Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 348 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 24  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 12:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
tavasz írta:
(És még annyit: nem túl hiteles, amikor azt látom, hogy valaki felekezetről felekezetre csapódik ide-oda. Hol ebben hisz, hol abban... ?)


Kedves Tavasz!

Hát ebben is van valami, de végül is sokan vagyunk kereső emberek.

Másrészt nagyon is igazad van, mert bár még nem kerestem rá a Biblia keresőben a "hitben való álhatatosságra", biztos vagyok benne, hogy erről bizony található ott jó néhány igeszakasz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 13:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
Idézet:
Péld 12,3. A derék asszony koronája az ő férjének; de mint az ő csontjaiban való rothadás, olyan a megszégyenítő.


NADE: ha ugye baj-betegség-rothadás van a TESTEMBEN (feltéve, de meg nem engedve, hogy igazatok van...)
akkor KÉT ÚT mutatkozik: az AMPUTÁLÁS és a GYÓGYÍTÁS

és - már bocs - aki AMPUTÁLTA a maga kellemetlenné vált házastárs-lábát... az NE IGEN ADJON gyógykezelési tanácsokat ezügyben

Kedves Net!
Ezzel a hozzászólásoddal alaposan mellédurrantottál! Senki nem nevezte betegség-rothadásnak a katolikus feleséget. Sőt még derék asszony is lehet. Ilyetén a fejsorolt gyógymódokat sem javasolta senki (vagy lemaradtam valamiről?)
Idézet:
bocs... ez NORMÁLIS MEGOLDÁS?!?

Nem is javasolta ezeket senki!

Idézet:
igen... kissé én is indulatosan fogalmaztam... de Isten nem ELVEKÉRT és FELEKEZETEKÉRT, hanem EMBEREKÉRT ADTA ODA a FIÁT!!!!

Úgy van, de ez csak arra vonatkozik, aki újjászületik. Aki pedig annak ellenére, hogy vehemens hitvédő, de a saját felekeze tanításai sem veszi komolyan (a Bibliáét pláne), ha szereted az illetőt akkor nem barackot kell nyomni a fejére, hanem közölni, hogy: "Szükséges néked újjászületned ...! "Ez ugyan a langyosaknak hideg lehelletként hat, de Jézus pontosan ezt a forró szeretet hagyta nekünk.
Tehát a tanács nem püfölgetés, nem amputálás, hanem mindkettejüknek az újjászületés.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 13:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kedves Rosta,
A keresésnél természetes, hogy több irányban vizsgálódik az ember, a vizsgálódást azonban jó, ha a józanság kíséri, és nem adjuk át magunkat feltétel nélkül az éppen utunkba kerülő hitelveknek
itt a fórumon is többször lehet tapasztalni, hogy "bemagolt" hitvallás szerint gondolkodnak emberek, és mereven ragaszkodnak egy-egy eszméhez.
Aztán, később amikor majd vált, akkor egy másik bemagolt hitvallás szerint ítél... ilyesmire gondoltam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 13:15 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
net2rist írta:
hát... muszáj megszólalnom...

és NEM a normálispasiképző témájában... azzal tényleg megvárom, míg csendesül a balta-eső...

Rostát szándéxom VÉDENI (nem... nem a stílusát... ez még nekem is egy picit SOK, bár teljesen értem a hátterét)

viszont... azt mondja ugye a példabeszédekben Salamon:

Idézet:
Péld 12,3. A derék asszony koronája az ő férjének; de mint az ő csontjaiban való rothadás, olyan a megszégyenítő.


nem "minősíteni" szeretném ezzel Rosta feleségét, SZEMLÉLTETNÉM a helyzetet:

a katolikus vallású feleség egy ilyen harcos anti-katolikus közegben: komoly KELLEMETLENSÉG

NADE: ha ugye baj-betegség-rothadás van a TESTEMBEN (feltéve, de meg nem engedve, hogy igazatok van...)
akkor KÉT ÚT mutatkozik: az AMPUTÁLÁS és a GYÓGYÍTÁS

és - már bocs - aki AMPUTÁLTA a maga kellemetlenné vált házastárs-lábát... az NE IGEN ADJON gyógykezelési tanácsokat ezügyben

és aki ADDIG ÜTÖTTE a fájó részt, amíg már NEM ÉREZ SEMMIT (megszűnt a kommunikáció, bár DARABRA megvan még a testrész)... hát az se nagyon...

drágáim: BELEGONDOLTATOK, hogy MIT JAVASOLTOK:
rontson neki a feleségének: "el fogsz kárhozni, mert randa pápista vagy, térjé meg azonnal, mert .... .... nem kapsz vacsorát/elválok/nem beszélek veled két hétig"

bocs... ez NORMÁLIS MEGOLDÁS?!?

igen... kissé én is indulatosan fogalmaztam... de Isten nem ELVEKÉRT és FELEKEZETEKÉRT, hanem EMBEREKÉRT ADTA ODA a FIÁT!!!!

Kedves Net
Szép kis védés.
De az ugye nem baj hogy te mást állítasz mint Rosta?
Te gyógymódról amputálásról beszélsz.

Ez azt jelenti hogy beteg valaki.
Rosta nem ez mondja,hanem hogy mi vagyunk a betegek mert nem fogadjuk el a katolikusokat, és a reformátusok igen.

Ebbéli törekvéseit nem hiszem hogy fel kellene sorolnom elégé ismert.

Innen idéztem:

( http://mek.oszk.hu/00100/00168/00168.htm
HEIDELBERGI KÁTÉ
A REFORMÁTUS KERESZTYÉN EGYHÁZ HITVALLÁSA.

XXX. ÚRNAPJA.
80.K.: Mi különbség van az Úrvacsora és a pápás mise között? )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 13:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
kedves hókuszpók:

ha rosta FELESÉGE oldaláról nézzük: ROSTA a beteg testrész!! hiszen kiszakadt az anyaszentegyházból, lázadó eretnek nézeteket követ, stb... egyetlen reménysége az az ökumené, amit a katolikusok pártolnak, vagyis, hogy a lázadó Taiwan tartomány térjen vissza az anyaországhoz... (dettó ugyanaz a helyzet :-O)

az a baj, hogy te csak ilyen "... hogy minden száj bedugassék, és az egész világ Isten ítélete alá essék" - kategóriákban tudsz gondolkodni

a MEGÉRTÉS fogalma számodra azt jelenti: ÉRTSÉK MÁR MEG, hogy NEKEM VAN IGAZAM!!!!!

:(

kár...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 14:20 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
net2rist írta:
kedves hókuszpók:

ha rosta FELESÉGE oldaláról nézzük: ROSTA a beteg testrész!! hiszen kiszakadt az anyaszentegyházból, lázadó eretnek nézeteket követ, stb... egyetlen reménysége az az ökumené, amit a katolikusok pártolnak, vagyis, hogy a lázadó Taiwan tartomány térjen vissza az anyaországhoz... (dettó ugyanaz a helyzet :-O)

az a baj, hogy te csak ilyen "... hogy minden száj bedugassék, és az egész világ Isten ítélete alá essék" - kategóriákban tudsz gondolkodni

a MEGÉRTÉS fogalma számodra azt jelenti: ÉRTSÉK MÁR MEG, hogy NEKEM VAN IGAZAM!!!!!

:(

kár...

Ez aztán nagy látás, és ami jön mindet belelehet magyarázni. :)
A nagybácsi meg ilyen s olyan hitű, na ő hozzá meg úgy kell alkalmazkodni.

Idéztem már.
Lk 14,20 A másik pedig monda: Feleséget vettem, és azért nem mehetek.
--

Tudod belelehet mászni ilyen pokoli helyzetbe, de akkor tudom hogy az, és nem akarok senkit sem rá venni hogy gyerünk bátran semmibaj nem származik belőle.
Sőt ez nagyon is Igének megfelelő házasság.

Közbe pedig ha igazad lenne, nem az Urat hanem az asszonykát követem.

Nagyon akarsz bizonyítani csak a lényeget nem érted.

De majd te megtéríted őt is úgy hogy észre sem veszi. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 14:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Na és mi van a HGY-vel Tiv? Jehova után mostmán jöhet a HGY? Vagy máshol nincsenek tévtanítások, csak "katolikuséknál"? Vagy hogyan van ez?

----

Na szóval ezé vagyok én kívülvaló. Közösség ide, közösség oda, a fene megette, ha butaságokhoz kell kötődnöm, csak hogy tartozzak valahová.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. jan. 02., kedd 14:25-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 14:25 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
tavasz írta:
Na és mi van a HGY-vel Tiv? Jehova után mostmán jöhet a HGY? Vagy máshol nincsenek tévtanítások, csak "katolikuséknál"? Vagy hogyan van ez?

Nem tudod mit beszélsz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 14:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Tiv írta:
Tudod belelehet mászni ilyen pokoli helyzetbe, de akkor tudom hogy az, és nem akarok senkit sem rá venni hogy gyerünk bátran semmibaj nem származik belőle.
Sőt ez nagyon is Igének megfelelő házasság.

Közbe pedig ha igazad lenne, nem az Urat hanem az asszonykát követem.

Nagyon akarsz bizonyítani csak a lényeget nem érted.


Komolyan mondom, hogy sajnállak, de nemigazán tudok mit tenni érted. Reméljük, hogy az idő segít, és valamiféle gyógyírt hoz számodra, és a családodra.

Továbbra is csak azt tudom mondani, segíts magadon, s az Isten is megsegít! Próbálj meg kikászálódni ebből a helyzetedből.

Az anyukám mondja mindig, csak a temetőből nincs visszatérés!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 14:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Tiv írta:
tavasz írta:
Na és mi van a HGY-vel Tiv? Jehova után mostmán jöhet a HGY? Vagy máshol nincsenek tévtanítások, csak "katolikuséknál"? Vagy hogyan van ez?

Nem tudod mit beszélsz.


Ha már személyeket támadsz (a nézetük, hitük miatt) legalább legyél következetes.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. jan. 02., kedd 14:53-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 14:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 14:56 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
tavasz írta:
Tiv írta:
tavasz írta:
Na és mi van a HGY-vel Tiv? Jehova után mostmán jöhet a HGY? Vagy máshol nincsenek tévtanítások, csak "katolikuséknál"? Vagy hogyan van ez?

Nem tudod mit beszélsz.


Ha már személyeket támadsz (a nézetük, hitük miatt) legalább legyél következetes.

Kedves Tavasz
Te is legyél következetes., ugyan is én nem támadtam senkit sőt többször abba akartam hagyni.
(Lezárni a témát)
Csak ezt valahogy senki nem veszi észre, itt sem én támadtam.
Csak hát ez tőled is megszokott hogy ezt nem veszed észre. :)

Részemről megint lezártam remélem végleg.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 14:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
ha rosta FELESÉGE oldaláról nézzük:
...a MEGÉRTÉS fogalma számodra azt jelenti: ÉRTSÉK MÁR MEG, hogy NEKEM VAN IGAZAM!!!!!
:(
kár...

Rosta FELESÉGE oldaláról minden bizonnyal így nézki, viszont az Ige oldaláról kéne nézni.
Neki meg tényleg mindig igaza van.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 15:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Idézet:
ugyan is én nem támadtam senkit sőt többször abba akartam hagyni.

Akkor hagyd abba. (És ajánlom, hogy olvasgasd vissza a hsz-eidet.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 15:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
exrefis írta:
net2rist írta:
ha rosta FELESÉGE oldaláról nézzük:
...a MEGÉRTÉS fogalma számodra azt jelenti: ÉRTSÉK MÁR MEG, hogy NEKEM VAN IGAZAM!!!!!
:(
kár...

Rosta FELESÉGE oldaláról minden bizonnyal így nézki, viszont az Ige oldaláról kéne nézni.
Neki meg tényleg mindig igaza van.
üdv
ex


Hm. Melyik Ige oldaláról? Melyik felekezet által értelmezett Ige oldaláról? :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 348 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 24  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség