Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 88  Következő
 

Re: A kezdeményező Isten.
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 17., kedd 12:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Loisz írta:
.
...
-A Szentírás nem tanítja, hogy van lélekkeresztség és második áldás. Azt sem, hogy minden hívőnek nyelveken kellene szólnia.-

1Kor 14,5. Szeretném ugyanis, ha mindnyájan szólnátok nyelveken, de inkább, hogy prófétálnátok; mert nagyobb a próféta, mint nyelveken szóló, kivévén, ha megmagyarázza, hogy a gyülekezet épüljön.
Loisz írta:
A Szentírás azt tanítja, hogy a nagyobb kegyelmi ajándékokra kell törekednünk: a hitre, reményre és szeretetre. (1.Kor.13)
...

1Kor 14,5. Szeretném ugyanis, ha mindnyájan szólnátok nyelveken, de inkább, hogy prófétálnátok; mert nagyobb a próféta, mint nyelveken szóló, kivévén, ha megmagyarázza, hogy a gyülekezet épüljön.

1Kor 12,31. Igyekezzetek pedig a hasznosabb ajándékokra. És ezenfelül még egy kiváltképen való útat mutatok néktek.
érdekes, hogy a görög-közeli fordítás mennyire másképp hozza:
[1Kor. 12.31] Buzgólkodjatok a nagyobb kegyelemnyilvánulásokért.
13. RÉSZ
[1Kor. 13.1] Még egy mindent felülmúló utat mutatok nektek. Ha embereknek vagy angyaloknak nyelvén szólok is, de szeretetem nincs, zengő érccé vagy pengő cimbalommá lettem.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 17., kedd 14:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
exrefis írta:

Idézet:
Ugyanez a veszély fenyeget ma is.- Azoknak az új mozgalmaknak véleménye, amelyek a kijelentéseket, erőket és látomásokat középpontba helyezik,- lealacsonytják az Isten Igéjének a tekintélyét, azt a tényt semmisítik meg, hogy aSzentírás elég !-
Ez nemcsak szimplán nem igaz, hanem egyben durva vádlás is az ajándékokban hívők ellen. Ők (mi) ugyanis éppen a Szentírásra alapozva, veszik az abban ígért ajándékokat.
Szerintem sokkal inkább lealacsonyítása a Szentírásnak, Isten ajándékainak az elutasítása
üdv
ex
igazából ezt a nyelveken szólásba kellet volna írni.


----Azért nem tettem a nyelveken szólásba, mert ezeknek a fejezeteknek a címe:
"Isten igazi nagy cselekedetei." - Ami alatt azt értem, hogy a "Kezdeményező Isten" igazi, nagy cselekedetei ÖRÖKKÉVALÓAK. - Ezeket már többször idéztem.
A nyelveken való szólás "ideig való" ajándék.- "Meg fog szünni."

--Ezért áll az a vélemény, hogy ha az "ideigvalót" felemeljük arra a rangra, ami az "örökkévalót" illeti meg,- az a Szentírás tekintélyét csorbítja,- szerintem... :)
Ha a helyes sorrendet megtartjuk, az nem egyenlő "Isten ajándékainak az elutasításával"! -

Üdv
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 18., szerda 09:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Loisz írta:
.-Idéztem Kálvin álláspontját, aki azt tanította, hogy a különleges lelki ajándékok megszüntek, de meghagyja azt a lehetőséget, hogy az Úr ismét ajándékozhassa ezeket az erőket az egyháznak.

Kedves Loisz!
Értem én, hogy te is ezzel az "óvatos" állásponttal értesz egyet, de ez effektíve ugyanaz, mint a megszűnés teológia, csak nagylelkűen megengedi, hogy Isten valamikor egyszer majd visszaadja a "megszűnt" ajándékokat.
Idézet:
a manapság tapasztalható nyelveken szólás, a látomásos események és prófétálások inkább a testtől, mint Istentől szármanak.-
Tehát te is azzal értesz egyet, hogy megszűnt, és a ma tapasztalt ajándékok nem az Úrtól vannak, hanem testi erőlködés.

Idézet:
-Bizonyítékot találunk erre a nem keresztyén vallásokban.- Más vallásos áramlatoknál és szektáknál is előfordulnak ezek a dolgok.- Ott is esnek transzba emberek, vonaglanak,- hanyattesnek érintésre,- és különös hangokat kezdenek adni, amelyről azt mondják, hogy az az istenség üzenete.
Nem keresztény vallásokban bármilyen esemény nem lehet bizonyíték semmilyen keresztény témában. Az, ha az ördög utánoz valamit nem minősíti az eredetit. A próféciákat nem értékelik le a jövendőmondások. De innem már csak egy lépés, hogy ördögtől valónak tartsd a mai karizmatikus ajándékokat. Számunkra az Igének van súlya nem annak, hogy távoli dzsungelekben miket prudukálnak drog, vagy egyég testi pszichikai technikák segítségével.
11. Melyik atya pedig az közületek, a kitől a fia kenyeret kér, és ő talán követ ád néki? vagy ha halat, vajjon a hal helyett kígyót ád-é néki?
12. Avagy ha tojást kér, vajjon skorpiót ád-é néki?
13. Ha azért ti gonosz létetekre tudtok a ti fiaitoknak jó ajándékokat adni, mennyivel inkább ád a ti mennyei Atyátok Szent Lelket azoknak, a kik tőle kérik.

Érted? Ha az Atyától kérik az emberek Jézus nevében a Szentszellemet, akkor nem ad helyette ördögöt, démonokat. Ez meg van írva, ígérve.

Azt is nyomatékosítanám, hogyha karizmákról beszélünk, akkor nem az általad írt mellék jelenségekről van szó,
Idézet:
Ott is esnek transzba emberek, vonaglanak,- hanyattesnek érintésre,- és különös hangokat kezdenek adni,
A Bibliában sok helyen olvashatod, hogy az ember nem nagyon tud megmaradni polgári konszolidált állapotban, ahol Isten ereje megjelenik. Plusz Isten Szellemének a jelenlétéban a démonok sem tudnak nyugton maradni, tehát a furcsa viselkedéseknek az Írás szerint is két oka lehet, ahogy a természetfelettinek is két forrása van.

Idézet:
A Szentírás azt tanítja, hogy a nagyobb kegyelmi ajándékokra kell törekednünk: a hitre, reményre és szeretetre. (1.Kor.13)
A nagyobb ajándékon az ige nem ezt érti, hanem azt, amit Net is beidézett. Továbbá ezekből a "nagyobb ajándékokból" kettő szintén megszűnéste ítélt mert ha Jézus közöttünk fog uralkodni az 1000 éves királyságban, meg a Mennyben lévőknek nem lesz szükségük sem hitre sem reményre. És a Szsz ajándékaira is azért mondja az Írás, hogy meg fog szűnni, mert a Mennyben nem lesz már rá valóban szükség. Ezekre itt a Földön van szükségünk. Éppen ezért teljesen logikátlan a megszűnés teológia. Aki meg azt mondja hogy ő olyan penge Isten előtt, hogy nincs ma szüksége a kegyelmi ajándékokra, karizmákra, az maga a felfuvalkodottság szobra, még akkor is ha 24 órában alázatosságról, megalázkodásról prédikál.
Ja és tulajdonképpen a Szentszellem ajándékait tagadó és elutasító ajándék néélküli kereszténység igazából a testi erőlködés.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 18., szerda 09:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Loisz írta:
A nyelveken való szólás "ideig való" ajándék.- "Meg fog szünni."
Hát persze, ahogy mondtam. meg a többi ajándék is, mert nem lesz rá szükség, de most még van. A hit és a reménység is meg fog szűnni, de nehogy azt mond, hogy ma már ezekre sincs szükség. :)

Idézet:
--Ezért áll az a vélemény, hogy ha az "ideigvalót" felemeljük arra a rangra, ami az "örökkévalót" illeti meg,- az a Szentírás tekintélyét csorbítja,- szerintem... :)
Na igen csakhogy szó sincs az ideig valónak az örökké való felé emeléséről. A Szentírás tekintélyét az csorbítja, aki kigereblyéz belőle részeket, mert ő azt nem kapta meg.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 18., szerda 09:50 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Nem az a kérdés, hogy Isten ad e a gyülekezetének a szolgálók által ajándékokat ma is,(persze, hogy ad) Hanem van e olyan ami az apostoli tekintély megerősítését szolgálta, lerakván az üdvösség alapjait? A kegyelmi ajándék nem csak jelajándék.
Nem a csodás jelektől erős Isten népe, vagy az egyén.
A Zsidókhoz írt levél elég kései levél és múlt időben beszél sőt a jelek célját is meghatározza.

Zsid 2:3-4 akkor hogyan menekülünk meg mi, ha nem törõdünk ilyen nagy üdvösséggel, amelyet az ÚR hirdetett elõször. Azok pedig, akik hallották, megerõsítették ezt számunkra,
Isten pedig velük együtt tett bizonyságot jelekkel és csodákkal, sokféle erõvel és a Szentlélek ajándékaival, amelyeket akarata szerint osztott szét.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 18., szerda 10:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Ex!

Igen, ha az ATYÁTÓL kéri az ember, akkor kap Szent Lelket és ennek sok féle lelki ajándékát. (minden hívő közösség ebben él, karizmák között, de ezt az Úr úgy osztogatja, ahogyan NEKI tetszik) De hát ehhez először meg kell ismerni az Atyát! Ha nem ismerem Őt, hogyan kérek TŐLE?
Isten kezdeményez ebben is, mert Ő jelenti ki magát az embernek.
De ha az ember ezt visszautasítja, akkor még ezer lehetősége van arra nézve, hogy szellemi lényektől "ajándékokat" fogadjon el. (pusztai kísértés)

Tudod, hogy mi történt, amikor a tanítványok prédikáltak? (Apcsel 2.)
Mindenki a maga nyelvén értette őket, tehát létező nyelven szóltak.
Lehet ezért is imádkozni, de lehet, hogy az Úr még is úgy dönt, hogy ha szolgálni indulsz idegen országba, tanuld meg a nyelvüket. :-)
Ott és akkor erre nem volt idő! Így bármikor adhat ilyet az Úr, de EGY CÉLRA!Mind a ketten tudjuk, mi a CÉL!
Tudod kik voltak ott, akik részeges beszédnek vélték az egyébként mindenki számára érthető beszédet?
Azt hiszem, hogy azok, akik a másikra figyeltek, hogy a másiknak mit mond az Isten, mert az a beszéd valóban sokszor érthetetlen és befogadhatatlan.
Nagy hibát követtek el, hogy nem figyeltek arra, amit az ő nyelvükön és nekik szólt az Úr.
Az Úr Jézus óvjon meg ettől minket, mert az éltető Ige így lesz részeges beszéddé.
:-(

Még mindig nem értem, hogy Pálnak miért kellett figyelmeztetni ugyan azon közösség tagjait azzal, hogy ne tiltsák a nyelveken szólást? Vagyis részben értem, mert nem arra a CÉLRA használták a közösség egyes tagjai, amire az Atya adta és innen kezdve valóban jönnek gondolatok, hogy csak ugyan Tőle van-e ez az ajándék?

Törekedjünk arra az ajándékra, ami örökké való abból a felsorolásból, ami a hittel kezdődik. Kérjük ezt és ha hittel kérjük az Atyától, akkor adni fogja, mint azt ígérte is!
Nekem most könnyű, mert annyit kapok, hogy túlcsordul, bár mindenki átélhetné ezt a valóságot! Persze tudom, hogy harcok is lesznek még (hacsak nem jön el értem az Úr), de olyan jó belekóstolni a mennyei otthon ízébe.

Köszönöm még egyszer nektek is, de hát ezt is az Atya kezdeményezte, mi nem is akartuk, nem is gondoltunk vele, de Ő jobban tudja...

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 18., szerda 10:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Kedves Ex!

Igen, ha az ATYÁTÓL kéri az ember, akkor kap Szent Lelket és ennek sok féle lelki ajándékát. ...

Mi olyanokról beszélünk, akik az megtértek és Atyától kérik. Ilyen formán a többit nem is értem.
Vagy mit feltételezel? Azt hogy valakik egy istentiszteleten Jézus nevében imádkoznak az Atyához , de közben mégse hozzá imádkoznak? Vagy mi?
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 18., szerda 11:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Literaty írta:
Nem az a kérdés, hogy Isten ad e a gyülekezetének a szolgálók által ajándékokat ma is,(persze, hogy ad) Hanem van e olyan ami az apostoli tekintély megerősítését szolgálta, lerakván az üdvösség alapjait? A kegyelmi ajándék nem csak jelajándék.
Nem a csodás jelektől erős Isten népe, vagy az egyén.
A Zsidókhoz írt levél elég kései levél és múlt időben beszél sőt a jelek célját is meghatározza.

Zsid 2:3-4 akkor hogyan menekülünk meg mi, ha nem törõdünk ilyen nagy üdvösséggel, amelyet az ÚR hirdetett elõször. Azok pedig, akik hallották, megerõsítették ezt számunkra,
Isten pedig velük együtt tett bizonyságot jelekkel és csodákkal, sokféle erõvel és a Szentlélek ajándékaival, amelyeket akarata szerint osztott szét.

Kedves Lit!
Ebből az ajándék elmúlást nem lehet levezetni. Csak annak jön ki, aki azt akarja hallani. De az olyan meg mindenből azt olvassa ki.
Csűrcsavarral mindent le lehet vezetni a Bibliából, meg az ellenkezőjét is, csak a lényeget hagyja el közben.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 18., szerda 11:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Literaty írta:
Nem az a kérdés, hogy Isten ad e a gyülekezetének a szolgálók által ajándékokat ma is,(persze, hogy ad) Hanem van e olyan ami az apostoli tekintély megerősítését szolgálta, lerakván az üdvösség alapjait? ...


nem mondod KOMOLYAN, hogy a NYELVEKENSZÓLÁS az apostoli tekintély megerősítését szolgálta!?! :O :O :O

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 18., szerda 11:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
Literaty írta:
Nem az a kérdés, hogy Isten ad e a gyülekezetének a szolgálók által ajándékokat ma is,(persze, hogy ad) Hanem van e olyan ami az apostoli tekintély megerősítését szolgálta, lerakván az üdvösség alapjait? ...


nem mondod KOMOLYAN, hogy a NYELVEKENSZÓLÁS az apostoli tekintély megerősítését szolgálta!?! :O :O :O
Én sem értem teljesen, de szerintem nem ezt akarta mondani.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 18., szerda 11:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Aki a "Mi Atyánkat" elmondja (direkt nem írtam imádkozást, mert abban egyet értünk), az mind megtért, hívő ember?
Jézus Krisztus nevében már keresztes háborút is indítottak, sőt maga az Úr Jézus figyelmeztet, hogy lesznek, akik a nevében sok szörnyűséget elkövetnek.

Azt hiszem, hogy egy józan keresztyén embernek meg kell vizsgálnia azt is pl. hogy aki prófétál, annak a lelkülete milyen helyről származik.
Ha ez ellent mond az Ige többi tanításának, ha az ember életében nem jelennek meg a gyümölcsök, ha nem arra a célra használja az ajándékot, amit az Ige kijelentett, akkor érdemes óvatosan közelíteni ehhez az ajándékhoz és ehhez az emberhez.

A mi gyülekezetünkben nem vagyok meggyőződve arról, hogy mindenki megtért, aki elmondja a "Mi Atyánkat" a fenti dolgok miatt.
Emiatt is fontos a belmisszió, a gyülekezet ébresztése és ébren tartása.

Literaty kérdésére a válaszom
Szerintem egy ilyen ajándék van!
Az Evangélium hírdetése, mert az üdvösségnek egyetlen alapja van.
Erre gondoltál?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 18., szerda 11:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
".....ha nem törõdünk ilyen nagy üdvösséggel, amelyet az ÚR hirdetett elõször."

Mit hirdetett először az Úr?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 18., szerda 11:47 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Komolyan mondom, érthetetlen.
Mintha minden szál a nyelvekenszólásba torkolna.
Ezen áll vagy bukik minden , vagy mit tudom én.....

különben is van ennek topicja.
Ebben pedig ott van látásom.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 18., szerda 12:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Én speciel az ajándékokról beszélek általában és az ajándék elutasításáról.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 18., szerda 12:36 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
pauler írta:
Literaty kérdésére a válaszom
Szerintem egy ilyen ajándék van!
Az Evangélium hírdetése, mert az üdvösségnek egyetlen alapja van.
Erre gondoltál?

Szia Pauler!
Pontosabban a kérdés, hogy vajon minden egyes apostoli jelnek, csodának van e ma olyan mértékű előfordulási és mértékű helye, mint akkor?
Ma a Szentírás lezáratott, alapokat nem kell lerakni, az alapokat rakókat nem kell hitelesíteni.
Ez nem jelenti, hogy Isten ma nem tesz semmit, de vajon pl. elvárandó, hogy az árnyékom bárkire ráesvén fizikai gyógyulást hozzon?

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 88  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség