Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 983 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 66  Következő
 

Re: Gondolatok
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 01., hétfő 22:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Fony írta:
Ugyanezeket a gondolatokat hallottam 15 éve is, de más egyházbeliektől.

Tényleg ne is érzékeled, hogy milyen szomorú az, hogy a 15 évvel ezelőtti problémákkal nem csináltak semmit. Sőt, még szomorúbb, hogy 36 évvel ezelőtt, mikor még én is ott voltam, ugyanez volt a helyzet.

Idézet:
Kerestetik az a hgy tag, aki kritikát mert megfogalmazni a hgy-ben folyó dolgokról, és még a hgy-n belül van.

Kedves Fony!
A ref problémát egy fikarcnyit sem kisebbíti, ha találsz valami hibát a HGy-ben. A HGy-nek nincsenek ilyen problémái, illetve nem ilyenek vannak, de azt meg erőteljesen kezelik.
De tudod mindenkinek a maga problémáit kell kezelni és megoldani.
A HGy és a MRE ilyen összevetése értelmetlen, mert a HGy-be nem lehet beleszületni és a kritikáját mindenki kifejti, amikor a lábával szavaz.
Vagy nem csatlakozik valaki, vagy ha menet közben nem tetszik, akkor elmegy.
A HGy ugyanis önkéntes csatlakozáson alapszik, így egy picit értelmetlen is lenne egy ilyesmi kritika.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 01., hétfő 22:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Jóember, miért nem a hitgyüliben a Németh óembere a témád?

Valszeg azért mert soha nem követett el olyan aljasságot, aminek következtében embereket kitaszítottak a polgári életből és a végén a biológiai életből is.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 01., hétfő 22:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
rosta írta:
Jóember, miért nem a hitgyüliben a Németh óembere a témád?

Valszeg azért mert soha nem követett el olyan aljasságot, aminek következtében embereket kitaszítottak a polgári életből és a végén a biológiai életből is.
ex



Netán az erec követett-e el ilyet? Ha nem, akkor miért nem a Németh Sándor óemberét keresed, miért az erecét?

A parókiás, igefórumos fórumozásodról írsz jelentést?

Mi az indexes nicked?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 01., hétfő 22:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Mi az indexes nicked?
belll

rosta írta:
A parókiás, igefórumos fórumozásodról írsz jelentést?

Rosta!
Legyen már eszed! Én tudom, hogy ki vagyok és miért vagyok itt és azt is, hogy nem mások megbízásából.
Mikor idióta összeesküvéseket feltételezel, akkor személyesen teszel bizonyságot nekem arról, hogy komoly zűrök vannak gondolkodásodban. És nagyon finom voltam.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 01., hétfő 22:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Miért akarod ránk erőltetni a hitgyülis gondolatokat? Prófétának érzed magad? Terjesztened kell az Igazságot?

Miért nem a hitgyülis fórumokon írsz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 01., hétfő 22:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
ex, ahhoz képest, hogy te itt vendég vagy egyáltalán nem fogalmazol finoman. Az önkritika fontos, de te nem vagy ennek a felekezetnek a tagja. A ref felekezet ébred, ennek az ébredésnek eszköze SEÁ, de te nem. A HGY olyan emberek közössége IS akiknél az öltöny márkája rang. Aki ott él és nem látja, hogy ez mennyire szemben áll azzal, amit Jézus tanit, annak meg a szemével van valami baj. Egyébként tudsz öszinte választ adn arrai, miért jöttél vissza, ha egyszer már elmentél?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 01., hétfő 22:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Miért akarod ránk erőltetni a hitgyülis gondolatokat?
Bibliai gondolatokkal szoktam előjönni és nem erőltetni.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 01., hétfő 22:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
A HGY olyan emberek közössége IS akiknél az öltöny márkája rang.
Én pl őltöny nélkül járok és nem ért semmilyen hátrány, sérelem. És még csak meg se fordult a fejembe, hogy érhetne. Neked honnan? :)

Idézet:
Egyébként tudsz öszinte választ adn arrai, miért jöttél vissza, ha egyszer már elmentél?
Nem teljesen értem mit kérdezel.
Honnan mentem el és hová mentem vissza?
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 01., hétfő 23:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
pedig az első sorban a szép ruhások ültek, amikor még bele néztem a VV-ba. Téged nem is láttalak. Aztán már nem néztem ezt a műsort mert nem értettem, hogy a sunyi módon történő fikázása a többi felekezetnek, hogyan lehet az Isten tiszteletének a része. Elmentél a ref felekezetből, akkor milyen céllal jöttél vissza, még ha virtuálissan is?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 01., hétfő 23:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
rosta írta:
Miért akarod ránk erőltetni a hitgyülis gondolatokat?
Bibliai gondolatokkal szoktam előjönni és nem erőltetni.
ex


Mióta bibliai gondolat, hogy az önzés vezérléses társadalom a legjobb társadalom?

Milyen az, ha erőlteted?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 01., hétfő 23:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
pedig az első sorban a szép ruhások ültek, amikor még bele néztem a VV-ba. Téged nem is láttalak. Aztán már nem néztem ezt a műsort mert nem értettem, hogy a sunyi módon történő fikázása a többi felekezetnek, hogyan lehet az Isten tiszteletének a része. Elmentél a ref felekezetből, akkor milyen céllal jöttél vissza, még ha virtuálissan is?

Ha az evangélium hirdetése és az igemagyarázat fikáz egy gyülekezetet, az nem az Ige hibája.
Nem jöttem vissza. A kérdést pedig azért nem értettem, mert egy korábbi mondatodban ezzel a ténnyel te magad is tisztában voltál.
Idézet:
Az önkritika fontos, de te nem vagy ennek a felekezetnek a tagja.

Valóban nem vagyok tagja, tehát nem lehet a miértre válaszolni ha egyszer nem történt meg.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 02., kedd 06:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
a másik felekezet lehüzására írt sms beolvasásának szükségét hol találom a Bibliában és azt, hogy ez az igaz Istentiszteletnek része? Valaha voltál része ennek a felekezetnek?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 02., kedd 07:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Elmentél a ref felekezetből, akkor milyen céllal jöttél vissza, még ha virtuálissan is?


Akkor javítok, miért regisztráltál egy református portálon, de ha ilyen nehéz erre egyenes választ adni, akkor felejtsük el.....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 02., kedd 08:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Akkor javítok, miért regisztráltál egy református portálon, de ha ilyen nehéz erre egyenes választ adni, akkor felejtsük el.....

Ha ezt kérdezted, erre ez a válasz.
... Mert az Úr szava mindenkori gyalázatomra és csúfságomra lett nékem.
9Azért azt mondom: Nem emlékezem róla, sem az ő nevében többé nem szólok; de mintha égő tűz volna szívemben, az én csontjaimba rekesztetve, és erőlködöm, hogy elviseljem azt, de nem tehetem.


:) Remélem érthető.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 02., kedd 19:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
exrefis írta:
Fony írta:
Ugyanezeket a gondolatokat hallottam 15 éve is, de más egyházbeliektől.

Tényleg ne is érzékeled, hogy milyen szomorú az, hogy a 15 évvel ezelőtti problémákkal nem csináltak semmit. Sőt, még szomorúbb, hogy 36 évvel ezelőtt, mikor még én is ott voltam, ugyanez volt a helyzet.

Ki mondta, hogy nem csináltak semmit?
Mit látsz te az egyes gyülekezetek belső életéből kívülről?
(Pl. nálunk azok az emberkék, akik visszatértek (vagy visszajöttek bocsánatot kérni a lelkésztől, aki óvta őket) a „torontózásból” kiábrándulva, azóta teszik csendben a gyülekezetben a dolgukat, s lám, máris jobban mennek a dolgok.)
A 36 év jól jellemzi, hogy általánosítva milyen távlatokból, perspektívákból ítéled meg református gyülekezetek belső (hit)életét.
Idézet:
Kerestetik az a hgy tag, aki kritikát mert megfogalmazni a hgy-ben folyó dolgokról, és még a hgy-n belül van.

exrefis írta:
Kedves Fony!
A ref problémát egy fikarcnyit sem kisebbíti, ha találsz valami hibát a HGy-ben.

Igen, mindig ezzel szoktál jönni, ha valaki a hgy „hibáiról” mer említést tenni.
Úgy gondolom, ez oda vissza igaz, a hgy érdemeit sem növeli, hogy itt általánosítva a Ref. Egyház szemével együtt vájkálod ki a szálkát, a magadéban pedig a gerendát nem látod.
A dolog pikantériája, hogy nem mi nyomulunk a hgy fórumán, hanem te teszed ezt itt.
exrefis írta:
A HGy-nek nincsenek ilyen problémái, illetve nem ilyenek vannak, de azt meg erőteljesen kezelik.

Az „erőteljes kezelési módszerekről” olvastam Ex-hitesek beszámolóit az Igefórumon, az egyenes válaszokkal ott is adós maradtál. Utoljára, ha jól emlékszem, Tiv kérdéseit hagytad lógva, érdemi válaszok nélkül.

exrefis írta:
De tudod mindenkinek a maga problémáit kell kezelni és megoldani.

Akkor miért gondolod, hogy a problémáinkat nélküled (vagy a hgy nélkül) nem látjuk, és nem tudjuk kezelni?
exrefis írta:
A HGy és a MRE ilyen összevetése értelmetlen, mert a HGy-be nem lehet beleszületni és a kritikáját mindenki kifejti, amikor a lábával szavaz.
Vagy nem csatlakozik valaki, vagy ha menet közben nem tetszik, akkor elmegy.
A HGy ugyanis önkéntes csatlakozáson alapszik, így egy picit értelmetlen is lenne egy ilyesmi kritika.

Ez ismét mellébeszélés, csúsztatás, elcsűrése a témának.

Arról volt szó, hogy szóvá teheti e valaki a saját egyházában a fenntartásait, kritikáit SAJÁT egyháza tévelygéseit illetően, anélkül, hogy kiátkoznák, vagy arra kényszerítenék, hogy „lábbal szavazzon”.
Sipos Ete Álmos és még sokan mások is, megtehetik, és mivel belülről teszik, van hitele és tekintélye - így pozitív következménye is a szavuknak.
Ezért kérdeztem, tud e valaki olyan jelenleg is hgy tagról, aki nyilvánosan kritikát mert megfogalmazni SAJÁT gyülekezete tévelygéseiről, azokat be merte volna a nyilvánosság előtt ismerni, és még nem kellett „lábbal szavaznia”.

Ez az összevetés vagy kritika ilyen elven annyira lehet értelmetlen, amennyire értelmesek a te e fórumbeli kritikáid.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 983 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 66  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség