Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1143 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 77  Következő
 

Re: Magyar
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 29., vasárnap 13:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
exrefis írta:
nemosinex írta:
De végsősoron a gőg a probléma, nem? Nem a jellemhiba, mert hiszen az mindnyájunknak van, hanem a gőgös ember magakiemelése, amellyel a "mi"-ből "ők"-et gyárt.
Nem "ők" a probléma, hanem "én", aki "rájuk" úgy tekintek, mint valami "tőlem" különálló halmazra, akinél különb vagyok. Ez is általános farizeusi magatartás, és nemcsak "a magyarok" körében.

Szerintem a gőg is jellemhiba, ahogy az irigység is, a felelőtlenség is, a minden bajért mások okolása, a jogosult érzés is(pl. nekünk járt volna, hogy annak idején elengedjék az adósságunkat, hiszen többszáz éven át védtük Európát). Ráadásul a nemzeti büszkeséget rendre összekeverjük a nemzeti gőggel, és a most már preambulumba is bevésett "nemzeti büszkeség" arra jó, hogy táplálja a nemzeti gőgöt.

Nos ezek jellemhibák megtalálhatók más népeknél is, de mégis csak mi vagyunk a legboldogtalanabbak listája élén. Sajnos.
üdv
ex


A gőg annyiban nem vehető egy kalap alá a többiekkel, amennyiben erről mondja Isten, hogy önmagát kárhoztatja, átkozza, aki a másikat elítéli, magát a másiknál jobbnak tartja.
Hamvas Béla írja -jellemzően a saját - farizeusi magatartás(á)ról: "a hazugságnak magas fokát értem el azzal, hogy a világ hazugságait felfedtem, közben a háttérben alattomosan önmagam iránt azt a burkolt gyanút ébresztettem, hogy én e hazugságtól megtisztultam". Addig nem is lesz a magyarságnak megtisztulása, amíg legjobbjai, Isten gyermekei, nem vállalnak szolidaritást ezzel a szerencsétlen néppel -akár ilyen szinten is, hogy nem helyezik magukat a bíró szerepébe.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 29., vasárnap 13:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
(Németh Miklós ma nagyon gazdag ember, lehet!!!, kért ő valamit)

Antall József pedig a valóságról beszélt, kár, hogy nem kaptunk ellenajánlatot, csak a kimenetelt....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 29., vasárnap 15:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Antall József pedig a valóságról beszélt, kár, hogy nem kaptunk ellenajánlatot, csak a kimenetelt....

A vetés aratás törvénye érvényesült. Ha valaki éretlen, komolytalan kamaszként viselkedik, akkor annak fogják nézni és akkor felállnak és elmennek, mert komoly tárgyalófélhez vannak szokva. Ez akkor is ígaz, ha esetleg AJ a valóságról beszélt volna. Erre való hivatkozással követelőzni, "nekünk ez jár", az végtelen idétlen, komolytalan dolog.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 30., hétfő 15:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ex, tanultál tárgyalás technikát?

A "kimenetel" egy eszköz. Ezt alkalmazni két fél között az az "atombomba".
Ha rossz ajánlatot kap az ember és fontos neki a másik fél, minimum tesz egy ellenajánlatot.

A tárgyalásokban minden ajánlat úgy érkezik, hogy nekem ez kell, ez jár.
És hogy a vége mi lesz, az a két fél rugalmasságán, lehetőségein múlik.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 30., hétfő 16:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Ex, tanultál tárgyalás technikát?

A "kimenetel" egy eszköz. Ezt alkalmazni két fél között az az "atombomba".
Ha rossz ajánlatot kap az ember és fontos neki a másik fél, minimum tesz egy ellenajánlatot.

A tárgyalásokban minden ajánlat úgy érkezik, hogy nekem ez kell, ez jár.
És hogy a vége mi lesz, az a két fél rugalmasságán, lehetőségein múlik.

Kedves Péter!
Nem tanultam tárgyalástechnikát, de azt tudom, hogy semmilyen tanulható dolog nem segít, ha valakinek alapvetően roszz a helyzetértékelése, vagyis nagyon eltájolta magát.
Lehet akkora távolság a felek között, amire már nem érdemes alkudni.
Az alapállás a következő:
Tartoz(t)unk, amit ki kell fizetni.
Ebben a helyzetben egy nagyon nagylelkű felajánlás a felező ajánlat.
Ebben a helyzetben "nekem jár minden" alapállás felvétele, abszolut eltájoltságot jelent.
Most idéznék a gyereknevelési tanácsokból.
"Nehéz lenne olyan jellemvonást találni, amely minden problémáért felelős, a jogosultság érzését azonban kétség kívül a legártalmasabb tulajdonságok közé sorolhatjuk. Aki jogosultnak érzi magát valamire, azt feltételezi, hogy mások tartoznak neki. Úgy érzi, jár neki mindaz, ami másoknak megvan. Irigy, követelőző embernek nem érdemes adni, mert csupán azt fogja érezni, hogy végre megfizettük, amivel tartozunk neki. Egy hálátlan szívű gyermek feltételezi, hogy jár neki a jó jegy az iskolában, és megilletik bizonyos előjogok vagy akár az ajándék is. A hálás ember ellenben örül annak, amit kap.”
Így talán érthető, hogy miért áltak fel az asztaltól.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 31., kedd 18:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Itt van most már az egész cikk:
http://www.hetek.hu/eletmod/201105/gyerekhatarok

üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. jún. 01., szerda 13:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
erről a a fele elengedés dologról nem tudtam... hm, ezért is kár.

jó a cikk, a gyereknevelés pedig rémisztő nagy felelősség...

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. jún. 01., szerda 15:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Nagy, de nem oly rémisztő, csak a pszichológusok teszik azzá, azzal, hogy mindennek nevet adnak, amit a szülők zsigerből (vagy mondjuk így: általános erkölcsi érzékből) tudnak. :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. jún. 01., szerda 19:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
:*:

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. jún. 02., csütörtök 05:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
nemosinex írta:
... amit a szülők zsigerből (vagy mondjuk így: általános erkölcsi érzékből) tudnak. :wink:
Igazad van, valaha a szölők teljesen "képzetlenül" egész jól felnevelték a gyerekeiket simán szeretetből. És ez elég is volt, meg ma is elég lenne.
De manapság éppen azt látni, hogy a szülők azt a bizonyos erkölcsi érzéket, meg általában az értékeket már maguk is alig kapták meg a szüleiktől és nincs mit továbbadni. Egyszerűen nem tudják szeretettel és felelőséggel felnevelni a gyerekeket.
Szerencsés helyen dolgozol, ha ezt tanárként nem tapasztalod.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. jún. 04., szombat 12:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Tapasztalom, hogy a szülők nagy része nem tud értékeket átadni a gyerekeknek. De talán régen sem voltak szeretőbbek az emberek, pusztán csak annyi volt, hogy mivel Isten létében nem kételkedtek (ez volt a konszenzus), ezért azok is, akik nem hittek benne (úgy ahogyan a hitet mi értjük: bizalommal, ráhagyatkozással, szeretettel), vallásos félelemből, babonából jónak látták a jóra nevelni a csemetéket. Ezért mondja talán Camus (aki nem volt hívő, ezért gondolkodásmódjában következetesen következetlen :wink: maradt), hogy ragaszkodnunk kell Isten látszatához, még ha nem is hiszünk benne, különben óhatatlanul erkölcsi káosz fenyeget.
Amint szemeinkkel látjuk is most, miután a világ lemondott erről a látszatról. Bizonyos tekintetben viszont jobb ez, mint az évszázados képmutatás: legalább látja az ember, mivel-kivel áll szemben. Kérdés, hogy ez a leplezetlen szeretetlenség, engedetlenség vajon a végidők jele-é, vagy van valami még ennél is durvább hátra.

A pszichológusok könyveit ugyanakkor inkább azok a szülők olvassák, akik egyébként is szeretnék jól csinálni a dolgokat; stresszelnek is tőlük eleget.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. jún. 11., szombat 10:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Az EU parlamentjében tegnap a magyar alkotmányról vitatkoztak. Az egyik legagresszívabb külföldi egy szlovák képviselő volt, aki a kettős államplgárság miatt volt teljesen kiakadva és dörgedelmesen szidta az alkotmányt. Más is, de ő nagyon. Szlovákia belügyeibe való beavatkozástól kedve minden volt.

Utólag egy riportban elmondta, hogy az ő apja ugyan magyar, Hajduszoboszlóról jött, de már csak ezért is fellázítja ez a kettős álllampolgárság törvény.

Ebben mondjuk nem láttam sok logikát, hiszen a szlovákok is adtak eddig kettős állampolgárságot, meg mások is. Románok, meg szerbek is pl.

Régen az ilyeneket hívták janicsároknak... :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. jún. 18., szombat 17:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Újból EU, egy román EP képviselő egy pillanatra megfeledkezett magáról. Azt hitte, hogy Erdélyben van...:( :

Idézet:
Bocsánatot kért a román EP-képviselő

Index
2011. június 17., péntek 19:15
Nyilvános bocsánatkérő levelet küldött Jerzy Buzek EP-házelnöknek a román szociáldemokrata Ioan Enciu, aki szerdán, az EP Állampolgári jogok, bel- és igazságügyi szakbizottságának ülésén rákiáltott Sógor Csaba RMDSZ-es európai parlamenti képviselőre, hogy "Hé, beszélj románul!"

Enciu a levélben biztosította a házelnököt arról, hogy tiszteletben tartja az anyanyelvhasználat jogát az Európai Parlamentben, és nagyra becsüli a magyar nyelvet és a magyar embereket egyaránt. Hozzátette, hogy az EP-beli legjobb barátai között is vannak magyarok, és barátai közé sorolja Sógort is. A megjegyzése baráti volt, nem támadó, bizonygatta.

"Nem vagyok és soha nem is voltam soviniszta. Éppen ellenkezőleg" – írta Enciu. Szerinte EP-beli munkája is ezt bizonyítja, hiszen mindig támogatta a küzdelmet a diszkrimináció, a szélsőségesség, az idegengyűlölet ellen.



http://index.hu/kulfold/ep/2011/06/17/b ... kepviselo/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. jún. 19., vasárnap 05:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
rosta írta:
A megjegyzése baráti volt, nem támadó, bizonygatta.

Ez valószínűleg így is van. Szomorú, hogy - a tartós elszigeteltség és tudatos nevelőmunka eredményeként -annyira áthatja a román nép gondolkodását ez a meggyőződés, hogy nem is veszik észre annak felháborító voltát. Nehéz egy többséginek egy kisebbségi fejével gondolkodni. De szerencsére az élet produkál ilyen leckéket számukra is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. jún. 19., vasárnap 10:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ha nem előttünk fejtette volna ki... én is csak rosszindulatú pletykának venném...

A munkahelyemen a belgák által "felfogadott" román(iai román) főmérnök beszólásáról van szó. Szóba került (angolul beszéltünk persze), hogy a magyar milyen nehéz nyelv. Erre büszkén megjegyezte, hogy nincs is más ilyen ország, mint az övé, ahol ENNYIEN MEG TUDTÁK TANULNI!

...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1143 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 77  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség