Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1846 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 124  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. okt. 09., csütörtök 12:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
"be lehet ülni a légkondis csarnokba évekig úgy hogy az illető közben fel sem fogja miről van ott szó és azt, hogy köze sincs a kereszténységhez"

erre

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 09., csütörtök 13:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
"be lehet ülni a légkondis csarnokba évekig úgy hogy az illető közben fel sem fogja miről van ott szó és azt, hogy köze sincs a kereszténységhez"
erre

De Kedves Net!
Ez a hölgy, meg Eeyore éppen a szolgáltatás hiányra panaszkodik, olyan szolgáltatásra (nyájmeleg), ami náluk megvolt/van.
A HGy-nek milyen szolgáltatását veszi igénybe? Télen meleg, nyáron hideg, plusz zene? Nekem ez olyan van sapka nincs sapka ízű. :)
Azért kérdeztem rá, mert itt éppen a szolgáltatás hiányára panaszkodtak. :)
Egyénként a kényelmetlenség után a kényelem egy másik problémát dob fel, amit másként kell kezelni. Ezt nem lehet megúszni. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 09., csütörtök 13:35 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
Eeyore írta:
centralpark írta:

figyi ..ezt leirnad reszletesebben ? hogy miert igyekeznek kilepni az orokos szamonkeresbol..

Kedves centralpark - ezt egy pszichológus inkább el tudja magyarázni.


Eeyore en ezt komolyan kerdeztem...

beirtad valamiert ,ezert szeretnem ha elmondanad..vagy hogy mire gondolsz?

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 09., csütörtök 13:50 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
net2rist írta:
nyehehe :)


centralpark sajnos egyet se ismer ;)


tudsz egy jot ?:) :)

gimme da shrink's numba :) :)


net ::) :) neked kuldom:)

..."I'm a-havin' a nervous breakdown
A mental shakedown
See my hands, how they shiver
See my knees, how they quiver
My whole body's in a jitter
I'm a-havin' a nervous breakdown

Well, I went to see my doctor just the other day
& I've got to tell you what the man had to say
Well, he said, "Hey, boy, you just gotta slow down
You can't keep a-traipsin' all over town
After givin' you a physical check
I've come to the conclusion you're a total wreck"

(chorus)

I've made up my mind I'd better change my ways
My shattered nerves * seen better days
No more girls for a week or 2
No more runnin' 'round with the usual crew
No more movies or stayin' out late
My baby * to find herself another date

(Eddie Cochran 1938-1960 )

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 09., csütörtök 13:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
:D:D:D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 09., csütörtök 14:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Eeyore írta:
Szerinted melyik modell hasonlít jobban Isten és az Egyház viszonyára?
Kedves Eeyore!
Azt értem, hogy neked egyházvezetési modell problémáid vannak a HGy-vel. Ami nem érthető az ebből származó indulat.
Hiszen te nem vagy rákényszerítve, hogy odajárj, ergo nem hat az életminőségedre. Mégis mire fel akkor ez az útálat? Ezt már régóta szeretném tudni, most volt itt az alkalom hogy megkérdezzem, de lehet, hogy valahol máshol kellene ezt megbeszélni.
A modell kérdésre pedig annyit tudok mondani, hogy nem olvasok a Bibliában kis önellenőrző miniprojektek megoldására alakult team-ekről, hanem olyanokat, hogy szolgálatok, szolgálati ajándékok, Szentszellem ajándékai és gyümölcsei. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 09., csütörtök 15:18 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
exrefis írta:
Eeyore írta:
Szerinted melyik modell hasonlít jobban Isten és az Egyház viszonyára?
Kedves Eeyore!
Azt értem, hogy neked egyházvezetési modell problémáid vannak a HGy-vel. Ami nem érthető az ebből származó indulat.
Hiszen te nem vagy rákényszerítve, hogy odajárj, ergo nem hat az életminőségedre. Mégis mire fel akkor ez az útálat? Ezt már régóta szeretném tudni, most volt itt az alkalom hogy megkérdezzem, de lehet, hogy valahol máshol kellene ezt megbeszélni.
A modell kérdésre pedig annyit tudok mondani, hogy nem olvasok a Bibliában kis önellenőrző miniprojektek megoldására alakult team-ekről, hanem olyanokat, hogy szolgálatok, szolgálati ajándékok, Szentszellem ajándékai és gyümölcsei. :)
üdv
ex


szerintem sokaknal gond ,hogy azert jarnak gyulekezetbe ,hogy jol erezzek magukat ,es ha nincs meg akkor azt hiszik ,hogy nem jo az egesz ...hibas

(altalanosagban irtam ...nem Eeyorerol van szo ,nehogy valaki erre gondoljon )

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 13., hétfő 19:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Egy, Indextől szokatlanul jó elemzés:
http://index.hu/velemeny/eheti/valsag0810/

üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 13., hétfő 20:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Egy, Indextől szokatlanul jó elemzés:
http://index.hu/velemeny/eheti/valsag0810/

üdv
ex


A "szokatlanul jó elemzés" a népszabadságos, permanens alkoholista Új Péter elemzése, aki éppen most fizeti ki irásával szolgálva a torkán lecsorgatott ménkű sok minőségi borocska árát. :wink:

Minden nagyon szép, minden nagyon jó, mindennel meg vannak elégedve a megrendelői. Csakhát ez az Orbán nagyon bunkó, meg hülye, a Gyurcsány helyett meg jönni fog egy másik szolga, és minden mehet tovább a régiben.

Milyen érdekes, hogy van aki egy ilyen hírnek is örül... :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 14., kedd 08:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
A "szokatlanul jó elemzés" a népszabadságos, permanens alkoholista Új Péter elemzése, aki éppen most fizeti ki irásával szolgálva a torkán lecsorgatott ménkű sok minőségi borocska árát. :wink:

Kedves Rosta!
Látom tartod magad a jól bevált elvhez: az az érdekes, hogy ki mondja, és nem az, hogy mit mond. :)
Nos nem tudom, hogy ÚP "népszabadságos"-e, mert nem nagyon szoktam olvasni, minden esetre tényszerűen egész mást mond mint a népszabadság. Inkább Pokol Béla meg a te hozzáállásod van harmóniában a népszabival (összeomlott a neolib kapitalizmus, éljen a mindenható állam =egyenlő szocializmus).
Azt sem tudom, hogy alkoholista-e, de ha igen, az annál szégyenletesebb, hogy alkoholistán is tisztábban látja a helyzetet a Pokol Béla féle elemzőknél.
De hát a cikk ilyen tényekkel operál:
Idézet:
A helyzet az ugyanis, hogy huszadik század második felének két legsikeresebb politikusa két neoliberális ikon volt. Az egyik Margaret Thatcher, aki a hetvenes évek végére az európai középmezőnybe süllyedt Nagy-Britanniát élesztette újjá, és tette újra a világ egyik leggazdagabb országává. Összecsapott a szakszervezetekkel, kíméletlen volt a szociális kiadások megnyírbálásában, az egész brit értelmiség gyűlölte, remekművek és meghatározó popzenei irányzatok születtek az általa okozott szenvedések nyomán. De gatyába rázta a szigetet.

A másik ikon Ronald Reagan, a lenézett westernszínész, aki részben Friedmanék gazdaságpolitikai ötleteit megvalósítva az Egyesült Államok egyik legsikeresebb elnöke lett, nekünk pedig imába kéne foglalnunk a nevét, mert agresszív politikájával és gazdasági sikereivel végleg megroppantotta a kommunista Szovjetuniót.

Neoliberális reformokat vezetett be a nyolcvanas években Írország, amely sokáig Nyugat-Európa legnyomorúságosabb helye volt, ma már a világ egyik leggazdagabb, legélhetőbb országaként emlegetik.

Neoliberális közgazdászok vették át az irányítást Chilében, a Pinochet-diktatúra kezdetén: Chile ma a térség legsikeresebb országa, sok fejjel emelkedik ki a környék folyamatos gazdasági és politikai válságokkal küszködő államai közül.

A kelet-európai országok közül a legneoliberálisabb Észtország, amely a semmiből küzdötte föl magát, és bennünket már bőven megelőz, ha az egy főre eső nemzeti jövedelmet tekintjük.

Sokmindenki vádolható még neoliberalizmussal, például a Szlovákiát növekedési pályára állító Dzurinda-kormány, de aki minálunk a neoliberalizmus kártételeiről jódlizik, az valószínűleg nem nagyon tudja, mit beszél. Neoliberalizmus egy olyan országban, ahol az állami újraelosztás mértéke a legszociálisabb skandináv országokét közelíti?
ezek tények, mit nyom itt latba népszabi meg alkohol?

Idézet:
Minden nagyon szép, minden nagyon jó, mindennel meg vannak elégedve a megrendelői. .....
Akkor nem olvastad csak a szerző nevét, mert a cikk nem erről szól.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 14., kedd 10:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Igen, én megnézem, hogy ki mondja amit mond. Ennek azért vannak tagadhatatlan előnyei.

Ami a neoliberalizmus iránti végtelen imádatodat illeti, hát ez tényleg mókás. :)

A neoliberális modell fokozatos térnyerésének egyik pontja tényleg az volt, amikor a Pinochet nyiltan bevállata Friedman támogatásával a neoliberális receptet, amely átmenetileg a diktatúra alkalmazásával sikert hozott. Aztán törvényszerűen pénzügyi válságba taszította Chilét, amiről a derék népszabós kedvenced nem beszél.

Reagan-nél a kezdeti chilei sikerekre hivatkozva sikerült a banki köröknek kilobbizni az állami szerepvállalások további redukálását, valamint a pénzpiaci szféra ekkor kapott szabad kezet a neoliberális gazdasági eszközök alkalmazására az USA-ban. Ezzel párhuzamosan Angliában is Theatcher, akit a falklandi háború mentett meg a bukástól alkalmazta a friedmani pirulát, privatizált, kinyírta a szakszervezeteket.

Most aztán látható, hogy milyen is az, amikor az állam kiengedi a pénzpiac szabályzását a kezéből, és kötöttség nélkül rábízza azt a banki szférára. Amerika, Anglia padlón van gazdságilag, pézügyileg, és vele együtt bajban van a neoliberális recept szerint az irányítást a kezéből kiadó egész nyugati világ.

Most úgy tűnik, hogy a politikai-közigazgatási szféra erősödik a válság hatására, jelesül a bankok állami felügyelet alá vétele történik, amit egyesek szarkasztikusan államosításnak neveznek. De ne igyunk szerintem előre a medve bőrére!

Tényleg jó lehet a íreknek, észteknek, meg szlovákoknak, de nem hiszem, hogy esetükből bármiféle általános érvényű következtetést le lehetne vonni a neoliberalizmus természetét illetően. Szerinted nyilván igen. Hitbéli kérdésekkel nem szoktam vitatkozni, csak ha az én közösségem hitét magyarázza félre. Ilyenkor szoktam emlegetni, hogy lehet szolgálni az Úrnak is, de ugyanakkor a mammonnak nem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 14., kedd 12:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Ami a neoliberalizmus iránti végtelen imádatodat illeti, hát ez tényleg mókás. :)
Lehet, hogy mókásnak tartod, de ezzel a mondattal magadat teszed itt komolytalanná. Rajtad kívül mindenkinek világos, hogy szó sincs nálam imádatról. Különösen, hogy már számtalanszól kifejtettem, hogy a relatí, adott helyzetben a legjobb nem jelent sem tökéletest, sem hibátlant, csak annyit, hogy a többi megoldástól jobb, eredményesebb.
Tudod a csúnya lányok kollégiumában is van legszebb és ha én meg mondom melyik, az még messze nem jelenti azt hogy szerelmes vagyok bele. :D
(ha ez sem volt érthető, akkor kitűzök egy kis fehér zászlót és feladom) :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 14., kedd 12:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
LÁTOD az ÉN zászlómat? már tök rongyosra lengettem ;)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 14., kedd 13:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
rosta írta:
Ami a neoliberalizmus iránti végtelen imádatodat illeti, hát ez tényleg mókás. :)
Lehet, hogy mókásnak tartod, de ezzel a mondattal magadat teszed itt komolytalanná. Rajtad kívül mindenkinek világos, hogy szó sincs nálam imádatról. Különösen, hogy már számtalanszól kifejtettem, hogy a relatí, adott helyzetben a legjobb nem jelent sem tökéletest, sem hibátlant, csak annyit, hogy a többi megoldástól jobb, eredményesebb.
Tudod a csúnya lányok kollégiumában is van legszebb és ha én meg mondom melyik, az még messze nem jelenti azt hogy szerelmes vagyok bele. :D
(ha ez sem volt érthető, akkor kitűzök egy kis fehér zászlót és feladom) :D
üdv
ex


Nemigazán értem, hogy miért jelent jobb megoldást a keynes-i modelltől a friedman-i a számodra. Nem értem, hogy miért lenne jobb az országoknak, és a világnak, ha egy kontrolálatlan, antidemokratikus, szinte monarchikus alapon működő pénzügyi hatalom kénye-kedve szerint tesz vele azt, ami éppen az eszébe ötlik? Tényleg nem értem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 14., kedd 15:24 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
Sziasztok, egy kicsit más...,
de állítólag...

Végre kiderült, miért buktatták meg Medgyessy Pétert



A Heti Válasz birtokába lévő Strabag-dosszié - amellett, hogy betekintést enged a tiltott pártfinanszírozás módszertanába - a 2002 óta tartó időszak politikatörténetét is új megvilágításba helyezi. Kiderül, hogy a sztráda- és metróépítések mögött pitiáner üzleti lökdösődés állt, ahol az SZDSZ a Strabag, Medgyessy Péter pedig más (például orosz) lobbicsoportok érdekét képviselte.

Tovább...
http://www.gondola.hu/cikkek/61700


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1846 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 124  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség