Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 ... 203  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. máj. 13., vasárnap 11:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Megkérdeztem a Gyurit, azt mondta, hogy nem tudja, az orvos mire gondolt, lehet, hogy valami gyógyszerekre. Mert a bolti forgalomban kapható táplálékkiegészítők nem veszélyesek. Azokban vitamin van, fehérje és mindenféle ásványi anyagok. És azért eszi, aki eszi, mert az segít, hogy ne csak simán megerősödjön a plusz munkától, hanem izmokat épít.. vagyis, hogy látszódjon is, hogy csinál valamit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 13., vasárnap 18:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Erika, Kamilla!

Köszönöm, hogy írtatok erről a kondi kérdésről, mert erősen aggaszt. Különösen fontos a párod véleménye Kamilla, merthát egy gyakorló kondizóról van szó. Én is hasonló véleményt kaptam az orvos infótól, akit felhívtam telefonon.

Mindenesetre annyira szuggesztív volt ez az orvos, aki a boltban kapható táplálékkiegészítőt ellenzi, hogy megbeszéltem a gyerekkel, hogy csak a dobozra írt mennyiség felét készítse el turmixnak, azt is tejjel, és mézzel, mint természetes anyagokkal tegye. Most vagy két hétig naponta egyszer, illetve amikor gyúr kétszer iszik a tápszerből, és utána megnézzük, hogy van-e súlygyarapodás. Utána döntünk a továbbiakról. Én még azt hiszem, hogy megkérdezek egy-két orvost, például a körzeti orvosomat.

Képzeljétek el, hogy vagy két hete betelefonáltam a dokinőnek, hogy hiába írt ki a kérésemre három nap után a táppénzből, sajnos bekattant a derekam, és még három napra ki kellene írni. Erre a doktornő, amikor elmentem az igazolásért a telefonon történt beszélgetést is elszámlázta, így 600 Ft vizit díjat kellett fizessek.

Most azt nem tudom, hogyha a telefonon tanácsot fogok kérni tőle, vajon azután is elszámolja-e a 300 Ft-ot? :shock:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 13., vasárnap 19:31 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 10:02
Hozzászólások: 159
Tartózkodási hely: Révkomárom (Szlovákia)
Szia Erika!

Igen, jól emlékszel, júl. 15-én volt az esküvőnk. :D Első gyermeked házasítod ki, ugye? Biztos fura lesz egyel kevesebben. Vagy netán egyel többen lesztek, mert nálatok fognak lakni? :D Mindenesetre gratulálok! És kívánom nekik, hogy legalább olyan szerető és összetartó családjuk legyen, mint ahonnan kirepültek! :D

És örülök, hogy a ballagás is jól sikerült. :D

_________________
"Úgy szeressétek egymást, ahogyan én szerettelek titeket." / Jn. 15, 12./


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 13., vasárnap 19:40 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 10:02
Hozzászólások: 159
Tartózkodási hely: Révkomárom (Szlovákia)
Pont most beszélgettünk egy jót férjemmel, mielőtt olvastalak volna titeket. Kérdeztem is tőle, hogy nem megy-e holnap gyúrni, mivel szokott. De erre azt válaszolta, hogy nincs rá pénz (pedig van kondibérlete), mert ha most elmegy, még jóval fizu előtt lejár a bérlet, meg táplálékkiegészítő is kéne...

Egyébként ő azért gyúr, hogy szedjen fel, mivel mi mind a ketten elég vékonyak vagyunk, és a sok evéssel nem tudunk hízni, de nem is egészséges úgy.

_________________
"Úgy szeressétek egymást, ahogyan én szerettelek titeket." / Jn. 15, 12./


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 13., vasárnap 19:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Gabri!

Csehországban szándékoznak fészket rakni. /nagy sóhajtás/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 13., vasárnap 21:13 
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 12., kedd 11:13
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Csap vagy Debrecen
Sziasztok! Még nagyon új vagyok itt. Régen regeltem, de nem sok hozzászólást irtam. Inkább olvasni jártam ide. Itt:
Kód:
http://www.parokia.hu/ext/forum/viewtopic.php?t=123&start=255
leirtam megtérésemet, de szeretnék kérdezni valamit. Van egy visszatérő bűnöm, amitől nagyon, de nagyon szeretnék megszabadúlni, de gyakran újra előjön és nem bírok megállni a kísértésben. Sokat imádkoztam azért, hogy addjon erőt az Isten, hogy megálljak a szilárd talaján, ha jön a kísértő, de így is meg-meg esik és hihetetlenül bánom utánna. Ez a legnagyobb bajom. Én bízom a Krisztusban és nagyon szeretem, de ez a "defektem" úgy érzem el-el távolít tőle, és ezt nem akarom. Eddig mindig megfogtam ujra-meg újra a kezét, de félek, mert ez így nem mehet tovább, hiszen így ki lehet esni az Ő kegyelméből.
Nagy kérés lenne egy ima értem? :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 13., vasárnap 21:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nem!!! sőt!!!

ima MEGY :)

(amúgy... EBBEN az esetben szokott segíteni, ha valaki "testben" is mellédáll... akinek meg tudod vallani, és együtt tudsz imádkozni vele)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 13., vasárnap 21:21 
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 12., kedd 11:13
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Csap vagy Debrecen
Köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 16., szerda 08:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Cilla!

Látom, hogy itt vagy , talán sikerül pár szót váltani.Hogy mennek a dolgaid?
Most az orvosnál kellene ülnöm az egyik gyerkőccel, de szabadságon van, így hazasétáltunk. Örülök, mert csak ellenőrzés lett volna, felesleges időtöltés, itthon meg azt sem tudom, hova kapjak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 16., szerda 08:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Erika írta:
Szia Cilla!

Látom, hogy itt vagy , talán sikerül pár szót váltani.Hogy mennek a dolgaid?
Most az orvosnál kellene ülnöm az egyik gyerkőccel, de szabadságon van, így hazasétáltunk. Örülök, mert csak ellenőrzés lett volna, felesleges időtöltés, itthon meg azt sem tudom, hova kapjak.


Szia Erika!
Jelenleg kisegítő vagyok itt az egyik üzletben, de még nem állandó munka, és nem is kell mindennap mennem.Sajnos ez sem bejelentett, "természetesen".Néha eszembe jut, hogy na most kellene indulni amishnak.
:D Tudod ez egy olyan felvidító kósza gondolat. :D
Ölellek nagy szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 16., szerda 08:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Cilla, nem adjuk fel, még valóra válhatnak az álmaink. :D
Képzeld el, a múltkor valakit meglátogattunk, s beszélgetés közben elővette a fényképalbumot, s beszámolt az izraeli útjukról.
-Hát ez nagyszerű, mondom, én a férjemet nehezen tudnám kimozdítani egy hosszabb útra.-
-Tudod, kegyelem minden, de bemész egy utazási irodába és befizetsz, akkor már nem tud mit mondani.-
adta a jótanácsot.
elmeséltem ezt a barátnőmnek, akik már sok mindent láttak-velünk ellentétben, s azt mondja: tudod mit, menjünk el télen együtt, akkor nektek sincs szezon, meg nekünk sem.
S mit mond erre a férjem?rendben, benne vagyok.-azt hittem, ellenkezni fog...most már csak magamon kell dolgozni, mert az a legigazabb, hogy én is eléggé nehezen vagyok már hova-tovább kimozdulós.Csak morgok, hogy folyton itthon vagyok, de mihelyt menni lehetne valahová, rögtön száz kifogást találok. :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 16., szerda 09:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
hhöhhöhö

van egy ilyen JÁTSZMA (ne vidám társasági időtöltésre gondoljatok, ez egy szakmai fogalom a tranzakcióanalízisben), hogyaszongya: "Ha te nem lennél"

a lényege: ezzel a mondattal sóhajtozik az illető, de VALÓJÁBAN nem meri megtenni a dolgot, csak KELLEMES arra hivatkozni, hogy a társa tartja vissza a "nagy lépéstől" :)

picccikét TÍPUSOS eset, amit leírtál, nagyon tetszik :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 16., szerda 09:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Nahát, nahát... Én meg tegnap ezt idéztem egy könyvből:
"KILENCEDIK SZABÁLY: (Nagyon fontos!): Egy sikeres támadás ára mindig egy konstruktív alternatíva.

Nem szabad beleesni abba a csapdába, hogy ha az ellenfeled váratlanul elfogadja a követelésedet, mondván, igazad van és nem tudja, mit csináljon, javasolj te valamit - te ott állsz, és egyetlen életképes javaslatod sincs. A hatás olyan lesz, mint amikor valaki nagy lendülettel nekiugrik egy ajtónak, hogy kitörje, és azt egy pillanattal korábban kinyitják. "

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 16., szerda 09:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Erika írta:
Cilla, nem adjuk fel, még valóra válhatnak az álmaink. :D
Képzeld el, a múltkor valakit meglátogattunk, s beszélgetés közben elővette a fényképalbumot, s beszámolt az izraeli útjukról.
-Hát ez nagyszerű, mondom, én a férjemet nehezen tudnám kimozdítani egy hosszabb útra.-
-Tudod, kegyelem minden, de bemész egy utazási irodába és befizetsz, akkor már nem tud mit mondani.-
adta a jótanácsot.
elmeséltem ezt a barátnőmnek, akik már sok mindent láttak-velünk ellentétben, s azt mondja: tudod mit, menjünk el télen együtt, akkor nektek sincs szezon, meg nekünk sem.
S mit mond erre a férjem?rendben, benne vagyok.-azt hittem, ellenkezni fog...most már csak magamon kell dolgozni, mert az a legigazabb, hogy én is eléggé nehezen vagyok már hova-tovább kimozdulós.Csak morgok, hogy folyton itthon vagyok, de mihelyt menni lehetne valahová, rögtön száz kifogást találok. :(


Hát ez nagyszerűűű!Igaz, hogy a tél még messze van, de ha Isten is úgy akarja kimentek.Van egy videokazettám Izraelről, egy szívemnek kedves
gyülekezettől, úgyhogy én már virtuálisan bejártam, de ott lépkedni ahol Jézus is járt.Hű!Én imádkozom, hogy sikerüljön. :D Addig még van időd lelkiekben felkészülni az útra. :)
Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 16., szerda 10:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Köszi a bökdösést!
tulajdonképen azért is írtam le, hogy lezárjam magam előtt a menekülési lehetőséget- ilyen buta vagyok..ha valami nehéz feladatra kellene jelentkezni, hamarább mozdulnék..


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 ... 203  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség