Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 100  Következő
 

Szerinted melyik a helyesebb?
a GYERMEKEK megkeresztelése 43%  43%  [ 26 ]
a FELNŐTTKORI bemerítkezés 57%  57%  [ 34 ]
Szavazatok száma : 60

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20., hétfő 16:54 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
rosta írta:

10. E tárgyra nézve kárhoztatjuk a manikheusokat, akik tagadják azt, hogy a jó emberben szabad akaratából állott elő a gonosz. A pelagianusokat is kárhoztatjuk, akik azt állítják, hogy a gonosz embernek elegendő szabad akarata van arra, hogy a jó parancsolatot teljesítse. Mindkettőjüket megcáfolja a szentírás, amely amazoknak ezt mondja: Teremté Isten az embert igaznak, (1 Móz. 1,27) emezeknek pedig így szól: Ha a Fiú megszabadít titeket, bizonnyal szabadok lesztek. (Ján. 8,36)

Kedves Rosta megmagyaráznád hogy értelmezed életedben úgy talán jobban megérteném?
Köszi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20., hétfő 18:53 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
Zsolt írta:
Kedves Net!

Mondom én, hogy elég furcsa bibliafordítást használtok. A Károli-félében égy van az idézet Mátétól:

"19. Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében,
20. Tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, a mit én parancsoltam néktek: és ímé én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen!"

Bemerítésről szó sincs. És megnéztem Luthernél is. Ott is csak keresztelésről ír. Bemerítésről nem. Az a baj, hogy hozzá van téve ahhoz, amihez sem hozzátenni, sem belőle elvenni nem szabad.

Kálvin teológia magyarázata az Igét magyarázza, ezért kényelmetlen sokaknak. Ezért vált külön a wittenbergi és a helvét irányzat. És elvált a többi akkor keletkezett vallásirányzattól is. Segítségével maradt meg a magyar nyelv és a magyar kultúra. Hála és dicsőség Istennek és köszönet érte elődeinknek. Ez mégiscsak egy olyan hagyomány, amelyet érdemes megőrizni.


Károli jó fordítás. A korához képest, és napjainkban is használható. (egészséges kétségekkel.)
János alámerítkezésre szólította fel az embereket. bűneik megbánására.
Jézus önátadása jelképekén is bemerítkezett teljesen.
Hiszen maga az írás mondja: Amikor feljött a vízből...
ezt megelőzően le is kellett mennie.
Természetesen a mai szóhasználatban keresztelkedésnek, keresztségnek fordítva vissza, így joggal gondolhatjuk, hogy a keresztelkedés nem okozati függőségben áll az alámerítéssel.
De, ahogy mi emberek; úgy a vallások is különböznek. Értelmezéseink eltérőek, amik megosztáshoz vetenek. Mert valójában Egy az Isten. Egy pedig a közbenjáró a Jézus Krisztus. Ő az élet.

Emlited a betoldást, ill hozzátevést. Nos. Ebben az esetben pedig érvényes a jelenések könyvében elhangzott kijelentés arról, hogy aki hozzá tesz ill. elvesz.
Ezen elv alapján Károli nem fog bejutni a mennyekbe.
mert a 20. vers végén ott van: Ámen!
Nincs is azzal semmi gond, ha valaki a saját indulatából amikor olvassa azon sorokat; így fejezi be. De, nem a Biblia része, eredetileg az a szó nem volt ott. (Ez itt nem a lázitás. :) ) Hanem csak észrevétel.
Márpedig ha a korai latin, és görögben nem szerepel, akkor hogyan került oda? (nem része az írásnak, az befejezödött a Jelenésekkel.) De, ettől még ki-ki mondhatja a maga indulatai szerint. "Ámen!" és nem tesz azzal helytelen dolgot.
Miért emeltem ki? mert egy-egy szó, vagy szó fordítása, annak szinonimája eltérő lehet a fordításokban. Valamint a fordítást nagyban befolyásolja a fordító személyisége is, és vallási meggyőződése. Így aztán a mai ismereteink szerint igencsak vissza kell nyúlni a gyökerekhez, a fellelhető, elérhető iratokhoz, hogy tudjuk valóban mi is volt ott leírva.

Természetesen ez itt egy Református portál. Így aztán az egyházatok szerint jóváhagyott, elfogadott. És általatok is helyeselt eljárás a helyes. Ezt szerintem mindenki tudomásul is veszi. Mint pl. én is. Ha ez itt egy imádati hely lenne, akkor megsem szólalnénk, mert nincs jogom másokat az imádatban zavarni. De, igazából engem a beszélgetések, gondolatcserék motiválnak. (mondtam ezt azért, mert korábban felhozod, tetszik vagy sem ez van. :) Tehát messzemenően tisztelem hited, és nézeted. Ami nem jelenti, hogy el is fogadom.)

Itt ezen a portálon is vannak Bibliák online. Sokféle fordítást meglehet nézni

Kálvin teorival nem tudok mit kezedeni. Számomra az eleve elrendelés egyetlen esetben érvényes az pedig Jézus élete. Minden más ember nincs elrendelve. amiről maga a Biblia, azaz Isten Szava ad hiteles magyarázatot. Magam pedig annak adok hitelt.
De, gondolom ezzel nem én vagyok így. :)

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20., hétfő 19:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Tiv írta:
rosta írta:

10. E tárgyra nézve kárhoztatjuk a manikheusokat, akik tagadják azt, hogy a jó emberben szabad akaratából állott elő a gonosz. A pelagianusokat is kárhoztatjuk, akik azt állítják, hogy a gonosz embernek elegendő szabad akarata van arra, hogy a jó parancsolatot teljesítse. Mindkettőjüket megcáfolja a szentírás, amely amazoknak ezt mondja: Teremté Isten az embert igaznak, (1 Móz. 1,27) emezeknek pedig így szól: Ha a Fiú megszabadít titeket, bizonnyal szabadok lesztek. (Ján. 8,36)

Kedves Rosta megmagyaráznád hogy értelmezed életedben úgy talán jobban megérteném?
Köszi.


rosta írta:
Talán, ha elmondanád nyíltan, afféle református módon, hogy mi a problémád az én hitemmel, és hitelességemmel, az jó lenne. Valahogy nem kedvelem a síkos, nyálkás példálózgatásokat.


Én meg a fentebbi kérdésemre kérnék egyenes választ, ha már mindenáron belém akarsz kötni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20., hétfő 19:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Én meg a fentebbi kérdésemre kérnék egyenes választ, ha már mindenáron belém akarsz kötni...

Szerencséd, hogy ezt nem tőlem kérdezted. :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20., hétfő 19:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Tiv, Rosta, Ex!

Kötekedésre esetleg használjátok a PM-et vagy emailben döngöljétek egymást.
:?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20., hétfő 19:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
FM írta:
1Móz 8,21 És megérezé az Úr a kedves illatot, és monda az Úr az ő szívében: Nem átkozom meg többé a földet az emberért, mert az ember szívének gondolatja gonosz az ő ifjúságától fogva; és többé nem vesztem el mind az élő állatot, mint cselekedtem.

A fehér lappal születés hamis tanítás, jó mélyen belénk verték, nehéz tőle szabadulni, csak segítség kéréssel megy, abban akarok Uram hinni ami a Te beszéded :*:

(:*:)
1. Számomra ez nem tanítás.
2. A gyermek még tiszta, őszinte, nincs ismerete a rosszról (és általában semmiről), mindenre nyitott, és nagyon kifinomult az igazságérzete. Nagyon sok múlik rajtunk, hogy mi milyen értékeket adunk át neki, hogyan formáljuk.
Sajnos éppen a felnőttek világa az, ami megrontja, köztük tanulja meg a hazugságot, a békétlenséget.
Nem véletlen, hogy sokan úgy látják, hogy a gyermekkor(i élmények, hatások) határozzák meg az ember későbbi életét.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20., hétfő 20:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
tavasz írta:
2. A gyermek még tiszta, őszinte, nincs ismerete a rosszról (és általában semmiről), mindenre nyitott, és nagyon kifinomult az igazságérzete. Nagyon sok múlik rajtunk, hogy mi milyen értékeket adunk át neki, hogyan formáljuk.
Sajnos éppen a felnőttek világa az, ami megrontja, köztük tanulja meg a hazugságot, a békétlenséget.
Nem véletlen, hogy sokan úgy látják, hogy a gyermekkor(i élmények, hatások) határozzák meg az ember későbbi életét.

Ez egy emberi gondolat, ami idegen a Biblia kijelentésétől.
A gyerek romlott természettel jön a világra, azért hajlamos a bűnre. Ez nem tiszta, őszinte stb természet, hanem egy romlott hiábavaló természet, amelytől meg kell váltani, szabadítani az emberkét.
Tudván, hogy nem veszendő holmin, ezüstön vagy aranyon váltattatok meg a ti atyáitoktól örökölt hiábavaló életetekből;
És ha ez a kétségtelenül romlott világ nem tanítja meg viselkedni és kordában tartani az örökölt hiábavaló természetét, akkor nem egy tiszta bűbáj emberke válik belőle, hanem tőrölmetszett vadállat.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20., hétfő 20:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Na látod ebben különbözik az aki megváltást igényli és az aki nem igényli.
50 éves koromig ezt tanultam és tanítottam.
Akkor elfogadtam a megváltást és megváltozott a nézőpontom.
Akár elkövet bűnt akár elleplezi, veleéig gonosz az ember és szükséges újjá születnie.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20., hétfő 20:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Ti így emlékeztek a gyerekkorotokra? (És ilyennek látjátok a gyermeke(i)teket?) Sajnálatos. :?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20., hétfő 21:17 
Drága Tavasz!

Négy gyermekem van. Hidd el volt már olyan pillanat, hogy a 3 éves csak azért nem ölte meg a 2 évest, mert nem tudott "csak" akkorát ütni, hogy a másik berepült a játékok közé.
....és tudod mi miatt?
Egy 100,- Ft-os vacak játék miatt, ami neki BÁLVÁNY volt, imádata tárgya.

Amikor megfogan az élet, már abban a pillanatban kapcsolata lesz egy olyan világgal, ahol a magzat megölése felelőség teljes gondolat.
:cry:


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20., hétfő 21:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kedves Kavics,

nem vitatom, hogy ott van a "rosszra" való hajlam is a gyerekekben.
Én úgy gondolom, a gyerekben van a jóra, és a rosszra való képesség és hajlam egyaránt. És a mérleg hol erre, hol arra billen. Az a dolgunk, hogy a gyermekben a jóra való képességet erősítsük, hogy ezt hozzuk ki belőle, türelmes, szerető, odafigyelő NEVELÉSSEL -szvsz. :)
Semmiképpen nem tudok osztozni egy olyan véleménnyel, hogy a gyerek velejéig romlott, és a gyereknek nem is szabad azt érezni, hogy nem bíznak benne.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20., hétfő 21:52 
Szia!

Tudod egy jelentős különbség van újászületésem előtti időmhöz képest bennem. Akkor idézőjelben írtam a rossz szót, a bűnt is idézőjelben bírtam csak elviselni.

Minden másban egyet értek, csak abban nem, hogy ne bíznék a gyermekeimben, pontosabban a bizalmamat Istenbe vetem és Ő adja meg, hogy hittel és reménnyel tekintsek gyermekeim jövőjébe, örök életükre nézve!

Isten nevelési tanácsadóját ismered? Tudod Ő hogyan képzeli el a családi fészket és ezen belül a gyermekekhez való hozzá állást?
Tudod mit mond az apáknak, hogy milyen lelkülettel és mire neveljék a bűnös gyermekeiket?

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20., hétfő 22:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
tavasz írta:
Kedves Kavics,

nem vitatom, hogy ott van a "rosszra" való hajlam is a gyerekekben.
Én úgy gondolom, a gyerekben van a jóra, és a rosszra való képesség és hajlam egyaránt. És a mérleg hol erre, hol arra billen. Az a dolgunk, hogy a gyermekben a jóra való képességet erősítsük, hogy ezt hozzuk ki belőle, türelmes, szerető, odafigyelő NEVELÉSSEL -szvsz. :)
Semmiképpen nem tudok osztozni egy olyan véleménnyel, hogy a gyerek velejéig romlott, és a gyereknek nem is szabad azt érezni, hogy nem bíznak benne.


Miért kellett az Úr Jézus Krisztusnak kereszt halált szenvednie?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20., hétfő 22:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2006. nov. 20., hétfő 22:10-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20., hétfő 22:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kavics, én csak elmondtam a véleményemet a te írásod és az előző hsz-ek alapján, azt hittem észreveszed, talán jeleznem kellett volna :? Ne haragudj.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség