Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1846 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 124  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. feb. 20., péntek 10:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
http://www.hirszerzo.hu/cikk.irracional ... 98422.html

Súlyos szavak.
De a végén ezzel a mondattal nem értek egyet:
Idézet:
Most már csak jó irány jöhet, mert annyira rosszul állunk.

Ez sajnos nem igaz, helyzet lehet még sokkal rosszabb is. :(
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 22., vasárnap 11:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szia kedves Ex!

Igen, sajnos semmi jó nem várható, de nem kellene mindent most már ráfogni a gazdasági válságra, főleg itt a veszprémi esetnél, hiszen ezek a bűn elkövetők, már előtte is, rabló, garázda, embereket megfélemlítő életet éltek.

Mostanában kerül nyílvánosságra ez a sok brutális cselekedet.Szerintem ez az egész hanyatlás 90-től kezdődött.

Mi jót is várhatnánk, hiszen a fejétől büdösödik a hal.Az állami vezetők korruptak, hazugok…(igaz, ettől még nem kellene az embereknek becstelennek lenni), és még sorolhatnám, de tisztelet a kivételeknek.
Azt mondják büntetik az uzsora kamatot, vagyis a azokat, akik az emberek szorult helyzetére építvén, nagy haszonnal dolgoznak.Na kezdhetnék, a bankokkal(itt is tisztelet a kivételeknek)Nos, ha egy ember aki elveszti munkáját, és ezáltal nem tud fizetni, lazán kiteszik a lakásából, míg a bank, ha csődbe megy, az állam pumpál bele pénzt.

Gazdasági válság, mindenhonnan ezt hallom, de hogy kik a felelősek ezért, azt nem.
Ez nem olyan dolog, hogy hopp, emberek jé, gazdasági válság lett.Akik ezzel foglalkoznak, ezt tanulták, azoknak nagyjából volt fogalmuk róla…

Tudod néha olyan érzetem van, mintha ez az egész színjáték, valami tervezet része lenne.
Brutális.
Elvárják, hogy dolgozz 65 éves korodig, de nincs annyi munkahely.
Túltermelés van, de éhezik a világ fele.
Á, sorolhatnám, de mindenki tudja.

Mi lenne ha pl.nem lennének bankok, akkor nem lenne élet? Félre ne értsetek, nem bank ellenes vagyok, mert az is szükséges, hanem azért kérdezem, mert hogy ők döntenek az árakról, arról is, hogy válság van, vagy nincs.Ha nem jól tudom, szívesen várom a magyarázatot.
PL.van egy ország, termel, gazdálkodik, exportál, importál, miért van válság ha egy egy bank csődbe megy?

Ezt olvastam:
Idézet:
Mint mondta, egy ország önmagában nem tud ebből a válságból kilábalni. Addig nem múlik el a válság, ameddig az amerikai gazdaság nem tud elmozdulni a mostani holtpontról - fogalmazott a pénzügyminiszter a lapnak adott interjújában.


Hmmm??????Nem értem, mi köze az amerikai gazdaságnak, a magyar gazdasághoz?

Amúgy sokan példálóztak a kínai gazdasággal, de ott is milliók vannak munka nélkül.Az nem fejlődés, ha van egy kis százalék akik piszok jól élnek.

Akkor azt is mondhatnánk, hogy Magyarországon is milyen sokan jól élnek, tulajdonképp itt is minden oké.


Idézet:
Idézet:
Akik mások nyomorúságát kihasználva, a hiszékenyeket mély szegénységbe taszítva jutnak jövedelemhez, azok három évre biztosan büntethetőek lesznek.



Na akkor kezdhetik azokkal, akik idáig süllyesztették ezt az országot.Hajrá!!!


PL. ez nem kihasználás?, hogy van egy sportoló, aki ha nem fizet, csak az 580.-dik a műtétre várók sorában.Majd a barátok, rokonok összeadják a leadózott pénzükből, és még azután elvárják, hogy a műtétre szánt pénzből adózzon.Ez nem normális.

Valóban nem várható semmi jó.Nagyon jól végzi a munkáját a gonosz, és ehhez a legfőbb eszköze a pénz, és a szétdobálás.


Üdv cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 22., vasárnap 17:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Lehet, hogy formailag nem ide tartozik.

Tegnapelőtt az ATV közvetített egy nagyszabású összefoglaló filmet a Rotschild családról, melynek csak az utolsó öt-tíz percét láttam. Exrefis, nem tudod, hogy ismételik-e mostanában?

Ha igen, ajánlom a figyelmetekbe...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 22., vasárnap 19:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Cilla!
Leegyszerűsítve összefoglalom a bibliai gazdaságpolitikát. :)
A válság oka a bűn. Minden válságé, a gazdsági válságé is.
Ezt az ismert okok miatt semmivel nem tudjuk kivédeni.
A hatásait viszont egyéni és társadalmi szinten is lehet csökkenteni.
Az egyéni kárenyhítés módja:
23. Az Úr szilárdítja meg az igaz ember lépteit, és útját kedveli.
24. Ha elesik, nem terül el, mert az Úr támogatja kezével.
25. Gyermek voltam, meg is vénhedtem, de nem láttam, hogy elhagyottá lett volna az igaz, a magzatja pedig kenyérkéregetővé.


és a társadalmi :

3. Mert a fejedelmek nem a jó, hanem a rossz cselekedetnek rettegésére vannak. Akarod-é pedig, hogy ne félj a hatalmasságtól? Cselekedjed a jót, és dícséreted lesz attól.
4. Mert Isten szolgája ő a te javadra. Ha pedig a gonoszt cselekszed, félj: mert nem ok nélkül viseli a fegyvert: mert Isten szolgája, bosszúálló a haragra annak, a ki gonoszt cselekszik.


Utóbbihoz: Az állam nem tudja a bűnt kiküszöbölni, de a fegyveres erővel és igazságszolgáltatással vissza tudja és kötelessége is visszaszorítani a bűnözést.
A gazdasági életben is az az állam szerepe, hogy a törvényességre ügyeljen.
Ha ő maga is gazdasági szereplővé válik, akkor ez csak ronthat a helyzeten.
A keresztény tehát akkor választ jól ha a legbibliaibb politikai szándékokat választja. Vagyis az állam szigorú bíró legyen és a gazdaságba nem avatkozzon be.
A bibliai szociálpolitika alapja pedig ez:
"Aki nem akar dolgozni, az ne is egyék."
A szegények segítése pedig az egyének feladata.

Nem a bankokkal van tehát önmagába baj. Ezel az erővel azt is lehetne mondani, hogy a gyárakkal van a baj mert becsődölhetnek és mindjárt ott a sok szegény munkanélküli. Hitel nélkül, bankok nélkül a középkor lenne bebetonozva. Már Széchenyi is arra jött rá, hogy a gazdaság egyik motorja a hitel.
üdv :)
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 22., vasárnap 19:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Lehet, hogy formailag nem ide tartozik.

Tegnapelőtt az ATV közvetített egy nagyszabású összefoglaló filmet a Rotschild családról, melynek csak az utolsó öt-tíz percét láttam. Exrefis, nem tudod, hogy ismételik-e mostanában?

Ha igen, ajánlom a figyelmetekbe...

Kedves Rosta!
Az a kérdés, hogy mit akarsz róla mondani. :)
A mostani Hetekben van egy citt róluk, de most még online nem érhető el. Majd idelinkelm ha már lehet.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 22., vasárnap 20:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szia kedves Ex! :D

Mint írtam, nem a bankokkal van bajom, pláne, hogy nem sok dolgom volt velük, egyszer volt másfél évig folyószámlám, mert oda utalták a fizetésem,
és én már azért is mérges voltam, hogy miért fizessek még a banknak is :?
persze erről nem ők tehetnek, hanem a törvényhozók.

Az a kérdésem, hogy van 20bank, abból tönkre megy 2, miért lesz ebből válság? :)

Ja, és miért csak akkor áll helyre a magyar gazdaság, ha előbb az amerikai helyreállt?

Pénteken a könyvtárban erről beszélgettünk :D , és ők se értik(tehát nem vagyok egyedül), ezért gondoltam, hogy megkérdezem Tőled. :*:

Üdv cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 22., vasárnap 21:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Utóbbihoz: Az állam nem tudja a bűnt kiküszöbölni, de a fegyveres erővel és igazságszolgáltatással vissza tudja és kötelessége is visszaszorítani a bűnözést.
A gazdasági életben is az az állam szerepe, hogy a törvényességre ügyeljen.
Ha ő maga is gazdasági szereplővé válik, akkor ez csak ronthat a helyzeten.
A keresztény tehát akkor választ jól ha a legbibliaibb politikai szándékokat választja. Vagyis az állam szigorú bíró legyen és a gazdaságba nem avatkozzon be.


Erről jut eszembe, hogy éppen ezekben a topic-okban örvendeztél, hogy a lettek az überkapitalista, államot kiiktató gazdaságpolitikájukkal milyen nagyon penge gyerekek, micsoda nagyszerű gazdasága van az országnak.

Érdekes, hogy valahogy nem példálózol velük mostanában, amióta a gazdasági növekedésük 10 %-os, de minuszban a legutóbbi negyedévben. Most akkor jó volt a gazdaságpolitikájuk, vagy nem?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 22., vasárnap 21:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Cilla, van arra egy idézetem, hogy a bankok megsegítését lehet disznó módon is intézni. Az Orbán papa erre kifakadt valahol nyugaton:

Idézet:
A rendezvény a Vita Európáról című, három részből álló beszélgetéssorozat első felvonása volt. „Közép-Európával szembeni pénzügyi protekcionizmus az, ahogy a nyugati országok a válságot kezelik” - jelentette ki Orbán. Úgy vélte, hogy a világméretű pénzügyi válság megoldására Nyugaton kidolgozott recept nagyon veszélyes Közép-Európára; szavai szerint tönkreteheti mindazt, amit a térség országai fölépítettek.

A nyugat-európai bankok államosításával, pénzügyi megsegítésével hátrányba kerültek a közép-európai pénzintézetek - állította. Szavai szerint a Nyugat- és Közép-Európa közötti megállapodás felmondását jelenti, hogy a nyugati tulajdonosok nem juttatnak pénzt az itteni leánybankoknak, miközben „amíg a hasznot hozta a (magyar) bankrendszer, addig a profitot mindig zsebre tették”. A közép-európai vezetők arra várnak, hogy választ kapjanak arra a kérdésre: továbbra is a nyitott gazdaság fenntartása mentén halad-e az Európai Unió, vagy pedig mindenki visszatér a protekcionista politikához - hangoztatta Orbán.


Ha jól kapisgálom a dolgot arról van szó, hogy nyugaton kijelentették a szándékot, miszerint megsegítik a kelet-európai országokat egy halom euróval. Ezt tennék úgy, hogy a leánybankok nyugati anyabankját tőkésítik fel, és közben tapsikolnak, hogy milyen rendes gyerekek is ők, mert mint a kiscserkészek ott segítenek ezeken a nyamvadék kelet-európaiakon, ahol csak tudnak. Szóval még hálálkodnunk is kellene, meg talán vissza is kellene még valamit fizetnünk amiatt, hogy a nagy hazardőr nyugati bankoknak pénzt adnak.

Hogy ezeknek mekkora pofájuk van... ! :shock:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 22., vasárnap 22:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Köszi kedves Rosta a választ.

Üdv cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 22., vasárnap 23:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
exrefis írta:
Utóbbihoz: Az állam nem tudja a bűnt kiküszöbölni, de a fegyveres erővel és igazságszolgáltatással vissza tudja és kötelessége is visszaszorítani a bűnözést.
A gazdasági életben is az az állam szerepe, hogy a törvényességre ügyeljen.
Ha ő maga is gazdasági szereplővé válik, akkor ez csak ronthat a helyzeten.
A keresztény tehát akkor választ jól ha a legbibliaibb politikai szándékokat választja. Vagyis az állam szigorú bíró legyen és a gazdaságba nem avatkozzon be.


Erről jut eszembe, hogy éppen ezekben a topic-okban örvendeztél, hogy a lettek az überkapitalista, államot kiiktató gazdaságpolitikájukkal milyen nagyon penge gyerekek, micsoda nagyszerű gazdasága van az országnak.

Érdekes, hogy valahogy nem példálózol velük mostanában, amióta a gazdasági növekedésük 10 %-os, de minuszban a legutóbbi negyedévben. Most akkor jó volt a gazdaságpolitikájuk, vagy nem?

Kedves Rosta!
Én a Biblia gazdasági vonatkozásait idéztem. Egy valamit higgyél el nekem, ha a Biblia azt írná, hogy a gazdaságot az államnak kell irányítani és kézben tartani és közben minden nap hátomszor le kell borulni egy máriaszobor előtt, majd utána egy hátrabukfencet kell vetni, akkor én is azon az állásponton lennék. :)
De nem ezeket írja, hanem az amit előtte írtam.
Nem tanulmányoztam a lett helyzetet, de azt pl. tudod, hogy nálunk mekkora volt a visszaesés az utóbbi negyedévben?
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 23., hétfő 08:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Olyan rossz az emlékezetem, sorold fel légyszi a bezzeg országokat, amelyek a friedmani kapitalizmus áldásait élvezve csak úgy hasítanak a világgazdaság háborgó tengerén.

Ha lehetne ne gyere szerencsétlen hazánkkal, melyet az általad megszavazott bűnöző banda tesz totálisan tönkre. Ezt azért nem tartom korrektnek... !


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 23., hétfő 09:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Olyan rossz az emlékezetem, sorold fel légyszi a bezzeg országokat, amelyek a friedmani kapitalizmus áldásait élvezve csak úgy hasítanak a világgazdaság háborgó tengerén.

Ha lehetne ne gyere szerencsétlen hazánkkal, melyet az általad megszavazott bűnöző banda tesz totálisan tönkre. Ezt azért nem tartom korrektnek... !

Kedves Rosta!
Igazán értékelhetnéd, hogy az utálkozó hozzászólásaidra reagálok még! :)
Lista helyett nézd meg Szlovákiát.
Pár éve még mögöttünk voltak, de annyival jobban fejlődtek tőlünk, amennyire fridmannibb gazdaságpolitikát folytattak.
Most a válság az ő 10%-os növekedésüket is visszavágja, de mennyivel kényelmesebb +10-ből hatot csökkenni, mint +2-ből. Mond, hogy nincs igazam! :)
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 23., hétfő 20:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Cilla, egy Financial Times cikk kivonatot kopizok be, amelynek érdekes gondolatai vannak a magyar bankállapotokról, meg a kelet-európai országok szerepéről, helyzetéről, a teendőkről:


Idézet:
A londoni gazdasági napilap kommentárrovatának élén közölt szerkesztőségi írás szerint a válság a térségi kormányok két gazdaságpolitikai hibája miatt sújtja aránytalanul erősen Kelet-Európát. Az első hiba az volt, hogy a háztartásokat devizaalapú ingatlanhitelek felvételére ösztönözték.

„Gazdasági tudatlanságra vall”

Magyarországon „szinte minden jelzáloghitelt” devizában, zömmel svájci frankban bocsátottak ki, és az már „egyszerűen nevetséges”, hogy éppen a svájci frankra esett a választás; ez „gazdasági tudatlanságra vall”, áll az elemzésben.

A Financial Times szemleírója szerint az még érthető, ha a magyarok euróban vesznek fel devizahitelt, mivel Magyarország előbb-utóbb belép az euróövezetbe, „feltételezhető azonban, hogy a Svájci Államszövetséghez nem fog csatlakozni”. A magyar háztartásoktól többet vitt el a svájci frank erősödése, mint amit az alacsony svájci kamatokon korábban meg lehetett takarítani, áll a londoni üzleti lap hétfői elemzésében.
.
.
.
Az elemzés szerint a közép-kelet-európaiak egy dologban jól döntöttek: bankjaikat eladták külföldieknek. Az osztrák bankok a legaktívabbak, kelet-európai kintlevőségük eléri az osztrák éves hazai össztermékérték (GDP) 80 százalékát. Ha a magyar háztartások leállnak törlesztéseikkel, így nem Magyarország, hanem Ausztria „süllyedne el”; ennek Olaszország és Svédország is ki van téve.

A legsürgetőbb: a kelet-európai pénzügyi összeomlás lehetősége

A kelet-európai pénzügyi összeomlás lehetősége a legsürgetőbb gazdaságpolitikai kérdés, amellyel az EU-nak ma szembe kell néznie, félrekezelés esetén ugyanis a válság magával ránthatja az euróövezetet is, áll az elemzésben. A legjobb válasz a Financial Times szerint az, ha az eurót a lehető leggyorsabban bevezetik Kelet-Európában, ami nyilvánvalóan a „már most sem működő” belépési feltételrendszer „régen esedékes” elhagyását is feltételezi.


http://www.mno.hu/portal/617957


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 23., hétfő 20:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Hát Exrefis, igazán nem tudom mi is lenne veled, ha nem lenne ez a kicsiny kis Szlovákia, amelyre még mindig hivatkozgatsz.

De ha már hivatkozol, miért nem Kínára, Szingapurra, és társaira hivatkozol? Például Kína legutóbbi negyedéves ipari növekedése 20 %-os volt. A statisztika szerint így a kommunizmus lenne a létező legjobb államforma. No ehhez mit szólsz? A kapitalizmus meg mehet a levesbe Friedmanostul, Hayekestül, Pinochetestül.

Szóval akkor most mi van? Éljen a kommunizmus?! :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 23., hétfő 21:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
éljen a 3lábú lőtéri kutya.... aki ugyan a LÁBÁT nem tudja felemelni (mert akkor eldől), de VÉLEMÉNYE azért van...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1846 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 124  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség