Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 578 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 39  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. okt. 22., hétfő 13:26 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Kedves Szrobcsek

JT tanításáról nem azt írtam hogy nem jó beszélni róla.
Hanem azt hogy ez nem beszélgetés. Nem egy fórum társaddal beszélgetsz és próbálod meggyőzni (oda-vissza) hanem maga szervezetet támadsz. (még ha igazad van is, soha nem szabad el felejteni mindenkinek joga van vallását gyakorolni)

Ezzel az erővel más nem keresztény vallást is elő hozhatnátok, és róluk is lehetne bemásolni.
Ennél azért cifrább dolgokat is. :) (öngyilkos merénylet, stb.)
Szóval egy JT- szívesem megpróbálok meggyőzni hogy baj van a tanításukkal . De az egész szervezetet mint vallás gyakorlót. Bizony még Kiss professzor is pártfogásukba vette annak idején mikor bajban voltak.
Nem ok nélkül.
Ugyanis az üldöztetések ott kezdődnek, hogy valakik vélt vagy valós igazukat törvény adta jognak tartják, és így a másikat úgy vélik okkal üldözhetik.

Könnyen válhatunk mi magunk is üldözöttekké, ezt jobb nem elfelejteni.

Az újságcikk azért jutott az eszembe, mert egyik Tv csatornán pont, valami hasonlót láttam.
Kétes tartalom miatt a szolgáltatónak kellet magyarázkodnia, és bizony magyarázata nagyon nem állt meg. Pedig azt a lapot keresni kellet nem egy nyilvános fórum volt.
Olyasmit bogoztam ki belőle hogy a közel jövőben, sok minden változni fog ilyen téren is.
--

Kedves Fony

Valóban református fórum, de egyben nyílt fórum.
Tudomásom szerint mindenki számára nyitott, ha így van furcsa vendég szeretetről tanúskodsz. De tőled nem is várok mást. :)

Tudod ha az előember lenne istenük és hinnének nekik, sok követőjük lenne, sok pénzt szednének be, akkor sem a szervezetre irigykednék hanem a benne lévő embereket szeretném megmenteni és az Úrhoz vezetni, ha az Úr Jézus megfelelő eszközének bizonyulnék.

Nem az Úr Jézus követői kereszteltek tűzzel-vassal. Vallás-szabadság van és ez a jog neki is jár. Ezt próbálom tiszteletbe tartani, és erre felhívni a figyelmet.

Persze lehet hogy eltúlzom és az egész gyerekes dolognak látszik, de pont a te beírásod ösztönzőt hogy szóljak. Sütőt belőle valami ami minden volt csak nem szeretet.
Ha másokra is így hat akik sokkal járatlanabbak a Bibliában, akkor bizony a fórumot olvasgatva JT gyűlöletük csak fokozódik, akár tettlegesség is. (nem hinném hogy ezt akarnátok)

Ezen kívül Pál stílusát jobban csipem.:)

Figyeld csak meg ő hogy csinálta. :)
Apcsel 17
21. Az athéniek pedig mindnyájan és az ott lakó jövevények semmi másban nem valának foglalatosok, mint valami újságnak beszélésében és hallgatásában.
22. Előállván pedig Pál az Areopágusnak közepette, monda: Athéni férfiak, minden tekintetben nagyon istenfélőknek látlak titeket.
23. Mert mikor bejárám és szemlélém a ti szentélyeiteket, találkozám egy oltárral is, melyre ez vala ráírva: Ismeretlen Istennek. A kit azért ti nem ismerve tiszteltek, azt hirdetem én néktek.


Ismerős? -„foglalatosok, mint valami újságnak beszélésében és hallgatásában.”
Nem vonta kétségbe meggyőződésüket. - „minden tekintetben nagyon istenfélőknek látlak titeket.”

Nem hinném hogy hazudott volna, azaz mást gondolt róluk és mást mondott.
Pál ennél emberileg is nyakasabb volt. Mégis tiszteletbe tartotta meggyőződésüket.

Nehogy már ne tudta volna hogy bálvány imádok, csak hogy furkós bottal nem lehet madarat fogni. A szeret inkább megbocsájt, elfedez, és Jézus Krisztus szeretetéről beszél és nem vádlóként bűnöket dobál mások fejére.
Mert a vádlásnak a bűnök felsorolásának igazi nagy mestere nem más mint mag a sátán.

Ellenben Urunk a megbocsájt szelíd hang, amitől megolvad kérges szívünk. Elámulunk: „hogy lehetséges ez? Hiszen azt hitem végem soha nem bocsájt meg, Ő meg magához ölel és vétkeim meg sem említi, olyan mesze dobja el tőlem, mint a nap-kelet a napnyugtától.

Zsolt 103,12
A milyen távol van a napkelet a napnyugattól, olyan messze veti el tőlünk a mi vétkeinket.

Mik 7,19
Hozzánk térvén, könyörül rajtunk; eltapodja álnokságainkat. Bizony a tenger mélységébe veted minden bűnünket!
--

Nos ilyesmit éreztem amikor befogadtam Uram Jézus Krisztus szívembe.
Ilyen emberektől nem tudtam volna befogadni az Urat, mert nem láttam volna mást csak gyűlöletet, (a testvérek védelmezése címszó alatt, mert hogy nekik kell meg védeni bár az Ige nem ezt mondja)

Jn 10,28
És én örök életet adok nékik; és soha örökké el nem vesznek, és senki ki nem ragadja őket az én kezemből.



Ehelyett egy gyermeki hitű nagydarab lány küldött elém, aki alig tudott mást mondani, mint hogy: „ ő nem tudja ezeket a dogokat de az igen hogy övé a Fiú így övé az élet.”

1Jn 5,12
A kié a Fiú, azé az élet: a kiben nincs meg az Isten Fia, az élet sincs meg abban.
--
Bizony büszkélkedhetem én sok mindennel, tudásommal vagy a hogy én mit tettem, cselekedtem.
Csakhogy soha nem voltam ilyen bizalmas kapcsolatban az Úrral sőt igazából nem is mertem volna lenni, pedig nem egyszer szólított meg, már előtte is.

Mire elszántam magam, hogy felé lépek bizony nagyon is tisztába lettem mennyire tévedtem felőle, és bizony mennyire félre toltam életemben, meghallgattam tanítását, és megváltónak is tartottam. Csak épp annak nem aki.
Mikor rádöbbentem hogy nincs különbség Jehova és Jézus között, na akkor azt hittem végem.
Ehhez képest megint tévedtem, mert bizony szeretetével ölet át nem volt szó bűnről már (bár sokáig nyugtalankodtam miatt) szeretete töretlenül betakart.
Nem kellet félnem hogy ja mi lesz ha befogadom vagy sem.

Minden vágyam az volt hogy az Övé legyek és Ő az enyém.
Ha egyszer az Úr ennyire szeret minket, de őket is akkor nem tudom milyen joggal szaladgálnánk furkósbottal hogy jól oda vágjunk másoknak.

Sokan mind ezt úgy teszik hogy még csak nem is ismerik őket csak könyvekből.
Mert ha csak egy is akár csak munkatárs ként dolgozna veletek, rájönnétek mennyire becsületes törvény tisztelő, és betartó emberek akikre lehet számítani, ha kell segítség szólj nekik. Még ha nem is hozzájuk tartozol, megfogod látni mennek segíteni.

Tudnék ilyesmiről beszélni, pl, egy nap egy ház falát felhúztuk körbe, ablakokkal, ajtókkal (egy három gyerekes családnak, ellen szolgáltatás nélkül, szóval lenne mit sorolni).
Nem hinném hogy megvetni vagy gyűlölni kéne az ilyen embereket.

Azóta sok keresztény gyülekezetet láttam, és bizony tudnék mesélni mennyire kegyetlen emberekkel vannak tele.
Annyira nehéz elhinni hogy ezek az emberek tényleg Jézus Krisztusban vannak.
Vagy csak akkor amikor beszélnek róla, azt amikor nem, épp olyanok mint a többi világi.

Ha meg szembesíted őket, gyűlölködök lesznek, vagy meg magyarázzák, hogy ez a természetes. Senki sem tökéletes, nem is lehet stb. Vagy ennél körmönfontabb vélt igazságot hoznak elő. Amivel régebben saját lelki ismeretüket betapasztották.

Csak hogy ez a tapasz nem máson van hanem azon a falon amit felemeltek lassan maguk közt és az Úr között. Jó lenne egy két hézag, hogy legalább átlátnának rajta hátha újra, vagy végre meglátnák az Urat.

Kedves Fony nem vagyok benne biztos hogy megértettél, de talán van más aki megért.


Kedves Erika

Gondoltál már arra hogy lehet hogy nem is én szorulok segítségre, hanem mi mindannyian?
Magy bajban vagyunk ha ez így megy tovább a gyülekezetekben és akár a fórumokon is.
Ha csak ennyit jelent az Úrban lévő testvéri szeretet, akkor az bizony nagyon silány szeretet.
Pedig ezen keresztül kellene megláttatni a Urat környezetünknek.

De köszönöm hogy segíteni akarsz. De senki más nem tud segíteni rajtunk igazán csak Urunk.
Nem emberekben hanem Benne kell bízni. (lehet hogy szó cséplésnek hangzik sokak számára hiteltelen, pedig ez igaz. Megmenti az övéit.) :)

Csak hogy ezt nyomokban sem látom:
1Jn 4
11. Szeretteim, ha így szeretett minket az Isten, nekünk is szeretnünk kell egymást.
12. Az Istent soha senki nem látta: Ha szeretjük egymást, az Isten bennünk marad, és az ő szeretete teljessé lett bennünk:
13. Erről ismerjük meg, hogy benne maradunk és ő mibennünk; mert a maga Lelkéből adott minékünk.
Ezek után ha meg is találja valaki az Urat, nem hiszem hogy olyan gyülekezetekbe és emberek közé kívánkozik akik, semmibe veszik, vagy csak ugró deszkának használják, de igazából nincs semmilyen felelősség érzetük a másik irányába.

Nem kérek mást tőletek csak legalább a környezetetekbe nézetek szét és azt a szerencsétlen szegényt is észre vegyétek aki épp segítségetekre szorulna.

Sokan csak a szimpatikus baráton segítenek, mert úgy azt helyezte szívére az Úr.
Csakhogy ezt a világiak is megteszik, mint ahogy karitatív munkát is végeznek.
Az önzetlen szeret, nem vár vissza semmit. (sokan olyan profi módon segítenek, hogy legfőbbként nekik van a legtöbb hasznuk belőle) nem akarom az Igéket felsorolni mindenki ismeri még sem ismerik fel mit tesznek.
--

De tényleg van tehetetlenség a szívembe, amit talán úgy éreztél hogy segítésre szorulok.
Csak hogy ez nem más, mint amit magam körül látok.
Az utcán, a boltban, vagy gyülekezetben. (a közéletet már nem is említem).
Már szinte senkit nem érdekel a másik, még a barátját (de akár az édestestvérét) is képes rászedni, becsapni, vagy átlépni rajta ha céljai útjába áll.

Nagyon sok közülük a gyülekezetükben szuper keresztény, és az életben épp olyan szuperül tud eltaposni. Igaz sokan csak papíron tartoznak valamelyik gyülekezetben, és csak néha mennek templomba, de bizony ők is oda tartoznak. (ők bizony tökéletesen megfelelő keresztényeknek tarják magukat)
--

Aztán feljössz a fórumra és mit látsz, ugyan azt. Maguk sem tudják kit miért támadnak, csak hogy támadjanak.

Azt hiszem gyorsan lezárom a fórumozást, abszolút nincs jó hatással rám. :)

Üdv Tivadar

Bocs hogy nem külön- külön válaszolta nektek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 22., hétfő 14:18 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 08., péntek 17:52
Hozzászólások: 82
Tartózkodási hely: Sweet home:)
[quote="Tiv"]Kedves Szrobcsek

JT tanításáról nem azt írtam hogy nem jó beszélni róla.
Hanem azt hogy ez nem beszélgetés.

Én meg azt mondtam, hogy sok tanításukról nem lehet beszélni, max feltárni a tévedéseket, és függetlenül attól, (vagy annál inkább) hogy szeretem a személyüket
még ha igazad van is, soha nem szabad el felejteni mindenkinek joga van vallását gyakorolni)
A kettő nem függ össze, senki nem akarja korlátozni őket, ha felismerik ezeket a tévedéseket, és a szervezet tanok mögötti szándékait, maguktól távoznak.
Ezzel az erővel más nem keresztény vallást is elő hozhatnátok, és róluk is lehetne bemásolni.
Ennél azért cifrább dolgokat is. :) (öngyilkos merénylet, stb.)
Megteheted, nyiss neki egy új topicot, és hajrá...
De ez jelenleg a JT topic, és bizony ettől a topictól nem változik majd semmi a muzulmán teológiában, ám attól sem az Őrtorony vonalon.

Szóval egy JT- szívesem megpróbálok meggyőzni hogy baj van a tanításukkal . De az egész szervezetet mint vallás gyakorlót. Bizony még Kiss professzor is pártfogásukba vette annak idején mikor bajban voltak.
Nem ok nélkül.
Ugyanis az üldöztetések ott kezdődnek, hogy valakik vélt vagy valós igazukat törvény adta jognak tartják, és így a másikat úgy vélik okkal üldözhetik.

Kiss professzor nagyon jó ember volt, Ő írta az előszót a kedvenc tanító könyvemhez. Ha bármelyik JT-nak személyében volna szüksége segítségre vagy védelemre, és is megtenném, de nem védelmezném a tanaikat, azok egyértelmű visszássága miatt.



Bár nem nekem írtad, de még annyit, hogy semmi kétségem affelől, hogy jó emberek, segítőkészek, stb..
Valami félreértés van itten', én speciel nem utálom, sem nem üldözöm őket. Azok az idézetek a hamis tanokról szólnak(melyek már annyira egyértelműek, hogy csak na), amik pedig a mögöttes írányító szervezet kreálmányai. Ha olvastad, az a Jt, aki kitálal, szeretetből teszi, mert szeretné, hogy mindannyian megtapasztalják azt, amit JT-ként nem lehetett.
Értük, nem ellenük...


Legyetek mind áldottak!

_________________
Róma 9/5


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára szrobcsek 2007. okt. 22., hétfő 14:20-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 22., hétfő 14:20 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Kedves Szrobcsek
Tudod mit látok a beírásodból, hogy egy volt JT módszerét beveted, az Úr vezetése helyet ezt gyakorlod most a fórumon.

Ezt írod: „
Idézet:
Egy JT addíg ezt teszi, míg meg nem látja, hogy a szervezet hamis, és téves, s bizony még véletlenül sem Jehova szócsöve.
Ennek leleplezését csak az nevezi sárdobálásnak, aki az identitását félti.
De hát mindenkinek joga van abban hinni amiben akar, ez tény
.”

Tudod mint volt JT csak tudom hogy, hogy is hozott ki az ÚR. :)
Akkor ha így támadtak volna, bár nem hiszed de simán leiskoláztalak volna. :)
Tisztességesen fel voltam készülve rá.
Valószínű ezért nem mersz beszélgetni hiszen nem saját megtapasztalásaidról írsz.

Hogy mennyire hasonlít JT- re a módszer? :) Mondjuk annyira ők is az emberek saját egyházaik hibákra hívják fel a figyelmet, szembe állítva magukat (viselkedésüket) tanaikat, később gyülekezeti életüket, közösségüket.

Ezek után ne csodálkozz hogy jobban elhiszik hogy ott van Isten, és nem ott ahol harácsolnak inkább a templomra költik a pénzt mint egymáson segítenének, és semmibe veszik az embereket.
Hiszen még csak feléjük sem néznek.
Közben JT jön és önzetlenül segít, meghallgatja, érdekli sorsa (nehogy azt híd hogy csak tanulni járnak mert ha kel kimennek felássák a kerted is, ha kell kórházba visznek, kiváltják a gyógyszered stb.) Ezek után bemégy pl, egy Ref. gyülekezetbe és eléd nyomnak egy perselyt.
Ilyet nem látsz JT, ha adsz önszántadból teszed, és nem feltétlen a gyülekezetnek kell azt sem adnod. Elég ha egy érdeklődőn segítesz, vagy ha tudsz többen is.
--

Érdet már mi a probléma?? Még csak el sem jutottunk a tanításhoz de már több szól mellettük mint amit te tudsz adni nekik.
Ők ezt látják és nem azt hogy külföldön ez meg az milliókat tesz zsebre. (és ha igen az talán az ő bűnük lenne vagy az Úr őket is megbüntetné érte, vagy ha rosszul prófétálnak a hallgatóikat bünteti az Úr?)
--

Kedves Szrobcsek hányszor voltál náluk, vagy gyülekezeteikben?
Mit tapasztaltál gyülekezeti kapcsolataikról?

Gondolj bele ha családod sértegetnék, valami távoli rokon miatt, te hitelesnek tartanád későbbiekben az a személyt?
--

Örülök hogy próbálkozol, de a lehetőséget hogy eszköz légy mások felé az Úr adja és és a mondandódat is.

Mt 10,19
De mikor átadnak titeket, ne aggodalmaskodjatok, mi módon vagy mit szóljatok; mert megadatik néktek abban az órában, mit mondjatok.

Lk 12,11
Mikor pedig a zsinagógákba visznek benneteket, és a fejedelmek és hatalmasságok elé, ne aggodalmaskodjatok, mimódon vagy mit szóljatok védelmetekre, vagy mit mondjatok;

Most is azt írom nem hiszem hogy az Úrnak ilyen eszközökre lenne szüksége.
Ha meg sérelem ér minket, és védekeznünk is kellene nem hiszem hogy ugyan csak így kellene viselkednünk másokkal szemben.

Nem ezt tanította Urunk.
Ellenben ezt igen csak:

1Pt 2
19. Mert az kedves dolog, ha valaki Istenről való meggyőződéséért tűr keserűségeket, méltatlanul szenvedvén.

20. Mert micsoda dicsőség az, ha vétkezve és arczul veretve tűrtök? de ha jót cselekedve és mégis szenvedve tűrtök, ez kedves dolog Istennél.
21. Mert arra hívattatok el; hiszen Krisztus is szenvedett érettetek, néktek példát hagyván, hogy az ő nyomdokait kövessétek:
22. A ki bűnt nem cselekedett, sem a szájában álnokság nem találtatott:
23. A ki szidalmaztatván, viszont nem szidalmazott, szenvedvén nem fenyegetőzött; hanem hagyta az igazságosan ítélőre:

--


Szerinte beírásaid ilyesmit tükröznek?
Legelején írtam neked, az indíttatásról, ha az Úrtól van akkor célja van valaki felé szolgálnod, és nem vaktában lövöldöznöd.
Az Urak Urának nincs szüksége ilyen nevetséges védelemre.

Az Úr Jézus vigyázzon rád kedves barátom, hogy minél jobban megismerd és csak azt tedd amit Ő akar hogy tégy, azt is úgy ahogy Ő akarja.

De adja ezt mindannyiunk számára.

Üdv Tivadar

Részemről már túl sokat is mondtam, úgy hogy üdv mindekinek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 22., hétfő 14:41 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 08., péntek 17:52
Hozzászólások: 82
Tartózkodási hely: Sweet home:)
"Tudod mint volt JT csak tudom hogy, hogy is hozott ki az ÚR. "


:shock:

_________________
Róma 9/5


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára szrobcsek 2007. okt. 22., hétfő 15:26-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 22., hétfő 15:21 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 08., péntek 17:52
Hozzászólások: 82
Tartózkodási hely: Sweet home:)
"Tudod mint volt JT csak tudom hogy, hogy is hozott ki az ÚR. :)"


Az, hogy az Úrnak kellett téged, és ráadásul kihoznia, ez mindent elárul.
Köszönöm, hogy ezt a te szádból hallottuk.

És miért csak voltál Jehova Tanúja?
Már nem hiányzik az a sok szeretet, és máshol nem tapasztalható odaadás?
Ezt nem értem, akárhogy is:)

A leiskolázási beiskolázásról olvashattunk is, és tapasztaltam efféle próbálkozásokat ajtónállóktól, de nem sikeredett, mert az Igei adok kapoknak nincs értelme, amíg egy Őrtoronytársulat színű szeművegen keresztül nézik a bibliát.
Te anno miből voltál felkészülve leiskolázási szinten? Az örtornyos tévtanításokból?

Furcsa, hogy még mindíg úgymond hazabeszélsz, és legalizálnád a tévtanokat. Hogy azért van igazuk, mert az igazság hirdetőit üldözni fogják, őket meg üldözik, tehát igazuk van.

Ez olyan, mint az identitás zavar, de most télleg".

Szívből remélem, hogy te már nem félsz az armageddontól, mert eljutottál az igazság megismerésére.

Megértem, hogy a volt JT bizonyságok nagyon zavaróan hatnak, de hát ezekkel nem lehet mit kezdeni, csak maszatolni ellenük, hogy így a szeretet nem ezt tenné, meg amúgy...

"Az Úr Jézus vigyázzon rád kedves barátom, hogy minél jobban megismerd és csak azt tedd amit Ő akar hogy tégy, azt is úgy ahogy Ő akarja. "

Ez nagyon szép kívánság, ezen vagyunk , és viszont kívánom neked is.:wink:

Legyetek áldottak, de nem kicsit:)




:wink:

_________________
Róma 9/5


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szrobcsek 2007. okt. 22., hétfő 15:23-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 22., hétfő 15:22 
Tudjátok, ha már van olyan ezen a fórumon, hogy "Más vallások" topic, akkor legyenek hozzászólások más vallások által.
Ha nem akarják ezt a fórum vezetői, akkor bezárják ezt a lehetőséget és akkor valóban ki lehet törölni minden más vallásról szóló bizonyság tételt a többi topicból, mert ott nincs helye a topicok címe alapján.

Kár, hogy hívő testvéreim más topicban nem jelennek meg :-(

Ez a JT topic számomra mindenkor a "Más vallás" alatt fog szerepelni, ezért én nyugodt vagyok ezen a helyén!

Eljön az ideje annak is, amikor minden nyelv egy megvalláson lesz:
Fil 2,11
És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 22., hétfő 17:20 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 08., péntek 17:52
Hozzászólások: 82
Tartózkodási hely: Sweet home:)
http://xjt.atw.hu/wtandnet_hu.html

Az igazság az Igazsággal szemben

Stephen Cox írása

Túlélheti-e az Igazság az Internetet?

"Az Igazságnak és annak matematikájának egy másik veszélyes vonása jelent meg újra az 1960-as években, amikor a Társulat néhány újabb számot összeadva megjósolta, hogy a dolgok jelen rendszerének 1975-ben lesz vége. Akkor lesz, - a számítás egyszerű volt, gyors és még kényszerítőbb, mint Russellé. Ez a rajongás félelmetes fellángolását indította el a Tanúk közösségeiben. Sokan akik korábban elsodródtak, visszamentek; sok Tanú ígéretes pályafutást szakított félbe, hogy teljes időben a jó hírt hirdesse a világ eljövendő végéről.
A világ makacsul fennmaradt, és a Tanúk erőfeszítése, hogy kiheverjék az ebből származó kapcsolati katasztrófát, felszínrehozott egy régi jellemvonást - a Társulat szokását, mely Russell idejéből ered, a "jelen való igazság" kifejezés használatát a prócéciáik mindenféle cáfolata kivédésére, mint annak egyik jelét, hogy az Igazság előrehaladó. Nem mindenki fogadta el ezt a paradox (vagy Lyotard szavaival: paralogikus) gondolatot az igazságról, mint olyan dolgot, ami egyszerre mozog és megtartja állandó helyét az Őrtorony főhadiszálláson. Több százezer Tanú morzsolódott le, másokat pedig kizártak, miután elbukott Raymond Franz, a Társulat dicső Vezető Testületének tagja tantételbeli reform-próbálkozása.
A szervezet túlélte, nagyrészt azért, mert képes volt megtiltani a kommunikációt. Bárkit, aki "hitehagyott" megjegyzéseket tett vagy "hitehagyott" híreket terjeszett, azonnal kiközösítették és elkerülték. Természetesen ha támadni akarod az Igazságot, írhatsz egy könyvet róla (Franz kettőt írt), de a kereslet kicsi lesz. Ez nagyon tilalmas volt egy Jehova Tanújának és egy a szabályok alatt lévő Tanú soha nem olvasna hitehagyott könyvet. Mindenesetre nehéz ilyen fajta olvasnivalót keresni, nem hozzák csak úgy az ajtódhoz mint az Őrtornyot. A másképpgondolkodók elmentek a Tanúk összejöveteleire és próbálták terjeszteni az irodalmukat, aminek nagy részét eldobták. Reklámlevél-kampányba kezdtek, de alig értek el többet annál, hogy az Őrtoronyban rajzok jelentek meg a szemétbe dobott hitehagyott levelekről.
Ekkor megszületett az Internet."

_________________
Róma 9/5


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 22., hétfő 20:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Tiv írta:
Kedves Fony

"...Valóban református fórum, de egyben nyílt fórum.
Tudomásom szerint mindenki számára nyitott, ha így van furcsa vendég szeretetről tanúskodsz. De tőled nem is várok mást. (Ez itt a nevetés helye)..."


Kedves Tiv!

Vendégszeretetre és türelemre nem lehet panaszod, ha pedig vendégként annak a szeretetnek, tiszteletnek és türelemnek a töredékét tanúsítottad volna ezen a fórumon, mint amit a JT-k iránt tanúsítasz, és nem szaladgáltál volna te is furkósbottal, talán hihetőbb, hitelesebb volna a szádból hallani mindazt, amiről beszélsz.
S mivel tőlem nem is vársz mást, pedig tudtommal nem ártottam neked, nem bántottalak, így rövidre is zárhatjuk ezt a „szeretetteljes” beszélgetést.

üdv
Fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 22., hétfő 21:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Lucius írta:

Hogy J.T. Véleményt alkot más hitekről? Igen. Ahogy más hitek egyenként ugyancsak véleményt alkotnak más hitekről. J.T. Nagy Babilonnak nevezi gyűjtő fogalommal, vagy más Bibliai jelképpel.
Addig a másik hit, szelektálva ugyan, de mégis hoz ugyancsak elitélő véleményt. Pl. Nem alakult volna meg a Reformáció, ha nem lett volna a korábbi tévedéseknek felismerése. Ha pedig megtörtént az elvállás, akkor ezzel megtörténik a vélemény alkotása is. Onnantól kezdve pedig két szervezet, részlegesen eltérnek egymástól. Márpedig egy hit, egy keresztség…


Kedves Lucius!

Egy egyenes, rövid válasszal sok mindent tisztázni lehetne, és elejét lehetne venni a további félreértéseknek.
Te személy szerint egyetértesz a JT fenti „véleményével”, miszerint a JT szervezete az igazság kizárólagos birtokosa, és minden más, Biblia és nem Bibliai hit, vallás, egy kalap alá véve a nagy babilonba tartozik?

üdv
fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 22., hétfő 21:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
kavics írta:
Tudjátok, ha már van olyan ezen a fórumon, hogy "Más vallások" topic, akkor legyenek hozzászólások más vallások által.
Ha nem akarják ezt a fórum vezetői, akkor bezárják ezt a lehetőséget és akkor valóban ki lehet törölni minden más vallásról szóló bizonyság tételt a többi topicból, mert ott nincs helye a topicok címe alapján.

Kár, hogy hívő testvéreim más topicban nem jelennek meg :-(

Ez a JT topic számomra mindenkor a "Más vallás" alatt fog szerepelni, ezért én nyugodt vagyok ezen a helyén!

Eljön az ideje annak is, amikor minden nyelv egy megvalláson lesz:
Fil 2,11
És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére.


Kedves Kavics!

Ha már létezik ez a témakör, hozzászólhatunk mi is, vagy hagyjuk meg a témakört és a "véleménnyilvánítás" jogát kizárólag a más vallások képviselőinek?

üdv
fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 23., kedd 09:35 
Kedves Imre!

Persze, csak hiányoztok nekem a mi vallásunk topicokból és a keresztyén élet topicokból.
Pl. hogy boldogultok a pici gyermek gondozásával? Hogyan tudsz bizonyságot tenni a nagyobbaknak az Úr Jézusról?
:-)

....és a JT tanai MINDIG is a más vallás kategóriában MARADNAK a számomra.

Szóval persze, hogy szabad, csak kérdés, hogy egy idő után hasznos-e!
Ha neked még küldetésed van Luciust meggyőzni, akkor tedd!

Számomra nem kérdés az, hogy a JT számára nem Úr a Jézus Krisztus, mert egy Úr lehet csak az ember életében az általa is tanított törvény szerint.
Innen kezdve viszont ez a tanítás mindig is más és idegen lesz a számomra, mert nekem csak egy Uram van a Jézus Krisztus!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 23., kedd 19:30 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
Fony írta:

Kedves Lucius!

Egy egyenes, rövid válasszal sok mindent tisztázni lehetne, és elejét lehetne venni a további félreértéseknek.
Te személy szerint egyetértesz a JT fenti „véleményével”, miszerint a JT szervezete az igazság kizárólagos birtokosa, és minden más, Biblia és nem Bibliai hit, vallás, egy kalap alá véve a nagy babilonba tartozik?

üdv
fony


Félreértések továbbra is lesznek. (Akár igen, akár nem. Mondanék.)
A határozott válasz, amit vársz, magában hordozza, hogy egyben kimondjam értékítéletem, valamely gyülekezetről, szervezetről, egyházról, stb. más vallási csoportról.
Nem dolgom nekem ítélkezni. (Ami nem jelenti, hogy véleményem ne lenne. De, amíg megtartom magamnak addig csak vélemény. Amikor kimondom, akkor már értékítélet.)

Én a Biblia szavaival értek egyet, azaz elfogadom, amit Isten jelent ki az igazságról.
2Kor 1:17, 18; 20,21;
Ján 4:23,24;
De, nem ember az igazság birtokosa, még ha Isten az igazságnak azon részét, amiben érdekeltek vagyunk (ránk tartozik), feltárta, és ránk is bízta. Azt követni, és betartani kell.

Mat 7:18, 19. Mat 22:37, 39;
Azok, akik ezt betartják, (és még sorolhatnám ) felismerhető jeleik vannak. Vagy legalább is törekvéseik.

A hamis hiteket és annak ismertető jeleit, ugyancsak a Biblia határozza meg. Tehát az a mérvadó számomra.
De! Hol van az megírva, hogy Nagy Babilon fogalmának használatát csak J.T. Használhatja?
Hol van nekik erre kizárólagos joguk?
Szrobcsekkel is beszéltük már; globálisan joga van a hívőnek kimondani mi a hamis, és mi nem. Maga az írás ad erre alapot.

Viszont a magam részéről, azért mert jogom lenne kimondani mi (vagy kik) a hamis és mi nem. Én nem élek ezzel a jogommal. Ugyanis nem kötelező. (Úgymond kárhozatokat kimondani másokra. Hiszen Isten útjai…)
És véleményem sem gyülekezet függő, hanem tanításokra vonatkozik. Mivel én emberből vagyok, és a többiek is, egyenlő értékek vonatkoznak ránk. Az értéket pedig mi, személyenként határozzuk meg, (Mármint döntünk, hogy mi érték számunkra és mi nem. Döntésünk kihat ránk, és Isten ezt szemléli.) és leszünk elbírálva.

Lehet, hogy nem erre a válaszra számoltál.
Talán kifarolásnak tűnik.
Vagy mellébeszélésnek.
De, pont olyan dolgot kérdeztél, ami egészen belső ügyem. Amit nem óhajtok feltárni.
Válaszolni is azért válaszoltam, hogy elkerüljek egy másik félreértést, miszerint ha nem válaszolnék… :)



És hogy maradjak a félreértéseknél
Ime, Ahogy Kavics barátunk gondolja;
„Számomra nem kérdés az, hogy a JT számára nem Úr a Jézus Krisztus.”
És még mielőtt félreértené, nem azért hoztam, mert ő mondta. Hiszen bárki mondhatta volna.
Múltkor hoztam egy idézet a sokat emlegetet Őrtoronyból. Több mint 28,5 millió példányban kiadott egész világon leközölve egy J.T. Leveléből. Ahol elismeri, kimondja, hogy Jézus az Úr.
Vagy ezen újság belső fed lapján minden kiadásnál van egy szöveg a fejlécben, hogy mi az újság célja; (idézet részlet)
„Arra buzdít, hogy higgyünk az Isten már most uralkodó Királyában, Jézus Krisztusban, akinek kiontott vére örök élet elnyerését teszi lehetővé az emberek számára.”

És ez itt nem a védelem volt. :)
Pusztán tárgyszerűen gondolkodom arról, hogy mi a közös a hitekben, vallásokban.
[Az pedig egy külön kör, hogy tévednek-e, és tévedéseiket képesek belátni, igazodni, akár többször is változtatva. ]

Engem pedig ez motivál; :arrow: Keresni Isten akaratát, meglátva, hinni, igazodni ahhoz, és cselekedni, vallani.
És megkeresni embertársaimban azt ami érték. Az érték pedig megerősítő. Építő, és elvezett a megtartáshoz.
Ami pedig kontra, az is lehet építő, hiszen megnézve annak helytelensége ismét csak erősíti a hitet.

--
Röpke megjegyzés; Nem kell meggyőzni. Zsid 11:1 ;)

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 24., szerda 07:52 
Kedves Lucius!

Így szól Isten Igéje:
5Móz 6,4 Halld Izráel: az Úr, a mi Istenünk, egy Úr!

...és ezt mondja az Úr Jézus Krisztus:

Mk 12,29
Jézus pedig felele néki: Minden parancsolatok között az első: Halljad Izráel: Az Úr, a mi Istenünk egy Úr.

Máté22.
37. Jézus pedig monda néki: Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből.
38. Ez az első és nagy parancsolat.
39. A második pedig hasonlatos ehhez: Szeresd felebarátodat, mint magadat.
40. E két parancsolattól függ az egész törvény és a próféták.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 24., szerda 11:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Törölve..

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára figyelő 2007. okt. 25., csütörtök 10:59-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 24., szerda 11:59 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
szrobcsek írta:
"Tudod mint volt JT csak tudom hogy, hogy is hozott ki az ÚR. :)"


Az, hogy az Úrnak kellett téged, és ráadásul kihoznia, ez mindent elárul.
Köszönöm, hogy ezt a te szádból hallottuk.

És miért csak voltál Jehova Tanúja?
Már nem hiányzik az a sok szeretet, és máshol nem tapasztalható odaadás?
Ezt nem értem, akárhogy is:)

A leiskolázási beiskolázásról olvashattunk is, és tapasztaltam efféle próbálkozásokat ajtónállóktól, de nem sikeredett, mert az Igei adok kapoknak nincs értelme, amíg egy Őrtoronytársulat színű szeművegen keresztül nézik a bibliát.
Te anno miből voltál felkészülve leiskolázási szinten? Az örtornyos tévtanításokból?

Furcsa, hogy még mindíg úgymond hazabeszélsz, és legalizálnád a tévtanokat. Hogy azért van igazuk, mert az igazság hirdetőit üldözni fogják, őket meg üldözik, tehát igazuk van.

Ez olyan, mint az identitás zavar, de most télleg".

Szívből remélem, hogy te már nem félsz az armageddontól, mert eljutottál az igazság megismerésére.

Megértem, hogy a volt JT bizonyságok nagyon zavaróan hatnak, de hát ezekkel nem lehet mit kezdeni, csak maszatolni ellenük, hogy így a szeretet nem ezt tenné, meg amúgy...

"Az Úr Jézus vigyázzon rád kedves barátom, hogy minél jobban megismerd és csak azt tedd amit Ő akar hogy tégy, azt is úgy ahogy Ő akarja. "

Ez nagyon szép kívánság, ezen vagyunk , és viszont kívánom neked is.:wink:

Legyetek áldottak, de nem kicsit:)




:wink:

Kedves Szrobcsek

Azért jókat mosolygok mennyire félre értesz. sajnos nem tudok igazán jól fogalmazni ebből csak az látszik. :)

Gyakorlatilag egy kérdésed van miért védem őket?
Látszatra valóban úgy tűnik hogy védem.
De ha te is JT voltál valamikor akkor, nem kell írnom ezekről mert te is valamilyen szinten tisztában vagy vele. (még ha azt netalán valamilyen sérelemből nem ismernéd el)

Ha viszont nem is ismered hanem könyveken keresztül próbálód megismerni (és ilyen bátran ítélkezni) azért jó ha valóban megismered miért is növekednek ilyen gyorsan.

Az buta kép ha az gondoljuk róluk hogy agy mosott robotok akiket sátán olyan szinte kebelezett be, (és ezért olyan veszélyesek hogy megengedett minden eszköz ellenük) hogy már az Ige sem hat rájuk.


Akkor még egyszer idézem mit állítasz és a bemásolásod gyakorlatilag erre épül.

Idézem:
„Egy JT addíg ezt teszi, míg meg nem látja, hogy a szervezet hamis, és téves, s bizony még véletlenül sem Jehova szócsöve.
Ennek leleplezését csak az nevezi sárdobálásnak, aki az identitását félti.
De hát mindenkinek joga van abban hinni amiben akar, ez tény
--

Mivel ezek nem a saját szavaid hanem pont az a lap tanácsolja ezt a módszert (ha csak nem te vagy a lap tulajdonosa?) félre téve Isten Igéjét.

Érthetőbben ezt mondja az a lap is. (bár lehet hogy kitértek JT-tól, de cseppet sem biztos hogy az Úrral járnak vagy Neki engedelmeskednek, viszont a jól bevált régi módszert ismerik csak így JT ellen is ezt alkalmazzák, mivel az Ige valódi erejét nem vagy csak alig tapasztalták így valóban félre teszik és hatékonyabb módszer ez amit sajnos te is csinálsz most.)

Szóval azt hitette el veled az a lap, hogy az Ige nem hat rájuk. Ezért az egész szervezetet támadni kell és lerombolni, csak ha már elveszítették bizalmukat szervezetükben akkor térhetnek meg.

Érdet mit állít?!! Azt hogy Isten keze meg van kötve (mert az Ige lepattog róluk) és emberi módszerek kellenek.

Ezért írtam megtérésemről, mert ez is bizonyíték hogy ez mennyire nem igaz.
Bizony meg se tudnám mondani hányszor olvastam előtte azt a verset ami adott időben és helyen porrá zúzott és újjáteremtet, és mindezt egy legalább 120 kg férfi szemmel külsőleg észre sem vehető lányt használt fel az Úr. Nem foglalkozott ő hogy én ki vagyok vagy mi, csak hitéről tett bizonyságot. Bőven elég volt hogy lássam mennyire elveszett vagyok.

Bizony nem mondhattam hogy olyan szoros kapcsolatban vagyok az Úr Jézussal mint ő.
És bizony itt is érvényes amit az ige mond.

Mt 13,12 [b]Mert a kinek van, annak adatik, és bővölködik; de a kinek nincs, az is elvétetik tőle, a mije van.
Mt 25,29 Mert mindenkinek, a kinek van, adatik, és megszaporíttatik; a kinek pedig nincsen, attól az is elvétetik, a mije van.

--

Nincs az Igével semmi baj csak max. a bele vetet bizalmunkkal.
--

Sajnos van egy (mítosz) JT- val szembe ezért mindet elkövetnek a velük szembe állok hogy nehogy valaki bekerüljön oda. Szinte maga a pokolnak tartják sokan ezért jogosnak és megengedettnek bármit ami ezt meggátolja.

Ezért írtam le hogyan fogadják el sokan JT tanítását. Ha pedig olvastad akkor láthatod hogy nem a próféciák vagy a világ vége (azaz a félelem tőle) hanem az a közösség ragadja meg elsősorban őket amit lassan megismerhetnek. Mind ezt olyan embereken keresztül akit megkedveltek megszeretek és (teljesen elfogadtam megbíznak bennük).

Sokan még jutalmat sem várnak, még a földi élet sem lényeges, (hiszen a tanításuk szerint meghalnak és kész.) Viszont nincsenek egyedül szükség van rájuk fontosak a gyülekezetnek, és bizony nem évekig ülnek egy helybe semmit sem téve, ellenkezőleg, feladatuk van amit ha elvégeznek hitük szerint Istenért teszik.

Na és mit csinálnak a valódi keresztény gyülekezetek?? Egykét embert talán kiemelnek és feladatot osztana ki rájuk a több megszokta hogy max. ül a helyén vagy ha más fajta, jót mulat aztán haza megy és folytatja családjával vagyona gyarapítást. Oda ad egy kis pénzt (reménykedve hogy többszörösét kapja vissza) de igazából alig van köze a gyülekezethez.
Nagyon jól tudja hogy igazából senkinek sincs szüksége rá.
Ha meg teljesen elfelejtet, bár beleszületett ember, de soha nem kereszték meg, soha nem érdeklődtek (szolgáltak felé) ellenkezőleg a kapuban, vagy az ajtónál megjelent egy idegen és pénzt kért tőle „egyház adó” vagy mi címén. Na bizony az ilyet nem érdekli mert még nem is értei miről írsz.
--
Szóval ez nem fogja megvédeni őket.

Pedig látod hiába sorolom fel a valós okokat, amik valójában teljesen emberiek, még sem fog senki sem változtatni rajta.
Sajnos te is csak kettőt kattintasz és bemásolsz valamit, igazi mérlegelés nélkül.
Ez csak neked jó, megnyugtat, hogy te is teszel valamit. (hát ha ennyitől megnyugszol? akkor legalább neked haszna van)
--

Bocs hogy hosszúra siker, remélve hogy el is olvasod. Minta ahogy te is hiszed hogy valaki veszi a fáradságot és elolvassa dömping bemásolásaid. :)

Szóval az egyszerű JT-nak akin segíteni akarsz végül is miét támadod?
Miben is akarod megrendíteni bizalmát?
--
Én ugyan is itt látom az óriási tévedést. (saját magad Igébe vetet bizalmad meggyengítésén kívül)

Amint írtam, nem vakon követnek valami csoda szervezetet, sokkal inkább jól érzik magukat egy közösségben és hiszik hogy amit tanultak az úgy van és ami a legfontosabb. Kialakul bennük egy ragaszkodás és egyben egy félelem is Isten, Jehova felé. (csak hogy ez cseppet sem rossz hiszen Ábrahám, Izsák, Jákob Istenét imádják)

Tanításbeli hibák vannak, amik sajnos meggátolják őket hogy Jézus Krisztus épp olyan mélyen szeresék mint Atyját. Ezért sem merik olyan szinten átadni magukat Megváltójuknak (akit megint csak elfogadnak megváltónak), csak a tanítását maga a „személye helyett.”

Az Atyától való félelem miatt nem merik befogadni a Fiút. (a tanítást elfogadják, és próbálják alkalmazni) Sajnos nem értik hogy ez bizony nem ugyan az, mint maga a Személye befogadása és vele- benne való élet. Ez megint csak tanítási probléma.
De magát Jézus Krisztust mindenkor felettük való királyuknak Uruknak tarják.

Nehogy aztán hoppon maradjanak sokan, mint Jónás Ninivével. :)
--
Én mindenképp örülnék ha 6,000,000 embernek Isten megkegyelmezne. :)

Enged meg hogy én is folytvasam....


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 578 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 39  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség