Cunami és gyülekezetbejárás

Nagyon elgondolkodtató cikket olvastam az egyik indonéziai keresztyén gyülekezet életéből. Meulaboh Aceh nevű városkáról van szó. Tizenöt hónappal ezelőtt, a szökőár következtében, a kisváros 80% -a elpusztult.

A településen 400 keresztyén is lakott. A hatóságoktól nem kaptak engedélyt a karácsony megünneplésére, inkább azt tanácsolták nekik, ha mégis ünnepelni szeretnének, akkor menjenek a hegyekbe... Így 2005. december 25-én a gyülekezet elvonult a városkától 5 km-re fekvő dombos vidékre. Elegendő élelmet is vittek magukkal, s úgy döntöttek, hogy meghosszabbítják Jézus szülésének megünneplését. Másnap történt a katasztrófa. A várost a cunami hullámai elpusztították, több ezer ember elvesztette életét. Akik az istentiszteletre mentek, azok valamennyien túlélték a természeti csapást.

Közli: A Golgota Élete Közösség, Indonézia