Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 412 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 28  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 29., vasárnap 14:39 
Kérem ide másoljatok át minden ezzel kapcsolatos véleményt, elgondolást, ami már megint kezdi elárasztani a topicokat és emiatt alkalmatlanná teszi őket az ÉRTELEMMEL való beszélgetésre.

ENGEDELMESSÉGET kérek azzal kapcsolatban is, hogy a fórumozásnak is van szép rendje, mert ugye MINDENEK szép rendben tötrténjenek még a nyelveken szólás is!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 29., vasárnap 14:48 
Kedves Net!

Szerinted a legfontosabb kérésünk Isten felé, hogy mindenki tudjon nyelveken szólni?

Jézus engem másként tanított imádkozni, sok kérést elmondott amit szívből kívánhatok magamnak és másoknak.

Te mit gondolsz?

Köszönöm:
Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 29., vasárnap 15:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Kavics nem mindenki, de mindenki aki az Úr Jézus Krisztus tanítványának vallja magát, és ezt nem csak valja, de a hitből való bemerítkezéssel meg is erősíti. :)
Az én kérésem erre vonatkozik :)
Nem mindenki aki mondja Uram Uram megy be a MENNYEKországába, csak aki cselekszi az én Mennyei Atyám akaratát.
Az elme megújításának olyan kelléke a NYELVEKEN SZÓLÁS nálam, mint a mosakodásomban a szappan. :idea:
Szeretettel:
Magda


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 29., vasárnap 15:15 
Kedves Magda!

A bemerítkezésem megtörtént.
Nem vízbe, hanem Krisztus halálába.

Az elme tisztulása akkor történik, ha CSELEKSZEM Krisztus akaratát.
Nem kell ahhoz nyelveken szólni, hogy az elmém tisztuljon.

Akkor a következő kérdés. Isten hol mondja, hogy az elme akkor tisztul ha nyelveken szólunk? Hol monda azt, hogy az ember értelme egy féle képpen tisztulhat meg a régi rossz gondolatoktól, ami a nyelveken szólás?
Miért nem teszi első helyre ezt a lelki ajándékot, ha ilyen fontos szerepe van?
Vagy ha teszi, hol parancsolja, hogy ezt mindennél előbb használjuk és gyakoroljuk?
Kérek IGÉT!

Péter


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kavics 2007. júl. 29., vasárnap 15:23-kor.

Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 29., vasárnap 15:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
kavics írta:
Kedves Net!

Szerinted a legfontosabb kérésünk Isten felé, hogy mindenki tudjon nyelveken szólni?

Jézus engem másként tanított imádkozni, sok kérést elmondott amit szívből kívánhatok magamnak és másoknak.

Te mit gondolsz?

Köszönöm:
Péter


ez ÍGY mindjárt másképp hangzik :D

"Szerinted a legfontosabb kérésünk Isten felé, hogy mindenki tudjon nyelveken szólni?"

kiről beszélsz? NEKEM és NEKED egész biztosan nem ez a legfontosabb kérésünk!!!

Magdára utalsz fejedelmi többesben?
az ő kéréseiért Ő FELEL... tudod:
Idézet:
Ján 9,21. De mimódon lát most, nem tudjuk; vagy ki nyitotta meg a szemeit, mi nem tudjuk: elég idős már ő; őt kérdezzétek; ő beszéljen magáról.


amit ÉN tudok ehhez az egészhez mondani (nem azért, mert Erika bököget, nem azért, mert te megszólítottál, hanem mert ez a MEGGYŐZŐDÉSEM):

NINCS a Bibliában olyan kérdés, amiért ÉRDEMES LENNE két TESTVÉRNEK egymásnak ugrani

(nyilván lehet brilliáns logikai levezetéseket kreálni, meghagyom a matematika avatott szakembereinek, hogy pl ugye, aki "kiesik a kegyelemből" az benne se volt, mert a megtérése ÁLMEGTÉRÉS volt, ez valahol amúgy a hitGyüli "aki elment az meghalt" gyakorlatára emlékeztet, mikor elkutyult szolgálóknak a kazettáit kellett KIDOBNI-ELÉGETNI... mintha Salamon életének VÉGE miatt a három nevéhez kapcsolódó könyvet ki kéne dobni a Bibliából....)

SAJNÁLOM, hogy nincs jobb dolgunk...

_________________
/mT


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára net2rist 2007. júl. 29., vasárnap 15:29-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 29., vasárnap 15:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
FM írta:
Kedves Kavics nem mindenki, de mindenki aki az Úr Jézus Krisztus tanítványának vallja magát, és ezt nem csak valja, de a hitből való bemerítkezéssel meg is erősíti. :)
Az én kérésem erre vonatkozik :)
Nem mindenki aki mondja Uram Uram megy be a MENNYEKországába, csak aki cselekszi az én Mennyei Atyám akaratát.
Az elme megújításának olyan kelléke a NYELVEKEN SZÓLÁS nálam, mint a mosakodásomban a szappan. :idea:
Szeretettel:
Magda


Már csak idézned kellene Jézusnak azt a tanítását ahol azt tanítja,hogy az a legföbb akarata,hogy mindenki nyelveken szóljon .

Amig viszont erre nem vagy képes addig ne hivatkozz Jézusra.

Az igazság az,hogy amikor Jézust megkérték a tanitványok,hogy tanítsa meg öket imádkozni,még csak meg sem említette a nyelvekenszólást.

És arról sem ír a Biblia,hogy Jézus valaha is imádkozott volna nyelveken,pedig ha valaki tisztán az Atyához szólt imában,akkor az Jézus volt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 29., vasárnap 15:29 
Kedves Net!

El kell hogy szomorítsalak, amíg nem merítkezek be vízbe és nem szólok nyelveken - SAJNOS - Magda számára JÓ ESETBEN egy megtéríteni való tévelygő vagyok.

Nem az ő hibája, hanem a tanítóié!

Ezzel kell megtanulnom köztetek lenni.
Igyekszem megmaradni a KEGYELEMBEN és az Úr Jézus áldozatában, ami által üdvösségem VAN!

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 29., vasárnap 15:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ugyanmár... Ex számára pl. nem vagyok "igazi keresztény", mert otthagytam a HitGyülit

aki a "szent nevetésben" mint KÖZPONTI élményben keresi Istent, annak a számára nem NEVETEK elég szépen

aki a "szabadító szolgálatban" találja meg az elhívása középpontját, annak a számára nem FETRENGEK elég szépen


miközben próbálok zsidónak zsidóvá, görögnek göröggé válni...

leírtam, hogy ISMEREM, milyen kellemetlen "lenézett másodrendű kereszténynek" ("ha egyáltalán kereszténynek") lenni

ezzel nem mondtál újat, és TUDOD (nagyon remélem), hogy a testvérem vagy

nem egészen értem, hogy most mégis MIT KÉNE CSINÁLNOM? kötélből ostort fonni, és elverni az összes nagyképű karizmatikust?

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 29., vasárnap 15:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Kavics meg kell örvendeztesselek :) amit leírtál az tévedés, téged nem kell senkinek megtéríteni.
Csak és kizárólag az Örökkévaló aki mindenkit megtéríthet, engem is folyamatosan és mást is.
Az IGAZSÁGNAK a SZELLEME vezet el engem is és mást is minden igazságra.
Ő az én tanítóm, akkor is, ha a te klaviaturádból jelenik meg a beírás, vagy ha más száján hallom, vagy más írásán látom.
A TANÍTÓM a SZENT SZELLEM.

A VELE való találkozásomig sok tanítóm volt, sokat tanultam is, ezért aztán egyértelműen különbséget tudok tenni a jelenlegi taníttatásom és az addigi tanulásom között.

Csak azt kérem, hogy semmit se tegyél amire nem kaptál hitet, mert ez is Isten ajándéka.

A mi részünk az engedelmesség, csak az engedelmesség :) újra csak az engedelmesség. :)
Tudod Saul a király az engedetlenségéért veszítette el a hatalmát.
Mi nem akarjuk igaz, ezért aztán a SZERETET által munkálkodó HIT.
szeretettel:
Magda


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 29., vasárnap 15:45 
Mivel egy hétig nem leszek és nem lesz módom válaszolni, max. imádkozni értetek, ezért egy dolgot szeretnék leírni távozásom előtt:

Szívböl örülök annak, hogy Magda vízbe merítkezett és hisz az Úr Jézusban.
A vízbe merítkezését is áldott, Istentől adott tettnek tartom és a nyelveken szólását is Istentől adott ajándéknak, ami által ha tisztul az elméje és elhagyja régi szokásait, természetét akkor dicsőség Istennek!

Az Úr Jézus KEGYELME őrizzen meg mindannyiótokat!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 29., vasárnap 15:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
A két ha akár ha-ha is lehet :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 29., vasárnap 15:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Ez majdnem olyan mint Jákob a létra után :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

net2rist tagadta igék
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 29., vasárnap 19:29 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
-


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 29., szerda 22:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Szrobcsek

Mivel azt írtad,hogy imádkozól nyelveken és ez nagyon fontos a számodra,így gondolom nincs annak akadálya,hogy erről az általad gyakorolt nyelvekenszólásról a fórumon is beszélj.



A kérdésem hozzád a következő lenne.

Amikor nyelveken imádkozól,akkor ennek megtörténését te magad irányítod,vagy spontán történik,Te "csak"részese vagy az egésznek és nem vagy képes azt írányítani,
befolyásolni ?

A másik kérdésem,hogy hogyan épít ez Téged"konkrétan".

A harmadik kérdésem,hogy ilyenkor kinek a nyelvén beszélsz és,hogy mit értesz meg belőle ?

A negyedik kérdésem ,hogy ez a nyelveken szólás halkan vagy hangossan történik-e ?

Az ötödik kérdésem,hogy a nyelveken szólás alatt szaporább-e a légzésed vagy inkább lassabb mint normál állapotban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 30., csütörtök 05:14 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 08., péntek 17:52
Hozzászólások: 82
Tartózkodási hely: Sweet home:)
GABRIEL777 írta:
Kedves Szrobcsek

Mivel azt írtad,hogy imádkozól nyelveken és ez nagyon fontos a számodra,így gondolom nincs annak akadálya,hogy erről az általad gyakorolt nyelvekenszólásról a fórumon is beszélj.



A kérdésem hozzád a következő lenne.
[b]
Amikor nyelveken imádkozól,akkor ennek megtörténését te magad irányítod,vagy spontán történik,Te "csak"részese vagy az egésznek és nem vagy képes azt írányítani,
befolyásolni ?

Igen képes vagyok önnálóan, egyénileg is kezdeményezni az imát.
De különbség van a nyelvek nemei (más, létező nyelven való prédikálás Ap. Csel. 2), és a nyelvek imája , mint egyéni imanyelv között "Ha pedig nincs magyarázó, hallgasson a gyülekezetben; hanem magának szóljon és az Istennek -vagyis tud magában, egyénileg is I. Kor. 14).


A másik kérdésem,hogy hogyan épít ez Téged"konkrétan".

"Aki nyelveken szól, önmagát építi" Konkrétan, de hogy ez hogyan zajlik szellemben és lélekben, ki mondhatná el szavakban?
Gondold el úgy, hogy akképp épít, mint amikor értelemmel imádkozol, és kommunikálsz az Atyával. De mégi s más.


A harmadik kérdésem,hogy ilyenkor kinek a nyelvén beszélsz és,hogy mit értesz meg belőle ?

Nem egy más nemzet érthető nyelvén (pl, angol, vagy japán) beszélek, ez a nyelvek nemei (I. Kor. 12/10)
Ez egy kivülállónak halandzsának tűnik, ettől van a sok elmebeli korlát, amiért nem kezdenek el nyelveken szólni, pedig más akadálya nem volna, hisz mondjuk betöltekeztek a Szellemmel.
Mert úgy hangzik, mint "akik édes bortól részegedtek meg", és ezt senki nem gondolná, ha egy létező, pl francia, angol, vagy akármilyen nyelven hallaná a hallottakat.
Hogy mit értek? Van hogy kapok belőle megértést, van hogy nem. De ezt nem lehet pontokba szedve elmondani.
Képzeld úgy, hogy mielőtt nem voltál újjászületve, mit gondoltál Istenről, a hitről stb. Nem megfogható, és nem érti előtte az ember.
Ha majd nyelveken imádkozol, meglátot, és nem lesz kétséged felőle, milyen szellemet vettél.




A negyedik kérdésem ,hogy ez a nyelveken szólás halkan vagy hangossan történik-e ?

Ahogy az értelemmel való imádságot szabályozni tudod, úgy ezt is. Csendes magányodban suttogva, vagy hangossan kiabálva, amit persze nem értek, hisz akihez szól, nem süket, de lelkük rajta.

Az ötödik kérdésem,hogy a nyelveken szólás alatt szaporább-e a légzésed vagy inkább lassabb mint normál állapotban.


Még nem mértem. Nem vettem észre ilyen élettani hatást az egyéni imaéletemben, de ha az ember közben megértést, kijelentést kap, az még is hat reá valahogy.
Ahogy mondjuk megértesz valamit az Igéből, és tudod, hogy nem egyszerű fifikázás, hat rád, sokszor az embernek szinte a lélegzete is eláll, mikor az Úr az Ő kegyelméből fel-fel kapcsolja egy egy területen a villanyt.[/b]


Köszönöm a kérdéseidet. Igyekeztem nem lükeségeket írni.
Legyen áldott napod.

_________________
Róma 9/5


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 412 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 28  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség