I n f o r m á c i ó k

Hány református él Hatvanban és a szórványokban?

A legutóbbi népszámlálás során a megkérdezettek túlnyomó része nyilatkozott felekezeti hovatartozását illetőleg is. Hányadán is állunk tehát Hatvanban és azon szórvány-településeken, ahol tartunk istentiszteletet vagy más bibliai alkalmat.

Hatvanban 963
Ecséd 141
Heréd 67
Boldog 44
Petőfibánya 141
Bátonyterenye 471
Pásztó 175
Jobbágyi 71
Szirák 17
Tar 34
Apc 133
Csány 50
Lőrinci 251

Egész szórványterületünkön körülbelül 3000 református él. Ez több mint 50 km-es körzetet ölel fel. Választói névjegyzékünk azonban mindössze 330 felnőtt egyháztagot regisztrál, tehát ennyien támogatják az egyházközséget testben és lélekben egyaránt. Jézus egy alkalommal 10 leprást gyógyított meg, de csak egy jött vissza hozzá megköszönni. Ez mindössze 10% volt. Mi is feltehetjük a kérdést: Hát a kilence hol marad? Fokozott imádkozásra, hívogatásra és közös felelősségvállalásra van szükségünk, hogy egyre többen megmozduljanak a gyülekezet és gondolom, sok esetben Isten felé is. Tervezzük egy olyan szórólap elkészítését, amely alkalmas eszköz lehet a Jézushoz és a gyülekezetbe való meghívásra. Amíg ez elkészül, addig éljünk a LÁMPÁS által adott fény lehetőségeivel!