Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 100  Következő
 

Szerinted melyik a helyesebb?
a GYERMEKEK megkeresztelése 43%  43%  [ 26 ]
a FELNŐTTKORI bemerítkezés 57%  57%  [ 34 ]
Szavazatok száma : 60

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 31., vasárnap 10:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Nem is vagy bolond, csak bizonytalan egy kicsit :)
De lesz ez még jobb is...

Tudod, amikor először jársz a vizen, akkor még nem hiszed el, hogy ez működhet... Végülis Tamás vagy, nemigaz? ;)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 31., vasárnap 10:47 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Szóval a névben a hiba? :D
Hm Victor?

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 31., vasárnap 11:22 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
rosta írta:
Nézd Ex, te már megint a konfirmandusaink hitét piszkálod, és sértve érzed ugyanakkor magad, ha én a ti bemerítkezőitek hitét vizsgálom. Ez valahogy nem kóser nekem. Már miért ne tehetnék fel teljesen logikus kérdéseket egy 11 éves gyerek megtérésével kapcsolatban, ha te az én konfirmált gyerekem hitével vagy elfoglalva?
Most eszembe jutott a saját konfirmációm. Kb. az emberek 80%-át egyáltalán nem érdekelte. Oda se figyeltek. A konfirmációra esetleg megtanulták azt az öt kérdést és öt választ, ami nekik ki volt adva. Nagy részüket azóta se láttam. (ugyanez van keresztelésen, csak ott még rosszabb az arány...) Engem érdekelt, mert mindig is érdeklődő voltam. A megtérésem pedig ettől teljesen független volt. Talán ezek miatt volt az, hogy azon kevesek közé tartoztam, aki(ke)t zavart, hogy milyen egy színjáték az egész. Ugyanakkor voltam bemerítkezésen, és - amint már írtam - hallottam, ahogy bizonyságot tesznek 12-13 éves gyerekek bemerítésük előtt. Nagyon meglepődtem ezen, és nagyon örültem. Pont ezért nem kötöszködöm, amikor olvasom, hogy ex 11 éves gyermeke nyelveken szól és most merítkezett be. Inkább örülök neki. És én is be fogok merítkezni (mert meg akarok halni a bűn száméra és Krisztussal újjá akarok születni, már megtértem, de úgy érzem, ez fontos lesz számomra), amint úgy érzem, vállalni tudom.
És egyáltalán nem tartom Jézus "túlszárnyalásának" - egyáltalán honnan jött ez? -, mert Jézus volt az az ember, aki bűntelenül meghalt értünk, miatunk, azért, hogy nekünk örök életünk lehessen. (hogy aki hisz, el ne vesszen,...) Ezt nem lehet felülmúlni, mégcsak megközelíteni sem. És az pedig, hogy az Úr mikor tölti be Szent Szellemével az embert, az az Ő csodája. Amikor láttam a - már harmadszorra emlegetett - 12-13 éves gyerekeket bizonyságot tenni, azóta már simán elhittem, amikor egy pünkösdi ismerősöm mesélte, hogy valaki 8 évesen tért meg és merítkezett be.
rosta írta:
Én személy szerint nem hiszek abban, hogy a ti vízbemerítési aktusotok egyben újjászületési megtérési aktus is minden esetben.
Sztem előfordulhat, hogy nem megtért embert bemeírtenek, de ez nem azt jelenti, hogy magával a bemerítéssel van baj, hanem azzal, hogy nem hívőt merítettek be. Aki hit nélkül merül víz alá, számára csak egy kádnyi H2O volt az egész, semmi más. De ez sztem nem ok arra, hogy a hittel bemerítkezőket vagy magát a bemerítést támadjuk.

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

keresztség, keresztelés
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 31., vasárnap 11:44 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
Most beírom, hogy mit találtam egy a Kálvin János kiadó által kiadott Újszövetségben a tárgyi magyarázatokban a keresztség, keresztelés címszó alatt:
"Keresztség keresztelés
A keresztelésnek egy keresztelő által történő egyszeri végrehajtása - ellentétben pl. az önkereszteléssel, vagy az ismételt többszöri kereszteléssel, illetve kultikus mosakodással - közös a keresztyén keresztelésben azzal a keresztséggel, amelyre Keresztelő János hívta az embereket (Mt 3,1-6 és párhuzamos helyei). Már kezdettől fogva kereszteléssel vettek fel valakit a keresztyén gyülekezetbe. A keresztelkedő a keresztelés előtt vagy után egy már igen korán pontosan rögzült hitvallást tett. A keresztelést rendszerint úgy hajtották végre, hogy a keresztelendőt teljesen a víz alá merítették. Ez már a baptizein görög szóból is kitűnik, melynek jelentése: bemeríteni, alámeríteni és kikövetkeztethető az ilyen igékből: ApCsel 8,38; Kol 2,12 (a bemerítkezés képletesen a meghalást jelentette; vö. Róm 6,4). Egy az újszövetségi kor utáni bizonyság szerint a víz hiánya miatt mégis megengedték, hogy csak a fejre öntsenek háromszor vizet.
A keresztelés "Jézus Krisztus nevére (=nevében)" történt (ApCsel 2,38; csak a Mt 28,19 szerint "az Atya, Fiú és Szentlélek nevére"). Felnőtteket kereszteltek meg. Hogy egy-egy egész "háznép" megkeresztelésekor (vö. Apcsel 16,15; 18,8; 1Kor 1,16) olykor kisgyermekeket is megkereszteltek, az nem zárható ki, de nem is bizonyítható."

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 31., vasárnap 11:50 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Én is hasonlók miatt adom a nevem a felettem lévő Teomo írásához!

Gondolkodjunk egy kicsit!

Nem de figyelmeztet Pál , hogy a futásunkat megtegyük, aztán meg hogy Jézus azt mondja
illik nékünk!
nem Neki , hanem nékünk!
Hol valósul meg először az hogy "kövess engem" ha nem abban amit Ő bűntelenként megcselekedet, abban bűnösökként követjük e?
Neki nem volt bűne így csakis a példa miatt tette , nem azért mert szüksége volt a Jánosi bemerítésre!
Szóval akinek csak H2O az a mennyiségével foglalkozik!
Nem a hitet kritizálni akarom , hanem a különbséget megmutatni!
Amit hitből teszel annál valóban nem számít tengerbe , folyóba , vagy lavórba , de ahol nincs......?
Nos én a hitből való bemerítést ahogy a KT is írja a 2004-es kiadásban:
Igaz ott keresztelés a neve!
69-es kérdés 58. oldal lap alja:
"Felelet: Oly módon, ahogy a vízzel való külső megmosást, maga Krisztus szerezte, és egyben azt ígérte,hogy az Ő vére és Lelke az én lelkem tisztátalanságát, azaz minden bűnömet olyan bizonyosan elmossa, amilyen bizonyosan megmosattam külső képpen a vízzel, amely a test tisztátalanságát szokta elmosni

Helvéti Hitvallás 177. oldal:Keresztség formája:
Hisszük, hogy a keresztségnek az a legtökéletesebb formája , amellyel Krisztus maga megkeresztelkedett, és amelyet gyakoroltak az apostolok!
Nem gondoljuk tehát , hogy a keresztség tökéletesítésére, szükségesek volnának azok a dolgok, amelyeket később az egyházban, emberi találmányként hozzátettek és gyakoroltak!

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 31., vasárnap 12:04 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Ámulok és bámulok. :)

Dicsőség az Úrnak.

Soha nem gondoltam hogy ilyen lavinát indít el Ex fia. :)

Ímhol a Szent Lélek. :)
Dicsőség az Úrnak :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 31., vasárnap 12:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Teomo!
Köszönöm a beírásodat. Mgenyugtat, hogy mégse az én beíráésaim érthetetlenek. :)
A Rostával való vita ugyanis egy idő után azt az érzést kelti az emberben, hogy nem elég értelmesen írja a mondandóját. A vallásos búrájáról úgy pattannak le a tények és érvek mint borsó a falról.

Annyit fűznék még hozzá, hogy a teljesen igei módon hirdetett evangélium és újjászületési formális lépések után sincs garancia semmire. A magvető példázatában a négyből csak egy esett jó talajba. De maga Jézus szolgálata után sem sokan maradtak a követői, tehát mi sem várhatunk full eredmményt. :)
Egyébként mindennel egyetértettem, amit írtál.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 31., vasárnap 12:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Tiv írta:
Ámulok és bámulok. :)
Dicsőség az Úrnak.
Soha nem gondoltam hogy ilyen lavinát indít el Ex fia. :)
Ímhol a Szent Lélek. :)
Dicsőség az Úrnak :)

Nem gondolom, hogy az indított el itt bármit is, de dicsőség az Úrnak! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztség, keresztelés
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 31., vasárnap 12:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Teomo írta:
Most beírom, hogy mit találtam egy a Kálvin János kiadó által kiadott Újszövetségben a tárgyi magyarázatokban a keresztség, keresztelés címszó alatt:
"Keresztség keresztelés
A keresztelésnek egy keresztelő által történő egyszeri végrehajtása - ellentétben pl. az önkereszteléssel, vagy az ismételt többszöri kereszteléssel, illetve kultikus mosakodással - közös a keresztyén keresztelésben azzal a keresztséggel, amelyre Keresztelő János hívta az embereket (Mt 3,1-6 és párhuzamos helyei). Már kezdettől fogva kereszteléssel vettek fel valakit a keresztyén gyülekezetbe. A keresztelkedő a keresztelés előtt vagy után egy már igen korán pontosan rögzült hitvallást tett. A keresztelést rendszerint úgy hajtották végre, hogy a keresztelendőt teljesen a víz alá merítették. Ez már a baptizein görög szóból is kitűnik, melynek jelentése: bemeríteni, alámeríteni és kikövetkeztethető az ilyen igékből: ApCsel 8,38; Kol 2,12 (a bemerítkezés képletesen a meghalást jelentette; vö. Róm 6,4). Egy az újszövetségi kor utáni bizonyság szerint a víz hiánya miatt mégis megengedték, hogy csak a fejre öntsenek háromszor vizet.
A keresztelés "Jézus Krisztus nevére (=nevében)" történt (ApCsel 2,38; csak a Mt 28,19 szerint "az Atya, Fiú és Szentlélek nevére"). Felnőtteket kereszteltek meg. Hogy egy-egy egész "háznép" megkeresztelésekor (vö. Apcsel 16,15; 18,8; 1Kor 1,16) olykor kisgyermekeket is megkereszteltek, az nem zárható ki, de nem is bizonyítható."

Kedves Teomo!
Érdekes ez, mert a magyarázat tökéletesen bibliai, de a ref. egyház mégsem ezt vallja hivatalosan,a gyakorlat meg biztosan ellenkezik vele.
Refomátusok válaszát várnám, hogy most akkor mi van?
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 31., vasárnap 13:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Tamás12 írta:
Köszönöm Teomo! :)
Hallottam "illetékes "magyarázatot, mely szerint a klímánk miatt elég a meghintés , mert megfázna a gyerek!
(...)
Szeretettel Tamás


Nemrég olvastam a Mennyei ember című könyvben (napjaink Kínájában zajlott), hogy a Krisztusra éhező, újonnan megtértek a téli jégen vágtak léket a bemerítkezés érdekében. És nem kellett dideregnie senkinek, mert kifejezetten kellemesnek, melegnek érezték a vizet.
A gyermeki bizalmú hitet így is képes az Úr jutalmazni... :*:

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 31., vasárnap 13:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Tamás12 írta:
Tegnap imádkoztam az Úr segítségéért , hogy adjon alkalmat és erőt elmondani a lelkipásztornak , az elhatározásomat mely szerint be akarok merítkezni!

Mai igehírdetés : Simeon a Szent Lélek által biztosítva van , arról hogy meglátja a Messiást, addíg nem hal meg!
Az Igemagyarázat , hogy ha szól hozzánk az Úr halljuk meg , és tegyük meg amire az Úr hív!
Zárószó: Ha valamit akar általad az Úr ne habozz megtenni Ő érte Ő általa!
Nos a hírdetések előtt felálva mindenki előtt elmondtam abbéli szándékom , hogy Követem az Urat , ha hívott! És bemerítkezem hítből ahogy mondta" így illik nékünk"
Máté 3:15 Jézus pedig felelvén, monda néki: Engedj most, mert így illik nékünk minden igazságot betöltenünk. Ekkor engede néki.
HÁt volt aki megölelt , volt aki búcsúzott, a távolság mint üveggolyó begurult közém és egyesek közé!
Én vállalom hogy a világ szemében bolond legyek az Úrért!
Nem lettem nagyobb egy centivel sem! :)
Szeretettel Tamás



Áldjon meg az Úr Tamás, amiért éltél a Bátorság Lelkével, amit Ő adott az egyébként bizonytalan, félős valamennyiünknek..!! :)

OFF
Megkaptad privátban a szombatnapról írtakat?
ON

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztség, keresztelés
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 31., vasárnap 13:35 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
exrefis írta:
Kedves Teomo!
Érdekes ez, mert a magyarázat tökéletesen bibliai, de a ref. egyház mégsem ezt vallja hivatalosan,a gyakorlat meg biztosan ellenkezik vele.
Refomátusok válaszát várnám, hogy most akkor mi van?
üdv
ex

Én sem értem, mindenesetre, örültem, amikor ezt olvastam a keresztség, keresztelés címszó alatt.

Szerintem inkább arról van itt szó, hogy senki se meri így 300-400 év után azt mondani, hogy: "Upsz, tévedtünk", hanem inkább érveket keresnek a gyermekkeresztség mellett. Talán attól félnek, hogy az idősebb emberek nem örülnének, ha a régi hagyományok helyett ez a számukra érthetetlen dolog lenne. Szóval sajnos néhány esetben a református egyházat is a hagyományok vezetik, megfeledkezve a "Sola Scripta"-ról. :(
Én pl. azt sem értem, hogy az ógörögül tudó emberek, hogy' mehetnek el a baptizein szó jelentése mellett. Talán nem gondolnak bele, talán belegondolnak és lényegtelenek tartják? Talán azt mondják, hogy végülis mindegy mi az igazság, az a lényeg, hogy több száz éve gyermekkeresztség van, most minek pattogjak pont én, úgyis balhé lesz belőle...
Igazából nem tudom, miért van így, de szerintem fontos mérföldkő lenne a református egyház megújulásában, ha legalább megvitatnál ezt a kérdést.

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 31., vasárnap 13:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Teomo!

Kerek, "jó fej vagy". Dicsőség az ÚRnak érted. (Remélem, jól érted!?) :P

Szíveskedjél aktivizálni magad, mert elég nagy az ugar..!!

OFF
Nem voltál korábban itt, más nickkel?
ON

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 31., vasárnap 13:39 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Ja Köszi Teomo!
Szal a pontos kiadás és cím is jól jönne hogy a beidézésre felkészüljek!
Az az igazság hogy egy "kis elbeszélgetésre hivatalos" vagyok a bejelentésem után! :*:
Szeretettel Tamás(A bátor) :oops:

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 31., vasárnap 13:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Teomo!

Részemről elhiszem, hogy te a konfirmandus társaidra úgy tekintesz, mint hitetlen, elveszett emberekre. De ez még nem jelenti azt, hogy ők Isten számára elveszettek, és minden bizonnyal hitetlenek. Én elhiszem, hogy a te lelkületed hasonlatos Exéhez, és mindketten csak magatokat érzitek igaz keresztyéni léleknek az osztálynyi fiatalból, de ez még nem jelenti azt, hogy véleményetek egyezik az Úr megítélésével. Sőt azt is elhiszem, hogy neked egy másik szertartás, a 11-12-13 évesek bemerítkezése is jobban tetszik, mint a 14-15 éves, vélhetően érettebb
reformárus ifjak konfirmálási szertartása, de ez még távolról sem jelenti a 11-13 évesek érett megtértségét. Szerintem ez inkább jelenti a kisiskolás gyerek lojális kötelességtudását az önálló hit helyett, még a kamaszkori engedetlenség, hitmegtagadás előtt.

Ami azt a soromat illeti, hogy:

" Én személy szerint nem hiszek abban, hogy a ti vízbemerítési aktusotok egyben újjászületési megtérési aktus is minden esetben",

az azt jelenti, amit leírtam. Semmi különlegeset nem találok a felnőttkeresztelésben. Pont annyit jelent, mint a református felnőttkeresztség, amely konfirmálással jár együtt. Véleményed, miszerint én részemről felnőttkeresztelés ellenes lennék, hát nem állja meg a helyét, hiszen már vagy tizedjére mondom , hogy mi reformátusok felnőttkeresztelők is vagyunk. Ugyanakkor a 11 évesek megtéréséről, az ő érett hitükről valóban megvan a magam véleménye.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség