Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1846 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 124  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. nov. 20., csütörtök 11:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szia kedves Dezi!

Idézet:
---
Cillát értem, és gondolom hogyan dönt ez ügyben.
:D
NE HARAGUDJ...Cetrálpark, de azt kell írnom, hogy sajnos, benned sem csalódtam, egyszerűen hozod a formád!
:(
Biztos majd lesz másik dolog is, amiben 1-t értünk majd...
:idea:



Ellent kell, hogy mondjak, hiszen Centralpark csak egyetértett velem abban, hogy hiába kérik majd az elszámolást, azt mindenki tudja, hogy számlákat tudnak majd hozni.És biztos lesznek olyanok is, akik ebből fognak meggazdagodni, hogy számlákat adnak.(nem tudom hogyan)

Amúgy ha jól tudom, ezen már folynak a vitatkozások, egyeztetések a parlamentben, hogy kevesebb költség, meg elszámolható legyen...stb.

Sajnos én nem értek hozzá, de igazán, nem is itt látom az igazi nagy pénzek elherdálását, hanem a rossz befektetésekben, a felesleges pénzkidobásokban, és persze a sok pénzlenyúlásban......

pl:felveszik az Uniótól a pénzt valamire de elsikkasztják vagy nem arra költik amire felvették, vagy most több mint 2milliárdot akarnak költeni a BKV bérletek átalakítására.Kérdezem, hogy ez most a válság idején annyira kell???????? vagy szintén a BKV, új táblák....minek???????inkább újítanák fel a buszokat, sűrítenék a járatokat ahol arra szükség van....
Még egy felesleges kiadás, Milliárdokért őrzik a kiszuperált katonai eszközöket
Vagy sorolhatnám még a távhő ártámogatást.Azt a pénzt ami szintén milliárdos nagyságrend, nem támogatásra kellene kifizetni, hanem felújítani a lepusztult panelokat, és mindenkinek egyéni mérés után lehetne fizetni.

Tehát ez itt a fő baj, hogy nem arra költik el a pénzt, amire kellene.

Olyan mintha nem is hozzáértő emberek szórnák a pénzt, amit okosan fel lehetne használni.

Persze egyetértek azzal is, hogy nem kell a képviselőket nyaraltatni, meg nem kell mindig kaviárt enniük, meg ne járjon nekik BKV bérlet, amikor még buszra sem szállnak fel…..

Ezért írtam, hogy ne kapjanak, mert ha el kell számolnia, attól sok változást nem várok, mert elszámol, és minden marad a régiben.

Inkább azzal kellene elszámolniuk, hogy felvettek mondjuk 100milliót egy üzem létrehozásához, akkor azt valóban arra költsék.

Persze, hogy aláírom, de inkább költséghatárokat kellene meghatározni, és ebbe beletartozik az is, hogy ne tehessék a képüket ki az utcára, se kis plakátokon, se nagy plakátokon.Erre pl.ne költhessenek.

Én így látom.


Idézet:
Ja, és rossz az, aki rosszra gondol!
(Főleg, ha bizonyos gondolatainkkal, a biblia szellemével ellentétes ötletbörzével szolgálunk más emberek felé.
Még akkor is, ha csak ezt egy jó poénnak szántuk!)
Hol van az általad – „Mindenben keressük a jót!” üdvrivalgásod?

A felhívást elolvasva, tényleg csak erre az egy rossz dologra tudtál gondolni, semmi pozitívval nem tudsz szolgálni ez ügyben?
Ezt komolyan kérdem?



Szerintem Centralpark ugyanerre gondolt, és mivel én egy eléggé vigyorgós emberke vagyok, én jót vidultam.

Kedves Dezi, nincs miért orrolnod Centralparkra.
Nézd rám is haragudhatnának sokan, mert nekem abban a csúnya szocializmusban jobb volt sok szempontból.

Erre van egy jó kis idézetem Kányáditól:


nekem a jó régen is jó volt
ha jó volt
miért mondjam utólag rossznak
csapjak föl én is buzgó
megkésett panaszosnak?

nekem a rossz régen is rossz volt
s mert rossz volt
hát kiköptem, unom a kókadt
a most-merész a hőssé
horgadt szókimondókat


Na most aztán kapok.......Kép

Üdv szeretettel cilla :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 20., csütörtök 11:40 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
cilla írta:
Szia kedves Dezi!

...
Na most aztán kapok.......Kép

Üdv szeretettel cilla :*:



Kedves Cilla!
Amire gondoltam hozzászólásodban visszaigazoltad.
Egy kicsit elszomorodtam volna, ha nem így lett volna, de akkor sem lett volna különösebben nagyobb baj.

Van különbség a két hozzászólás között!
De természetesen akkor tudunk meg többen erről, ha maga Centrálpark erősíti meg, vagy éppen cáfolja ezt.

Bár nem értettél mindennel egyet velem, mégis köszönettel tartozom, mert valamire ráébresztettél e dologgal kapcsolatban, van 1 tartozásom, fogyatékosságom.
Igyekszem bepótolni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 20., csütörtök 11:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szia kedves Dezi!

Szép áldott napot kívánok!

Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 20., csütörtök 12:17 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
Sziaaa Dezi :)

Megmagyarazom :)
En Cillanak irtam viccesen ,de komolyan is...
Mert teljesen egyertelmu ,hogy fedezni fogjak a sotet dolgokat...

Hogy ezt hogy lehet kikerulni ,azt pontosan nem tudom..
Talan egy szamla vizsgalo bizottsaggal :)

Akik anyagilag fuggetlenek a kormanytol vagy masoktol..
Igy nem lesz az ,hogy na nezd el ezt a szamlat ,vagy itt van egy boritek ugord at,
Esetleg finom celzas ,ha nem teszed meg repulsz es mast valasztunk a helyedre...
Vagy hasonlo..

(Rossz az aki rosszra gondol)
Ez en lennek?? :)

Ha valakitol allandoan csak a rossz jon feled ,eveken at akkor logikus hogy ezt is feltetelezed rola nem??
Kikbol all a kormany gyarlo emberekbol ? Vagy Krisztusi apostoli szintu szent eletu emberekbol???

Naiv dolog azt feltetelezni hogy egy kontrol bevezetese megvaltoztatna oket...

Persze ki tudja ,lehet hogy ennyi ev utan hirtelen feleloseg teljes hibatlan erkolcsu emberek lesznek ott :)
De mindegy ...egyebkent jo otlet a szamla ellenorzes ..
Es ha bevallik akkor unnepelyesen elismerem ,hogy butasagot irtam a szamlakrol :)

Amig viszont nincs erre lathato bizonyitek addig nem..

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 20., csütörtök 12:41 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
centralpark írta:
Sziaaa Dezi :)

Megmagyarazom :)
En Cillanak irtam viccesen ,de komolyan is...
Mert teljesen egyertelmu ,hogy fedezni fogjak a sotet dolgokat...

Hogy ezt hogy lehet kikerulni ,azt pontosan nem tudom..
Talan egy szamla vizsgalo bizottsaggal :)

Akik anyagilag fuggetlenek a kormanytol vagy masoktol..
Igy nem lesz az ,hogy na nezd el ezt a szamlat ,vagy itt van egy boritek ugord at,
Esetleg finom celzas ,ha nem teszed meg repulsz es mast valasztunk a helyedre...
Vagy hasonlo..

(Rossz az aki rosszra gondol)
Ez en lennek?? :)

Ha valakitol allandoan csak a rossz jon feled ,eveken at akkor logikus hogy ezt is feltetelezed rola nem??
Kikbol all a kormany gyarlo emberekbol ? Vagy Krisztusi apostoli szintu szent eletu emberekbol???

Naiv dolog azt feltetelezni hogy egy kontrol bevezetese megvaltoztatna oket...

Persze ki tudja ,lehet hogy ennyi ev utan hirtelen feleloseg teljes hibatlan erkolcsu emberek lesznek ott :)
De mindegy ...egyebkent jo otlet a szamla ellenorzes ..
Es ha bevallik akkor unnepelyesen elismerem ,hogy butasagot irtam a szamlakrol :)

Amig viszont nincs erre lathato bizonyitek addig nem..



Köszi.
Ment privibe egy üzenet..., ezzel tartoztam Istennek és neked!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 20., csütörtök 12:42 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
Kiegeszites :)

Nem tudom miert ment el a hozzaszolasom ketszer (amit Cillanak irtam) az egyiket ki kene torolni ,ha szabad kernem ...koszonom


Mas :

Dezi :) ne ram legyel merges :) en nem vagyok politikus ..
A formamat meg hozom ,ne is csalodj bennem ,mert nem akarok masnak latszani mint aki vagyok :)

..............
Nem akartam meg egy hozzaszolast irni igy ehhez csatolom hozza...

Elolvastam a privit ....es valaszoltam is :)
Koszonom ,hogy leirtad ..

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 27., csütörtök 13:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
http://nol.hu/belfold/hegedus_ismetegyh ... sag_elott_

...A Vértesaljai Református Egyházmegye bírósági tanácsa Kápolnásnyéken zárt tárgyaláson kezdte meg ifjabb Hegedűs Loránt református lelkész ügyének tárgyalását csütörtökön...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 27., csütörtök 15:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
http://nol.hu/belfold/hegedus_ismetegyhazmegyei_birosag_elott_

...A Vértesaljai Református Egyházmegye bírósági tanácsa Kápolnásnyéken zárt tárgyaláson kezdte meg ifjabb Hegedűs Loránt református lelkész ügyének tárgyalását csütörtökön...

Isten, Isten igéje, a Biblia nem antiszemita.
Költői kérdés, hogy egy a sola scriptura elvét valló felekezetben hogyan maradhat szószéken egy antiszemita?
Kíváncsi vagyok az ítéletre.
Nem az jellemez egy felekezetet, hogy milyen problémák fordulnak elő benne, hanem az, hogy hogyan kezelik azt.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 27., csütörtök 19:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
A zsidó topicban válaszoltam


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 05., hétfő 13:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Egy a közelkeleti helyzetre nagyon találó blogbejegyzésre bukkantam, ime:

"A média választott népe

A palesztin nép mindig ártatlan. Mindig.
A palesztin nép nem felelős azért, hogy a Hamaszt választotta vezetőjéül. A palesztin nép nyilván békében akar élni, csak véletlenül juttatott hatalomra egy terrorszervezetet, amelynek célja Izrael elpusztítása. Azok a palesztin szülők, akik a Hamaszra szavaztak, nyilván teljesen ártatlanok gyermekeik halálában. A palesztin nép többsége nyilván nem szeretné tengerbe szorítani Izraelt. A szeptember 11-i terrortámadás után nyilván nem ugrált egy palesztin se az utcákon. Vagy mégis? Na de akkor is nyilván túlzott és aránytalan reakció Izrael részéről, ha életben akar maradni. Vagy mégsem lenne az?"

üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 05., hétfő 13:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
kishontnak van egy remek novellája "A szegény kis Góliát" címen...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 05., hétfő 15:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
kishontnak van egy remek novellája "A szegény kis Góliát" címen...
Sajnos nem ismerem.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 05., hétfő 17:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Milyen eszközök megengedettek még arra nézve, ha valaki életben akar maradni?

Tényleg Izrael életét veszélyezteti a palesztin nép katyusája a legmodernebb fegyverekkel szemben?
Tényleg el lehet azt hinni, hogy a kővel dobáló nép gyermekei életveszélyes fenyegetés Izrael létére nézve?

Ezek a harci események NÖVELIK a terrorista veszélyt, NÖVELIK azok számát, akik terroristák akarnak lenni, mert meg akarják bosszulni a halott gyermekeiket és rokonaikat.
Ez nekem 1*1.

Mind ez kinek a célja?
Épül ezzel az Isten Országa?

Pár kérdés a bloggos bejegyzés mellé.....

Mind azt tudva, hogy a palesztin nép sem ártatlan, de még is Isten teremtményei!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 05., hétfő 17:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Péter!
pauler írta:
Tényleg Izrael életét veszélyezteti a palesztin nép katyusája a legmodernebb fegyverekkel szemben?

Ezt a kérdést biztos nem tennéd fel, ha a te kertedbe csapódna egy ilyen barkácskatyusa.
Vagy úgy érzed, hogy amíg nem elég pontosak nem elég hatékonyak ezek a rakéták, vagyis nem hal meg túl sok ártatlan civil, addig Izraelnek nincs joga megállítani a rakétázókat?
Idézet:
Tényleg el lehet azt hinni, hogy a kővel dobáló nép gyermekei életveszélyes fenyegetés Izrael létére nézve?
Hirtelen ne térjünk át a rakétákról és aknavetőkről kődobálásra, OK? Bár az is kérdés, hogy miért is kell kővel dobálni annak suhancnak? Ő tudja? Te tudod?

Idézet:
Ezek a harci események NÖVELIK a terrorista veszélyt, NÖVELIK azok számát, akik terroristák akarnak lenni, mert meg akarják bosszulni a halott gyermekeiket és rokonaikat.
Ez nekem 1*1.

Mind ez kinek a célja?
Épül ezzel az Isten Országa?
A palesztínok nyugodtan élhetnének egy demokratikus Izraelben, ha akarnának. De ők nem akarnak, hanem minden zsidót halva szeretnének látni. Nekik ez a céljuk. A zsidók pedig szeretnének élni nyugodtan az országukban. Nekem meg ez az egyszeregy.
Ja és épül-e Isten országa a palesztin terroristák terrorja nyomán?

Idézet:
Mind azt tudva, hogy a palesztin nép sem ártatlan, de még is Isten teremtményei!
Ez a tények kiforgatása.
Emlékeztetnélek egy világos tényre:
Az arabok élőpajzs taktikája azért működik, mert tudják, hogy az izraeli hadsereg és társadalom humánus, nem akarják a civileket bántani.
Ezzel szemben a palesztínok kifejezetten civilek gyilkolását célzó terrorizmusa tényszerűen embertelen gyilkossá teszi őket.
Tehát inkább azt lehetne mondani, hogy a zsidó nép sem ártatlan teljesen ezekben a konfliktusokban.
Semmiképpen sem lehet egykalap alá venni a két felet.
üdv
ex

update:
http://www.hirszerzo.hu/cikk.izrael_nem ... 92848.html

"Az izraeli külügyminiszter hangsúlyozta, hogy Izrael nem fog a jövőben önuralmat gyakorolni, ha támadás éri.
Az izraeli hadművelet célja, hogy alapvetően megváltoztassa a felállást a térségben, vagyis véget vessen annak a helyzetnek, hogy a Gázai övezetet uraló Hamász palesztin szervezet rakétákkal támadja a zsidó állam területét, amikor csak kedve tartja, míg Izrael erre tartózkodóan, önuralmat gyakorolva reagál - mondta Livni, miután megbeszélést folytatott cseh, francia és svéd kollégájával Jeruzsálemben. "

Őszintén szólva csodálom az eddigi önuralmukat is. Egyetlen ország nincs a földön, amelyik ennyi ideig tűrte volna, hogy a lakosságát rakétázzák, miközben meg van hozzá az ereje, hogy elsöpörje az ellenséget.
És egy kérdés mellesleg:
Tudsz olyat, hogy Gazat meglátogatta volna hasonló európai bizottság a tűzszünet előtt és alatt, hogy ugyan hagyják már abba a civil izraeli lakosság gyilkolászását!?
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 05., hétfő 18:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Azért dobál, mert gyűlöl, gyűlöli azokat, akik megölték a népének egyes tagjait, talán a rokonait.


Nem épül az Isten Országa a terroristák cselekedetei által.


A zsidók békében éltek a palesztinokkal nagyon sokáig.
A jelen helyzet ezt egyre távolibbá teszi.


Számomra mind1, hogy melyik oldalon halnak meg emberek, egyik sem jó.

Ebben egyet értünk?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1846 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 124  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség