Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1097 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 74  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 30., hétfő 20:00 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Tamás12 írta:
Kedves Tulip a feltett kérdésed , ahogyan feltetted :arrow:
Idézet:
Szerinted például, az hogy valaki meggyógyul nem egyedül Isten kezében van, hanem mondjuk függ :?: az érte való imádkozástól is?


Nem mondjuk, kérdezve, hanem így van!
Benne van abban hogy :arrow: Kérjetek.......!

De lezárnám! :-)

Legyen neked a te hited szerint! :-)
(nekem is)

Szeretettel Tamás


Veszélyes vizek ezek. Mert ha a hívőktől függ ki gyógyul meg, akkor elég rosszul áll a szénánk, hisz folyamatosan fogyunk. Eközben egy-egy hívő élet sok-sok imameghallgatáson megy át, melyek egytől egyig Isten ajándékai, és egyedül tőle függnek. Ö a szituáció megengedője, az imádkozók indítója, s a meghallgatója is egyben. Amikor egy ember saját vagy csoportja imájának tulajdonít bármi érdemet, akkor veszélyes víz, hogy legközelebb már elvárja az eredményt, Ha „bejön” napirendre tér felette, ha nem Istenre haragszik. Imakampány, imaéjszaka, stb. mind-mind giccsei az emberi erőlködésnek, amikor Istent akarják kényszeríteni. Mekkora „erők” mozdultak meg például II. János Pálért? Emberileg nézve hatalmas tömegek „imádkoztak” érte. Csak a Szentlélek nem volt sehol. Nem is beszélve a TV adóval is rendelkező politikai gyülekezetünkről, mi mindenért imádkoztak a politikai választások kapcsán. A neoliberális baloldal imakommandója. S látszólag még meg is lettek „hallgatva”. Veszélyes, amikor az ember imával akarja Istent irányítani.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

net2rist tulip szerinti igetagadásai
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 30., hétfő 22:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
tulip írta:
net2rist írta:
tulip írta:
net2rist írta:
NINCS a Bibliában olyan kérdés, amiért ÉRDEMES LENNE két TESTVÉRNEK egymásnak ugrani

(nyilván lehet brilliáns logikai levezetéseket kreálni, meghagyom a matematika avatott szakembereinek, hogy pl ugye, aki "kiesik a kegyelemből" az benne se volt, mert a megtérése ÁLMEGTÉRÉS volt*1*, ez valahol amúgy a hitGyüli "aki elment az meghalt" gyakorlatára emlékeztet, mikor elkutyult szolgálóknak a kazettáit kellett KIDOBNI-ELÉGETNI... mintha Salamon életének VÉGE miatt a három nevéhez kapcsolódó könyvet ki kéne dobni a Bibliából....)

SAJNÁLOM, hogy nincs jobb dolgunk...


Sajnálom, de ezek szerint nem hiszed*2*, hogy
akit a Fiú megszabadított, az valósággal szabad.
akié a Fiú azé az élet.
semmilyen teremtmény nem szakaszthat el minket Isten szerelmétől, mely vagyon a mi Urunk Jézus Krisztusban.
Jézus örök életet ad nekik, soha öröké el nem vesznek, és senki ki nem ragadhatja őket Jézus kezéből, mert az Atya aki neki adta őket, nagyobb mindeneknél.


net2rist írta:
...

miközben próbálok zsidónak zsidóvá, görögnek göröggé válni...

leírtam, hogy ISMEREM, milyen kellemetlen "lenézett másodrendű kereszténynek" ("ha egyáltalán kereszténynek") lenni
...


Nem sátánoznál mindjárt le? Sokkal egyszerűbb lenne mindnyájunknak...


Tehát ennyire nem hiszel a megadott igeverseknek.*3*

net2rist írta:
Vagy kezdjem én? (annyira fárasztó és UNDORÍTÓ ez az igyekezet, hogy a MÁSIKHOZ KÉPEST bizonygassam, én milyen tuti keresztény vagyok):

Idézet:
Róm 8,9. De ti nem vagytok testben, hanem lélekben (NEMMMM pszüché), ha ugyan az Isten Lelke lakik bennetek. A kiben pedig nincs a Krisztus Lelke, az nem az övé.


kezdjek én is - jobb meggyőződésem ellenére - OKOSKODNI, hogy MIVEL "ti" ugye ... nem fogadjátok el a Szentlélek munkáját, akkor NINCS bennetek a Krisztus Lelke, és akkor pedig ugye... *4*


Ezzel csak tettél egy lapáttal a tévedésedre, hiszen ha ez igaz lenne, akkor egyenesen abban lakna Krisztus Lelke, aki nem fogadná el Krisztus már idézett ígéreteit. Pedig éppen ezek elfogadása erős érv amellett, hogy valakiben Krisztus Lelke van. *5*

net2rist írta:
UGYE MILYEN FELHÁBORÍTÓ?


Azt hiszem itt a józanság lelkére van szükség, a felháborodás nincs a játéktéren.
net2rist írta:
én mindössze INVERTÁLTAM, amit TE csináltál VELEM, én úgy gondolok rád, mint Krisztusban TESTVÉREMRE


Szép szavak. Ha igazak, akkor most miért nem egy tartalmi és miért egy érzelmi hozzászólásra kell reagálnom? Melyik érzelmi hozzászólásom invertálása is ez?*6*

net2rist írta:
(deductio ad absurdum... ELSŐ ÉS UTOLSÓ matematikai levezetésem a fórumon!!!!)



*1* nem én mondtam: TE ÍRTAD LE!! tessék, itt van:
http://www.parokia.hu/ext/forum/viewtopic.php?p=26458&#26458
tulip írta:
Fontos kérdés az álmegtérések. Amikor az evangélium hamis elemekkel fűszerezett, akkor a megtérők kisebb nagyobb része álmegtérő lesz. Aki ezeket megtérteknek nevezi, s látja eltávolodásukat, példát lát bennük az üdvösség elveszíthetőségére. Padig valójában csak hamis dologba kapaszkodtak. Ébredésekre jellemző a későbbi nagy visszaesés. A lelkesedés sokszor ragadósabb, mint az igaz bűnbánat. Az hogy a kegyelemből nem lehet kiesni az természetesen csak akkor igaz, ha kegyelmet nyerteken a valódi evangélium befogadóit tekintjük, de azokat nem akiket egy-egy hamis elem lelkesített fel.


*2* milyen kedves... a CÍMBEN is leírod ("net2rist ige tagadásai") , itt is kifejted, hogy én NEM HISZEM, hogy akit a Fiú megszabadított, az valósággal szabad.... meg egy sor igét... amire a HITÜNK (ENYÉM és TIÉD is, állítólag) épül...
tehát azt állítod, hogy én IGETAGADÓ vagyok, és ugye... innentől tényleg csak egy lépés annak a levezetése (ha ez se jön össze fejben, LEÍROM, csak szólj), hogy ezekszerint én nem vagyok megtért hívő keresztény, vagyis nem Istentől van, amit mondok...
ERRE mondtam: "Nem sátánoznál mindjárt le? Sokkal egyszerűbb lenne mindnyájunknak..."

*3* a "nem hiszel" fokozása az "ennyire nem hiszel" (brilliáns matematikai logika... :( )
most bizonyítsam be neked, hogy Jézus szerint a hit BINÁRIS (ha úgy tetszik kvantált) dolog: VAGY VAN, VAGY NINCS... a MUSTÁRMAGNYI épp olyan jó, mintha valakinek egy szekérderékra való van belőle....


mit tettél tehát: megragadtad néhány mondatomat, és "bebizonyítottad" belőle, hogy nem hiszek az Írás egyes kulcsigéiben... ezt lehet, hogy te őszintén így gondolod, akkor szánalmasabb a dolog, mintha csak egy "munkahipotézis", amit vársz, hogy én majd cáfolok...

ezek után, miután igetagadóvá és hitetlenné nyilvánítottál (quasi excommunikáltál), próbálom MEGMUTATNI, hogy hogy nézne ki ez, ha "karizmatikus oldalról" vezetném le UGYANEZT RÓLAD (deklaráltan CSAK DEMONSTRÁCIÓS CÉLLAL, a végén kinyilvánítva, hogy testvéremnek tekintelek, ha MÓDSZEREIDDEL nem is tudok közösséget vállalni) l. *4*

*5* próbálom értelmezni a mondatodat:

Ezzel csak tettél egy lapáttal a tévedésedre ***???tévedésemre??? hogy nem hiszem - szerinted - az említett kulcsigéket? ha ez így lenne, ez nem tévedés lenne, hanem eretnekség, amit ÉRTEHŐ MÓDON azért nem akarsz a képembe vágni...***
hiszen ha ez igaz lenne, akkor egyenesen abban lakna Krisztus Lelke, aki nem fogadná el Krisztus már idézett ígéreteit. ***itt TE veszítetted el a fonalat, ugyanis NEM RÓLAM van szó, hanem azt vezettem le hozzád hasonló zsenialitással és következetességgel, hogy ha TE nem fogadod el a Szentlélek munkáját, akkor nincs benned Krisztus Lelke, tehát nem vagy az övé (lényegében ezt állítottad rólam, csupán invertáltam a kijelentésedet)
"ha ez igaz lenne" - mondod... mégis MI? ja, hogy nekem van "igazam"???
és ugye akkor - paradox módon - az ERETNEKBEN lakna Krisztus Lelke, aki nem fogadja el az igéreteket?

ezzel KÉT baj van: az, hogy nem fogadom el az Ige ígéreteit, egyedül csak a TE FEJEDBEN van így, a másik meg, hogy Isten nem kényszeríthető VÁLASZTÁSRA közted és köztem... ezt próbálom az egész levezetéssel bizonyítani...***
Pedig éppen ezek elfogadása erős érv amellett, hogy valakiben Krisztus Lelke van. ***pontosan: és mivel én elfogadom ezeket az Igéket, ezért bennem van Krisztus Lelke... ennek a valóságát - Istennek legyen hála - nem te fogod eldönteni***

*6* érzelmi hozzászólás kontra tartalmi hozzászólás?
el tudsz képzelni annál ÉRZELMIBB hozzászólást, mint mikor ZSIGERBŐL a másikat "kitagadom a kegyelemből", mert "úgy érzem", hogy amit mond az nem elfogadható????
márpedig... ennek voltunk tanui...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 30., hétfő 22:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
tulip írta:
Veszélyes vizek ezek. Mert ha a hívőktől függ ki gyógyul meg, akkor elég rosszul áll a szénánk, hisz folyamatosan fogyunk. Eközben egy-egy hívő élet sok-sok imameghallgatáson megy át, melyek egytől egyig Isten ajándékai, és egyedül tőle függnek. Ö a szituáció megengedője, az imádkozók indítója, s a meghallgatója is egyben. Amikor egy ember saját vagy csoportja imájának tulajdonít bármi érdemet, akkor veszélyes víz, hogy legközelebb már elvárja az eredményt, Ha „bejön” napirendre tér felette, ha nem Istenre haragszik. Imakampány, imaéjszaka, stb. mind-mind giccsei az emberi erőlködésnek, amikor Istent akarják kényszeríteni. Mekkora „erők” mozdultak meg például II. János Pálért? Emberileg nézve hatalmas tömegek „imádkoztak” érte. Csak a Szentlélek nem volt sehol. Nem is beszélve a TV adóval is rendelkező politikai gyülekezetünkről, mi mindenért imádkoztak a politikai választások kapcsán. A neoliberális baloldal imakommandója. S látszólag még meg is lettek „hallgatva”. Veszélyes, amikor az ember imával akarja Istent irányítani.


Kedves Tulip

Honnan veszed,hogy a Szentlélek nem volt sehol amikor II. János Pálért imádkoztak a hívők ?

Te talán pontossan látod ,hogy hol van a Szentlélek ?

Az ima gyógyító hatását pedig úgy látom,hogy nem igazán érted.

Persze ehhez elöbb azt kellene megértened,hogy miért betegszik meg az ember.

Ezenkivül szemlátomást kevered az emberek beteg állapotát a sorsszerű evilági életük végességével.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 31., kedd 08:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
tulip írta:
Ha „bejön” napirendre tér felette, ha nem Istenre haragszik.
Biztos van ilyen, de a normális hívő nem így működik. :)
Ugyanis, ha „bejön”, akkor hálát ad, ha nem, akkor nem haragszik Istenre, hanem elgondolkodik, azon, hogy kérése valszeg nem volt Isten akarata és tovább keresi azt és ezáltal tovább fejlődik.

Idézet:
Imakampány, imaéjszaka, stb. mind-mind giccsei az emberi erőlködésnek, amikor Istent akarják kényszeríteni.

Imádkozások, böjtök, virrasztások nem emberi találmányok, nem szerencsés ezeket giccses emberi erőlködésnek nevezni. Akkor lesz ebből emberi erőlködés, ha nem Isten akaratában van. Ebben az esetben is lehet tanulni belőle. Ld. fenn.

Idézet:
Nem is beszélve a TV adóval is rendelkező politikai gyülekezetünkről, mi mindenért imádkoztak a politikai választások kapcsán. A neoliberális baloldal imakommandója. S látszólag még meg is lettek „hallgatva”.
Ezen is el kellen gondolkodnod, ugyanis szerinted sokkal jobb keresztények és többen imádkoztak OVi győzelméért 2002-ben és vesztett, 2006-ban is és vesztett. Nem azért lehetett ez mert nem Isten akaratában imádkoztak a szerinted inkább keresztények? Szerintem azért. Nem is lesz addig miniszterelnök, míg le nem mond az evangéliumi keresztények üldözéséről. Ha már van neki egy református tanácsadója, adhatna neki ilyen tanácsok a győzelemhez. :)

Idézet:
Veszélyes, amikor az ember imával akarja Istent irányítani.
Isten találta ki, hogy az ember imádkozzon dolgokért, ezáltal legyen munkatársává Istennek, ezen keresztül szocializálódjon Isten akaratába. Ezért Isten nagyon sokszor csak akkor csekeszik, ha az ember imádkozik azért a dologért. Ha "bejön" a nem az meber dicsősége, de nagy siker, mert közelebb került, többet tud Isten akaratáról is.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 31., kedd 16:00 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Tartalmi hozzászólás következik egy sajnálatos személyeskedésre. Érdemi és tartalmi választ szeretnék.
Szomorú, amikor a szabad akarat híve az eleséseket látva magyarázza a bizonyítványt, holott csak hamis evangéliumot hirdetett, amit az emberek - gyökértelenül bár, de - örömmel fogadtak... [Hogy miért írom ezt le a hozzászólásomból ki világlik.] Pont az ilyen hozzáállás miatt döntő elem a reformációban a kegyelemről szóló tanítás. S éppen ezért zúdul rá itt is össztűz.


net2rist írta:
tulip írta:
net2rist írta:
tulip írta:
net2rist írta:
NINCS a Bibliában olyan kérdés, amiért ÉRDEMES LENNE két TESTVÉRNEK egymásnak ugrani

(nyilván lehet brilliáns logikai levezetéseket kreálni, meghagyom a matematika avatott szakembereinek, hogy pl ugye, aki "kiesik a kegyelemből" az benne se volt, mert a megtérése ÁLMEGTÉRÉS volt*1*, ez valahol amúgy a hitGyüli "aki elment az meghalt" gyakorlatára emlékeztet, mikor elkutyult szolgálóknak a kazettáit kellett KIDOBNI-ELÉGETNI... mintha Salamon életének VÉGE miatt a három nevéhez kapcsolódó könyvet ki kéne dobni a Bibliából....)

SAJNÁLOM, hogy nincs jobb dolgunk...


Sajnálom, de ezek szerint nem hiszed*2*, hogy
akit a Fiú megszabadított, az valósággal szabad.
akié a Fiú azé az élet.
semmilyen teremtmény nem szakaszthat el minket Isten szerelmétől, mely vagyon a mi Urunk Jézus Krisztusban.
Jézus örök életet ad nekik, soha öröké el nem vesznek, és senki ki nem ragadhatja őket Jézus kezéből, mert az Atya aki neki adta őket, nagyobb mindeneknél.


net2rist írta:
...

miközben próbálok zsidónak zsidóvá, görögnek göröggé válni...

leírtam, hogy ISMEREM, milyen kellemetlen "lenézett másodrendű kereszténynek" ("ha egyáltalán kereszténynek") lenni
...


Nem sátánoznál mindjárt le? Sokkal egyszerűbb lenne mindnyájunknak...


Tehát ennyire nem hiszel a megadott igeverseknek.*3*

net2rist írta:
Vagy kezdjem én? (annyira fárasztó és UNDORÍTÓ ez az igyekezet, hogy a MÁSIKHOZ KÉPEST bizonygassam, én milyen tuti keresztény vagyok):

Idézet:
Róm 8,9. De ti nem vagytok testben, hanem lélekben (NEMMMM pszüché), ha ugyan az Isten Lelke lakik bennetek. A kiben pedig nincs a Krisztus Lelke, az nem az övé.


kezdjek én is - jobb meggyőződésem ellenére - OKOSKODNI, hogy MIVEL "ti" ugye ... nem fogadjátok el a Szentlélek munkáját, akkor NINCS bennetek a Krisztus Lelke, és akkor pedig ugye... *4*


Ezzel csak tettél egy lapáttal a tévedésedre, hiszen ha ez igaz lenne, akkor egyenesen abban lakna Krisztus Lelke, aki nem fogadná el Krisztus már idézett ígéreteit. Pedig éppen ezek elfogadása erős érv amellett, hogy valakiben Krisztus Lelke van. *5*

net2rist írta:
UGYE MILYEN FELHÁBORÍTÓ?


Azt hiszem itt a józanság lelkére van szükség, a felháborodás nincs a játéktéren.
net2rist írta:
én mindössze INVERTÁLTAM, amit TE csináltál VELEM, én úgy gondolok rád, mint Krisztusban TESTVÉREMRE


Szép szavak. Ha igazak, akkor most miért nem egy tartalmi és miért egy érzelmi hozzászólásra kell reagálnom? Melyik érzelmi hozzászólásom invertálása is ez?*6*

net2rist írta:
(deductio ad absurdum... ELSŐ ÉS UTOLSÓ matematikai levezetésem a fórumon!!!!)



*1* nem én mondtam: TE ÍRTAD LE!! tessék, itt van:
http://www.parokia.hu/ext/forum/viewtopic.php?p=26458&#26458
tulip írta:
Fontos kérdés az álmegtérések. Amikor az evangélium hamis elemekkel fűszerezett, akkor a megtérők kisebb nagyobb része álmegtérő lesz. Aki ezeket megtérteknek nevezi, s látja eltávolodásukat, példát lát bennük az üdvösség elveszíthetőségére. Padig valójában csak hamis dologba kapaszkodtak. Ébredésekre jellemző a későbbi nagy visszaesés. A lelkesedés sokszor ragadósabb, mint az igaz bűnbánat. Az hogy a kegyelemből nem lehet kiesni az természetesen csak akkor igaz, ha kegyelmet nyerteken a valódi evangélium befogadóit tekintjük, de azokat nem akiket egy-egy hamis elem lelkesített fel.



Igen én írtam le, de Jézus kijelentése alapján: Mt13,3-23. A köves helyre esett mag az álmegtérőkről szól. Amikor a szabad akaratra apellálva hirdetik az igét, akkor az ilyeneket fogják meg, mivel „rögtön örömmel fogadják”. Azután amikor „eljön a nyomorgatás, vagy üldözés támad az ige miatt, azonnal megbotránkoznak”. Erre a szabad akarat híve egyből példát lát – már ha következetes -, hogy íme egy ember aki kiesett a kegyelemből. Holott mit olvasunk „De nincs gyökere benne”, azaz nincs vele Szentlélek, így nem is volt kegyelem alatt. Kegyelem alatt egyedül az van, ahol Isten megmunkálta a földet, így a mag „jó földbe esett”, s az ilyen ember „hallja és érti az igét;” s az ilyen ember „gyümölcsöt is terem”. Ez egy döntő különbség a szabad akarat hirdetői és a tiszta biblikus - közte a református – felfogás között.



net2rist írta:
*2* milyen kedves... a CÍMBEN is leírod ("net2rist ige tagadásai") , itt is kifejted, hogy én NEM HISZEM, hogy akit a Fiú megszabadított, az valósággal szabad.... meg egy sor igét... amire a HITÜNK (ENYÉM és TIÉD is, állítólag) épül...


Mt13,3-23 - matematika nélkül - világossá tette van álmegtérés, amiiből nem hogy ki lehet esni, de biztos a kiesés. Aki ezt megtérésnek nevezi, az bizony szembetalálja magát a kérdéssel: De hát akit Jézus megszabadított az valósággal szabad. Ez az ember nem volt szabad, hisz a végleges elbukás lehetősége rabságban tartotta, és le is győzte. Nem lehet egyszerre hinni a kiesésben és a szabadságra való megszabadításban.

net2rist írta:
tehát azt állítod, hogy én IGETAGADÓ vagyok, és ugye... innentől tényleg csak egy lépés annak a levezetése (ha ez se jön össze fejben, LEÍROM, csak szólj), hogy ezekszerint én nem vagyok megtért hívő keresztény, vagyis nem Istentől van, amit mondok...
ERRE mondtam: "Nem sátánoznál mindjárt le? Sokkal egyszerűbb lenne mindnyájunknak..."


Tartalmilag erre ismételni lehet: Akit Isten megszabadít valósággal, szabad, azaz nem eshet ki a kegyelemből. Aki tehát úgy tűnik kegyelemben volt, de végleg kiesett, ott meg kell keresni az ember mit gondolt rosszul, hol haladta meg Isten gondolata az övét. Általában Isten szuverenitását becsüli alá az ilyen ember. Nem érti például, hogy akit Isten megszabadított, azt annyira de annyira de annyira megszabadította, hogy még ráadásul mindennel dacolva meg is őrzi.

net2rist írta:
*3* a "nem hiszel" fokozása az "ennyire nem hiszel" (brilliáns matematikai logika... :( )
most bizonyítsam be neked, hogy Jézus szerint a hit BINÁRIS (ha úgy tetszik kvantált) dolog: VAGY VAN, VAGY NINCS... a MUSTÁRMAGNYI épp olyan jó, mintha valakinek egy szekérderékra való van belőle....


A mustármagnyi hit az már hegyeket mozgat. Itt azonban a téma még mindig: Hogy eshet ki valaki a kegyelemből, mikor a kegyelembe fogadottat Isten hatalma őrzi? Ha pedig nem lehet a kegyelemből kiesni, akkor miért baj az, ha azokat akik végképp elesnek, álmegtérteknek nevezzük? (Velünk indultak el, de nem voltak közülünk valók...)

net2rist írta:
mit tettél tehát: megragadtad néhány mondatomat, és "bebizonyítottad" belőle, hogy nem hiszek az Írás egyes kulcsigéiben... ezt lehet, hogy te őszintén így gondolod, akkor szánalmasabb a dolog, mintha csak egy "munkahipotézis", amit vársz, hogy én majd cáfolok...


Ez eddig is világos volt a biblikus - benne református - tanokat ismerők előtt – hogy szabad akarat elfogadása egy sor ige tagadását vonja magával. A „nyelvenek szólás” rovatban tett kirohanás az „álmegtérés” szó használatának bírálatán keresztül Isten szuverenitása ellen elég indok volt, hogy ismét elővegyük e témát.

net2rist írta:
ezek után, miután igetagadóvá és hitetlenné nyilvánítottál (quasi excommunikáltál), próbálom MEGMUTATNI, hogy hogy nézne ki ez, ha "karizmatikus oldalról" vezetném le UGYANEZT RÓLAD (deklaráltan CSAK DEMONSTRÁCIÓS CÉLLAL, a végén kinyilvánítva, hogy testvéremnek tekintelek, ha MÓDSZEREIDDEL nem is tudok közösséget vállalni) l. *4*


Erre már reagáltam érdemben. A karizmatikus levezetés alapjai hamisak, így természetesen csak önmagával jut ellenmondásba – mait le is írtam -, de nem cáfolja Isten szuverenitását, még demonstrációs céllal se.

net2rist írta:
*5* próbálom értelmezni a mondatodat:

Ezzel csak tettél egy lapáttal a tévedésedre ***???tévedésemre??? hogy nem hiszem - szerinted - az említett kulcsigéket? ha ez így lenne, ez nem tévedés lenne, hanem eretnekség, amit ÉRTEHŐ MÓDON azért nem akarsz a képembe vágni...***
hiszen ha ez igaz lenne, akkor egyenesen abban lakna Krisztus Lelke, aki nem fogadná el Krisztus már idézett ígéreteit. ***itt TE veszítetted el a fonalat, ugyanis NEM RÓLAM van szó, hanem azt vezettem le hozzád hasonló zsenialitással és következetességgel, hogy ha TE nem fogadod el a Szentlélek munkáját, akkor nincs benned Krisztus Lelke, tehát nem vagy az övé (lényegében ezt állítottad rólam, csupán invertáltam a kijelentésedet)
"ha ez igaz lenne" - mondod... mégis MI? ja, hogy nekem van "igazam"???
és ugye akkor - paradox módon - az ERETNEKBEN lakna Krisztus Lelke, aki nem fogadja el az igéreteket?

ezzel KÉT baj van: az, hogy nem fogadom el az Ige ígéreteit, egyedül csak a TE FEJEDBEN van így, a másik meg, hogy Isten nem kényszeríthető VÁLASZTÁSRA közted és köztem... ezt próbálom az egész levezetéssel bizonyítani...***
Pedig éppen ezek elfogadása erős érv amellett, hogy valakiben Krisztus Lelke van. ***pontosan: és mivel én elfogadom ezeket az Igéket, ezért bennem van Krisztus Lelke... ennek a valóságát - Istennek legyen hála - nem te fogod eldönteni***


Az én fejemben az van, hogy aki elfogadja hogy a hívőt Jézus valósággal megszabadította, azt megbánhatatlanul meg is őrzi. Isten pedig már régen választott. Szuverén. S nincs szabd akarat. Ez a hozzászólás sor is bizonyítja ezt. Isten szuverenitása mellett hozom fel az igéket. Az „élmegtérés” ellen matematika gúnyolásától kezdve, mindenféle koktélt olvashatunk.


net2rist írta:
*6* érzelmi hozzászólás kontra tartalmi hozzászólás?
el tudsz képzelni annál ÉRZELMIBB hozzászólást, mint mikor ZSIGERBŐL a másikat "kitagadom a kegyelemből", mert "úgy érzem", hogy amit mond az nem elfogadható????
márpedig... ennek voltunk tanui...


Akit az ember kitagad a kegyelemből, annak nem kezdi el magyarázni, hogy bizonyos igékkel hadilábon áll. Mert ekkor még van lehetősége átgondolni. Van lehetősége elmondani, hogy az „álmegtértek” helyett mit használna azokra, akik „velünk indultak el, de nem voltak közülünk valók.” S egy sor érdemi elemet hozhat fel, vagy elismerve tévedését, egy lépést tehet a megszentelődés útján. Aki Isten szuverenitását bármilyen formában támadja, azt ezentúl is szembesítem Isten ígéreteivel, ha azután ezt magában úgy értelmezi, hogy „majdnem” lesátánoztam, akkor itt az ideje elgondolkodnia, hogy milyen erők működnek ott, ahol 4 igevers felemlítése ilyen reakciókat váltott ki, ahelyett, hogy érdeklődött volna, hogy vajon amit leírt miért is ütközik a 4 ígérettel. Így is szó esett ugyan a miértről, de szerintem alig akad valaki aki innen kibogarássza. Talán érdemes innen folytatni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 31., kedd 16:44 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
GABRIEL777 írta:
tulip írta:
Veszélyes vizek ezek. Mert ha a hívőktől függ ki gyógyul meg, akkor elég rosszul áll a szénánk, hisz folyamatosan fogyunk. Eközben egy-egy hívő élet sok-sok imameghallgatáson megy át, melyek egytől egyig Isten ajándékai, és egyedül tőle függnek. Ö a szituáció megengedője, az imádkozók indítója, s a meghallgatója is egyben. Amikor egy ember saját vagy csoportja imájának tulajdonít bármi érdemet, akkor veszélyes víz, hogy legközelebb már elvárja az eredményt, Ha „bejön” napirendre tér felette, ha nem Istenre haragszik. Imakampány, imaéjszaka, stb. mind-mind giccsei az emberi erőlködésnek, amikor Istent akarják kényszeríteni. Mekkora „erők” mozdultak meg például II. János Pálért? Emberileg nézve hatalmas tömegek „imádkoztak” érte. Csak a Szentlélek nem volt sehol. Nem is beszélve a TV adóval is rendelkező politikai gyülekezetünkről, mi mindenért imádkoztak a politikai választások kapcsán. A neoliberális baloldal imakommandója. S látszólag még meg is lettek „hallgatva”. Veszélyes, amikor az ember imával akarja Istent irányítani.


Honnan veszed,hogy a Szentlélek nem volt sehol amikor II. János Pálért imádkoztak a hívők ?


A pápa nem volt megtért ember. - Ez itt Tulip véleménye, csak ő nem az a tipus, aki ilyen finom különbségtételekre hajlamos volna, azért jegyeztem meg én, halkan (admin). Ezek szerint csak én nem találom a neten a megtérésének történetét, mert ez esetben tényleg magánvéleményem lenne.

GABRIEL777 írta:
Te talán pontosan látod ,hogy hol van a Szentlélek ?


Túlzásokba ne essünk. Bibliai ige: 1Kor2,15 „A lelki ember azonban mindent megítél, de ő senkitől sem ítéltetik meg.”

GABRIEL777 írta:
Az ima gyógyító hatását pedig úgy látom,hogy nem igazán érted.


Például: csak hívőkre vonatkozik: „Beteg-e valaki köztetek...”

GABRIEL777 írta:
Persze ehhez előbb azt kellene megértened,hogy miért betegszik meg az ember.


Például: 1Kor11,30”Ezért van ti köztetek sok erőtlen és beteg, és alusznak sokan.”

GABRIEL777 írta:
Ezenkívül szemlátomást kevered az emberek beteg állapotát a sorsszerű e világi életük végességével.


Isten rendelte ki és nem a sors életünk idejét, és (területi) határait.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tulip 2007. aug. 01., szerda 14:52-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 31., kedd 17:41 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
exrefis írta:
tulip írta:
Ha „bejön” napirendre tér felette, ha nem Istenre haragszik.
Biztos van ilyen, de a normális hívő nem így működik. :)
Ugyanis, ha „bejön”, akkor hálát ad, ha nem, akkor nem haragszik Istenre, hanem elgondolkodik, azon, hogy kérése valszeg nem volt Isten akarata és tovább keresi azt és ezáltal tovább fejlődik.


Egyetértek, s mindezt Isten munkálja.

exrefis írta:
Idézet:
Imakampány, imaéjszaka, stb. mind-mind giccsei az emberi erőlködésnek, amikor Istent akarják kényszeríteni.

Imádkozások, böjtök, virrasztások nem emberi találmányok, nem szerencsés ezeket giccses emberi erőlködésnek nevezni. Akkor lesz ebből emberi erőlködés, ha nem Isten akaratában van. Ebben az esetben is lehet tanulni belőle. Ld. fenn.


Nem kétséges Isten tud olyan szorult helyzetbe hozni, hogy az ember virraszt és imádkozik. A giccs arra vonatkozik, amikor mondjuk a világbékéért hirdetnek virrasztást, holott egyértelmű mi lesz e világ jövője. Pozitív példa, mielőtt Eszter királyné bement a király elé a nép alaposan „felkészült”.

exrefis írta:
Idézet:
Nem is beszélve a TV adóval is rendelkező politikai gyülekezetünkről, mi mindenért imádkoztak a politikai választások kapcsán. A neoliberális baloldal imakommandója. S látszólag még meg is lettek „hallgatva”.
Ezen is el kellene gondolkodnod, ugyanis szerinted sokkal jobb keresztények és többen imádkoztak OVi győzelméért 2002-ben és vesztett, 2006-ban is és vesztett. Nem azért lehetett ez mert nem Isten akaratában imádkoztak a szerinted inkább keresztények? Szerintem azért. Nem is lesz addig miniszterelnök, míg le nem mond az evangéliumi keresztények üldözéséről. Ha már van neki egy református tanácsadója, adhatna neki ilyen tanácsok a győzelemhez. :)


Akárhogy nézzük a konzervatív eszmerendszer közelebb áll a biblikus gondolkodáshoz, mint a neoliberális és szocialista. Ettől persze fontos kérdés, hogy a katolikus túlsúly igen csak meg tudja billenteni a konzervatív oldalt. Meg a politizáló, de a hívőket elnyomó református főpapság. Nem véletlenül vannak totál kiakadva Tőkés László egyházon belüli rombolását ismerők az EU képviselői ambícióin, s úgy tűnik, ha csak ő el nem rontja meg lesz neki. [Visky S. Béla református teológiai volt bátor felvállalni a harcot. A http://www.parokia.hu főoldalán is találni két írását, a reakciók között meg a fegyelmi indításának terve(?) is szerepel.] S igaz ami igaz, Isten képes rávezetni a konzervatív oldalt, hogy Jézusra és nem Máriára van szükségünk.

exrefis írta:
Idézet:
Veszélyes, amikor az ember imával akarja Istent irányítani.
Isten találta ki, hogy az ember imádkozzon dolgokért, ezáltal legyen munkatársává Istennek, ezen keresztül szocializálódjon Isten akaratába. Ezért Isten nagyon sokszor csak akkor cselekszik, ha az ember imádkozik azért a dologért. Ha "bejön" a nem az ember dicsősége, de nagy siker, mert közelebb került, többet tud Isten akaratáról is.
üdv
ex


Egyetértek, az ima eszköz az Istenhez való közelebb kerüléshez, s nem Isten irányításához.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 31., kedd 21:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
kedves tulip:

látom, hogy nem AKAROD érteni... nem is jól mondom, ÉRTENI VÉLED, és ezért fel se merül benned, hogy a saját doboz-rendszeredből kilépve ÁTGONDOLD, amit mondok...
találkoztam már ilyennel, igaz az jehova tanuja volt, de ezt a fajta "vita"technikát tökéletesen ismerem...

viszont azt hiszem, hogy ha egy KONKRÉT ESETET idehozok, talán mégis elgondolkodtat... (bár nem nagyon bízom benne):

Zimányi bácsi prédikációjában hangzott el, ő református volt, tehát NEM az ÉN "bomlasztó információm":

egy idős református papról van szó, aki - mikor megtudta, hogy gyógyíthatatlan beteg - felakasztotta magát....

a TE KOORDINÁTARENDSZEREDBEN a következő lehetőségek látszanak körvonalazódni:

- álmegtérő volt a lelkész

- mivel nem lehet kiesni a kegyelemből, az öngyilkosság is a kegyelem része volt

állítólag (te állítottad) NINCS HARMADIK lehetőség (bocsánat, nem tom matematikául mondani, megaztán te tutira hozol azért harmadikat... de tudod mit, KÍVÁNCSI VAGYOK rá...)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 31., kedd 21:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
net2rist írta:

Zimányi bácsi prédikációjában hangzott el, ő református volt, tehát NEM az ÉN "bomlasztó információm":

egy idős református papról van szó, aki - mikor megtudta, hogy gyógyíthatatlan beteg - felakasztotta magát....

a TE KOORDINÁTARENDSZEREDBEN a következő lehetőségek látszanak körvonalazódni:

- álmegtérő volt a lelkész

- mivel nem lehet kiesni a kegyelemből, az öngyilkosság is a kegyelem része volt

állítólag (te állítottad) NINCS HARMADIK lehetőség (bocsánat, nem tom matematikául mondani, megaztán te tutira hozol azért harmadikat... de tudod mit, KÍVÁNCSI VAGYOK rá...)

A harmadik lehetőség:

A megtért ember is elbukhat és megcsalhatja Istent,akár csak egy végzetes pillanatra is.
Az öngyilkosság bűn Isten szemében.

Hogy Isten,ebben tesz-e kivételt ?

Nem tudom,de nem tartom valószinűnek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Tulipnak!
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 01., szerda 10:48 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Tulip!

Én nem tudom mért tagadod , hogy Isten munkatársai vagyunk!
Hiszen az apostol szó ís azt jelenti!
Ha valaki evangélista, az Jézust hírdeti!
Az egyszerű hívők mind Jézust hírdetik!
Ha MUNKATÁRS vagyok, akkor a munkát és az eszközt (ima) Istentől kapom!Ebben tudok jól, eredményesen dolgozni, vagy kevésbé !
Jak 4:2 Kívántok [valamit], és nincs néktek: gyilkoltok és irígykedtek, és nem nyerhetitek meg; harczoltok és háborúskodtok; és nincsen semmitek, mert nem kéritek.
Jak 4:3 Kéritek, de nem kapjátok, mert nem jól kéritek, hogy gerjedelmeitekre költsétek azt.


Isten tervébe vagy benne VAN, nem gátolja, inkább előre viszi a kérésünk!
Isten tervében NINCS benne, gátolná a mi kérésünk!
Ez a két lehetőség ami az imakéréseink teljesülését meghatározza!
Ján 15:7 Ha én bennem maradtok, és az én beszédeim bennetek maradnak, kérjetek, a mit csak akartok, és meglesz az néktek.
Ján 15:8 Abban dicsőíttetik meg az én Atyám, hogy sok gyümölcsöt teremjetek; és legyetek nékem tanítványaim.


Van egy ige ami kikívánkozik:
Róm 12:3 Mert a nékem adott kegyelem által mondom mindenkinek közöttetek, hogy feljebb ne bölcselkedjék, mint a hogy kell bölcselkedni; hanem józanon bölcselkedjék, a mint az Isten adta kinek-kinek a hit mértékét.

Különösen a tekintetben hogy más megtérését bíráljad!

Szeretettel (M.J) Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Munkatárs
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 01., szerda 12:21 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Tamás12 írta:
Én nem tudom mért tagadod , hogy Isten munkatársai vagyunk!
Hiszen az apostol szó ís azt jelenti!


Az apostolokat ne keverjük ide, mert még valaki félreérti, s még azt hiszi ma is vannak apostolok.
A tagadás meg visszautasítom. Amit tagadok, az az ember önfelmagasztalása. Nézzük hol fordul elő a munkatárs szó a Bibliában:

Róm16,3 Köszöntsétek Priscillát és Akvilát, kik nékem munkatársaim Krisztus Jézusban
Róm16,9 Köszöntsétek Orbánt, a mi munkatársunkat a Krisztusban, és Stakhist az én szerelmesemet.
Róm16,21 Köszöntenek titeket Timótheus, az én munkatársam, és Luczius, Jáson, és Sosipáter az én rokonaim.
3Jn1,8 Nékünk azért be kell fogadnunk az ilyeneket, hogy munkatársaikká lehessünk az igazságban.
Filem1,1 Pál, Krisztus Jézusnak foglya, és Timótheus, az atyafi, Filemonnak, a mi szeretett munkatársunknak,
Filem 1,24 Továbbá Márk, Aristárkhus, Démás és Lukács, az én munkatársaim.
Fil4,3 Igen, kérlek téged is, igaz szolgatársam, légy segítségül ezeknek, mint a kik az evangélium dolgában együtt viaskodtak velem, Kelemennel is, és ama többi munkatársaimmal, kiknek neveik fölírvák az életnek könyvében.
Fil2,25 De szükségesnek tartám, hogy Epafróditust, az én atyámfiát és munkatársamat és bajtársamat, néktek pedig követeteket és szükségemben áldozatot hozó szolgátokat hazaküldjem hozzátok;
1Thess3,2 És elküldöttük Timótheust, a mi atyánkfiát és Istennek szolgáját és munkatársunkat a Krisztus evangéliumának hirdetésében, hogy erősítsen titeket és intsen titeket a ti hitetek felől;
2Kor1,24 Nem hogy uralkodnánk a ti hiteteken, hanem munkatársai vagyunk a ti örömeteknek; mert hitben állotok.
Kol4,11 És Jézus, kit Justusnak is hívnak, kik a zsidók közül valók: csak ezek azok a munkatársaim az Isten országában, a kik nékem vigasztalásomra voltak.
1Kor3,9 Mert Isten munkatársai vagyunk: Isten szántóföldje, Isten épülete vagytok.


Mint látható egyedül az utóbbi igevers érdekes a felvetett kérdés szempontjából. Nézzük meg a teljes fejezetet, hogy lássuk miről is szól:
1Kor3 írta:
1.Én sem szólhattam néktek, atyámfiai, mint lelkieknek, hanem mint testieknek, mint a Krisztusban kisdedeknek.
Ján. 16,12.
2.Tejnek italával tápláltalak titeket és nem kemény eledellel, mert még nem bírtátok volna meg, sőt még most sem bírjátok meg:
2 Pét. 2,2., Zsid. 5,12., Zsid. 5,13.
3.Mert még testiek vagytok; mert a mikor irigykedés, versengés és visszavonás van köztetek, vajjon nem testiek vagytok-é és nem ember szerint jártok-é?
1 Kor. 1,10., 1 Kor. 1,11., 1 Kor. 11,18.
4.Mert mikor egyik ezt mondja: Én Pálé vagyok; a másik meg: Én Apollósé; nem testiek vagytok-é?
1 Kor. 1,12.
5.Hát kicsoda Pál és kicsoda Apollós? Csak szolgák, kik által hívõkké lettetek, és pedig a mint kinek-kinek az Úr adta.
Csel. 18,24.
6.Én plántáltam, Apollós öntözött; de + az Isten adja vala a növekedést.
Jak. 1,21., 1 Kor. 4,15., Csel. 18,1., Csel. 18,4., Csel. 18,8., Csel. 18,24., Csel. 18,28.
7.Azért sem a ki plántál, nem valami, sem a ki öntöz; hanem a növekedést adó Isten.
8.A plántáló pedig és az öntöző egyek; de mindenik a maga jutalmát veszi a maga munkája szerint.
Zsolt. 62,13., Róm. 2,6., Jel. 22,12.
9.Mert Isten munkatársai vagyunk: Isten szántóföldje, Isten + épülete vagytok.
2 Kor. 6,1., 2 Kor. 2,14., Eféz. 2,20., 1 Pét. 2,5.
10.Az Istennek nékem adott kegyelme szerint, mint bölcs építőmester, fundamentomot + vetettem, de más épít reá. Kiki azonban meglássa mimódon épít reá.
1 Kor. 15,10., Róm. 1,5.
11.Mert más fundamentomot senki nem vethet azon kívül, a mely vettetett, mely a Jézus Krisztus.
Ésa. 28,16., Eféz. 2,20.
12.Ha pedig valaki aranyat, ezüstöt, drágaköveket, fát, szénát, pozdorját épít rá erre a fundamentomra;
13.Kinek-kinek munkája nyilván lészen: mert ama nap megmutatja, mivelhogy tűzben jelenik meg; és hogy kinek-kinek munkája minémű legyen, azt a tűz próbálja meg.
Ésa. 48,10., 1 Pét. 1,7.
14.Ha valakinek a munkája, a melyet ráépített, megmarad, jutalmát veszi.
15.Ha valakinek a munkája megég, kárt vall. Õ maga azonban megmenekül, de úgy, mintha tűzön keresztül.
16.Nem tudjátok-é, hogy ti Isten temploma vagytok, és az Isten Lelke + lakozik bennetek?
1 Kor. 6,19., 2 Kor. 6,16., Eféz. 2,21., Eféz. 2,22., 1 Pét. 2,5., Zsid. 3,6., Róm. 8,9.
17.Ha valaki az Isten templomát megrontja, megrontja azt az Isten. Mert az Istennek temploma szent, ezek vagytok ti.
Zsolt. 93,5.
18.Senki se csalja meg magát. Ha valaki azt hiszi, hogy bölcs ti köztetek e világon, bolond legyen, hogy bölcscsé lehessen.
Péld. 3,5., Péld. 3,7., Ésa. 5,21., Jak. 1,22.
19.Mert e világ bölcsesége bolondság az Isten előtt. Mert meg van írva: Megfogja a bölcseket az ő csalárdságukban.
Jób. 5,12., Jób. 5,13.
20.És ismét: Ismeri az Úr a bölcsek gondolatait, hogy hiábavalók.
Zsolt. 94,11.
21.Azért senki se dicsekedjék emberekkel. Mert minden a tiétek.
1 Kor. 3,4.
22.Akár Pál, akár Apollós, akár Kéfás, akár világ, akár élet, akár halál, akár jelenvalók, akár következendők, minden a tiétek.
23.Ti pedig Krisztusé, Krisztus pedig Istené.
1 Kor. 11,3., Ján. 13,16.


Ha végigolvassuk itt is arról van szó, hogy egymás munkatársai vagyunk a Krisztus test építésében. Nyilván Isten nem vethető össze egyikünkkel sem, hogy vizsgálni lehetne ő vajon mit épített az alapra, hiszen ő maga az alap. Azért sem hasonlítható össze a kettő, mert ő mindannyiunk beépülését vezérli, mi a sajátunkkal se boldogulnánk egyedül. A munkatárs szó használata ott válik gázossá, amikor önfényezés lesz belőle.

Tamás12 írta:
Ha valaki evangélista, az Jézust hirdeti!


Igen.

Tamás12 írta:
Az egyszerű hívők mind Jézust hirdetik!


Igen, hiszen az egyetemes papság elvét valljuk.

Tamás12 írta:
Ha MUNKATÁRS vagyok, akkor a munkát és az eszközt (ima) Istentől kapom!Ebben tudok jól, eredményesen dolgozni, vagy kevésbé !


Mintha én pont ezt mondanám, hogy Istentől, Istentől és harmadszor is Istentől.

Tamás12 írta:
Jak 4:2 Kívántok [valamit], és nincs néktek: gyilkoltok és irigykedtek, és nem nyerhetitek meg; harczoltok és háborúskodtok; és nincsen semmitek, mert nem kéritek.
Jak 4:3 Kéritek, de nem kapjátok, mert nem jól kéritek, hogy gerjedelmeitekre költsétek azt.



Isten nélkül semmit sem cselekedhettek. Azaz Jakab megadja a diagnózist. Ám tévedés ezt gyógymódnak tekinteni, hogy lám csak kérni kell. Vagy hogy jól kell kérni. Mert az ember magáról csak erre képes, nem jól kérni. Egyedül Isten képes kimunkálni a szerinte való kérést,


Tamás12 írta:
Isten tervébe vagy benne VAN, nem gátolja, inkább előre viszi a kérésünk!
Isten tervében NINCS benne, gátolná a mi kérésünk!
Ez a két lehetőség ami az imakéréseink teljesülését meghatározza!


Isten a tervében levő dolgokra imádkozókat indít, hogy ezzel is erősítse hitünket. Ami nincs a tervében azért senkit se indít imádságra, azok maguktól teszik ezt.

Tamás12 írta:
Ján 15:7 Ha én bennem maradtok, és az én beszédeim bennetek maradnak, kérjetek, a mit csak akartok, és meglesz az néktek.
Ján 15:8 Abban dicsőíttetik meg az én Atyám, hogy sok gyümölcsöt teremjetek; és legyetek nékem tanítványaim.


Van egy ige ami kikívánkozik:
Róm 12:3 Mert a nékem adott kegyelem által mondom mindenkinek közöttetek, hogy feljebb ne bölcselkedjék, mint a hogy kell bölcselkedni; hanem józanon bölcselkedjék, a mint az Isten adta kinek-kinek a hit mértékét.

Különösen a tekintetben hogy más megtérését bíráljad!


Végig Isten szuverenitása mentén nyilatkoztam a témában. Más megtérését se emlékszem, hogy bíráltam volna.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 01., szerda 12:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
azért nekem is válaszolsz?

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 01., szerda 12:29 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
GABRIEL777 írta:
net2rist írta:

Zimányi bácsi prédikációjában hangzott el, ő református volt, tehát NEM az ÉN "bomlasztó információm":

egy idős református papról van szó, aki - mikor megtudta, hogy gyógyíthatatlan beteg - felakasztotta magát....

a TE KOORDINÁTARENDSZEREDBEN a következő lehetőségek látszanak körvonalazódni:

- álmegtérő volt a lelkész

- mivel nem lehet kiesni a kegyelemből, az öngyilkosság is a kegyelem része volt

állítólag (te állítottad) NINCS HARMADIK lehetőség (bocsánat, nem tom matematikául mondani, megaztán te tutira hozol azért harmadikat... de tudod mit, KÍVÁNCSI VAGYOK rá...)

A harmadik lehetőség:

A megtért ember is elbukhat és megcsalhatja Istent,akár csak egy végzetes pillanatra is.
Az öngyilkosság bűn Isten szemében.

Hogy Isten,ebben tesz-e kivételt ?

Nem tudom,de nem tartom valószinűnek.


Mt12 írta:
31 Azt mondom azért néktek: Minden bűn és káromlás megbocsáttatik az embereknek; de a Lélek káromlása nem bocsáttatik meg az embereknek.
32 Még a ki az ember Fia ellen szól, annak is megbocsáttatik; de a ki a Szent Lélek ellen szól, annak sem ezen, sem a más világon meg nem bocsáttatik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 01., szerda 12:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
naccerű, összejött a lesátánozás, bár nem értem, hogy ezt most nekem, vagy G777-nek mondod...

ENNYI a válaszod?

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 01., szerda 13:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
tulip írta:
GABRIEL777 írta:
net2rist írta:

Zimányi bácsi prédikációjában hangzott el, ő református volt, tehát NEM az ÉN "bomlasztó információm":

egy idős református papról van szó, aki - mikor megtudta, hogy gyógyíthatatlan beteg - felakasztotta magát....

a TE KOORDINÁTARENDSZEREDBEN a következő lehetőségek látszanak körvonalazódni:

- álmegtérő volt a lelkész

- mivel nem lehet kiesni a kegyelemből, az öngyilkosság is a kegyelem része volt

állítólag (te állítottad) NINCS HARMADIK lehetőség (bocsánat, nem tom matematikául mondani, megaztán te tutira hozol azért harmadikat... de tudod mit, KÍVÁNCSI VAGYOK rá...)

A harmadik lehetőség:

A megtért ember is elbukhat és megcsalhatja Istent,akár csak egy végzetes pillanatra is.
Az öngyilkosság bűn Isten szemében.

Hogy Isten,ebben tesz-e kivételt ?

Nem tudom,de nem tartom valószinűnek.


Mt12 írta:
31 Azt mondom azért néktek: Minden bűn és káromlás megbocsáttatik az embereknek; de a Lélek káromlása nem bocsáttatik meg az embereknek.
32 Még a ki az ember Fia ellen szól, annak is megbocsáttatik; de a ki a Szent Lélek ellen szól, annak sem ezen, sem a más világon meg nem bocsáttatik.


Az öngyilkosság ,úgy látszik kivétel,hisz bünbocsánat csak a beismert bűnre lehetséges.

Ezért az öngyilkosságra csak akkor lehetne bünbocsánatot kapni,ha az öngyilkos a halála után ezt megbánná.

Kérdés,hogy halála után van -e erre lehetősége.

Szerintem nincs.

Főleg,hogy,általábanl az öngyilkosság egy erössen beszükült tudatállapot következménye.

De a hiteles és pontos választ továbbra is Isten tuddja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1097 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 74  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség