem igaz.
Tehát tudja, hogy a gyerekvállalás pozitív és ő pozitívnak akar mutatkozni.


Idézet:
Ahol Isten Szelleme, ott a szabadság.


Így igaz, én is tudom, hogy mit kel válaszolni és azt is tudom, hogy mi VAN!

Nem mindig vagyok képes szabadnak lenni a nem valós szükségletet előállító reklámokkal szemben, de szabad vagyok ezt meglátni és harcolni ez ellen.

Hit nélkül nem megy. Amikor nekem megszületett az x.-ik gyermekem, akkor azon gondolkodtam, hogy ha most meghalnék, igen nehéz helyzetbe kerülne a családom. Iszonyú súllyal nehezedett rám, hogy "Életben kell maradnom, minden áron" Olyan erős volt ez az érzés, hogy néha görcsöket okozott.
Aztán átraktam ezt a felelősséget Isten kezébe. Persze azóta is igyekszem úgy élni, hogy fel tudjam nevelni a gyerekeimet - talán ez a fórumozás a legnagyobb kísértés ebben -, de nem görcsölök már.

Annyiban csatlakoznék Kamillához, hogy említettem egy kolléganőmnek, hogy mindenkinek van mód arra, hogy igénybe vegye a gyermekek utáni kedvezményt, aki csak akarja ezt. Ő csendesen megjegyezte: "Ez nincs így!" Nekem eszembe jutott, hogy mit mondott arról, hogy mióta próbálkoznak..... és bocsánatot kértem tőle.

Ismerem, hogy milyen egy menedzser élete, főleg, ha egy cég élén van. Az én főnököm is nő, a férjének nincs komoly munkája, elég sokat tud segíteni neki.
Azt gondolom, hogy a családi munka nem csak egy nő feladata, hanem egy férfié is, akkor meg mi van azokkal a férfiakkal, akik vezető beosztásban vannak? Indok nekik a család elhanyagolására a vezető szerep másutt?
Szörnyű katasztrófa pl. az, ha a férfi arra hivatkozva, hogy egy gyülekezet vezetője, elhanyagolja a családját, nem vezeti, nem törődik, nem neveli, nem hallgatja meg őket.
:-(

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 25., kedd 08:14 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
Ex:"az emberek által megvásárolt termékek kb 70%-a teljesen felesleges."
Nem vitatkozásképpen, de szerintem ez legfeljebb nyugateurópában igaz. Én legalábbis csak a legszükségesebbeket vásárolom és nem azért mert olyan hűde felszabadult hívő keresztyén volnék. Vennék én feleslegesnek mondott dolgokat, de nincs miből. persze ha azt vesszük, hogy lakhatnék egy 30 négyzetméteres panelban is akkor nem kellene fizetni a lakáshitel törlesztőrészleteit, de én ezt sem tartom felesleges kiadásnak. Ti tényleg ennyit pazaroltok, vagy már nem is vagytok "az emberek"?

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 25., kedd 10:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
sztalker írta:
Ex:"az emberek által megvásárolt termékek kb 70%-a teljesen felesleges."
Nem vitatkozásképpen, de szerintem ez legfeljebb nyugateurópában igaz. Én legalábbis csak a legszükségesebbeket vásárolom és nem azért mert olyan hűde felszabadult hívő keresztyén volnék. Vennék én feleslegesnek mondott dolgokat, de nincs miből. persze ha azt vesszük, hogy lakhatnék egy 30 négyzetméteres panelban is akkor nem kellene fizetni a lakáshitel törlesztőrészleteit, de én ezt sem tartom felesleges kiadásnak. Ti tényleg ennyit pazaroltok, vagy már nem is vagytok "az emberek"?

Kedves Sztalker!
Kétség kívül elhiszem, hogy te nem vásárolsz feleslegesen, attól még igaz és jellemző, amit mondtam.
Rengeteg embernél látni az ésszerütlen pazarló felesleges fogyasztást párhuzamosan azzal, hogy a szükséges dolgokat alig tudják kinyögni.
Méregdrága divatholmik, divatmobil, fölösleges fecserészés magas percdíjért, presztizsholmik vásárlása mutogatásra, miközben gondot okoz a fűtésrezsi kifizetése, vagy nem is fizeti hanem inkább tartozik. Cigaretta, alkohol, drogdisco, hülye filmek stb, stb.
Nagyon sokan a mai pénzükből is kijönnének, ha ésszerűen használnák fel, azt amijük van.
Ha már rákérdeztél, én ugyan nem szűkölködöm semmiben, hála az Úrnak, de nagyon utálom a pazarlást, nagyon tudatosan vásárolok, ezért nem nagyon van, hogy felesleges dolgokat vásárolok.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 25., kedd 16:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
ti olyan felnőttek vagytok!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 25., kedd 17:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
nemosinex írta:
ti olyan felnőttek vagytok!

:D Nem véletlen, hogy első sorban a nőket célozzák a reklámok.
Na meg a gyerekeket. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1143 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 77  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség