Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 347 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 20, 21, 22, 23, 24
 

Re: A Biblia. - Igetanulmányozás. - Morzsák
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2024. júl. 15., hétfő 14:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2804
Tartózkodási hely: Magyarország
I. Korinthus 4:16-17
"Kérlek titeket: legyetek követőim.
Ezért küldtem el hozzátok Timóteust, aki emlékeztetni fog titeket arra: hogyan élek Krisztus Jézusban (szó szerint: Krisztus Jézusban való utaimra), és hogyan tanítok minden gyülekezetben."

I. Korinthus 10:33b, 11:1-2
"Mindenben mindenkinek igyekszem kedvére lenni, nem a magam hasznát keresve, hanem a többiekét, hogy üdvözüljenek.
Legyetek követőim, mint én is követője vagyok a Krisztusnak.
Dicsérlek titeket, hogy emlékeztek minden tanításomra, és úgy tartjátok meg a hagyományokat, ahogyan átadtam nektek."

Filippi 3:16-17
"... amire eljutottunk, aszerint haladjunk együtt.
Legyetek követőim (szó szerint: Legyetek együttkövetőim, vagyis akik vele együtt követik Jézust), testvéreim, és azokra figyeljetek, akik úgy járnak, ahogyan mi példát adtunk nektek."

*

Érdekes számomra összevetni fenti gondolatokat az I. Korinthus 1. és 3. részével, ahol Pál apostol a személyválogatástól és pártoskodástól óv:
"Ha az egyik ezt mondja: Én Pálé vagyok, a másik pedig azt: Én Apollósé, nem emberi módon beszéltek-e? Hát ki az az Apollós, és ki az a Pál? Szolgák csupán, akik által hívővé lettetek; mégpedig ki-ki úgy, ahogy megadta neki az Úr." (I.Kor 3:4-5)

Egyrészt Pál biztos benne, hogy jó úton vezeti követőit; másrészt óva int a személyi kultusztól.
Nem magához akarja láncolni a követőit, hanem Jézus Krisztushoz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A Biblia. - Igetanulmányozás. - Morzsák
HozzászólásElküldve: 2024. júl. 22., hétfő 08:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2804
Tartózkodási hely: Magyarország
I. Krónikák könyve 21:11-13

"Bement Gád próféta Dávidhoz és ezt mondta neki:
-- Így szól az Úr: Válassz! Három esztendeig tartó éhínség legyen? Vagy dúljanak három hónapig támadóid, és érjen utol ellenséged fegyvere? Vagy legyen három napon át az Úr fegyvere, a dögvész (járvány) az országban, és pusztítson az Úr angyala Izráel egész területén? Most azért döntsd el, milyen választ vigyek annak, Aki engem küldött.

Dávid ezt felelte Gádnak:
-- Igen nehéz helyzetben vagyok. Inkább essem az Úr kezébe, mert igen nagy az Ő irgalma. Csak ember kezébe ne essem!"

*

Éhínség, háború vagy járvány?
Legrosszabb a háború, Dávid szerint.



Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 347 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 20, 21, 22, 23, 24

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség