Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 535 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 36  Következő
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 05., vasárnap 09:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
net2rist írta:
rá volt írva a nevem...

Rá volt írva? :shock:
net2rist írta:
(amúgy ha nem rám, KIRE gondoltál?)

Tudsz olvasni, (!) ezek szerint azt is látod, kinek a neve szerepel még rajta.
Esetleg szólhatnál nekik is. :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 05., vasárnap 09:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Idézet:
És szerinted mennyi esélye van annak, hogy működik a Szsz kilenc ajándéka közül bármelyik is ott, ahol az egyiket fóbiásan elutasítják?


Nálunk (de nyilván más gyülikben is) több olyan volt, hogy imádkoztak -alig van neki hátra idő- betegekért, akik tökéletesen meggyógyultak. Vagy még az átkosban jött egy hölgy, hogy érzi, hogy most 300 km-rel arrébb el kellene menni a gyülekezete vezetőjével, és vigyenek írógépet is - és ott 300 km-rel arrébb tényleg nagy történések voltak, lefoglalták a gyülekezeti termet, a hívek szétszaladva, és kellett az írógép is a valami beadványhoz a Tanácsnak. És kérdezték, hogy megkaptátok a táviratot? Nem, csak megéreztük, hogy jönni kell. Meg még sok ilyen. Ezek nekem a napnál világosabb gyakorlati hitelesítések (karizmák) Istentől. Ellenben látunk sok olyat, amikor gyógyító összejövetelen kiráncigálnak valakit a tolószékből, aki effektíve nem lesz jobban, ugyanúgy vissza kell ülnie, csak meg a nagy showműsor. (plusz a botránkoztató dolgok) Eleve nagyobb felfuvalkodásra adhat kísértést, ha egy konkrét személy olyan nagy spíler, hogy imádkozik, (vagy suhintgatja a köpenyét, palackból vizet locsol stb...) és attól döbbenetes gyógyulások lesznek. Ha egy közösség imádkozik, akkor a munkából is kiveszik a részüket, meg nincs is akkora kísértés, hogy elszálljon maguktól az agyuk.
Ha pedig tényleg a "karizmák" megnyilvánulása azt is, amit én írtam, akkor mégsem az van, hogy az ún. antikarizmatikus gyülekezetekre pikkel a Szentlélek, szerencsére :) Ha pedig ezekben a gyülikben is működnek a Szentlélek ajándékai, akkor nincs is miről még jobban meggyőzni egymást, nem?

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 05., vasárnap 09:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Engem inkább taszított, mint vonzott, mert alapból "Péter típus" vagyok, azaz érzelmi ember, aki sokszor úgy szól, hogy nem gondolkodik.
...
Amit Ex-ből megismertem, neki meg szükséges ez a fajta érzelmi töltet a száraz logikus gondolkodása helyett, vagy mellé.
Te, aki érzelmi ember vagy, taszított az érzemi töltetű dícséret, nekem meg aki "száraz logikus gondolkodú", az tetszik. :D
Itt valami nagyon nem stimmel. :)

pauler írta:
Ex, én NEM HISZEM EL, hogy a refis-be nincsennek megtért hívő emberek.

De volt egy, aki annak számított a 30 fős osztályunkban. A többi ugyanolyan megtéretlen vallásos volt mint én. És a négy év alatt konkrétan egyszer sem hallottuk, hogy meg kellene térni. Fel se merült ez a gondolat. Mindenki megkeresztelt komfirmált ember volt, tehát alapértelmezetten rendben valónak számított mindenki, innen már csak csiszolni kellett a "gyémántokat".
Innen nézve, nem is tudom, hogy felháborító vagy nevetséges, hogy Netet komolyan megkérdezed, hogy hirdetik-e a megtérést a HGy-ben?
Igen, minden alkalommal és minden alkalommal vannak is megtérők és a gyülekezetben alapértelmezetten csak megtért és bemerített emberek számítanak odatartozónak.
Az az egy osztálytársam, amelyik hívőnek számított, lelkész lett és az egyik éretteségi találkozón azért fikázta egy másik "lelkész" és az osztályfőnököm, mert ez a gyülekezetében hirdeti a megtérés szükségességét és elmesélte, hogy megtért gyülekezete és presbitériuma van.
Ez a másik "lelkész", aki most nem akárhol lelkészkedik, pontosan olyan egzisztenciális lelkész mint amilyen Indu ismerőse készül lenni. Amikor rákérdeztem, hogy döntött, e pálya mellett, akkor nem a megtéréséről, megérintéséről elhivatásáről beszélt, hanem arról, hogy egy nyári tábor után úgy látta ez a megfelelő pálya neki.
Péter! Én arról beszélek, hogy a ref egyházban nagyon nagy bajok vannak a megtérés újjászületés tanításával, a Szentszellem személyével, az ajándékokkal kapcsolatban.
És ha valóban keresitek a válaszokat a SEÁ által vázolt problémákra, akkor vastagon itt kell keresni.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 05., vasárnap 10:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
exrefis írta:
Senki nem "démonizált" itt refiseket, vagy akkor SEÁ is azt tette.

Látom te is megtaláltad az inget.
exrefis írta:
Viszont ti konkrétan démonizáltátok a karizmatikusokat, ..

Ha jól emlékszem a karizmatikusokat kollektíve senki nem démonizálta, a karizmatikus katolikusokról pozitíve is szó esett, (ami pl azt is jelenti, hogy nem szükséges a szakadás ilyen esetben).
Ez inkább a te igyekezeted: - úgy beállítani a dolgot, mintha "karizmatikus" jelzővel csak a HGY-t lehetne említeni.

Konkrétan a "torontós" jelenségeknél merült fel ez az opció, a koreai gyülekezetről szóló belinkelt videó kapcsán.
Pedig ugye (?) nem is kellene ezért Koreába menni, hogy hasonlót találjon valaki. És itt van szó konkrétan a Hgy-ről, nem pedig kollektíve a karizmatikusokról.
exrefis írta:
"...mondván, hogy ők csak valami idegen "lelket" vesznek, nem Isten Szellemét. Pedig, de! :)

A "pedig de" erre a "jelenségre" még nem bibliai érv.

Addig pedig szabadjon a hasonló jelenségek(et produkáló gyülekezetek)től nekünk is őrizkedni legalább úgy, mint ahogy te őrizkedsz a "gaz vallásos" reformátusoktól.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 05., vasárnap 11:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
:(

jó őrizkedést! :(

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 05., vasárnap 13:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Te, aki érzelmi ember vagy, taszított az érzemi töltetű dícséret, nekem meg aki "száraz logikus gondolkodú", az tetszik.
Itt valami nagyon nem stimmel.



Ez ember "megtérhet" a SAJÁT érzés világához is. Ha van egy alkalom, ami felbuzdít érzelmileg, katarzisokat élek át (a zenével pl.ezt elég jól el lehet érni), akkor hihetem azt, hogy megtértem. Sőt, ha Isten nevét is emlegetik, akkor még azt is hihetem, hogy Istenhez tértem meg.
És egy logikusan gondolkodó ember a Bibliai igazságot belátva azt hiheti, hogy megtért, pedig ez még nem az.

Idézet:
De volt egy, aki annak számított a 30 fős osztályunkban. A többi ugyanolyan megtéretlen vallásos volt mint én.


A föld sója, kicsiny nyáj egy nagy INTÉZMÉNYBEN. Azt gondolom és hiszem, hogy volt ott ÉLET, max. nem azon a szinten, ahol te akkor mozogtál.

Idézet:
És a négy év alatt konkrétan egyszer sem hallottuk, hogy meg kellene térni. Fel se merült ez a gondolat. Mindenki megkeresztelt komfirmált ember volt, tehát alapértelmezetten rendben valónak számított mindenki, innen már csak csiszolni kellett a "gyémántokat".


Nem volt Evangélizáció? Hittant tanítottak?

Idézet:
Innen nézve, nem is tudom, hogy felháborító vagy nevetséges, hogy Netet komolyan megkérdezed, hogy hirdetik-e a megtérést a HGy-ben?


Másról is kérdeztem, pl. hogy a bűnről van-e tanítás! A Fidesz és a történelmiek bűnét most hagyjuk ki, mert erről 100%, hogy van.

Idézet:
Igen, minden alkalommal és minden alkalommal vannak is megtérők és a gyülekezetben alapértelmezetten csak megtért és bemerített emberek számítanak odatartozónak.


Akik megtérnek, minek a hatására térnek meg?

Idézet:
Az az egy osztálytársam, amelyik hívőnek számított, lelkész lett és az egyik éretteségi találkozón azért fikázta egy másik "lelkész" és az osztályfőnököm, mert ez a gyülekezetében hirdeti a megtérés szükségességét és elmesélte, hogy megtért gyülekezete és presbitériuma van.


Senki sem mondta, hogy a ref. felekezet tökéletes, ezt úgy érzem, te várnád el tőlünk.

Idézet:
Ez a másik "lelkész", aki most nem akárhol lelkészkedik, pontosan olyan egzisztenciális lelkész mint amilyen Indu ismerőse készül lenni. Amikor rákérdeztem, hogy döntött, e pálya mellett, akkor nem a megtéréséről, megérintéséről elhivatásáről beszélt, hanem arról, hogy egy nyári tábor után úgy látta ez a megfelelő pálya neki.


Ilyen is van, csak azt ne hidd, hogy ez más felekezetekre nem jellemző, főleg olyanokra, ahol pénz van a kalapban. Én azt hiszem, hogy a HGY se kivétel ez alól.

Idézet:
Péter! Én arról beszélek, hogy a ref egyházban nagyon nagy bajok vannak a megtérés újjászületés tanításával, a Szentszellem személyével, az ajándékokkal kapcsolatban.


Megtérés, újonnan születés, te mit gondolsz erről?
A Szent Lélek személyéről, mit gondolsz?

Az ajándékokkal kapcsolatban viszont nagyobb bajt látok nálatok!

Idézet:
És ha valóban keresitek a válaszokat a SEÁ által vázolt problémákra, akkor vastagon itt kell keresni.


A problémákat szerintem NEKED nem itt kell keresni, de ebben nem értünk egyet, ha jól értem.
Azért köszi.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 05., vasárnap 14:20 
Offline

Csatlakozott: 2008. jún. 22., vasárnap 10:47
Hozzászólások: 95
"Mert minden fát a gyümölcséről lehet megismerni."(6,44) Vajon a mai "nyelveken" szólásra,vagy inkább nyelveken szóló gyülekezetekre ez mennyire lehet igaz?Mert mit mond Isten Igéje?" Ezek közül pedig némelyeket először apostolokká rendelt az Isten az egyházban, másodszor prófétákká, harmadszor tanítókká. Azután adott csodatevő erőket, kegyelmi ajándékokat: gyógyításra,gyámolításra, vezetésre, különféle nyelveken szólásra. Mindnyájan apostolok? Mindnyájan próféták? Mindnyájan tanítók? Mindenkiben van csodatevő erő? Mindenki rendelkezik a gyógyítás kegyelmi ajándékával? Mindnyájan szólnak nyelveken?"(1 Kor ,12,28-30)

"Némelyeket"-tehát NEM MINDENKIT rendelt az Úr nyelveken szólásra." Mindnyájan szólnak nyelveken?"-kérdezi Pál.A mai nyelveken szóló gyülekezetekben pedig mindenki aki betöltekezik ,az nyelveken kezd szólni.Pedig mint látható,ennek semmi Bibliai és igei alapja nincs.
Világosan beszél arról Pál,hogy nem mindenki szól nyelveken,és nem mindenki prófétál,hanem mindenki más kegyelmi ajándékot kap.
Márpedig ha a karizmatikus gyülekezetek azt tanítják,hogy aki betöltekezik,annak mintegy kísérő jelensége (az is)hogy nyelveken kezd el szólni,annak semmi Bibliai alapja nincs.Mert "Mindnyájan szólnak nyelveken?"(1 Kor 12,30)Nem,mert " Ezek közül pedig némelyeket először apostolokká rendelt az Isten az egyházban, másodszor prófétákká, harmadszor tanítókká. Azután adott csodatevő erőket, kegyelmi ajándékokat: gyógyításra,gyámolításra, vezetésre, különféle nyelveken szólásra."(1Kor 12,28)

Az apostoli korban tehát élt ez az ajándék,és akkoriban helyesen is éltek vele,már akik éltek,mert a fenti Ige világosan beszél arról,hogy nem mindenki szólt nyelveken.Azt nem értem tehát,hogy a mai karizmatikus mozgalmakban miért szól mindenki nyelveken,mikor teljesen mást tanít az Ige?

Először tehát arra mutattam rá az Ige alapján,hogy a nyelveken szólás egy jel volt,még pedig az apostoli időkben a Zsidó népnek:"És miközben a zsidók jelt kívánnak”(1Kor 1,22)
„Úgyhogy a nyelveken való szólás jel”(1Kor 14,22)

De hogy mennyire nem működik ez a jel ma,azt éppen a mai karizmatikus gyülekezetek igazolják,mert az Ige világosan beszél arról,hogy nem mindenki szól nyelveken.Már pedig ha ők igen,akkor az a tanítás nem igaz.A Biblia szerint legalább is.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Károly 2010. dec. 05., vasárnap 14:37-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 05., vasárnap 14:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Igen, minden alkalommal és minden alkalommal vannak is megtérők és a gyülekezetben alapértelmezetten csak megtért és bemerített emberek számítanak odatartozónak.

Az az egy osztálytársam, amelyik hívőnek számított, lelkész lett és az egyik éretteségi találkozón azért fikázta egy másik "lelkész" és az osztályfőnököm, mert ez a gyülekezetében hirdeti a megtérés szükségességét és elmesélte, hogy megtért gyülekezete és presbitériuma van.


Igen, itt van az egyik primér problémád, mint a katolikusoknál az ostyában a Jézus teste és a borban a vére. A megtéréshez tartozó bemeritkezés. A bemerítkezés logikai ÉS kapcsolatban van a megtéréssel, csak az ilyen emberek számítanak odatartozónak.

A példádból is látszik, hogy csak az efféle ÉS kapcsolatos emberek számítanak neked megtért, keresztyén embernek, nem véletlen, hogy csak egy hívőt találtál a 30 emberből...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 05., vasárnap 14:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Károly írta:
"Mert minden fát a gyümölcséről lehet megismerni."(6,44)


Idézet:
Galátzia levél:5:15 Ha pedig egymást marjátok és faljátok, vigyázzatok, hogy egymást fel ne emésszétek.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 05., vasárnap 14:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Net ez ránk is igaz?
Egyébként megszünne az egymás falása, ha a magunk bűnére koncentrálnánk, de egy ex mellett ez igen nehéz még egy házasságban is.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 05., vasárnap 14:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Indu írta:
még egy dolog, ami eszembe jutott, ezen sírtam is, eljött hozzánk egy volt refis osztálytársa, aki konkrétan ateista, ezután kifejtette nekem, hogy erősen gondolkodik rajta, hogy lelkész szeretne lenni, mert hogy az milyen jó, meg megbecsült dolog lenne az ő falujában. Mikor könnyes szemmel, döbbenten néztem rá, meg is kérdezte, hogy te most rajtam sírsz? Igen, meg a falun, ha te leszel ott a lelkész. (egyelőre még nem az)


Igen, én is ismerek olyan lelkészt, teológust, akinek nem ott lett volna a helye. Ebből viszont nem következik, hogy általánosítani lehetne a lelkészekre és teológusokra. Márcsak azért sem, mert a lelkészi állás ezidáig nem kecsegtetett még olyan nagy anyagi haszonnal, azt tényleg nem lehet elmondani, hogy emiatt tömegestül jelentkeznének a fiatalok lelkésznek. Nem egészen menedzseri a javadalmazásuk ugyanis...

Ami meg a lelkészi tekintély áhítását illeti, amelyet minden áron meg akar szerezni egy illető, hát arra pedig az Ószövetségben számos helyen számos formában előjön ez az eset. Például Áron esete az aranyborjúval, amelyiket valahogy a nép nyomására összegyűjtött aranyból a tűz önmaga formált meg, egyáltalán nem Áron öntötte a borjat. No meg amikor Saul valahogy Sámuel helyett mutat be áldozatot, mert valahogy úgy sikerül neki, hogy nem tudja már megvárni Sámuelt a filiszteusok miatt és gyorsan áldozatot kell neki bemutatnia az Úrnak.

Szóval mindig voltak ilyen esetek, amikor az illető papi személy nem az Úrhoz méltó volt és nem az Úrhoz méltóan szolgált. Ez nyilván ma is gyakran megesik. De ebből sem vonnék le általánosságokat...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 05., vasárnap 16:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Idézet:
Net ez ránk is igaz?
Egyébként megszünne az egymás falása, ha a magunk bűnére koncentrálnánk, de egy ex mellett ez igen nehéz még egy házasságban is.

Mégis ezt kívánja tőlünk a mi Urunk, és nem azért, mintha könnyű lenne.
http://www.refpasaret.hu/pasaret/pred.php?id=1215


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 05., vasárnap 18:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
net2rist írta:
:(

jó őrizkedést! :(


Jó torontózást! :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 05., vasárnap 20:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
köfi az újabb inget...

na EZ tényleg sehogy se jön rám, de nem kell, hogy emiatt zavartasd magad...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 05., vasárnap 20:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
net2rist írta:
köfi az újabb inget...

na EZ tényleg sehogy se jön rám, de nem kell, hogy emiatt zavartasd magad...


Már megint ez az ingügy...
Magad varrtad. :wink:
A hozzászólásodból úgy tűnt, mintha szomorú :( lennél a torontózástól történő őrizkedés miatt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 535 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 36  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség