Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1846 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 124  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. márc. 02., vasárnap 07:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Komolyan kíváncsi vagyok a véleményetekre Koszovó függetlenségével kapcsolatban. Ez a téma itt valahogy senkinek nem lépte át az ingerküszöbét, pedig ennél nagyobb figyelmet érdemel.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 02., vasárnap 09:16 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tulip 2008. márc. 02., vasárnap 11:00-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 02., vasárnap 09:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Tulip!
Köszi a kis történelmi összefoglalót, meg helyzetértékelést. Azt is megtudtuk, hogy melyik ország, hogy áll hozzá és miért, csak a te véleményedet nem olvastam, pedig arra vagyok kíváncsi. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 02., vasárnap 13:28 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
exrefis írta:
Komolyan kíváncsi vagyok a véleményetekre Koszovó függetlenségével kapcsolatban. Ez a téma itt valahogy senkinek nem lépte át az ingerküszöbét, pedig ennél nagyobb figyelmet érdemel.
ex

Az a helyzet, hogy ez valahogy kívül esik a látókörünkből, mégha téma is a hírekben.
A jövő fog sokmindent eldönteni.

Ott volt a csecsen kérdés, fel voltam háborodva, hogy az oroszok nem ismerik el, leigázzák őket, aztán amikor muszlimok kezdek vezetni több keresztyént üldöztek, gyílkoltak meg mint más orszákokban, és igen erős terrorista csoportok, bázisok táptalaja, tábora volt ott..
Szóval ki tudja....
Mindenesetre Magyarországnak tényleg nem árt az óvatosság, amikor beáll az elismerők körébe. Mi nem USA vagyunk.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 02., vasárnap 14:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Literaty írta:
Az a helyzet, hogy ez valahogy kívül esik a látókörünkből, mégha téma is a hírekben.
Mivel a határainkhoz nagyon közeli és nem kis jelentőségű ügyről van szó, nem kerülhet ki a látókörünkből, kivéve a fej a homokban esetet. Továbbá jelentősen érinti a határon túli magyarok helyzetét is.

Idézet:
A jövő fog sokmindent eldönteni.
Na ez igaz. De, hogy mi hogy állunk egy dologhoz azt nekünk kell eldönteni.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 02., vasárnap 14:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Tulip valóban okosan tetted, hogy törölted a hozzászólásodat, nem érdemli meg a válaszodat, az azt leszóló exrefis.

Ő bár semmit sem mond a koszovói helyzetről, és ez neki normális, téged viszont kiröhög, miszerint nem írtál saját véleményt.

Tipikus...!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 02., vasárnap 16:57 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
exrefis írta:
Literaty írta:
Az a helyzet, hogy ez valahogy kívül esik a látókörünkből, mégha téma is a hírekben.
Mivel a határainkhoz nagyon közeli és nem kis jelentőségű ügyről van szó, nem kerülhet ki a látókörünkből, kivéve a fej a homokban esetet. Továbbá jelentősen érinti a határon túli magyarok helyzetét is.

Idézet:
A jövő fog sokmindent eldönteni.
Na ez igaz. De, hogy mi hogy állunk egy dologhoz azt nekünk kell eldönteni.
üdv
ex


Áttétesen érinti a magyarokat, és ez inkább politikai mondvacsinált ügy, mint valós.

Valós akkor lehet, ha Szerbia elmegy háborúzni, behívják katonának a Vajdasági magyarokat, az amerikaiakat pedig ismét kiszolgáljuk. No ekkor megint nehéz helyzetbe kergetnénk a Vajdaságiakat, mint ahogy egyszer már megtettük.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 10., hétfő 17:36 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
A mostani belpolitikai események kapcsán ez az ige jutott eszembe: Jer.28,12-13-ból. "így szólt az Úr igéje Jeremiáshoz, miután Hananjá próféta letörte a jármot Jeremiás próféta nyakáról: Menj, és ezt mondd Hananjának: Így szól az Úr: Fajármot törtél össze, de vasjármot csináltál helyette!"
Bárcsak ne így lenne.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 10., hétfő 18:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Literaty írta:
A mostani belpolitikai események kapcsán ez az ige jutott eszembe: Jer.28,12-13-ból. "így szólt az Úr igéje Jeremiáshoz, miután Hananjá próféta letörte a jármot Jeremiás próféta nyakáról: Menj, és ezt mondd Hananjának: Így szól az Úr: Fajármot törtél össze, de vasjármot csináltál helyette!"
Bárcsak ne így lenne.

Hát igen. Rímelhet rá, de amíg nem fejted ki részletesebben, valahogy az az érzésem, hogy mást-mást értünk a rímelésen. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hírek
HozzászólásElküldve: 2008. márc. 11., kedd 11:28 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 10., péntek 17:57
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Miskolc
Úgy tudom Koszovó valamikor szerb többségű volt.Az idő múltával az albánok két millió lélekszámot értek el napjainkra.Az a nemzet,nép,stb.amely nem gondoskodik biológiai jövendőjéről,menthetetlenűl úgy jár,mint a koszovói szerbség:kisebbségbe kerűl. A gyermek vállalás, vagy elutasítás:politika formáló.Mélyebb aktualitásokra nem térek most mi,de tudom,hogy az anyaméh gyümőlcse JUTALOM!Áldás,Békesség!Pista.

_________________
Jónás próféta jele..


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2008. márc. 11., kedd 13:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pista írta:
Úgy tudom Koszovó valamikor szerb többségű volt.Az idő múltával az albánok két millió lélekszámot értek el napjainkra.Az a nemzet,nép,stb.amely nem gondoskodik biológiai jövendőjéről,menthetetlenűl úgy jár,mint a koszovói szerbség:kisebbségbe kerűl. A gyermek vállalás, vagy elutasítás:politika formáló.Mélyebb aktualitásokra nem térek most mi,de tudom,hogy az anyaméh gyümőlcse JUTALOM!Áldás,Békesség!Pista.
Egyetértek.
Azért kérdeztem itt rá, mert Koszovó függetlenségével várható a szerb menekülési hullám, méghozzá a Vajdaságba, ami ugy hátrányosan érinti az ottani magyarokat.
Másrészt, azt tudni kell, hogy a szerbeknek Koszovó ugyanaz mint nekünk Erdély.
Harmadrész szerintem nagyon analóg a szerbek története ebben a vonatkozásban a miénkkel. A Monachiabeli nacionalista poltikánt jutatott el minket Trianonig. A szerbek pedig a Jugoszlávián belüli domináns helyzetükből a nagyszerb nacionalista álmoknak köszönhetően jutottak a "csonka Szerbiához"
Mi pedig ugyanolyan biológiai hátrányba juttatuk magunkat Erdélyben, mint a szerbek Koszovóban.
Na ezért érdekes, sok az analógia.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2008. márc. 11., kedd 22:25 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 12:09
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Budapest
pista írta:
Úgy tudom Koszovó valamikor szerb többségű volt.Az idő múltával az albánok két millió lélekszámot értek el napjainkra.Az a nemzet,nép,stb.amely nem gondoskodik biológiai jövendőjéről,menthetetlenűl úgy jár,mint a koszovói szerbség:kisebbségbe kerűl. A gyermek vállalás, vagy elutasítás:politika formáló.Mélyebb aktualitásokra nem térek most mi,de tudom,hogy az anyaméh gyümőlcse JUTALOM!Áldás,Békesség!Pista.


Hmm... árnyaljuk azért a dolgot picit!

http://index.hu/velemeny/olvir/ksv1944/

Blue


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 14., péntek 22:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Valami bűzlik, ha nem is Dániában, de a balliberális bugyrokban...:

http://www.nol.hu/cikk/485035/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 16., vasárnap 21:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Rogán szerint Demszkynek a jövőben a város köznyugalmának, és békéjének megőrzése érdekében zárt helyen kellene tartania a március 15-én a beszédét. Javaslata szerint a Pilvax jó hely lenne erre.

Rogánnak igaza van, Demszky visszatérően sportot csinál abból, hogy március idusán felhergeli a tömeget. Láthatóan élvezi a balhét...

:) :) :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 08., kedd 13:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Minden jó hírre vevő vagyok, íme itt van egy:
http://www.hirszerzo.hu/cikkr.zsido_es_ ... 62444.html
:)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1846 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 124  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség