Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 769 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 52  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 07., csütörtök 19:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
cilla írta:
Ne haragudj meg rám, kérlek mondd meg, mi az, szvsz?
Biztos mindenki tudja, de én nem.Előre is köszi. :oops:


Megsúgom, ehhez az ismerethez én is így jutottam hozzá, kicsit óckodtam elején mert már hogy mondhatja azt magárol, hogy szerény, mert amint ezt mondja, már nem szerény, na de róka fogta csuka, csuka fogta róka.
Űgy használom mint más aztán jó, hogy kérdezel, mert így ezt is hozzáfűzhetem
Magda aki szeret
de tényleg :)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára FM 2006. dec. 07., csütörtök 19:54-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 07., csütörtök 19:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
cilla írta:
Tamás12 írta:
Szerény Véleményem Szerint! :roll:
Szeretettel Tamás
Ui: bár nem engem kértél tudom :-)

Ó, köszi Tamás!
Biztos ostobának tűnök.
Üdvözöllek szeretettel:cilla

Nem tűnsz ostobának.
Szeretetre méltónak tűnsz. :) :*
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 07., csütörtök 19:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 17., kedd 19:59-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 07., csütörtök 20:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
OFF az eddigiekre!

Talán visszatértek :)


Lk 11,42 De jaj néktek farizeusok! mert megadjátok a dézsmát a mentától, rutától és minden paréjtól, de hátra hagyjátok az ítéletet és az Isten szeretetét: pedig ezeket kellene cselekedni, és amazokat sem elhagyni.

Milyen ítéletről beszél itt az Úr?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 07., csütörtök 20:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Bocsika, de annyira meghatódtam.Köszönöm testvéreim!!!!!!!!
:oops: :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 07., csütörtök 20:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Jó, de most írd meg, hogy gondolod a kérdezett ítéletet. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 08., péntek 07:15 
Kedves Magda!

A szeretetben végbemenő ítéletről! Arról az IGAZ ítéletről, hogy magam sem vagyok méltó arra, hogy Isten elé álljak, mert Ő Szent és Igaz.
Arról az igaz ítéletről, ami Jézus Krisztus mellett Pétert is utolérte és ki tudta mondani Jézusnak, hogy menj el tőlem mert én bűnös ember vagyok, holott Jézus egyetlen mondatával sem sértette meg Pétert!
Arról az Igaz ítéletről, ami a Szeretet mellett élőket éri!

A szvsz azt jelenti, hogy magadról beszélsz!

Isten Igéjéről szerettem volna kérdezni, hogy miből mi fakad, de értem és elfogadom, hogy nem akartok, vagy tudtok válaszolni.

Köszönöm: Péter

2.Péter 1.5.-7.
Éppen ezért minden igyekezetetekkel törekedjetek arra, hogy a hitetekben mutassátok meg az igaz emberséget, az igaz emberségben ismeretet, az ismeretben önuralmat, az önuralomban állhatatosságot, az állhatatosságban kegyességet, a kegyességben testvéri szeretetet, a testvéri szeretetben pedig minden ember iránti szeretetet.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 08., péntek 09:39 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Kedves Kavics
Idézet:
Isten Igéjéről szerettem volna kérdezni, hogy miből mi fakad, de értem és elfogadom, hogy nem akartok, vagy tudtok válaszolni.

Türelmetlen vagy nekem gyerekekről kell gondoskodnom közben.
Van amikor nem tudok válaszolni. Gépközegben sem vagyok.

Idézet:
A gerezdekről is írnál, hogy ezek hogyan valósulnak meg a te életedben?

Még egy Igerész jutott az eszembe:

2.Péter 1.5.-7.
Éppen ezért minden igyekezetetekkel törekedjetek arra, hogy a hitetekben mutassátok meg az igaz emberséget, az igaz emberségben ismeretet, az ismeretben önuralmat, az önuralomban állhatatosságot, az állhatatosságban kegyességet, a kegyességben testvéri szeretetet, a testvéri szeretetben pedig minden ember iránti szeretetet.

Koncentrikus körök és mi van legbelül?




Kedves Kavics
Szívből szól a száj.
Ha figyelemmel kisérted beírásaim akkor ismerhettél valamilyen szinten.
Kialakulhatott egy kép rólam. Jó vagy rossz ez attól függ mit láttál meg beírásaimból.

Életemről is írtam néhányszor legelőször Rosta kérésére.
És mikor indítót az Úr hogy bizonyságot tegyek mellette és megmutassam életemben mennyire szükségem van rá.

Ha magam védelmére használnék bármit is bűn lenne.

Hogy használt e az Úr eszközeként? Nos láttam dicsőségét, és mindennap látom.

Azt is hogy mit fogsz kérdezni. :)

Ez a napi Ige ami a hátérképre jön naponta. (jó dolog) :)

Lukács 4,22:
Mindnyájan egyetértettek Jézussal, majd elcsodálkoztak azon, hogy a kegyelem igéit hirdeti, és azt kérdezgették: „Nemde a József fia ez?”

www.bibleserver.com/go.php?ref=42004022


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 08., péntek 10:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Talán visszatértek :) ismét
Lk 11,42 De jaj néktek farizeusok! mert megadjátok a dézsmát a mentától, rutától és minden paréjtól, de hátra hagyjátok az ítéletet és az Isten szeretetét: pedig ezeket kellene cselekedni, és amazokat sem elhagyni.

Milyen ítéletről beszél itt az Úr?

Igaz, hogy farizeusoknak mondja, akik Isten igazságát kellett volna megjelenítsék.
Ebből gondolom, hogy a szent és a profán szétválasztását, meg kell előzze annak megítélése, hogy mi a szent és mi a profán.

Mivel Isten szeretetét is említi amit nem teljesítenek, mivel hátra hagyják, gondolom magyarban ez olyan patópálos dolog.
Nem akarják ők elhagyni, jajj dehogy, csak ezt későbbre halasztják.
Mit gondoltok helyes úton gondoltam.
Persze örülnék, ha tényleg erről esne szó, hamár itt nyitottak nekem egy témát :wink:
hozzáfűznétek, ha mást értetek alatta.

OFF Kavics, légyszi a magán beszélgetésbe tedd át a magán beszélgetésed.
Köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 08., péntek 11:41 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Luk 11,
39. Monda pedig az Úr néki: Ti farizeusok jóllehet a pohárnak és tálnak külső részét megtisztítjátok; de a belsőtök rakva ragadománynyal és gonoszsággal.
40. Bolondok, a ki azt teremtette, a mi kívül van, nem ugyanaz teremtette-é azt is, a mi belől van?
41. Csak adjátok alamizsnául a mi benne van; és minden tiszta lesz néktek.
42. De jaj néktek farizeusok! mert megadjátok a dézsmát a mentától, rutától és minden paréjtól, de hátra hagyjátok az ítéletet és az Isten szeretetét: pedig ezeket kellene cselekedni, és amazokat sem elhagyni.
43. Jaj néktek farizeusok! mert szeretitek az előlülést a gyülekezetekben, és a piaczokon való köszöntéseket.
44. Jaj néktek képmutató írástudók és farizeusok! mert olyanok vagytok, mint a sírok, a melyek nem látszanak, és az emberek, a kik azokon járnak, nem tudják.
45. Felelvén pedig egy a törvénytudók közül, monda néki: Mester, mikor ezeket mondod, minket is bántasz.
--

Igen én is ezt látom, de azt is hogy életünkben is lehetnek farizeusi dolgok amikor embereknek akarunk testzeni, vagy elképzeléseinknek megfelelni.

Kívülről becsületes embertisztelő és szeretőnek nézhetünk ki, de belülről már igényt tarthatunk magunkra mi akarunk megfelelni, és bár titkolhatjuk a dicsőségre is bizony sokszor igényt tarthatunk. Ezzel jutalmunkat is elveszük az emberektől.

Csakhogy így nem adjuk át teljesen életünket az Úrnak, jönnek a kifogásik, ja de hát felelősséggel tartozom ide-oda amoda.
Tennem kell magamért és az Úrért is.

De jönnek a dicsekvések is mert mindazt amit tett bizony nagyon is magáénak tarja. Ezt ő tette.
A helyét is szereti kiválasztani, nem bírja elviselni ha bűnösközé számlálják.
Az őt megillető helyen érzi jól magát, ha ezt nem adják meg neki.

Sértésnek veszi: „Mester, mikor ezeket mondod, minket is bántasz.

Viszont az emberek zöme aki magú is ezt teszik, ebből semmit sem vesznek észre azt sem hogy ezt Isten nem így teremtette : „Bolondok, a ki azt teremtette, a mi kívül van, nem ugyanaz teremtette-é azt is, a mi belől van?”

Nem látják hogy ez még mindig halót állapot és bizony követik őket.
mert olyanok vagytok, mint a sírok, a melyek nem látszanak, és az emberek, a kik azokon járnak, nem tudják.”

Hogy miért nem látják, mert a külső rész látják hogy ők is megtisztítják, így feltételezik hogy ennél többet nem tehet senki.

Csak hát ez nem tejes ön átadás az Úrnak. Meg marad a saját vágy, akarás, és ezért a cselekvés is.
Persze látszatra van gyümölcs hiszen ezért is ülhetnek első helyekre, tisztelik érte és megbecsülik őket, de a szívük nincs teljesen az Úrra bízva.
Szájal mondhatom hogy szeretem őt de igaz e ha nem merem teljesen rá bíznom magam?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 08., péntek 13:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 17., kedd 19:59-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 08., péntek 13:28 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Szia Tavasz!
Bocsi hogy kotyogok!
Azt hiszem Tiv arra gondol , hogy a Gyümölcsök , Isten előtt gyümölcsök, és így Isten felé kellene őket mutatni, nem az emberektől várni az elismerést !
Tehát ha embereknek akartak a tetteikkel tetszeni akkor azok szemében tüntették magukat jónak, kegyesnek! Közben nem Istent dicsőítették vele , hanem maguk vették el a dicsőségét a kegyeskedésüknek!
Majd bővebben a magaméban :)
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 08., péntek 13:39 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Gal 6:1 Atyámfiai, még ha előfogja is az embert valami bűn, ti lelkiek, igazítsátok útba az olyant szelídségnek lelkével, ügyelvén magadra, hogy meg ne kísértessél te magad is.
Gal 6:2 Egymás terhét hordozzátok, és úgy töltsétek be a Krisztus törvényét.
Gal 6:3 Mert ha valaki azt véli, hogy ő valami, holott semmi, önmagát csalja meg.

Én szeretem ha kérdeznek! Inkább mint vitatkozzanak! :)
2Tim 2:24 Az Úr szolgájának pedig nem kell torzsalkodni, hanem legyen mindenkihez nyájas, tanításra alkalmas, türelmes.
2Tim 2:25 A ki szelíden fenyíti az ellenszegülőket; ha talán adna nékik az Isten megtérést az igazság megismerésére,

Erre is jó figyelni!!!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 08., péntek 14:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
2Tim 2:25 A ki szelíden fenyíti az ellenszegülőket; ha talán adna nékik az Isten megtérést az igazság megismerésére,


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 08., péntek 14:12 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
tavasz írta:
Idézet:
Persze látszatra van gyümölcs hiszen ezért is ülhetnek első helyekre, tisztelik érte és megbecsülik őket, de a szívük nincs teljesen az Úrra bízva.

Ezt nem értem. Milyen gyümölcs az amiért valakiknek az első helyeken (sorokban?) van helyük, és ezért tisztelik őket?
Jár valami külön tisztelet a gyümölcsökért?
:?:

Az emberek mindet megtehetnek mások és maga megbecsüléséért.
1Kor
1. Ha embereknek vagy angyaloknak nyelvén szólok is, szeretet pedig nincsen én bennem, olyanná lettem, mint a zengő ércz vagy pengő czimbalom.
2. És ha jövendőt tudok is mondani, és minden titkot és minden tudományt ismerek is; és ha egész hitem van is, úgyannyira, hogy hegyeket mozdíthatok ki helyökről, szeretet pedig nincsen én bennem, semmi vagyok.
3. És ha vagyonomat mind felétetem is, és ha testemet tűzre adom is, szeretet pedig nincsen én bennem, semmi hasznom abból.
--

Az Úr Jézus Atyja akaratán keresztül szeret minket.
Nem úgy szeret ahogy mi elképzeljük, hanem úgy ahogy nekünk javunkra van.
Így van ez életünkben is.
Saját elképzeléseinkkel akár segíthetünk is de ha ezt nem az Úr Jézusban tesszük bizony akkor a magunk akaratát végeztük.

Sajnos túl sokat tudunk elképzelni magunkról, így azt is hogy önzetlenül szeretünk másokat.
De még az anyai a saját gyerekét szereti és képes más kárára megvédeni őt.
Egyértelmű sokan megértik hiszen gyerek.
De ez mégis ön szeretet, az ő gyerek. (lehetne sok példát hozni de talán ennyi is elég)

Mennyei atyánk abban mutatta meg szeretetét hogy saját Fiát adta értünk.

Jn 3,16 Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

Sokan azt hiszik szeretetük belőlük fakad, csak hogy az önös szeretet.
Azt szeretjük akit tudunk szeretni, de az már nem akit nem vagyunk képesek.

Az Úrban ez megváltozik azt is tudjuk akit másképp nem szeretnénk.

Miért? Mert ő érte is meghalt és őt is szereti Urunk.

1Jn 4,10 Nem abban van a szeretet, hogy mi szerettük az Istent, hanem hogy ő szeretett minket, és elküldte az ő Fiát engesztelő áldozatul a mi bűneinkért.

Ez a szeretet tud bennünket össze kötni önzetlenül.

11. Szeretteim, ha így szeretett minket az Isten, nekünk is szeretnünk kell egymást

Látod ezt a másfajta szeretete?
Ezt csak Tőle kaphatjuk.

12. Az Istent soha senki nem látta: Ha szeretjük egymást, az Isten bennünk marad, és az ő szeretete teljessé lett bennünk:
13.Erről ismerjük meg, hogy benne maradunk és ő mibennünk; mert a maga Lelkéből adott minékünk.
Így tudjuk a másikat szeretni, de ez nem „majom szeretet”, és ez nem embereknek tetszelgő szeretet (de nem is magunknak tetszelgő). Hanem Urunknak engedelmeskedő és akaratával megegyező.
János a következő versekbe tesz bizonyságot erről a szeretetről amit másoknak is átszeretne adni.

14. És mi láttuk és bizonyságot teszünk, hogy az Atya elküldte a Fiút a világ üdvözítőjéül.
15. A ki vallja, hogy Jézus az Istennek Fia, az Isten megmarad abban, és ő is az Istenben.
16. És mi megismertük és elhittük az Istennek irántunk való szeretetét. Az Isten szeretet;és a ki a szeretetben marad, az Istenben marad, és az Isten is ő benne.
17. Azzal lesz teljessé a szeretet közöttünk, hogy bizodalmunk van az ítélet napjához, mert a mint ő van, úgy vagyunk mi is e világban.

A legnagyobb szeret amit sokan lebecsülnek az a bizonyságtétel amit az Úr Jézusról teszünk, mert bizony benne van Mennyei Atyánk szeretet.

És bizony tőle indult ez a szeretet ami szívünkben munkálkodva vissza tér hozzá.

19.Mi szeressük őt; mert ő előbb szeretett minket!

Ha ez a szeret betölti életünket már azt is képesek leszünk szeretni aki megbántott minket, sőt a végén már meg sem tud bántani mert fontosabb lesz élete hogy megmeneküljön.


20. Ha azt mondja valaki, hogy: Szeretem az Istent, és gyűlöli a maga atyjafiát, hazug az: mert a ki nem szereti a maga atyjafiát, a kit lát, hogyan szeretheti az Istent, a kit nem lát?
21.Az a parancsolatunk is van ő tőle, hogy a ki szereti az Istent, szeresse a maga atyjafiát is.


Egyben itt mutatkozik meg mennyire nem képes az ember úgy szeretni ahogy Isten.
Mert ha nem értékeli úgy Urunk megváltását, Atyánk szereteté nem is képes a másikat Urunkon keresztül szeretni.

Talán érthetőbb így: ő érte is meghalt Urunk, és épp olyan fontos neki ha nem fontosabb mint mi.
Miért fontosabb?
Mert mi védelme alatt állunk ő viszont veszélyben van, szüksége van megváltójára.
Bizony Megváltójának is rá.

Mát 18
11. Mert az embernek Fia azért jött, hogy megtartsa, a mi elveszett vala.
12. Mit gondoltok? Ha valamely embernek száz juha van, és egy azok közül eltévelyedik: vajjon a kilenczvenkilenczet nem hagyja-é ott, és a hegyekre menvén, nem keresi-é azt, a melyik eltévelyedett?
13. És ha történetesen megtalálja azt, bizony mondom néktek, inkább örvend azon, mint a kilenczvenkilenczen, a mely el nem tévelyedett.
14. Ekképen a ti mennyei Atyátok sem akarja, hogy egy is elveszszen e kicsinyek közül.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 769 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 52  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség