Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1012 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 68  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 05., kedd 17:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Tündi tegnap előállt a kérdéssel, hogy "Anya, miért olyan nagy a szemed??" Azt hittem, megeszem. És aztán szépen végigmentünk egész odáig, hogy "Hogy jobban bekaphassalak hamhamham..". Kacagott nagyon nagyokat. Nagyon sokszor eljátszottuk, egyszer fogott csak meg, mikor arra, hogy "Hogy jobban lássalak" azt kérdezte vissza, hogy "És miért olyan nagy a magnó?". Tök jó fej.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 05., kedd 18:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Hát ez aranyos.Mit mondtál, hogy miért nagy a magnó?Ez engem is érdekel. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 08., péntek 07:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Azt mondtam, azért , hogy jobban lehessen zenét hallgatni.

Most egy Italo Calvino novelláskötetet hoztam ki, és olyan jóó. Fiatalabb koromban rajongtam érte.. és igazam volt :). Monte Critso Grófjáról olvastam egy novellát, ahogy Faria abbé az elkeseredett ásás végén kilyukad Dumas íróasztalánál... És kiderül, hogy If térképe hasonlít Monte Cristó térképére, mert azzal, hogy ő itt ássa a falat, hogy kijusson, igazából már azért ás, hogy elérje a szigeten a kincsesbarlangot. Sőt, mivel Faria a kincsből Napóleonnak segítene visszajönni, vagyis ha egy kicsit elforgatjuk, ugyanaz, mint a Szent Ilona-térkép... Közben meg Dantes azon tűnődik, hogy ha kiszabadulna, kint a kint várná. És kint mi történik? Az, hogy őt mindenféle ármányok bejuttatják ide. Vagyis úgy tud kiszabadulni, ha egyre bejjebb megy. Á, nem tudom így visszaadni, zseniális novella, majd ha sok időm lesz, begépelem :).


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 11., hétfő 17:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Tündi ma kijelentette, hogy ő már kinőtte a pelenkát. És tényleg, rohamos léptekkel halad a szobatisztává válás felé. Nagyon büszke vagyok rá.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 11., hétfő 17:20 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 06., szombat 12:26
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: IX. kerület
kamilla írta:
Tündi ma kijelentette, hogy ő már kinőtte a pelenkát. És tényleg, rohamos léptekkel halad a szobatisztává válás felé. Nagyon büszke vagyok rá.


Ez igen! Gratulálok neki! Nekem nincs gyermekem, de jó lenne, ha majd lehetne, és nagyon jó, hogy leírod a történéseket! Jólesik olvasni! Remélem, még sokat írsz majd!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 11., hétfő 17:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Igyekszem, köszi :).


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 12., kedd 14:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
:) Most tettem le a telefont, meghívtak a munkahelyemre a ballagásra most szombatra. Már le is tettem róla magamban, és el is voltam kicsit szontyolódva tőle, erre tessék :D. Ezeket a nyolcadikosokat tanítottam ötödikes korukban egy évig, aztán hatodikos korukban még két hétig, aztán jött Tündi. Van nálam egy bicska, amit vissza kell adnom. Meg amúgy is... Nagyon nagy lovak lettek azóta, mikor most télen mentem hozzájuk tanítási gyakorlatra számtechórákat tartani, azt hitték, meg se fogom ismerni őket. Ebben tévedtek azért, de a biztonság kedvéért az első órát azzal kezdtük, hogy végigmondtam a neveket, és csodákcsodája, tudtam őket (hát lehet őket elfelejteni??). Az egyik főlökött különösen aranyos volt, mikor hozzá értem, gyorsan közbevágott, hogy 'Tetsziktudni, én haltam meg!' :D. És tényleg.. ötödik végén, mikor filmet forgattunk a Tom Sawyerből, ő volt a gyilkosság áldozata, és nagyon hitelesen akarta alakítani, összekecsapozta a pólóját teljesen, és úgy mászkált egy napig :). Hehe. Na, kíváncsi leszek rájuk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 12., kedd 14:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
A másik különösen lökött gyereket meg megbuktattam irodalomból is meg nyelvtanból is ötödik végén (nem volt vidám helyzet, de kénytelen voltam, mert az utolsó javítási lehetőségként kapott nagydogából repülőt hajtogatott, és dobálta, míg a többiek írtak...). Aztán a pótvizsgán csak azért nem adtam neki ötöst, mert pótvizsgán már mégse lehet ötöst adni. De mindenkinek le volt esve az álla tőle, ahogy fejből nyomta az idézeteket a János vitézből a költői képekhez. Meg egyáltaán. Nagyon tudta. Akkor meg is állapítottam, hogy na ő az, akinek érdemes lenne inkább magántanulónak lenni. Aztán nem lett, és örülök, hogy eljutott a ballagásig :) Biztos szép nagy középiskolás lesz belőle. Okos gyerek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 12., kedd 15:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
... és én meg pont ma levágattam Tündi haját kicsit extrémre - hátul felnyírt, elöl hosszú, ilyet ilyen pici gyereknek nem szoktak. Na, valahogy megpróbálom kibulizni, hogy én is el tudjak menni fodrászhoz a héten. És akkor egyforma extrém fejjel jelenhetünk majd meg.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 12., kedd 15:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
:D :D :D

juhéjjjjj!!!

most a hétvégén volt alkalmam tapasztalni, hogy MENNYIT SZÁMÍT a "külső" :D

Erika (a feleségem) kapott egy ÚJ FÜRDŐRUHÁT ... RÁ SE LEHETETT ISMERNI (nem csadort kapott, nem azért :P)

szóval: HAJRÁ!!! éljen az EGYEN-EXTRÉM-FRIZU!! :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 12., kedd 15:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Nahát. Ti strandoltatok a hétvégén? :).
Az új fürdőruha rám is rám fér amúgy, mert a Tündi előtti hátizé... szóval gyakorlatilag most nincs fürdőruhám. De már kinéztem :) már csak meg kell venni :).


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 13., szerda 14:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
:( Hát, mégse lesz ebből fodrász, mert nem tudok elmenni bejelentkezni. Tündi nem aludt ebéd után, és mostanra tiszta nyűgös, harminc perc ordításba került, mire föladtam rá a pólóját, amióta itthon szobatiszta, nem érti, hogy miért kell fölvenni a pelust, ha elmegyünk, hajtogatja, hogy már kinőtte, nem kell... hiába magyarázom, hogy az utcán nincs bili :(. És annyira álmos-nyűgös, hogy ha beültetném a babakocsiba, elaludna egy perc alatt, amit most már nem szabad, mert akkor nem alszik este, ha meg gyalog megyek vele, akkor végig kell veszekedni az utat, hogy jöjjön már - ilyenkor szoktak a földrefekvős hisztik lenni. Inkább nem megyünk. Nem az van, hogy ő győzött, hanem simán figyelembe veszem a korlátait. Az meg egy dolog, hogy az ő korlátai az én korlátaim is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 13., szerda 16:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Calvino: Minden egy pontban

Edwin P. Hubble számításai szerint a galaktikák egymástól való távolodásának sebességéből meghatározható az a pillanat, amikor egy pont volt a világegyetem; vagyis egyetlen pontban volt benne minden létező anyag, mielőtt szétszóródván, terjedni kezdett volna az űrben.

... Hányan voltunk? Hát ezt bizony körülbelül se tudnám megmondani, fogalmam se volt róla soha. Valamicskét, egy icipicit el kellett volna távolodnunk egymástól ahhoz, hogy meg tudjuk számolni, hányan vagyunk; márpedig egy pontban kuksoltunk valahányan. A látszattal ellentétben az efféle helyzet nem nagyon kedvez a barátkozásnak; más korszakokban - jól tudom - meg-meglátogatják egymást a szomszédok; itt viszont, mivel mindenki mindenkinek a szomszédja volt, nem járta a szomszédolás, köszönni se köszöntünk, azt se mondtuk, jó napon, jó estét.
...
Már ennyien is - mondhatni - létszám fölött voltunk; tegyük hozzá még mindazt a cuccot, amit ott kellett tartanunk, felhalmozva: a jövendő világegyetem minden alkatrészét szétszedve és egy kupacba (pontba!) hányva, olyképpen, hogy ember lett légyen a talpán, aki kitalálja, melyikből lesz a csillagos égbolt (azon belül az Androméda csillagköd), melyik rendeltetik majd a földrajz körébe (Vogézek?), melyik a vegytanéba (a berillium bizonyos izotópjai?). Ráadásul lépten-nyomon a Z'zu család ingóságaiba botlottunk, vaságyakba, matracokba, kosarakba; ha nem vigyázott az ember, ezek a Z'zuék, azon a jogcímen, hogy népes család, úgy viselkedtek, mintha csak ők volnának a világon: képesek voltak köteleket kifeszíteni a ponton keresztül, hogy azokon szárítsák a fehérneműjüket.
De a többiek is hibáztak, ők se viszonyultak kifogástalanul Z'zuékhoz, kezdve ama "bevándoroltak" definíción, amellyel az elsőbbségükre tartottak igényt, merthogy azok később érkeztek. Ostoba előítélet, ez iránt semmi kétségem, hisz nem létezett sem "előbb" sem "később, s "máshol" sem volt, ahonnan bevándorolni lehetett volna; de akadtak egyesek, akik határozottan állították: a "bevándorolt" fogalmon a puszta állapot is érthető, úgy pedig tértől s időtől független.
...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kamilla 2007. aug. 03., péntek 18:07-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 13., szerda 17:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Az almaszósz az almaszósz
kenyérre senki nem keni
halálfej dzsó a vén kalóz
abban szeret csak fürdeni

Halálfej dzsó a kapitány
kalóz a spenót tengeren
...
mert az almaszószt szeretem

Mi lehet a harmadik sor? Nem jut eszembe :(.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 13., szerda 17:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
szedjél sok almát, kis király
mert az almaszószt szeretem?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1012 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 68  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség