Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 535 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 36  Következő
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 09., csütörtök 15:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Kedves Indu, tíz évvel ezelőtti hgy-s sztori. Ne akard lenullázni a dolgot, nem kellene....

Rosta!
Barátkozz meg a gondolattal, hogy ez hazugság. A HGyben soha nem volt aranyeső. :)
Ilyen egyszerű.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 09., csütörtök 15:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
shalom amúgy zöldségeket beszél (örülök, hogy nem én szóltam neki erről, most az lenne a baj, hogy miért szóltam bele), de abban igaza van: tényleg szánalmasak vagyunk...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 09., csütörtök 15:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
rosta írta:
Kedves Indu, tíz évvel ezelőtti hgy-s sztori. Ne akard lenullázni a dolgot, nem kellene....

Rosta!
Barátkozz meg a gondolattal, hogy ez hazugság. A HGyben soha nem volt aranyeső. :)
Ilyen egyszerű.
ex


Komolytalan az egész. A Pat Robertson tv-s gyógyítása mellett meg a kígyófogdosás mellett vajjon miért vonod kétségbe az aranyesőt? Ez már megüti netán a ciki kategóriát? :)

Ennek különben örülök, hogy a felső határ nem a csillagos ég... :|


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 09., csütörtök 15:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
köszönöm a szemléltetést, REMEK PÉLDA arra az állításomra
( viewtopic.php?f=16&t=530&p=56885&#p56885 )
hogy
Idézet:
LEHETETLEN egy "kétkedőket meggyőző csalhatatlan bizonyítást" végigvinni...


bár ketten állítjuk, akik OTT VOLTUNK (én akkoriban már nem, de korábban igen), hogy ilyesmi NEM történt a HGy-ben (valamint szintén ketten hallottunk róla, hogy IGEN, VOLT ILYEN, csak nem itt, hanem külföldön)...

mindez együttesen is bőven KEVÉS arra, hogy egy "meggyőződéses hívőt" megingathassunk a hitében...

evvan... "így működik" az ember nevű lény :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 09., csütörtök 16:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Shalommal értek egyet, köszönöm, amit írtál!
Jó volt olvasni...

Én hiszem, hogy az Úr ma is tud csodákat tenni és kész természet felett is segíteni, ha kell. Ugyan akkor nem értem, hogy ha ezt az ÚR AJÁNDÉKNAK adja, kivételes jelnek, ami segíti az Evangélizációt, akkor miért KELL ezzel rendelkezni ahhoz, hogy tagja legyek pl. egy közösségnek?

Miért írja elő bármelyik tanító, hogy pl. a Lélek keresztségnek egyetlen jól látható bizonyítéka a nyelveken szólás? Kinek a célja ez?

A kígyós videó nekem gáz! Olyan "egyiptomi varázslós", akik szintén megtették, amit Mózes meg tett, de milyen CÉLLAL? A végén az a rángatózás hol van ahhoz képest, amikor az Úr Jézus a gadarai ördöngőst megszabadította egy légiónyi gonosztól. az az ember felöltözve, nyugodtan ült és beszélt!
Én itt az ellenkezőjét láttam. :-(

Ezért nem szánalmas az a videó, hanem szörnyű!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 09., csütörtök 17:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Net, a nyelvek jelek lehetnek. Jel volt ez, amikor mindenki a maga NYELVÉN ÉRTETTE az Evangéliumot. Persze, aki nem beszélt a másik nyelvén, az részeg beszédnek értette. :-( (kb. itt tartunk ma is)

A nyelveken szólás, amiről Pál azt írja, hogy "nem értelemmel imádkozom", az azt hiszem, hogy nem lehet jel a hitetlenek felé, hiszen nem is támogatja ezt az Ige a gyülekezetben sem:
1Kor 14,19 De a gyülekezetben inkább akarok öt szót szólani értelemmel, hogy egyebeket is tanítsak, hogy nem mint tízezer szót nyelveken.

sőt:
1Kor 14,23 Azért ha az egész gyülekezet egybegyűl és mindnyájan nyelveken szólnak, bemenvén az idegenek vagy hitetlenek, nem azt mondják-é, hogy őrjöngtök?

Még annyit a kígyós videóhoz, hogy amikor az Úr Jézus kiűzte a légiónyi Ördögöt a gadaraiból, akkor az a disznónyájba ment bele és kb. úgy viselkedett a disznónyáj, mint azok, akik a videóban a földön fetrengenek.
Ezért úgy látom, hogy azokból az emberekből, akik ott táncolnak, Gonosz Lelkek mentek ki, de mivel egy másik ember közben megbetegedett, nem hiszem, hogy ez az Úr Jézus munkája és azt se hiszem, hogy ezek a táncolók tényleg szabadokká lettek.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 09., csütörtök 18:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
rosta írta:
Kedves Indu, tíz évvel ezelőtti hgy-s sztori. Ne akard lenullázni a dolgot, nem kellene....

Rosta!
Barátkozz meg a gondolattal, hogy ez hazugság. A HGyben soha nem volt aranyeső. :)
Ilyen egyszerű.
ex


Így ahogy visszaemlékszem valami hgy-s evangelizációs alkalom volt, valami csarnokban, ahol valamilyen apropóból ilyen aranylapocska hullás csoda is volt. Ezt egy hgy-s csóka mesélte lelkesülten.

Hogy ez hazugság volt-e és ki részéről volt hazugság, hát ez jó kérdés. Én mindenesetre úgy adom tovább a történetet, ahogy akkoriban ez az eszmecsere megesett.

Amiatt emlékszem egyáltalán erre az egész dologra, merthogy a szellemes válasz erre a 18 karátos bizonyítékra az volt, hogy a csoda a 1000 ezrelékes tisztaságú 24 karátos arany lett volna, amely tisztaság ember által elő nem állítható.

A csodákkal már 10 éve is hadilábon álltam, de a nagyobb csoda az, hogy ilyen apróságra is emlékszem... :|


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 09., csütörtök 18:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Idézet:
Ne akard lenullázni a dolgot, nem kellene....


?! Te miről beszélsz Rosta?

Azt írtam, hogy ÉN IS LÁTTAM ILYET A NETEN (tehát a jelenség valós) - AZ, amit én láttam, NEM HGY-s volt, hanem más. Nyilván arról, amit te hallottál, láttál, eszem ágában sincs nyilatkozni, mert annak a hiteles forrását TE tudod. Én arról beszéltem amit én láttam, eszem ágában sincs semmit lenullázni, de nem is értem, hogy ilyet hogy lehetett kiolvasni belőle.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 09., csütörtök 19:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Így részletezve már tényleg nem tűnik nullázásnak. :|


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 09., csütörtök 19:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
:)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 10., péntek 09:22 
Offline

Csatlakozott: 2010. feb. 28., vasárnap 13:32
Hozzászólások: 45
ha jól vettem ki a fórum soraiból, akkor több olyan hozzászóló van, aki járt vagy tagja volt a hgy-nek (Hit Gyülekezet egyházra gondoltok?).
Elég keserűen szóltok, nyilvánultok meg róla.
Szerintem hagytátok, hogy felnőjön a keserűség a szívetekben. Meg kellene szívből bocsátani mindenkinek.
Én nem akarok negatív kritikát (ítéletet) mondani egyetlen egy keresztény egyházra sem. Megpróbálom elmondani a véleményem olyan szinten, hogy az ne úgy tűnjön, mint egy olyan ítélet (végzés) amely jogorvoslati lehetőség nélkül megmondja a frankót a másikról.
Vegyétek azt is figyelembe, amikor valakiről, valakikről negatív dolgokat mondunk, hogy a hitélet, lelki élet más területén meg lehet, hogy fényévekkel lehagynak bennünket.

A nagy "vallási vitáinkról" Gyökössy Bandi bácsi prédikációja jut eszembe a samáriai asszonyról, aki a vallási vitáit terelésre alkalmazta a Jézussal való kommunikációjában.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 10., péntek 20:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
shalom írta:
ha jól vettem ki a fórum soraiból, akkor több olyan hozzászóló van, aki járt vagy tagja volt a hgy-nek (Hit Gyülekezet egyházra gondoltok?).

Konkrétan Exrefisről van szó, aki református volt, jelenleg a HGy tagja.
shalom írta:
Elég keserűen szóltok, nyilvánultok meg róla.
Szerintem hagytátok, hogy felnőjön a keserűség a szívetekben. Meg kellene szívből bocsátani mindenkinek.
Én nem akarok negatív kritikát (ítéletet) mondani egyetlen egy keresztény egyházra sem.

Ezt a „keserűség” dolgot majd személy szerint mindenki mérlegeli magában, én keserűséget a HGy felé inkább ex- HGy-sek beszámolóiból érzek ki.
http://www.igeforum.com/index.php?facti ... ead=29&z=1
Ugyanazt művelik, mint az ex. reformátusok. :wink:

Kritika:
Ha már ismét itt tartunk, és a Biblia állítólag tekintély MINDKÉT fél számára:
- a tanító miért nem tanítja magát, a kritizáló miért nem képes elviselni a kritikát?
- Ha meg nem esik jól neki, akkor miért teszi ezt ő mással?
Én így látom az eddigiek alapján.

shalom írta:
Megpróbálom elmondani a véleményem olyan szinten, hogy az ne úgy tűnjön, mint egy olyan ítélet (végzés) amely jogorvoslati lehetőség nélkül megmondja a frankót a másikról.

Ez dicséretes dolog, de úgy érzem, hogy most megmondtad a frankót.
shalom írta:
Vegyétek azt is figyelembe, amikor valakiről, valakikről negatív dolgokat mondunk, hogy a hitélet, lelki élet más területén meg lehet, hogy fényévekkel lehagynak bennünket.

Remélem, ez a „Gyevi bíróra” is vonatkozik.
(Ezért (is) kérdeztem, melyik videóra gondolsz. A Károly által beidézett „torontós” ra, vagy a kígyósra.)

A hitélet, lelkiélet mely területeire gondolsz? Miben nyilvánul meg ez a fényévnyi előny?

(Ne érts félre, :wink: ezt kérdezhetném úgy is, mint nyelvekenszóló, református karizmatikus, akik belülről látja a dolgokat)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 10., péntek 21:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Shalom, Shalom :)

Nekem szimpatikus volt a hozzászólásod, érzem rajta, hogy jó lelkülettel írtad, és különösen is megszívlelem amit a fényévről mondtál.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 10., péntek 21:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
net2rist írta:
Fony írta:
Kapcsolódva a témához - egy kis érdekesség:

http://www.parokia.hu/lap/lampas/ujsag/ ... 418/?i=930


most akkor ők is csak MONDJÁK MAGUKAT protestánsnak? :O

Fony is?

haggyámá...


Nem Fonyról van benne szó, de nem véletlenül linkeltem be a cikket.

Ha jól tudom, nem "karizmatikus" az illető, éppen ez az érdekes az egészben.

Olvassa valaki a Bibliát, Jakab levelét, tesz valamit, mert elhiszi azt, ami oda van írva, és ...... :shock:

Ennyi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 10., péntek 22:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Fony írta:
...

Ha jól tudom, nem "karizmatikus" az illető, éppen ez az érdekes az egészben.

Olvassa valaki a Bibliát, Jakab levelét, tesz valamit, mert elhiszi azt, ami oda van írva, és ...... :shock:

Ennyi.


bezony! az "illetőt" nem ismerem, de a lelkészét igen, és ő "karizmatikus" :)

(sőt.. idézőjel nélkül az, és idézőjel nélkül református is egyben :))

van ilyen... hála Istennek :)

...ma este amúgy "vendégszolgálat" volt nálunk, egy autonómos-agapés-golgotás-HÉVes vegyes dicsőítő csapat szolgálatával... és ha hiszitek, ha nem: EGYEK voltunk (vagyunk)... ANNYIRA lényegtelen volt, hogy Chuck Smith mit írt a Karizmánia c. könyvében, vagy az autonóm teológiája mennyiben más, mint a miénk... a Lélek egysége VALÓDI egységet hozott :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 535 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 36  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség