Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197 ... 203  Következő
 

Re: Beszélgessünk
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 28., kedd 16:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Igen, igazatok van.
Köszönöm a higgadtságod, Rosta. Meglepett, és jól esett.
Üdv
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 29., szerda 20:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
AP őszintén leírja a küzdelmeit önmagával és ezzel segít abban, hogy a hívő ember észrevegye a legalattomosabb betegséget, azt a kórokozót, ami úgy befészkeli magát a szervezetbe, hogy alig lehet felfedezni még akkor is, ha már egyfolytában "folyik az orra és kapar a torka" és mindenki menekül előle.
A hívő ember legdurvább kórokozója a "képmutatás vírus" (pontosabban kovász), ami azért a legveszélyesebb, mert belülről még csak látni sem lehet és ezért az immunreakció nem indul be, sőt azt gondolja a fertőzött ember, hogy minden a legnagyobb rendben van, hiszen ezt akarja láttatni is.

És így téved be az erdőbe. Sűrű sötét erdőbe lehet kerülni, ahol már csak szörnyű hangok és minden irányból érkező marások várnak.
És azért a legveszélyesebb állapot ez, mert ilyenkor az Atyától távolodik aki ebben van és ez az elcsalás egy olyan szellemi lényhez történik, aki "ember ölő volt kezdetektől fogva".

A képmutatás vírus legyőzéséhez az Atya fegyverei pl. a hívő testvérek.
Számomra olyan testvérek, amilyen AP.
Ezért járok én is gyülibe, mert ott találkozok olyanokkal, akiknek van esélyük arra, hogy segítsenek nekem. És jó, ha én is tudok segíteni nekik, csak hát ehhez nekem is tisztán kell látnom, elsősorban képmutatásra hajlamos régi természetem és azt az újat, ami Jézusban benne volt és most is benne van.

Én egyedül Őt ismerem ettől a betegségtől teljesen mentesnek. Nem csodálom, hogy vért izzadt, amikor ezt a nyavaját is magára vette, mert tényleg undorító, mint minden más bűn. :-(

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 29., szerda 20:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ja és bedöglött a gépünk, most a fiam laptopjáról írok, de azt érzem, hogy most nagyon kevés időm van, a családomra se jut annyi, amennyi szükséges lenne.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 30., csütörtök 13:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
pauler írta:
segít abban, hogy a hívő ember észrevegye a legalattomosabb betegséget, azt a kórokozót, ami úgy befészkeli magát a szervezetbe, hogy alig lehet felfedezni még akkor is, ha már egyfolytában "folyik az orra és kapar a torka" és mindenki menekül előle.
A hívő ember legdurvább kórokozója a "képmutatás vírus" (pontosabban kovász), ami azért a legveszélyesebb, mert belülről még csak látni sem lehet és ezért az immunreakció nem indul be, sőt azt gondolja a fertőzött ember, hogy minden a legnagyobb rendben van, hiszen ezt akarja láttatni is.
...Ezért járok én is gyülibe, mert ott találkozok olyanokkal, akiknek van esélyük arra, hogy segítsenek nekem. És jó, ha én is tudok segíteni nekik, csak hát ehhez nekem is tisztán kell látnom, elsősorban képmutatásra hajlamos régi természetem és azt az újat, ami Jézusban benne volt és most is benne van.
Én egyedül Őt ismerem ettől a betegségtől teljesen mentesnek. Nem csodálom, hogy vért izzadt, amikor ezt a nyavaját is magára vette, mert tényleg undorító, mint minden más bűn. :-(


A képmutatás és az ellene való védekezési lehetőség biztosan érdemelne külön topikot. Nagyon tetszett, amit írtál. Elgondolkodtam a kiemelt mondaton: én épp arra gondolok, hogy a képmutatás elleni védekezésből nem megyek gyülibe, hiszen épp az az a hely, ahol a vallásos külsőségeket legjobban értékelik, vagyis az ember alaptermészetileg ott a hajlamosabb képmutatásra. Ez egy nagyon érdekes, és aktuális téma, lehetne róla beszélgetni.

Kamilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 30., csütörtök 16:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Elgondolkodtam a kiemelt mondaton: én épp arra gondolok, hogy a képmutatás elleni védekezésből nem megyek gyülibe, hiszen épp az az a hely, ahol a vallásos külsőségeket legjobban értékelik, vagyis az ember alaptermészetileg ott a hajlamosabb képmutatásra.


Bibibiiiiii, a mi gyülekezetünkbe jár Nemosinex is :D

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 30., csütörtök 20:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
igen, én is ennek a képmutató társaságnak vagyok az egyik képmutató tagja. :wink: nem lehet ebből tisztán kimászni.
én is úgy gondolom, hogy a gyülekezetek úgy általában szép kis melegágyai a képmutatásnak, de nem jobban, mint a világi közösségek, csak másképpen, mivel a képmutatás nem a közösségben van, hanem a javíthatatlan természetünkben. olyan szomorú az is, hogy ahol meg nem vagyunk képmutatók, ahol nem kell viselkednünk - a családunkban mondjuk -, ott meg gyakran irgalmatlanok vagy közönyösek vagyunk (vagy vagyok legalábbis).
és borzasztó tényleg, ahogy megmételyezi minden viszonyunkat ez a kétszínűség, az imádságunkat is. és észre sem vesszük. nem is ismerhetjük meg magunkat igazán, ha Isten Lelke le nem leplez. ugyanakkor azt mondják, az Ördögnek tetszik, ha mindig a bajaink körül forgolódunk. azt hiszem, a karizmatikus topikban éppen ideidézett Alföldi-Boruss Dezső mondja az egyik könyvében, hogy szeretünk magunkról hallani, szeretjük azokat az igehirdetéseket, ahol a mi bűneinkről, a mi problémáinkról van szó. pedig ha javíthatatlanok vagyunk, nem sok értelme van ezeken rágódni, nem? csak napról-napra oda kell járulnunk a kegyelem forrásához, és felszabadultan menni tovább.
ezzel szemben meg van ugye az az ige (most nem tudom idézni), hogy Jézust szemlélve napról-napra elváltozunk, és végül hozzá leszünk hasonlóak. no, ezt én nem értem. meg hogy ragyogunk, mint a csillagok a hitetlen és elfajult nemzedék között. szóval tudom, és látom, hogy mindkettő igaz (mármint hogy javíthatatlanok vagyunk hívőkül, meg fénylünk is), de értelmileg nem tudom mégsem összehozni a kettőt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 30., csütörtök 23:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Idézet:
de értelmileg nem tudom mégsem összehozni a kettőt.



Idézet:
Az Isten kijelentéseit a Szentlélek ihlette és iratta le.
Annak megértéséhez is a Szentlélek világossága kell.
Isten Lelkének titkait csak a Lélek tudja megismerni.
(2.Pt 1,16-21 - Ró 8, 26-27)
Barth Károly



Idézet:
Jn 3,8
A szél arra fúj, amerre akar; hallod a zúgását, de nem tudod, honnan jön, és hova megy: így van mindenki, aki a Lélektől született."

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 30., csütörtök 23:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Idézet:
képmutatás elleni védekezésből nem megyek gyülibe,


--És talán ez a legnagyobb képmutatás, mert akkor a "világból" is ki kellene futni, hiszen a belsőnket -késztetéseinket, motivációinkat- mindenhova magunkkal visszük, nemcsak a gyülibe... Nem ? :)

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 01., péntek 05:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
http://www.refpasaret.hu/pasaret/pred.php?id=1925
Ezt ma reggel kaptam, gondoltam, továbbadom.
Szép napot, áldott hétvégét mindenkinek!
Szeretettel
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 01., péntek 21:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Nemosinex, köszi, hogy továbbadtad.

Biztosan észrevetted, hogy a tegnapi dilemmádra:

"ezzel szemben meg van ugye az az ige (most nem tudom idézni), hogy Jézust szemlélve napról-napra elváltozunk, és végül hozzá leszünk hasonlóak. no, ezt én nem értem. meg hogy ragyogunk, mint a csillagok a hitetlen és elfajult nemzedék között. szóval tudom, és látom, hogy mindkettő igaz (mármint hogy javíthatatlanok vagyunk hívőkül, meg fénylünk is), de értelmileg nem tudom mégsem összehozni a kettőt."

ott van a válasz:

"Hogy tekint a menyasszonyára a vőlegény? Szépnek látja és szépnek látta. Az Úr akkor is így lát, látott bennünket, az övéit, amikor még nem is ismertük őt. Ilyen szempontból érthető a "mindenestül szép vagy, semmi szeplő nincs benned" kijelentés. Tehát, ő nemcsak így látott, hanem most is így lát. Ha magunkra tekintünk, még mindig sok szennyet és bűnt látunk az életünkben napról, napra, nincs olyan nap, hogy ne kelljen megtisztulnunk. Isten mégis azt mondja, mindenestül szép vagy, én ilyennek látlak téged. "


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 02., szombat 06:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Igen, éppen ezért tettem föl. Köszönöm, hogy elolvastad és te is észrevetted.
Azt szeretem benned - többek között -, hogy nem csak a saját kérdéseidre és válaszaidra figyelsz. Az Úr tartsa meg e jó szokásodat!
Szeretettel:
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 02., szombat 15:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Köszi :) .


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 29., szerda 13:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Sziasztok!

Kissé bátortalanul fogok e sorok írásához, mert magam is gyakran beleesek ebbe a gödörbe- mégis,... akkor mint szintén sáros, mondom: ahogy olvasom a fórumot, úgy tűnik nagyon jó meleg kuckó ez- bárhol, bármelyik topikban elkezdődik egy beszélgetés- ami éppen nem a topik témájához tartozik.Értem én, hogy ha ott alakult ki a beszélgetés, akkor olyan macerás körülnézni, melyik jobban passzoló topikban kellene folytatni-
De, kedves fórumozók! talán nem feleslegesen lehettek kijelölve a témák, - azért vannak rendszerezve, hogy ne egy zsákba legyen öntve minden hegyin-hátán, mint a régi/jó/ fórumon.
Természetesen ismerem a mondást:"a zseni átlát a káoszon"- hozzáteszem, főleg ha naponta megfordul a fórumon, de gondoljunk csak a betévedőkre!
Nos, rátok bízom: rend legyen-e?/ami egy kicsit jelzi azt is, hogy odafigyelek a másikra/, vagy legyen egy laza hely, ..- végül is mindegy, csak melegség áradjon belőle.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 29., szerda 15:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ha engem (is) kérdezel: nekem a melegség fontosabb, de egyetértek azzal, hogy az (általam oly gyakran emlegetett) betévedők miatt nem árt, ha kicsit áttekinthetőbbek vagyunk :)

javaslatom: valami olyasmiféle kellene, mint ami az "Asszonyok..." fórum kapcsán alakult ki

döntöen kétféle topic van: a "kinyilatkoztatós" műfaj, meg a "megbeszélős"

talán tényleg jó lenne ezeket különválasztani

persze ebben az esetben nagyon fontos, hogy TUDJUK, hogy a "megbeszélt rész" hova kapcsolódik, tehát a pontos link megadása (és nem "január 32. 10:23-as hozzászólás", csak így, topic nélkül :D)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 29., szerda 16:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Net!

Amennyiben te is a fórumozók csoportjába tartozol, akkor igen, téged is kérdeztelek.
Ha valamilyen más megszólítás a jogos a te esetedben, világosíts fel, s annak megfelelően foglak szólítani, speciel. :wink:

Most nem a moderátorok nyakába akartam valami munkát akasztani- azt ki-ki a maga területén jó belátása szerint elvégzi- éppen csak azt tettem csak szóvá, hogy figyeljünk egy kicsit, melyik topiknak mi a témája, s annak megfelelően beszélgessünk.

De abban teljesen egyetértünk, hogy a legfontosabb a melegség.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197 ... 203  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség