Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 983 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 66  Következő
 

Re: Gondolatok
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 29., péntek 21:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 30., szombat 09:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
pauler írta:
Idézet:
A Ravasz püspökünket, meg az egész egyház sározását hogyan lehet jó néven venni és támogatni reformátusként?


Kedves Rosta!

Én sem tudom ezt támogatni. Fáj, amikor a "szomszéd lakó" átkiabál, hogy "rettentő rosszak a gyerekei, nevelje meg már őket!"
De az is fáj, hogy tényleg néha elviselhetetlenek a gyermekek.

Igazad van neked is és Ex-nek is.
Neked abban, hogy egy ilyen nyíltan provokáló támadásnak ellent kell állni, azok miatt is, akik ebben a felekezetben Jézus Krisztusban hisznek.
Ex-nek abban, hogy pl. HL nyíltan antiszemita, keményen zsidóság ellenes és hogy a történelmi felekezeteken belül élnek olyanok, akik zsidó ellenes érzéseket táplálnak.
És ez sem jó.

És akkor most Reb Tevje azt mondaná, "Neked is igazad van!"
:-)


Kedves Pauler!

Priviben megírtam neked, hogy nem hiszek a mesében. Nem hiszek abban, hogy véletlen lenne, hogy amikor egy értelmes fórumozó bekerül a fórumba, mint most a Tengerszem, hirtelen minden apropó nélkül előkerül az állandó téma, hogy a református egyház milyen bűnös, meg antiszemita, meg hitetlen. A provokációra nagy vita robban ki, az újonc rendre megretten és a rossz hangulat miatt távozik. Nem hiszek abban, hogy ez véletlen lenne!

Bizonyos, hogy a hitgyülinek nem érdeke egy jól menő, református szellemű Parókia fórum. Egy olyan történelmi egyház fórum, ahol tényleges, békés párbeszéd folyik reformátusok és más vallás hívei között. A hgy-nek az az érdeke amit látsz, hogy itt időnként antiszemita, fasiszta, egyéb vádakon vitatkozzanak össze az emberek, felborítva a békességet, elüldözve az embereket. Kifelé lehetőleg egy meghasonlott közösséget mutasson a fórum.

Gyakorlatilag már csak az exrefis elvbarátai maradtak a fórumon és mi néhányan, szívós reformátusok. Sokan, akik beleuntak a napi harcba az exrefis – net2rist tandemmel, korábban a szintén karizma gyökerű FM-el, amelyben lenézik, kioktatják, hitetlennek mondják, élősködőnek titulálják őket, vagy egyszerűen elegük van a véget nem érő antiszemita-fasiszta témákból, egyszerűen be se néznek ide. Mint ahogy én is egy teljes fél évig nem jöttem erre.

Még olyat nem hallottam az exrefistől, hogy valamire azt mondta volna, mondjuk egy hitbéli kérdésre, hogy bocsánat, de ehhez nem tudok hozzászólni, vagy valakit sért a véleményem és nem adom közre. Egyedül Indu az az exrefist támogató körből, aki be meri vállalni, hogy valamit nem tud. Különben bármilyen kérdés merül fel, arra itt a mindent tudó üdvözültek karizmatikus közösségének rögtön kész válasza van.

Exrefis és hívei között folyamatosan megy a párhuzamos egyeztetés a priviben. Hányszor írtam én neked az itt folyó beszélgetésről bármit is? Most először írtam. Mint mondtam egy fél évet a fenti szellem miatt be sem jelentkeztem. Biztos vagyok benne, hogy a Dezi, Pista bátyánk, Zsolt, Jenny, Cilla, egy Kereső, 32ezüst, Najda, Literaty,csak hogy a fontosabbakat mondjam (bocsánat a többeket, akiket kihagytam), ennek a rossz hangulatnak az okán mentek innen el.

Teomo, a fiatal református szintén beleszaladt egy ilyen antiszemitázó vitába. Szegény a depresszió topikban búcsúzott el tőlünk. Szegény Tamás12 egy másik közösségben fórumozott a végén, de a mi halottunk is, nem tudok másként fogalmazni. Ebben a tragédiában a mi fórumunknak is része van. De beszélhetünk a Jehova tanú, de nagy tudású Luciusról, aki nagyon kedvesen ment el, vagy a Miskolczy József lelkészünkről, aki a depresszió topicban írt megrendítő írást arról a betegségéről, amely betegséggel kapcsolatban az exrefis számos esetben azzal a szörnyű váddal szembesítette az embereket, hogy szerinte és Isten szerint a hívő nem lehet depressziós.

Teomo neve nem jutott eszembe, benéztem a taglistába, megtaláltam és rámentem erre a linkre. Magáért beszél, ahogy a minden valós kérdésre, problémára a karizmatikusok kész válasszal, megrendíthetetlen igazsággal, fölényességgel és tévedhetetlenül, elomló lazasággal kioktatják, ledumálják, leiskolázzák Teomot, a Keresőt és mindenkit, aki betért ebbe a topikba. A más topikban kapott sebek után aztán távoztak szegények.

viewtopic.php?t=112

Találomra bekkantitottam ebbe a topikba, ahol egyszerre három értékes embernek dumálja le a exrefis a fejét rögtön a topik beindulásakor. A Pista bátyánknak, aki csak ritkán ír, a Zsoltnak aki ki tudja merre jár, és a Literatynak, aki szintén beleunt az itt folyó antiszemitázásba, és fasisztázásba, no és az exrefis által állandóan erőltetett: önzés az egyedüli megoldás elméletbe:

viewtopic.php?f=24&t=439&start=0

Mint priviben írtam Péter, én nem hiszek a mesékben!


(A Kereső annyira megsértve távozott, hogy megtiltotta, hogy bármikor a nevét leírjuk. Ezt módosítottam két helyen utólag a nevet. Sajnálom, hogy csak most mondom ki, ami Őt zavarta, ami miatt elment, amit akkor már ki kellett volna mondanom. Helyette Őt is kritizáltam valamelyest. Szerinte elfogadhatatlanul.

Ki kellett volna állnom mellette!)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rosta 2010. okt. 30., szombat 16:58-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 30., szombat 14:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
most egyelőre csak egyet kérdeznék:

Kedves Rosta!

te vagy-e AZ a Rosta, aki az index fórumán "írsogált" pl. 2004-ben, a "Vallás, Filozófia" topicban?


nem, azt hiszem még egyet kérdezek, bár nem várok rá választ:

Ki bántott?

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 30., szombat 18:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Ha nem vársz rá választ, akkor miért kérdezted?
És mire volt jó az első kérdésed?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 30., szombat 22:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Fony írta:
Ha nem vársz rá választ, akkor miért kérdezted?
És mire volt jó az első kérdésed?


tőled is kérdeztem, nem válaszoltál...

( viewtopic.php?f=17&t=245&p=54745#p54745 és környéke)

én már csak ilyen kérdezős vagyok...

(most akkor kérdezzem meg, hogy miért kellett ebbe beleszólni?)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 31., vasárnap 10:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
net2rist írta:
most egyelőre csak egyet kérdeznék:

Kedves Rosta!

te vagy-e AZ a Rosta, aki az index fórumán "írsogált" pl. 2004-ben, a "Vallás, Filozófia" topicban?


nem, azt hiszem még egyet kérdezek, bár nem várok rá választ:

Ki bántott?


Az egyházat és a fórumozókat érintő rendszeres ítélkező hozzászólások után az egyetértő beírásokat te szoktad megejteni. A második legtöbb hozzászólást író fórumozó vagy. Erősen felelős vagy aziránt, hogy az exrefis féle romboló technika működőképes itt a fórumon szerintem.

Az, hogy engem ki bántott egy huszadrangú kérdés. Természetesnek veszem tőled például, hogy az internetes etikett minden szabályát felrúgod velem szemben. De ez nem gond, ez a te ügyed, tényleg nem érdekel. Én viszonylag jól bírom az inkorrekt, nem szemtől szembe dolgokat.

A gond az, amit fentebb már leírtam. A hitgyülis, karizmatikus, jóléti keresztyénség szemlélet ráerőltetése a református fórumra általatok. Aki ezt nem viseli el, annak a kigolyózása. Na és most egy telesen új, még kevésbé elfogadhatatlan pont jelenik meg a munkásságotokban!

Különben számos fórumozó viselkedik hozzátok hasonlóan, ezzel nem lenne gond. A Parókia fórum ezt elviselte, feldolgozta. Ilyen másfajta viselkedés, véglet ellemezte a Tulip, vagy a Bigdidre munkásságát. Itt volt a Figyelő. Vagy emlékezzünk vissza a Gabrielre, a Fehértáltosra, a Luciusra, Klaus Matefire és még számos teljesen más hitben élő emberre, ateistára. Mindenki megpróbálta valamilyen szinten a fórumot befolyásolni, kedvére igazítani. De ilyen szinten, ahogy az exrefis formálja át a ti segítségetekkel a fórumot, senki sem jutott el.

Számomra most vált nyilvánvalóvá a képlet Tengerszem megjelenésével, hogy mi az ábra. Az antiszemita református egyház és hasonló kirohanások rendre az új, értelmes hozzászóló megjelenésekkor szoktak előjönni, akinek ilyenkor színt kell vallani. Vagy leantiszemitázza, fasisztázza az egyházunkat a kezdő is és megtanulja a hitgyülis rendet, hogy a reformátusok a fasiszták gyülekezete (egy ilyen közösségben természetesen nem maradhat meg egy ép érzékű ember), vagy ellentmond és akkor durván ledarálják és emiatt hagyja itt a fórumot.

Eddig az egyház által kiközösített, telesen marginális, senkit sem érdeklő, pár száz támogatóval rendelkező Hegedűs Lóránt volt a hivatkozási alap. Őmiatta általánosítottátok az egész egyházra az antiszemitizmust, fasizmust. Durva dolog, de ebben még valami pici igazságmagocska, vagy valami megfogható ráció lehet. Annyi, hogy van egy ilyen dolog, azért oda kell figyelni.

Na de most a Ravasz püspökünk lett leantiszemitázva! Rajta keresztül a hitgyülis antiszemitizmus vádat a teles honi reformátusságra kiterjesztitek. Az egész egyházunk lett leantiszemitázva, burkoltan fasisztázva az exrefis hívek teljes támogatásával. Például a te támogatásoddal. Ez az én nézetem szerint már tűrhetetlen. Ott tartunk, hogy a Klaus Matefi baromságait szívesebben olvasom, mint azt, amit ti műveltek...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 31., vasárnap 10:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Fony írta:
Ha nem vársz rá választ, akkor miért kérdezted?
És mire volt jó az első kérdésed?

net2rist írta:
tőled is kérdeztem, nem válaszoltál...
( viewtopic.php?f=17&t=245&p=54745#p54745 és környéke)

Kedves Net!

Válaszoltam.
A szurkapiszkáiddal van bajom, pl. az ilyenekkel:
„nem, azt hiszem még egyet kérdezek, bár nem várok rá választ:
Ki bántott?”

Megkérdezed, Rostát, hogy ki bántotta, miután beleszúrtál egy tüskét.

net2rist írta:
én már csak ilyen kérdezős vagyok...
(most akkor kérdezzem meg, hogy miért kellett ebbe beleszólni?)

Azért, mert én is csak ilyen kérdezős vagyok:
Most pl. azt kérdezem, miért nem azokra a felvetésekre válaszoltál, amiket Rosta fentebb felvetett?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 31., vasárnap 10:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
többször elkezdtem már a választ írni... és arra jutottam, hogy teljesen felesleges lenne: ha egyszer meg van győződve arról, hogy én a református egyház romlásán dolgozom, az alábbi tények se fogják meggyőzni:


rosta írta:
...
Biztos vagyok benne, hogy a Dezi, Pista bátyánk, Zsolt, Jenny, Cilla, egy Kereső, 32ezüst, Najda, Literaty,csak hogy a fontosabbakat mondjam (bocsánat a többeket, akiket kihagytam), ennek a rossz hangulatnak az okán mentek innen el.

vagy nem...
MINDENKIT nem ismerek személyesen a felsoroltakból, de pl. Jenny-vel évek óta jó barátok vagyunk, együtt szolgálunk REFORMÁTUS gyülekezetben, Cilla életét követem (sajnos nem elég közelről, ha valaki tud róla valami új infót, szóljon!), nem sértődés, hanem számítógéptelenség a hallgtaás oka, 32ezüst szintén közeli ismerősöm, a református egyházban szolgál továbbra is, sokmindenben nem értünk egyet, de szeretjük-támogatjuk egymás munkáját, Najda-ügyben talán Erika tud valamit, szerintem ő se sérülés-okán tűnt el, Literaty legjobb tudomásom szerint annyira "megvan", hogy a fórumtalin is ott volt...

Zsolt-ügyben csak egy rövid idézetet engedj meg:
Zsolt írta:
Szia Net!

Megnevettettél, mint rendesen. :D

Azért azt hadd jegyezzem, meg, hogy erre a globalizációs hatásra akkoriban komoly szükségünk volt. 2 király, plusz egy török császár. Valahogy fogyott a magyar. Reformátoraink - Isten bocsássa meg nekik - még nem gondolhattak a globalizációval...
...
Üdvözlettel: Zsolt


és egy másik idézet, egy református lelkész barátom leveléből (LÉNYEGI infót nem árulok el, nyugi! ;)):

nem-István írta:
ha már úgyis szeretsz bibliaszövetségesekkel vitázni a parókián: :) ehhez mit szólsz?

Kedves István!
Nagyon köszönöm a leveled. Örültem neki! Legutóbb, amikor én is ott voltam az ifin ...


ő olyan, aki soha nem írt ide egy sort se, de figyelemmel kíséri (református papként is) a református fórumon történteket...
és az eredmény: sikerült közösen kitalálnunk, hogy mit tudhat egy lelkész kezdeni egy ifjúsági gyülekezet "mindenkinél mindent jobban tudó" tagjával (már látom hogy csillan fel a szemetek: "miért nem alkalmazza MAGÁRA a dolgot?" - jogos a két pont, ezen IS dolgozom! ;))

még azért egy "általános megjegyzést" idetennék az összeesküvés-elméleteddel kapcsolatosan:

ha igaz lenne (exet nem akarom védeni, szigorúan magamról beszélve), hogy én a református egyház ROMLÁSÁN munkálkodom, kicsit nehéz lenne értelmezni a fenti barátságokat-együttműködéseket, arról nem is szólva, hogy jövő hétvégén is Debrecenbe megyek, egy REFORMÁTUS meghívásnak eleget téve, egy konferenciára...

rosta írta:

... Magáért beszél, ahogy a minden valós kérdésre, problémára a karizmatikusok kész válasszal, megrendíthetetlen igazsággal, fölényességgel és tévedhetetlenül, elomló lazasággal kioktatják, ledumálják, leiskolázzák Teomot, a Keresőt és mindenkit, aki betért ebbe a topikba. A más topikban kapott sebek után aztán távoztak szegények.

...
...


a "tudás-alapú arroganciát" ugyanakkor el kell ismernem (ha "egy dobozba kerültünk" is exrefissel, az ő nevében nyilatkozzon ő), én a saját nevemben és saját "ténykedésemre" visszanézve ebben igazat adok neked: SZOKÁSUNK (oké, legyen fájdalmasabb és konkrétabb: SZOKÁSOM) azt hinni, hogy "tudom a tutit"... ettől még néha valóban tudom is... de ez valóban LEHET riasztó :(
azért előfordult már, hogy "bizonytalanságtételt" hallhattatok tőlem, de valószínűleg TÖBB bizonytalanság-megosztás "meggyőzőbb" lett volna :)

akit ezügyben megbántottam, attól bocsánatot kérek!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 31., vasárnap 16:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Sziasztok!

Csak azért szólalok meg, mert nem szeretek zsákbamacskát játszani- nem teszek úgy, mintha nem olvasnám ezeket a csatározásokat.
Nem tudom, mi lenne a megoldás...gondolkodom,..
Najda nem megsértődés miatt nem ír az biztos, viszont
egy másik megnevezett fórumozó elhallgatását pm-ben próbáltam az illetékesekkel megbeszélni, helyretenni-eredménytelenül.
Egyelőre legalább a fórum olvasását nem adom fel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 31., vasárnap 18:24 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. szept. 10., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 29
csak a tisztánlátás végett: nem tűntem el, csak még nem vagyok annyira aktív ezen a fórumon. az életben is lassan nyílok meg mások előtt, ez itt is így van. a Kat. Egyház bírálata azért történt meg, mert nekem ez fájó pont. böngésztem a fórumot, egyszercsak szemet szúrt az a bizonyos topik, ahol kifejtettem véleményemet. papíron katolikus, lélekben református vagyok. ez annyit tesz, hogy megkereszteltek a szüleim, ministráns is voltam, de felnőtt fejjel azt mondom, a Református Egyház áll legközelebb az Igazsághoz. ahhoz, amiről az eredeti Tanítás szólt. ami meg van írva. ebbéli véleményem azóta sem változott, csak abból a topikból azért tűntem el, mert mindent leírtam amit szerettem volna, illetve "okos enged" alapon nem láttam értelmét tovább ecsetelnem az álláspontomat. a HGY-hez is tudnék mit bőven hozzáfűzni, talán egyszer írok majd oda is. gyanítom, hogy ott is lesznek akik majd védik a HGY-t, de engem ez nem fog meghatni.

szóval itt vagyok, olvasgatok, figyelek, és köszönöm a segítségét Mindenkinek.

_________________
lassan, de biztosan


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 31., vasárnap 23:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
tengerszem írta:
csak a tisztánlátás végett: nem tűntem el, csak még nem vagyok annyira aktív ezen a fórumon. az életben is lassan nyílok meg mások előtt, ez itt is így van. a Kat. Egyház bírálata azért történt meg, mert nekem ez fájó pont. böngésztem a fórumot, egyszercsak szemet szúrt az a bizonyos topik, ahol kifejtettem véleményemet. papíron katolikus, lélekben református vagyok. ez annyit tesz, hogy megkereszteltek a szüleim, ministráns is voltam, de felnőtt fejjel azt mondom, a Református Egyház áll legközelebb az Igazsághoz. ahhoz, amiről az eredeti Tanítás szólt. ami meg van írva. ebbéli véleményem azóta sem változott, csak abból a topikból azért tűntem el, mert mindent leírtam amit szerettem volna, illetve "okos enged" alapon nem láttam értelmét tovább ecsetelnem az álláspontomat. a HGY-hez is tudnék mit bőven hozzáfűzni, talán egyszer írok majd oda is. gyanítom, hogy ott is lesznek akik majd védik a HGY-t, de engem ez nem fog meghatni.

szóval itt vagyok, olvasgatok, figyelek, és köszönöm a segítségét Mindenkinek.



--Ezt nagyon jó volt olvasni ! - Vélt, vagy valós sebeket gyógyítgattál ! :)
Reméljük, maradsz is...

Üdv.
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 31., vasárnap 23:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Idézet:
Egyelőre legalább a fórum olvasását nem adom fel.



Szia Erika!
Bár visszatérnél a "beleszóláshoz" is... :)

Üdv
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 01., hétfő 11:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
A személyes példáid net2rist semmit sem mondanak arról természetesen, hogy hányan kapnak kiütést tőled, meg arról, hogy van olyan közös ismerősünk, aki nagy pofonokat ígért be neked. Te a nagyszerű nyugit látod magadban, miközben fórumon kívüli eseti tekintélyekre, az öcsédre, a nagyapádra hivatkozva, jó viszonyaidra hivatkozva magyarázod, próbálod hitelesíteni a fórumozásodat. Ami nem áll másból, mint a like-olás intézményéből. Gyakorlatilag a facebook előtt feltaláltad a lájkolást, a nap 24 órájában nem jelenhet meg olyan hozzászólás, amelyet ne minősítenél pro és kontra. Mindezt a mindent tudás felsőbbrendűségével teszed. Folyamatos hivatkozásaid külső tekintélyekre, önmagad fényezése olyan képet mutat, hogy minden egyes hozzászólást megítélhetsz. Legalábbis te azt hiszed. Mindebben megerősít, hogy a rendszeres privát háttéregyeztetésekben az exrefis körében, valós támogatást kaphatsz erre, illetve kölcsönösen lájkoljátok egymást.

De már megint te vagy a központban, ahogy te szereted, a villámhárító és tematika irányító szerepkörében. Pedig nem rólad beszélgetünk.

Most, hogy a Hegedűs Lóránttal nem lehet operálni, annyira marginális jelenség, máris új szereplőt találtatok az antiszemitázásra, fasisztázásra. Ravasz püspök személyében. A Hegedűs ügy lefutott, de a Ravasz püspökünket ügyesen, szadeszes módszerekkel a végtelenségig lehet fasisztázni ezután. Rajta keresztül a reformátusságot is sokkalta inkább, mint a Hegedűssel. Nagyszerű hitgyülis taktika ez! Továbbra is fent lehet tartani a véleményterrort a fórumon, vele együtt a rossz hangulatot. Mindemellett tovább lehet olvasni az önzés szentségéről a hozzászólásokat, a nyelveken szólás és a fenőttkeresztség kizárólagosságáról, valamint a reformátusok általános hitetlenségéről szóló mantrákat. Amiket te lelkesen lájkolsz.

Na nekem ebből nagyon elegem van, mint fórum olvasónak elsősorban és nem beírónak. Merthogy a magam fórumozását nem tartom irányadónak. Az a gond, hogy a rendes református, tiszta gondolkodás, a keresztyén szellemiség, amit még képviselnek itt néhányan, teljes ellenszélben, egy háttéregyeztető véleménymonopóliumra törekvő társaság miatt nem tudja kifejteni a református álláspontját. Ha ez mégis megtörténik, akkor ezt az álláspontot egyfajta reformátusságot démonizáló módszerrel akarjátok itt semmissé tenni. A lényeg az, hogy a reformátusság hitetlen és antiszemita, meg náci, meg élősködő legyen általában, meg még ami belefér!

Ez a helyzet engem erősen elkeserít. Merthogy a fórum nem képes önjáró, öntisztító lenni és amint a Klaus Matefi a helyére került, ez a reformátusságot démonizáló szemlélet nem tud a helyére kerülni. Nemigazán értem, hogyan tudja egy ilyen vélemény monopóliummá kinőni itt magát. Csak arra tudok gondolni, hogy az efféle ítélkezés felettünk telesen megszokott volt évtizedek óta. Ezt tanultuk az iskolában, ez ment a szoci médiában évtizedek óta. Ez lehet az oka annak, hogy az exrefis attól függetlenül, hogy hitbéli kérdésben azért inkább mást képvisel, mint ti, ugyanakkor mégis képes veletek elfogadtatni a reformátusság teljességgel negatív színben való festését, itt az antiszemitázást, nácizást, az élősködést és hasonlókat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 01., hétfő 12:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
két dolgot nem értek (na jó, többet, azt se, hogy ki bántott, nyilván):

- hogy jövök én képbe Ravasz Lászlóval kapcsolatosan? SEMMIT nem szóltam hozzá...

- ki az a "ti"? aki ugye nem exrefis (legalábbis a mondandód végéből úgy tűnik, bár néha én is ott ülök -szerinted- a hitGyüliben, ahol több mint 1 évtizede nem jártam)

ha ez "segít rajtad": én szívesen elhallgatok... (eddig 1-1 az állás, másik fórumlakó kérte, hogy EMIATT ne... döntetlen... még nem döntöttem...)

addig is, amíg gondolkodom (gondolkodtok), hogy mi légyen:

http://www.angyalfoldibaptista.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=120:miert-hagyjak-el-az-emberek-az-egyhazat&catid=53:keresztenyhirek&Itemid=104

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 01., hétfő 15:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
én természetesen azt szeretném, hogy NE menj el. és Rostát is kérem, figyeljen egy pillanatra, és tekintsen el attól a véleményétől, hogy most egy elvarázsolt karizma szól. nyilván nagyon sok sérelem halmozódott fel itt az évek során, volt adok-kapok bőven, minden irányba. ezeket a sebeket nem lehet meg nem történtté tenni. én újabb vagyok a fórumon, de sokszor felmerül bennem is, hogy vajon nem éppen miattam ment-e el valaki, és lehet, hogy igen. ezt a kérdést jó időről-időre feltennünk MAGUNKnak, és bűnbánatot gyakorolnunk.
szép és dicséretes dolog, ha valaki ragaszkodik az egyházához, a felekezetéhez. de két dologról nem szabad megfeledkezni ebben a ragaszkodásban.
1) a felekezethez való hűséget felül kell írnia a Krisztushoz való hűségnek. és ennek része, hogy akkor is tartozunk az igazság kimondásával, ha az éppen nem túl hízelgő a felekezetünkre nézve. éppen azzal árt az ember a legnagyobbat az egyházának, ha nem veszi észre – mert annyira jól érzi magát benne -, amikor eltávolodik a krisztusi mércétől, és attól függően tart igaznak vagy hamisnak valamit, hogy mennyire elfogadott az ő kerítésén belül. én olyan fórumot sem szeretnék, ahol csak MI vagyunk, pedig NÉLKÜLÜK sokaknak sokkal komfortosabb lenne.
és ebből következik a második dolog, amiről nem szabad megfeledkeznünk:
2) mindig lesznek olyanok, akik – jogosan vagy jogtalanul – támadnak egy egyházat: a református egyházat is, a hitgyülit is, stb. és mindig lesznek olyanok, akiknek nem tetszik a felekezeti gyakorlatunk, vagy egyszerűen csak a személyünk, a stílusunk, a magabiztosságunk vagy a bizonytalanságunk. ez részben őket is minősíti – mert ki-ki a saját terhét hordozza! - , de nem baj, ha élünk a gyanúval, hogy lehet ennek valami valóságmagja is, mert így ismerjük meg magunkat (vö. j.a.: hiába mosakszol, csak másban moshatod meg arcodat). a világban elfogadott dolog az, hogy ha támadnak, viszonttámadunk, ha gyűlölnek, mi is gyűlölünk, de ez nem a Krisztus törvénye. Krisztus szerint az győz, aki bocsánatot kér, és aki megbocsát.

neked, net, Krisztusban minden jogod megvan arra, hogy maradj, hiszen bocsánatot kértél.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 983 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 66  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség