Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 100  Következő
 

Szerinted melyik a helyesebb?
a GYERMEKEK megkeresztelése 43%  43%  [ 26 ]
a FELNŐTTKORI bemerítkezés 57%  57%  [ 34 ]
Szavazatok száma : 60

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 23., péntek 11:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nem mondtam, hogy LODZSIKA ;) ({) VAN BENNE...

csak leírtam az "én utamat"

de a "munkatársam a Véletlen" már itt is működött amúgy:

anyám azt mondta: "fiam, még egy félévig járj a gyülekezetbe, aztán azt csinálsz, amit akarsz..."

és MIT TESZ ISTEN (szó szerint :D) pont a félév végén volt ez a bizonyos nyári tábor ezzel a bizonyos renitens református pappal :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 23., péntek 11:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
:)

egyébként én "nem bánom", hogy meg lettem keresztelve,
a templomi keresztelés szertartása számomra sokkal "meghittebb"
- mint egy otthoni kádban, vagy egy uszodában történő víz alá merülés,
bár kétségtelen, hogy a felnőttkori bemerítkezés, a víz általi újjászületés (megtisztulás) egy teljesen más "élmény", aminek valamiféle spirituális szerepe van

(...a keresztszülők szerepét amúgy nem értem)

/bocsánat, tovább nem javítgatom/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 23., péntek 13:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
:D Erről eszembe jutott most egy másik nagyonnagyon kedves illető, aki azt mondta, hogy ő hívőnek túl normális, normálisnak meg túl hívő.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 23., péntek 13:49 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Kedves Kamilla!


:) Ez nagggyon tetszik. :)

Kb. az a kategória, amikor a kőműves elégedetten nézegeti az általa rakott kéményt egy oldalról. "Szép egyenes" - mondja. Utána megnézi eredeti helyzetére merőlegesen is. " A francba, de ferde."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 23., péntek 13:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
:) én is ilyen vagyok... számtekesnek túl magyaros, magyarosnak meg túl számtekes


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 23., péntek 14:05 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
bogyoka írta:
Nem szavaztam, mert szerintem mindkettő lehetséges. De egy embernek csak egyszer.
Természetesen mindkettő lehetséges, de a kérdés az volt, hogy melyiket tartod helyesebbnek, Biblikusabbnak. (és az, hogy szavazol az egyikre, nem jár együtt azzal, hogy a másikat elítéled)
bogyoka írta:
De egy embernek csak egyszer.

Belegondoltál abba, hogy mi van akkor, ha valakit gyerekkorában akaratán kívül kereszteltek meg. És mondjuk konfirmálni is "kötelességből" ment és utána megtér, és úgy érzi, hogy ő magának kell döntenie Krisztus mellett. Akkor talán nem merítkezhet be azért, mert csecsemőkorában már akarata nélkül "alávetették" egy szertartásnak?

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 23., péntek 14:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nem véletlenül kapták a BEMERÍTŐK azt a csúfnevet, amit kaptak :)

nem BAPTISTÁKNAK, hanem ANAbaptistáknak (ÚJRAkeresztelőknek) hívták őket...

van napjainkban is egy - általam KÜLÖNBEN nagyon kedvelt - közösség, ahol a FELNŐTTKORI KERESZTSÉG MEGISMÉTLÉSE bevett (sőt elvárt) gyakorlat...
rettentő aranyos volt, mikor különböző gyülekezetveztők-pásztorok EGYÜTT voltak kint izraeli körúton, két másik pásztor POÉNBÓL felajánlotta neki, h most rögvest bemerítik a Jordánba ÚJRA, ha nem stimmel valami az eredeti bemerítésével...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 23., péntek 14:24 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
net2rist írta:
a FELNŐTTKORI KERESZTSÉG MEGISMÉTLÉSE bevett (sőt elvárt) gyakorlat...
Én ezzel nem értek egyet... Krisztus mellett egyszer kell dönteni; örökre. A megismétlést akkor tudom elfogadni, ha csecsemő korában keresztelték meg az illetőt, és úgy gondolja, hogy ő maga akar dönteni Krisztus mellett.

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 23., péntek 14:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Teomo írta:
net2rist írta:
a FELNŐTTKORI KERESZTSÉG MEGISMÉTLÉSE bevett (sőt elvárt) gyakorlat...
Én ezzel nem értek egyet... Krisztus mellett egyszer kell dönteni; örökre. A megismétlést akkor tudom elfogadni, ha csecsemő korában keresztelték meg az illetőt, és úgy gondolja, hogy ő maga akar dönteni Krisztus mellett.


csak azt nem értem, hogy miért mondod... abban, hogy
"egy - általam KÜLÖNBEN nagyon kedvelt - közösség" szerintem implicite BENNE VAN, hogy EZT a vonásukat én is furcsállom... de lehet, hogy furcsán fejezem ki magam... bocsánat

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 23., péntek 18:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Idézet:
A keresztvíz azt jelképezi, hogy a gyermekről lemossuk az eredendő bűnt, hogy ne a halottak, hanem az élők közés számláltassék.


A lovakat is csutakolják, hogy tiszta legyen. Még szimbolikusnak is szánalmas az a pár korty, amivel összekenik a pici buksiját.
Az alámerülésnek nem megtisztítási jelképe van, hanem a hullámsírba temetkezésre és feltámadásra, új életben való születésre utal..

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 24., szombat 07:12 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 24., szombat 16:25
Hozzászólások: 20
Sziasztok!

Sajnos, a keresztség is egy olyan dolog, ami megosztja a keresztyéneket, az úrvacsora is.
Jó, Teomo, értem ... Biblikusabbnak tartom a felnőtt korban való bemerítkezést. Mert ott egyébről nem olvasok.
Mégsem tudom azt mondani, hogy nem érvényes a keresztségem.
Nem tudom, hogy nem azért venném-e szívesebben a felnőttkeresztséget, mert saját bőrömön akarom érezni Isten kegyelmének és ígéretének a látható kiábrázolását. (Szerintem egyébként ezért adta Isten: hogy érezzem és lássam is, a kezemmel fogjam ... mindenki látja, csak a csecsemő, akit keresztelnek nem fogja fel, azaz akinek az érdekében történik a dolog.) Visszagondolva úgy dolgozom fel magamban a dolgot, hogy: valóban rám öntötték a vizet, ugyanilyen valósággal bocsátotta meg Isten az én vétkeimet is Krisztusért.
A keresztszülőség lényege (nem tudom, ki írta, hogy nem érti) az lenne, hogy a szülőkkel karöltve hitvalló keresztyénné neveljék a gyermeket. Ha a szülők nem tehetnék, akkor a keresztszülőké a felelősség.

Valaki azt írta, hogy SAJÁT döntést hozott. Én ebben a dologban a saját döntésemmel nem hozakodnék elő, mert Isten kegyelméhez képest az én akaratom semmiség. Isten kegyelmének a nagysága előtt tört össze az akaratom, akkor tudtam először mondani: minden érdem a Tiéd, Uram!

Isten áldjon Titeket! Remélem, hogy nem botránkoztattam meg senkit azzal, hogy a keresztség hogyanját nem tartom elsődleges kérdésnek. Főleg attól szoktam elszomorodni, ha bunkónak használják a talán valóban nem a legbiblikusabban gondolkozó emberekkel szemben az Igét, sőt, fenyegetőznek vele. Ezzel az ellenkező hatást érjük el. Ha az ember kezéből kiveszik a támaszt, még jobban kapaszkodna bele. Kell előbb egy másikat adni, ha elég biztosnak találja, elveszi, ha jobb, a másik feleslegessé válva megy a szemétbe.

Szeretettel, B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Szénási Sándor Megtaláltuk a Messiást!- konf. olvasókönyv
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 24., szombat 10:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
A keresztség jelentősége

1. Az újjászületés fürdője


Már az ószöv-i mosakosások kiábrázolták azt a tényt,h. az embernek megtisztulásra van szüksége. De a próféták is érezték,h. a külső tisztálkodás nem segít a bűnön. "Még ha lúgban mosakszol is, és a szappant pazarlod magadra: bűnöd akkor is szenny marad előttem - így szól az én Uram, az Úr"/Jer.2,22/ Tisztává csak Jézus Krisztus kiontott vére tehet./1. Jn1,7/Ezt a szent vért jelképezi a keresztvíz. Nagyszerűen foglalta ezt versbe Luther Márton.


Bár testi szem csak vizet lát
E drága keresztségben,
hit által Krisztus váltságát
Elnyerjük e szentségben.
Igy ez a víz piros folyam,
Megváltónk drága vére,
Gyógyír Ádámtól örökölt
halálos betegségre,
Elmossa minden vétkünk.


2. "Ő előbb szeretett !"/1. Jn 4,19/

a keresztség körül régi vita folyik: helyes-e megkeresztelni a kisgyermekeket, amikor nem tudják, h. mi is történik velük. Ezért a baptista, pünkösdista, adventista felekezetek csak felnőtteket keresztelnek. Sok igazság van az érvelésükben:"Minek annyi névleges keresztyén?! Aki felnőtt fejjel kéri a keresztséget, biztos,h. Krisztus követője akar lenni!"
miért maradunk meg mégis a gyk gyakorlatánál?

a/ Azért, mert kifejezi Isten megelőző kegyelmét: "Ő előbb szeretett!"
Azt, h. nem mi vagyunk a kezdeményezők, hanem Isten. Ezért hangzik fel sok keresztelőn a karácsonyi ének a kisgyermek nevében:


Nem éltem még e föld színén,
Te értem megszülettél.
Még Rólad mit se tudtam én
tulajdonommá lettél.
Még meg sem formált szent kezed,
már elválasztál engemet,
hogy társam légy e földön.

329: 2 dícséret

b/Kifejezi a gyk, h. nem a mi érdemünk szerzi meg az üdvösséget, hanem Jézus Krisztus áldozata.A kisgyermek még semmit nem tehetett érte,s már kész számomra a bűnbocsánat és az örök élet ajándéka. Kérdezheti valaki: lehe-e ily lelki kincs a kisbaba birtokában, amikor nem is tud róla? ...
egy történelmi hasonlat: nem egyszer a királyfit már a bölcsőben megkoronázták, s csak később ébredt tudatára,h. ő - király!

c/Kifejezi a gyk,h. mi Isten szövetséges népe vagyunk.Ahogy Péter pünkösdi beszédében mondja:"Tiétek ez az ígéret és gyermekeiteké"/Ap cs 2,39/Tény, h. ebben a a szövetségben Isten megbízhatóbb fél. "Ha hűtlenkedünk vagyunk, Ő hű marad. "2.Tim2,13/

3. A keresztség: egy egész életre szóló program

...
4.A keresztség: tulajdonjog rögzítése

A hittudósok sokat töprengenek azon,h. a szereztetési Igét hogyan helyesebb fordítani: "az Atyának, és Fiúnak és Szentléleknek nevében/azaz megbízásából keresztellek/, avagy nevébe/*azaz : tulajdonába veszlek, pecsétjével megjelöllek,"vagyonleltárába"bejegyezlek?
Jeles tudósok szerint ez utóbbi a helyes. E szerint a keresztség Isten tulajdonjogának a megállapítása. Ő mondja: "Megváltottalak, neveden szólítottalak, enyém vagy!"Ézsaiás 43,1 A keresztvíz azt jelképezi: "Áron vétettetek meg'/1. Kor. 6,20/
Egy híres lengyel színésznőt arra kért az amerikai filmvállalat: szerződteti, de arra kéri,h. plasztikai műtéttel tüntesse el azt az ötjegyű számot, ami csuklójába van égetve. A színésznő azt felete: nincs Hollywoodnak annyi dollárja, amennyiért ő ezt megtenné, mert sok ezer lengyel hazafival fűzi ez a szám őt közösségbe, akik mind Hitler konc. táborában szenvedtek.
Isten népét a keresztség fűzi egybe: "Egy az Úr, egy a hit, egy a keresztség"/Ef 4,5/


5. A keresztség: vigasztaló erő


Abból a tényből,h. Isten tulajdona vagyok, nagy vigasztaló, bátorító erő árad. Jézus ezt mondja:"Az én juhaim hallgatnak a hangomra, én ismerem őket, ők pedig követnek engem. Én örök életet adok nekik, és nem vesznek el soha, mert senki sem ragadhatja ki őket az én kezemből/Jn 10,27-28/
Luther Márton méltán írta föl krétával az asztalára lelki kételyei közt:"Baptizatus sum!-meg vagyok keresztelve!"Életben, halálban erőforrásunk e tény.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Erika 2007. márc. 24., szombat 11:48-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 24., szombat 10:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
bogyoka írta:
Tudtommal egyébként azóta lett bevezetve a leöntéssel való keresztelés, amikor már csecsemőket is kereszteltek.

Én sokat rágódtam a feltett kérdésen. Sokáig még nehezteltem is: miért kereszteltek meg engem csecsemőkoromban? Jó, hogy a konfirmációban áment mondtam szüleim cselekedetére: azaz megkereszteltettek, és jó, hogy akkor már megtért emberke voltam, de szerintem túl korai a konfirmáció 13 éves korban. Boldog voltam, hogy hitvallást tehetek, de nem fogtam fel az igazi lényegét a dolognak.

Kicsit logikátlannak tartom a csecsemőkeresztséget. A keresztség sákramentum, ha így jobban tetszik: szentség. Ha így sem tetszik, nem fogjátok érteni, amit ezután írok. A sákramentum azért van, hogy a mi földi, anyaghoz szokott természetünk teljes egészében megérezze, megtapasztalja, megkóstolja Isten kegyelmét. Hiszem, hogy gyengeségünk miatt adta, rendelte ezeket Krisztus. De nem elsődleges kérdés. A szellemi keresztség az elsődleges, azaz ami a belső énemmel történik. A többi "csak" megerősítés.

Visszatekintve: elfogadom, hogy a csecsemőkori megkereszteltetésem Isten kegyelméről szól nekem, hogy Ő befogadott engem a szövetségébe. Ezért a befogadtatásért hálás vagyok. De jobban örültem volna, ha akkor mondjuk csak bemutattak volna engem a templomban, és később én magam tehettem volna meg, hogy megkeresztelkedem. Hiszen akkor megtapasztalhattam volna azt, amiért a keresztség rendeltetett. De nem keresztelkedem meg újra. Ami a konfirmációt illeti, felesleges lenne, ha nem kereszteltek volna meg. A konfirmáció ténye is abban erősít meg engem, hogy a csecsemőkeresztség nem logikus.

Ezek ellenére kisfiamat megkereszteltük. Boldogan álltam oda vele. De ez a boldogság talán csak a hála jele, hogy Isten adta őt nekünk, és a vágy jele: szeretném, ha Istenhez tartozna a gyermekünk. Ez a vágy fejeződik ki a névben is, amit választottunk neki.

Bibliai alapon nem tudom bebizonyítani, hogy a csecsemőkeresztség helyes vagy nem. Ellene és érdekében is tudnék érveket felhozni, de bibliai idézetet nem. A szó, amit használ a szöveg, nem bizonyíték.

Szívem szerint szívesebben hinném el, hogy a felnőttkori bemerítkezés a helyes, de eddig még bibliai alapon nem kaptam meg a megerősítést. Már sokszor mondtam ki: a felnőttkori bemerítkezés a helyes, de a szívbeli béke nem adatott meg hozzá. Az egyetlen igeszakasz, amely szerint bizonyítani tudtam volna, amikor magyarázni kezdtem, meghazudtolt engem.

Ha valaki jobbra tud tanítani engem az Ige alapján: alázattal meghajtom magam ... nem előtte, hanem az Ige előtt.

Kedves Bogyóka!
Számomra ebből az írásból a következő jön le.
Isten a Szelleme által a szellemedenek szólt és kijelentette neked, hogy mi az ő akarata, szándéka, mondanivalója a bemerítéssel kapcsolatban.
Ugyanakkor a lelkedre érzelmeidre hat a környezeted, a szokások a tradíciók és a kettő közötti ellentmondásban vacilálsz, és nem döntöttél még határozottan az Igazság mellet. De azért jó úton jársz. :)
Áldjon az Úr!
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 24., szombat 12:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
bogyoka írta:
Sziasztok!

Sajnos, a keresztség is egy olyan dolog, ami megosztja a keresztyéneket, az úrvacsora is.
Jó, Teomo, értem ... Biblikusabbnak tartom a felnőtt korban való bemerítkezést. Mert ott egyébről nem olvasok.
Mégsem tudom azt mondani, hogy nem érvényes a keresztségem.
Nem tudom, hogy nem azért venném-e szívesebben a felnőttkeresztséget, mert saját bőrömön akarom érezni Isten kegyelmének és ígéretének a látható kiábrázolását. (Szerintem egyébként ezért adta Isten: hogy érezzem és lássam is, a kezemmel fogjam ... mindenki látja, csak a csecsemő, akit keresztelnek nem fogja fel, azaz akinek az érdekében történik a dolog.) Visszagondolva úgy dolgozom fel magamban a dolgot, hogy: valóban rám öntötték a vizet, ugyanilyen valósággal bocsátotta meg Isten az én vétkeimet is Krisztusért.
A keresztszülőség lényege (nem tudom, ki írta, hogy nem érti) az lenne, hogy a szülőkkel karöltve hitvalló keresztyénné neveljék a gyermeket. Ha a szülők nem tehetnék, akkor a keresztszülőké a felelősség.

Valaki azt írta, hogy SAJÁT döntést hozott. Én ebben a dologban a saját döntésemmel nem hozakodnék elő, mert Isten kegyelméhez képest az én akaratom semmiség. Isten kegyelmének a nagysága előtt tört össze az akaratom, akkor tudtam először mondani: minden érdem a Tiéd, Uram!

Isten áldjon Titeket! Remélem, hogy nem botránkoztattam meg senkit azzal, hogy a keresztség hogyanját nem tartom elsődleges kérdésnek. Főleg attól szoktam elszomorodni, ha bunkónak használják a talán valóban nem a legbiblikusabban gondolkozó emberekkel szemben az Igét, sőt, fenyegetőznek vele. Ezzel az ellenkező hatást érjük el. Ha az ember kezéből kiveszik a támaszt, még jobban kapaszkodna bele. Kell előbb egy másikat adni, ha elég biztosnak találja, elveszi, ha jobb, a másik feleslegessé válva megy a szemétbe.

Szeretettel, B.


Kedves Bogyoka

Én,úgy vélem,hogy a gyermekkeresztség elsősorban a szülőknek szól és csak másodsorban a gyermeknek.
A gyermekkeresztség során,a szülők,hálát adnak Istennek,hogy megajándékozta őket egy gyermekkel és igérettet tesznek neki,hogy keresztény szellemben nevelik fel gyermeküket és ehhez kérik Isten segitségét,támogatását.

Amit a felnőt keresztségről írtál arról én is hasonló módon vélekedek.

Csak aakkor tartom fontosnak,ha belülről,Lelkünkben ,Istennek is ez az akarata,
és azt éreztetti is velünk.

Isten,jól ismer minket és pontossan tuddja ,hogy mire van szükségünk ahhoz,hogy közelebb kerüljünk hozzá.

Ha viszont az ember szivében már Isten az Úr,és reá halgatval döntünk,akkor ,felesleges egy olyan rituálét elvégezni,aminek kizárólag az a célja,hogy
Istent a szivünkbe fogadjuk.

Valószinüleg te is ezért nem érzed szükségességét a bemeritkezésnek,hisz Isten
az Úr a szivedben :D :D :D

A bemeritkezés pedig egyfajta bizonytalanságot jelentene.

Hisz ez olyan lenne,mint amikor beszélgetsz valakivel szeretetben,majd egyszer csak azt mondod neki,hogy most bekell fejezned egy pillanatra a beszélgetést,el kell menned,
hogy becsöngethess hozzá,hogy ő beengedjen,és ott folytassátok a beszélgetést,ahol most megszakitod. :D

Ilyet még emberekkel sem teszünk,akkor miért tegyük meg azzal,aki mióta a szivünkben elfogadtuk,minden pillantaban velünk van.

Azoknál,az embereknél ahol viszont a bemeritkezés javít Istennel való kapcsolatukon,ott Isten is jelezni foggja feléjük a Lelkükben ,hogy meritkezzenek be.

Mert,nincs senki Istenen kivül e világon ,aki jobban ismerné az embert.

A hívőnek,pedig Istenre kell hallgatnia és nem az emberekre.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 24., szombat 14:14 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 24., szombat 16:25
Hozzászólások: 20
Gabriel, valóban ismerek olyat, aki bemerítkezett, de aztán bánta.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség