4. szám

2006-09-15

GENERÁCIÓS TÁBOR

Generációk egymásért

Meghitt református közösség a szeptemberi, erdei sátortáborban.

A résztvevők nagy örömére sikeresen zárult az első alkalommal megrendezett "Generációs napok- táborozás.
Még a tavaszi esztergomi kirándulásunkon végzett közvélemény kutatásnak lett az eredménye, hogy a gyülekezet tagjai szívesen vennének részt egy olyan három napos együttléten, ahol nagyszülő, szülő és gyermek, unoka egy időben, távol a világ zajától, egymást tanítva és egymástól tanulva tölthetné el hitben erősödve az idejét. A tábor anyagi alapját a református templom ifjúsági alapítványa kuratóriumának elkészített pályázat teremtette meg, amelyet a soroksári Önkormányzat hirdetett meg. Az elnyert összeg miatt a tábor gyakorlatilag ingyenes volt.
A három napos táborozásra Alsónémedi-Bugyi térségében, egy erdei tisztáson került sor, ahol sátrakban két éjszakát aludtunk. Idősebb résztvevők számára -korlátozott számban- volt mód szobában, ágyban aludni, mivel a területen működő Kóhalma Vadásztársaság a rendelkezésünkre bocsátotta a vadászházat, az azt körülvevő területeket és az összes kiszolgáló helységet, berendezést.
A harmincfősre hirdetett tábor létszáma hamar betelt, s a jelentkezők közül csak ketten nem tudtak részt venni - a többiek nagy szomorúságára- a három napos együttléten. Az igei alapot Pál 1. levele a Korintusbeliekhez 1.10. adta: "Kérlek azonban titeket Atyámfiai a mi Urunk Jézus Krisztus nevére, hogy mindnyájan egyképen szóljatok, és ne legyenek köztetek szakadások, de legyetek teljesen egyek ugyanazon értelemben és ugyanazon véleményben-
Szeptember 8-án, pénteken 18 órára érkezett meg a tettre kész csapat. A reggeli eső és a hűvösre fordult idő sem szegte senki kedvét, mert a lemenő nap már tiszta, kék eget engedett át a teliholdnak.
A tábornak rendkívül szoros programja volt, nem volt idő unatkozni. Reggeli torna, áhítat, a nap igéje, közös foglalkozások, kirándulás, énektanulás, foci, s a mindkét este fellobbanó tábortűz, az ott kialakult meghitt, szeretetet árasztó, éjfél utánig tartó beszélgetések igazán lekötöttek fiatalt, s kevésbé fiatalt egyaránt. Nem csak a lélek, hanem a test is kellő muníciót kapott, amit a bőséges, napi háromszori étkezés biztosított.
Mindazok, akik érdeklődtek a tábor és az ott történtek iránt, de egyéb elfoglaltságuk miatt a három napos ittlétet nem engedhették meg maguknak, szombaton meglátogattak bennünket. Bácsai Gábor Soroksár-újtelepi lelkészünk -mindenki örömére- kijött hozzánk, és igehirdetést, igemagyarázatot tartott. Még a focisták közé is beállt egy meccs erejéig. A többiek pedig mesélték az élményeiket a vendégeknek. Délben 43 fő ült az asztalhoz -a legfiatalabb még nem volt egy éves, a legidősebb pedig közel a nyolcvanhoz- s fogyasztotta el jóízűen a ragulevest és túrós csuszát.
A vasárnapi táborzárást még egy rövid, Tar-hegyi kirándulás előzte meg, majd Dragán György kisegítő lelkészünk vasárnapi istentisztelete zárta hivatalosan az első Generációs napok eseményeit.
A résztvevők reményüket fejezték ki, hogy jövőre ismét találkozzunk, ha lehet, még nagyobb létszámmal, hogy református közösségünk tovább erősödhessen.
-szabó-