Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189 ... 203  Következő
 

Re: Beszélgessünk
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 08., csütörtök 13:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Emő azért hiteles nekem, mert tudom, hogy nem "teológiai elmélet", hanem mögötte van az élete...

a HARC az egy nehéz téma...

ez a "mindenkit szeretni kell és kész", ez TÚLegyszerűsítés!

HELYE van a harcnak! sőt... KÖTELESSÉGÜNK!!

de... nem test és vér ellen!


itt van szerepe a nevezetes "elválasztásnak":

[Héb. 4.12] Mert az Isten igéje él és hatékony, élesebb bármely kétélű kardnál, és elhat a léleknek és szellemnek, az ízeknek és velőknek széjjeloszlásáig, megítélni képes a szív szenvedélyeit és gondolatait.

a LÉLEKkel szemben nincs "felmentés", kötelezve vagyunk a szeretetre

a SZELLEMi háttérrel szemben viszont nincs ilyen kötelezettségünk... SŐT:

[2Kor. 11.19] Okos létetekre ugyanis szívesen elviselitek a bolondokat.
[2Kor. 11.20] Elviselitek, ha valaki titeket rabszolgává tesz, ha felzabál, ha valaki fülön ragad titeket, ha valaki fölétek emelkedik, ha valaki arcul ver titeket.

EZT a fajta szeretetet ("szeretetet") Pál IGENCSAK károsnak tartja!

(tudom, hogy ez most nem a szokásos net2rist féle kesztyűs fogalmazás, de ezt ÚGY nem lehet megfogalmazni...)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 08., csütörtök 13:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Azt gondolom, hogyha kész vagyok Istennek engedni, megmutatja lépésről-lépésre, Ő mit vár el tőlem a konkrét esetben, hogyan fejezzem ki a szeretetet- van amikor hallgatással, máskor szóval, megint máskor egy bizonyos tettel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 08., csütörtök 13:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Így van! ({)

nem "gyengíteni" szándékoztam a "szeressétek ellenségeiteket" parancsot (nem is lehet, kidumálni se:D), csak helyretenni az önvédelemmel együtt a koordinátarendszerben :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 08., csütörtök 14:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Erika!
Nem hiszem, hogy az ellenséged volt, akinek végül sikerült BUÉK-ot kívánnod.
Valszeg megbántott valamivel. Vele szemben az elengedés elég, de nem hiszem, (és nem is kívánatos) hogy úgy kibékültél vele, hogy teljes bizalmat szavaztál neki, megnyitottad magad előtte, rábíztad titkaidat, stb.
Az ellenség az aki folyamatosan rosszat akar neked. De lehet jó harcmodor ellene, ha jót teszel vele. Én kipróbáltam, működik. :) Volt egyszer egy nagyon rosszindulatú ellenséges szomszédom. Ma már nem az, megszabadított tőle Isten és adott helyette egy jóindulatú szomszédot. Persze nem minden esetben ad ez jó megoldást, hallgatni kell Isten vezetéslére.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 08., csütörtök 14:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Ex, ez vicces, hogy mindent jobban tudsz :D .
Nem dobálóztam a szavakkal, nincs egy hadseregnyi ellenségem, ez sajnos egy nehéz ügy .-bár oldódik a feszültség-
Ne ítélj látatlanba, kérlek, mert hosszútávon ez nagyon korlátozó a másik emberre nézve.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 08., csütörtök 14:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Rendben, akkor mond el.

Azért írtam, mert én nehezen tudom elképzelni magamról, hogy olyan társaságba keveredjek egy ellenséggel, ahol felmerül a BUÉK esete. :)

üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 08., csütörtök 18:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Ex, az életben előfordulnak olyan esetek, amit nehezen tudunk elképzelni, míg meg nem történnek velünk...azonkívül nem minden társaságot választ az ember, van, ami adott...egyébként pedig sokféle módon lehet manapság BUÉKot kívánni: telefonon, mailben stb.

Kérésednek most nem tudok eleget tenni, ami építő volt ezzel kapcsolatban, elmondtam,lapozzunk tovább..


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 09., péntek 13:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Úgy látszik mégsincs nagy érdeklődés megbocsátás ügyben.
Erika akkor most visszakérdeznék arra, amiből az egész téma indult, vagyis a hitgyüliről, kivel kapcsolatban jutott eszedbe a megbocsátás kérdése?
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 09., péntek 14:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
a megbocsátásnál pillanatnyilag EGYETLEN aktuálisabb témát tudnék mondani ma Magyarországon: az IRÍGYSÉG témáját...

"odaátról" egy bizonyságtételt idetennék:

feketeancsa írta:
Most kapcsolódom be a fórumba, ez az első hozzászólásom, de ezt meg kell osztanom veletek, akik megértik és átlátják a problémámat. Isten végtelen kegyelméből sikerült végre megbocsátanom édesapámnak, aki rengeteg szörnyűséget tett a családunkkal, és most folytatja mással ugyanott, ahol velünk abbahagyta. Ahogy beszélt elferdült nézeteiről, és áradt belőle a gyűlölet és az önigazoló szavak, valami csoda történt velem. Régebben beleordítottam az arcába a véleményemet, kiborultam, évtizedekig depressziós voltam. Most pedig drága Uram megkegyelmezett nekem, és én csak hallgattam apámat, és nem éreztem már haragot, csak szeretetet és nagyon-nagyon sajnáltam őt, és imádkozom érte, hogy Isten adjon neki világosságot, hogy észrevegye végre, mi az emberi élet értelme.
Hatalmas, évtizedek óta hurcolt teher hullott le rólam, és végre meg tudtam őt ölelni, és ahogy írtátok, el tudtam engedni és át tudtam adni őt és az ő ügyeit Isten kezébe. Ez hatalmas megkönnyebbülés, csodálatos érzés. Isten tudja a legjobban, hogy mi a jó nekünk. És nekünk az a jó, ha rá hallgatunk, és nem táplálunk haragot.
Imádkozom, hogy más személlyel kapcsolatban is irgalmazzon meg nekem az Isten, hogy annak a mindennapos piszkálódásait, ármánykodását ne ellenem elkövetett bántásnak fogjam fel.

Egy kérdésem van: Azt még nem sikerült megértenem és feldolgoznom, hogy vannak emberek, akik felé hiába közeledek jó szándékkal és szeretettel, az ellenkező reakciót váltom ki belőlük. Olyan, mintha a szeretet, a kedvesség gyanakvást keltene bennük, és úgy érzik, védekező állást kell felvenniük vagy egyszerűen támadnak.


tippem a dologgal kapcsolatosan:
amikor maga a LÉTEZÉSEM idegesít valakit, annak gyakran az az oka, hogy valami olyan kavarodik fel benne "az én hatásomra", aminek alapvetően semmi köze hozzám, vagy nem KONKRÉTAN hozzám kapcsolódik, mégis "kulcsingerként" szolgálok, és kiváltok egy irracionális reakciót

gyakori például, hogy valaki ÍGY allergiás egy karizmatikusra, de olyannal is találkoztam, akit a MEGTÉRÉS fogalma idegesített fel ugyanígy...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 09., péntek 14:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
exrefis írta:
Úgy látszik mégsincs nagy érdeklődés megbocsátás ügyben.
Erika akkor most visszakérdeznék arra, amiből az egész téma indult, vagyis a hitgyüliről, kivel kapcsolatban jutott eszedbe a megbocsátás kérdése?
üdv
ex


ezt megelőlegezem, hogy tudod, kire gondoltam, mert többször beszéltünk erről- a FIDESZre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 09., péntek 14:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
hú... most tényleg KULCSFONTOSSÁGÚ, hogy az ember (vagy gyülekezet) "vegye magának a fáradtságot", és bocsásson meg bármilyen valós vagy vélt sérelméért nekik, hiszen különben HOGYAN tudná teljesíteni a közismert PARANCSot:

Idézet:
I. Timóteus levél:2:1 Intelek azért mindenek előtt, hogy tartassanak könyörgések, imádságok, esedezések, hálaadások, minden emberekért,
2 Királyokért és minden méltóságban levőkért, hogy csendes és nyugodalmas életet éljünk, teljes istenfélelemmel és tisztességgel.
3 Mert az jó és kedves dolog a mi megtartó Istenünk előtt...


a dolog "makro-szinten" mintha már lezajlott volna amúgy:

http://www.nol.hu/belfold/20100317-fide ... ekezetenek

http://www.fn.hu/valasztas2010/20100317 ... idesz_hit/

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 09., péntek 14:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Net, köszi az utalásokat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 09., péntek 17:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Erika!
A HGy politikai orientációját első sorban és alapvetően az határozza meg, hogy az adott politikai alakulat hogyan áll a vallásszabadság kérdéséhez, hagyja-e szabadon hirdetni az evangéliumot.
Ha ebben a Fidesz békén hagy minket, akkor semmi bajunk vele, de akkor is fogunk imádkozni értük, ha nem, mert ma Magyarországon mindenkinek elemi érdeke, hogy a leendő Fidesz kormány sikeres legyen (by NS).
Ha megint Isten népe ellen fordul akkor, négy év múlva biztos bukta lesz.
Mi elengedtük a sérelmeket, de a bizalomhoz idő kell.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 09., péntek 20:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
exrefis írta:
Kedves Erika!
A HGy politikai orientációját első sorban és alapvetően az határozza meg, hogy az adott politikai alakulat hogyan áll a vallásszabadság kérdéséhez, hagyja-e szabadon hirdetni az evangéliumot.
Ha ebben a Fidesz békén hagy minket, akkor semmi bajunk vele, de akkor is fogunk imádkozni értük, ha nem, mert ma Magyarországon mindenkinek elemi érdeke, hogy a leendő Fidesz kormány sikeres legyen (by NS).
Ha megint Isten népe ellen fordul akkor, négy év múlva biztos bukta lesz.
Mi elengedtük a sérelmeket, de a bizalomhoz idő kell.
üdv
ex


Ex, az evangéliumot szabadon lehetett hirdetni. Isten népét nem kellene leredukálni a HGY-re, ez is hozzájárulhat a bizalom kialakulásához.
Remélhetőleg arról van szó, hogy ti is beláttátok azt, ami a fesz. kialakulásában a ti részetek volt.
(És természetesen ti is megtértetek belőle).


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 09., péntek 20:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Hála az Úr Jézusnak, hogy Ex és Loisz nem haragsznak egymásra és már én is kezdem elfelejteni, hogy miért is nem :-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189 ... 203  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség