Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 459 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 31  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 14., szerda 17:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
---


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára FM 2007. márc. 15., csütörtök 23:54-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 14., szerda 17:35 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 01., csütörtök 21:21
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Budapest-Nagytarcsa
FM írta:
Kedves Zsu az elkapással vigyázz, mert ebből nagyon sok komoly baleset következett.
Kikapcsolja az önvédő reflexet, nem kapcsolódik hozzá a jelenlévő elkapó, csak az, hogy elkapták.
Persze nem szükségszerű, de leírtam.

Van egy saját éményem (7 éves voltam), ami örökre meghatározta az én reakcióim.
Esetleg másnak is van.
Szívesen olvasnám :)

Kedves FM!

Köszönöm aggódva figyelmeztető soraidat. Ha jól sejtem, Te pedagógus vagy. Az elkapásból nem csináltam rendszert, elég volt egyszer! Édesanyám fejlesztőped, óvónő immár 30 éve, tőle is sok hasznosat átvettem e téren. Tényleg, mi az a meghatározó élményed, ha publikus?

_________________
"Akik Istent szeretik, azoknak minden javukra szolgál."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 14., szerda 17:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
---


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára FM 2007. márc. 16., péntek 00:03-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 14., szerda 21:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Sziasztok!

Látom, milyen pergő beszélgetés alakult ki , :D . Délután ünnepélyen voltam- már ma megünnepeltük március 15.-ét, s míg várakoztam, eszembe jutott,h. volt egy nagyon jó könyv, amiből sok ötletet merítettem annak idején.Lehet,h. előkerül a könyv is, most csak pár lapot találtam, a szerző nincs rajta, de a címe: Játszva tanítsuk a kisbabát! 1984 előtt jelent meg.
Tevékenységi programokat is ír újszülött kortól 36 hónapos korig.Nem vettem végig egyikkel sem-sajnos-, de időnként elővettem, aztán ami tetszett, azt felhasználtam.

Indu, egyébként küldtem neked egy poénos mailt egy hisztis gyerekről-ha valaki kéri, szívesen elküldöm.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 14., szerda 22:02 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 16., péntek 02:48
Hozzászólások: 57
tavasz írta:

őszintén: az imádkozás, hogyan "befolyásolja" a gyermekkel való kapcsolatot?

tavasz írta:
Ezzel azért nem teljesen értek egyet.
Ettől lesz egy (hívő) anyuka jobb szülő, hogy bocsánatot kér? Kétlem. Innentől kezdve bármeddig elmehet, aztán majd úgyis megbánja?

Mellesleg nem hívő anyuka is biztosan kér bocsánatot a gyerekétől, úgyhogy ez nem igazán találó érv,

én arra lettem volna kíváncsi, hogy az adott helyzetben mennyivel tud jobban dönteni


Kedves Tavasz!

Engem felszabadít az imádkozás. Megbeszélem Istennel az aktuális problémákat, hiszem, hogy gondot visel ránk, így megszabadulok az egészségtelen mértékű aggodalmaskodástól, szorongástól, nem nyom agyon a felelősség. Így egészen más a minősége a gyerekemmel való kapcsolatnak.

Hogy az adott helyzetben mi történik?
Amikor például tehetetlen vagyok, elfogytak az eszközeim, és érzem, hogy indulatból cselekednék, akkor -jó esetben- megállok egy pillanatra, és nem is a hagyományos módon imádkozom, hanem szavak nélkül kiáltok Istenhez, és engedem, hogy az Ő lénye töltsön el, és áradjon belőlem. Egy pillanat az egész. És megkapom a világosságot ahhoz, hogy jól döntsek. (Ez persze személyre szabott jó döntés, más másképp dönt jól. :) )

_________________
Ezért tehát nem azé, aki akarja, és nem is azé, aki fut, hanem a könyörülő Istené.
Róm 9,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 14., szerda 22:22 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 16., péntek 02:48
Hozzászólások: 57
Indu írta:

Pl. mit csinálsz hisztizés ellen?
Nekem csak mostanában kezdi a baba, és még elég tapasztalatlan a témában :) de ügyesedik napról napra.
A múltkor a földön kezdett fetrengve ordítani. Átléptem rajta és kimentem a konyhába, hogy lássa, nem vagyok vevő erre a műsorszámra. Abszolút vette is az adást, azért négykéz lábra állt, és ordítva jött utánam :) Mókásan nézett ki, de azért ijesztő is, hogy már kezdődik.

De mi van társaságban pl?


Kedves Indu, én társaságban is ugyanazt csinálom! :)
Szerintem nem jó, ha ugyanarra a viselkedésre van egy otthoni meg egy "szalonképes" reagálásunk. Ez totál összezavarhatja a gyereket, illetve kiválóan megtanulnak játszmázni.

A kisfiamnál azt tapasztaltam, hogy van a hisztinek egy olyan fázisa, amit nyugodtan figyelmen kívül lehet hagyni. Én nem szoktam kimenni a szobából, hanem ott maradok mellette, és úgy viselkedem, mintha nem is ordítana torkaszakadtából. Aztán ha nagyon behergeli magát, és már képtelen a kommunikációra, akkor először megnyugtatom. Nem is biztos, hogy mondok neki bármit is, lehet, hogy csak ölbe veszem. Ha nem hagyja, akkor csak ráteszem a kezem. Ha azt sem hagyja, akkor odaülök mellé, és megvárom, amíg megnyugszik. Fontosnak tartom, hogy érezze, azért, mert valamiben nem egyezik a véleményünk, azért még ugyanúgy szeretem. Aztán hiszti után megbeszéljük a dolgot, de a döntésemet nem másítom meg. (Általában. A kivételek erősítik a szabályt. :) )

_________________
Ezért tehát nem azé, aki akarja, és nem is azé, aki fut, hanem a könyörülő Istené.
Róm 9,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 14., szerda 22:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
---


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára FM 2007. márc. 15., csütörtök 23:55-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 14., szerda 22:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. márc. 22., csütörtök 11:53-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 14., szerda 22:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kedves Mandula,

köszönöm a válaszod; tetszettek, amiket írtál. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 14., szerda 22:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Mandula,

köszi a könyvcímet, rákerestem a neten, de nem találtam. Majd megnézem könyvtárban.
Ha van/lesz időd, még írjál ilyen jó kis tanácsokat!

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 14., szerda 22:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
---


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára FM 2007. márc. 15., csütörtök 23:56-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 14., szerda 23:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Indu, pontosítok:

Painter, Genevieve: Tanítsuk a kisbabát!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 15., csütörtök 07:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Meg van ez z Anya, taníts engem! című, Deákné B. Katalin írta. És egész iskolazedésig vannak írva fejlesztési lehetőségek hónapra lebontva. És vannak benne aranyos ötletek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 15., csütörtök 07:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Erika!

Köszi a pontosítást, így már meg is találtam :)
(bocs, most láttam, hogy az előző beírásomban nem neked tulajdonítottam a könyvajánlást)

Kedves Kamilla!

Köszi a másik könyvajánlatot :)

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 15., csütörtök 08:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Beírtam Indu írására, és mivel az törlésre került értelmetlen volt, tehát töröltem az enyém :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 459 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 31  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség