Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 660 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 44  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. jan. 31., szombat 08:28 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
exrefis írta:
tulip írta:
Ha exrefis csak így mocskolódni tud, eretnekség mélységeinek nevezi a lelki Izraelt, akkor egy végleges kizárást javasolnék...Mondjuk fm ennél kevesebbért lett elküldve... Ha ez nem megy, akkor javaslom a fórum megszüntetését, vagy a református jelző törlését... Mert ez nem játék, ami itt folyik az a reformátusság szisztematikus bomlasztása!

Kedves Tulip!
Nem a "lelki Izraelt" neveztem eretnekségnek, hanem a helyettesítési teológiát, ami meg tudtommal nem szerepel a Ref. egyház hitvallásai között.
Nagyon nagyot képzelsz rólam, ha bomlasztásra képesnek tartasz.
Mert meg van írva, hogy:
38. Mert meg vagyok győződve, hogy sem halál, sem élet, sem angyalok, sem fejedelemségek, sem hatalmasságok, sem jelenvalók, sem következendők,
39. Sem magasság, sem mélység, sem semmi más teremtmény nem szakaszthat el minket az Istennek szerelmétől, mely vagyon a mi Urunk Jézus Krisztusban.

Nos ha ezek nem tudják elválasztani a híveket Krisztustól, akkor hol jövök a kébe a kis bomlasztásommal én? :D
Ráadásul, ha hited szerint mindenkinek a sorsa előre le van predestinálva, akkor a feltételezés is értelmetlen, hisz és senkit sem odaragasztani, sem leválasztani nem tudok Róla. Nemde? :)
üdv
ex


Erről is volt már szó tucatszor. Pál tudta, hogy senki se veszik el csak a hajó, mégse ment visszafeküdni, hanem amikor egy mentőcsónakkal páran dezertálni akartak megakadályozta. Amit te csinálsz az iszap felkavarás, hogy ne legyen kedve az idelátogató érdeklődőnek a reformátusság lényegével megismerkedni. A helyettesítés : testi Izrael helyett a lelki Izrael, így a kettőt vagy együtt nevezed eretnekségnak, vagy sehogy. Sajnos a témákból régen kiderült, hogy nincs igényed a kérdések mélyebb bejárására. Ahogy itt jó pár embernek rajtad kívül. Minősítgetésekre futja csak helyette. Ez az igénytelenség is rányomja a fórumra a bélyegét. Sokat mondó ahogy régi érvekre mennyire nem tudsz reagálni, s legfeljebb felmondod, amiket NS vidám vasárnapokon felolvas. Sokkal jobban érdekel a testi Izreal magasztalása, mint a testiek lelkivé térítése. Net2rist ebben odáig ment, hoy egy megtért rabbit, aki Krisztust kezdte hirdetni a zsinagógájában, kitalációnak minősített. Ti is politikai nagygyűlésen éltettétek a modern Izraelt, ahelyett, hogy Krisztust adtátok volna eléjük. Megtagadtátok Jézust az emberek előtt! Mégpedig zsidó emberek előtt. Mi ez, ha nem antiszemita cselekedet?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 31., szombat 08:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
1000 éves királyságba a zsidósághoz való viszony alapján jutnak be a nemzetek (emlékszik?: juhok és kecskék szétválasztása). Azok a keresztények tehát, akik a saját területükön jó kapcsolatot ápolnak a zsidósággal, nemzetük érdekében a leghasznosabb tevékenységet fejtik ki: megolajozzák honfitársaik útját a Milleniumba.


Hová lett Jézus Krisztus és hová lett az Evangélium?
Ki válassza szét a juhokat és a kecskéket?
A szétválasztóval való kapcsolatomon múlik a saját és a nemzetem sorsa, de ha jól tudom ott nem lesz több nemzet, egy nép lesz.....

A saját népem felé a leghasznosabb akkor vagyok, ha hirdetem nekik Jézus Krisztust.
Még jó hogy a Milleneum helyett nem Isten Országa szerepel, de lehet ezt még nem merte leírni a szerző....
:-(

a keresztyén hit alapja az Evangélium, a MEGVÁLTÁS és az ebből fakadó üdvösség
a keresztyénség akkor jut vissza a hitéhez, ha vállalja megváltóját, Urát, Jézus Krisztust - aki zsidó származású, de a zsidók egy része által megvetett
egy keresztyén tudja, hogy a Messiás már eljött és elkezdte építeni az Országát, a nem megtért zsidó ember ezt még nem érti és nem tudja, mást várunk, nem ugyan azt a személyt

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 31., szombat 08:57 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
exrefis írta:
tulip írta:
12. A bértolnok provokátorok egy egy beszólása azt célozza, hogy vihart kavarjanak, mert felesleges fejtegetésekre ingerlik a jó érzésű embereket. S ha a moderátorok hagyják, akkor élnek, mint hal a vízben, jól felkavarva az iszapot. Aztán jön egy látogató és forgó gyomorral távozik, amivel céljukat elérték.

Arra azért érdemes lenne egy felmérést csinálni, hogy mi kavar fel több gyomtot, az én beírásaim, vagy a te szikrázó utálatod és megvetésed a másként gondolkodókkal szemben?
Azért a bomlasztó jelző tőled, rám vonatkoztatva ... az megmosolyogtató volt. :)
Én egy kívülálló vagyok, de te egy a RE belül egy erősen elkülönülő kis csoport tajga vagy. Remélem érzed a kettők közötti bomlasztó képességbeli különbséget? :)
üdv
ex


Nomen est omen. exrefis = volt református. Azért vagy itt, hogy másokat is távozásra bírj. A BSZ-t elkülönülő kis közösségnek nevezni elég gyenge próbálkozás. Olvasd csak el az alapszabályt a http://www.bibliaszov.hu honlapján, az általános információk alatt. Célunk pontosan a református értékek megóvása, a bomlás fékezése. Eszünk ágában sincs elkülönülni. Só kívánunk lenni. Arról nem tehetünk, ha ez csípi egyesek szemét, netán a többségét. A hitvallásaink mellettünk vannak, s ezért lehetünk só.

Amiért esetleg támadható vagyok az inkább az, hogy egyáltalán miért folyok bele ebbe az iszapbirkozásba. Mert jól működnek a provokátorok és nem jó nézni a reformátusság ilyen sárba tiprását, s a moderátorok ekkora tehetetlenségét. Rossz nézni ezt a sok szinvonaltalan hozzászólást, ahol ti egyszerű érvekre már érzelmileg reagáltok, holott azért ha a szakirodalomban kicsit utánanéznétek, még egy két kört futhatnátok mielőtt elfogyna a municiótok. Persze ez se lenne túl sok, hisz akit a kérdés igazán érdekel, jobb, ha maga megy utána. Vélemény cserélni valamiről szerintem a már elért szinten érdemes. Annak semmi értelme, hogy felesleges vitatkozások legyenek valamiről, aminek az irodalma sokkal gazdagabb, és bárki utánanézhet. Sajnos úgy tűnik, hogy a teológiai oktatás is elég hiányos, így még akik ilyen háttérrel szólnak hozzá is csak kicsivel adnak mélyebb benyomást a semminél. Ám ők legalább próbálják körüljárni a témát, mégha nem is igen találnak hozzá partnert.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 31., szombat 09:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
maradnék a háromlábú lőtéri kutyánál... ugyanis ERRE a színvonalra esélyem sincs felemelkedni...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 31., szombat 09:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Az a baj, hogy nagyon rossz dolgokra lehet egy kis csúsztatással használni olyan Igazságokat, amik életet adnak.
Az egyik pl. a predesztináció, ill. a lelki Izrael.

A peredsztináció lényege, hogy az ember biztos legyen az üdvösségében, biztosan tudja, hogy Isten kezdeményezte az üdvösségét, Ő kezdte, Ő tartja kézben és Ő végzi be.
Ez olyan hitet ad, hogy a nagy kísértések, próbák, bukások utáni állapotban az ember tovább léphet, megmaradhat.
Ezt lehet két féle képpen elcsúsztatni:
- Isten valakiket eleve arra teremtett, hogy nélküle éljenek már itt és örökké
- azt csinálok amit akarok, mert úgy is üdvösségem van
Mind a két csúsztatás célja, értelme, hogy bánthassam Istent és az embertársaim. Ne kelljen őket szeretnem.

A másik a lelki Izrael kérdése, ennek a valósága is csodálatos, mert Isten kiterjesztette kegyelmét és ígéreteit a pogányokra is Jézus Krisztusban.
Azok az ígéretek, amik a zsidó nép egy részének adattak azoké is lehetnek, akik Krisztusban vannak, így leomlik a két világ közötti válaszfal.
Ezt is el lehet csúsztatni:
- mivel Izrael már nem Isten népe, azt teszünk velük, amit akarunk (lásd 2. világháború borzalmai)

Sajnos az ember egy kis önzéssel, a Sátán súgására az Isten csodálatos ígéreteit aljasságra is felhasználhatja.

Ha jól értem Ex ennek a veszélyére akar figyelmeztetni minket.
Én köszönöm és igyekszem ebben éber lenni a felekezetemen belül.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 31., szombat 10:04 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Eeyore írta:
Tulip, ez egy fórum, nem a ref. egyház hivatalos katekizmusa. Hanem egy vitahely. Nyitott, bárki elmondhatja a gondolatát. Ha nem ütköztetheti, hogyan is jönne rá, hogy helyes vagy helytelen? Miért ne lehetne ehhez joga bárkinek? Szerintem egy ateista is írhatna ide, neki is lehetőséget kellene adni, hogy szabadon elmondhassa, mit gondol. Az igazság megvédi magát, nem kellene túlfélteni: nem olyan gyenge az, hogy bárki elbánhasson vele. Legföljebb a sértegetést szükséges kigyomlálni. Azt még egy világi fórumon sem tűrik (egy idő után).


Igazad van, akit Isten felszabadított a gondolkodásra ebben a kavalkádban is előbbre jut. Az igazságot nem féltem. Legfeljebb bosszant ha valaki olyan véleményt képvisel - védeni már meg se próbál - ami a Föld lapos, vagy a nulla nem létezik szintjén van. S minden ellenérv lepereg róla. S tudom, hoy együtt klel élni azzal, hogy hitvallásaink egy bizonyos szinvonalat képviselnek, s nem adatott mindenkinek a megértésük, sőt a félreértésük vagy a nyílt tagadásuk adatott. A vesszőparípám, hogy a moderátoroknak a hitvallásaink szinvonalát kellene képviselniük. Így egyszerre mondhatná mindenki a magáét, s jelennének meg ugyanakkor kontrasztként a református hitvallásokba foglaltak. A moderátoroknak tekintéllyel lehetne és kellene hozzászólniuk, anélkül, hogy bárki vélemény-nyilvánítását korlátoznák. Ehelyett a lovak közé van dobva a gyeplő. Ez egy látásmód miatt van így. A minden relatív nézőpontja ez. Egyenrangúak a vélemények. Az igazságot nem nem kell védeni, hanem értelmetlen, mert nincs olyan hogy az Igazság. Szerintem persze van. S így az a vélemény mely közelebb áll hozzá értékesebb. Exrefis lehurrogta a BSZ-t, mint prefériára szorult közösséget. Ám menjetek csak el nem egy BSZ-es lelkész igehirdetésére. Ott Krisztus egyedüli igazsága van felmutatva, s a padsorok szépen meg is telnek. Mi nem véleményeket képviselünk, hanem Isten igazságát. Felvállaljuk, hogy vélemény és vélemény között óriási hierarchia lehet, az igazságtartalmát nézve. Felvállaljuk, hogy az Igazság megismerhető. Hisszük, hogy aki kiáll az egy Igazság mellett, azt ez az Igazság maga hitelesíti. Csak ehhez el kell hangzania az igazságnak mégpedig határozott formában, s nem úgy, mint ami csak egy a sokféle vélemény között. Már ahol lehet,mert sok kérdésben egyszerűen nem tudunk dönteni: a, post, pre vagy darbista millinium például. Más kérdést valóban körbe járva kiderül, hogy nem üdvkérdés: mikor kell keresztelni, másiknál egyszerűen nincs mód a tárgyilagosságra, Isten kegyelme hogy ki érti meg a szuverenitását, s ki alkalmaz pótszert, s vannak egyszerűen érthetetlen helyzetek, mint például Izrael egyoldalú pártfogása a gázai konfliktusban, mintha ma is az Józsué korát élnénk, s a zsidók ma is Isten ítéletét hajtanák csak végre az ott lakokón. Holott keresztyénként kellene mindkét oldal felé fordulni.

S ha már itt vagyunk. A hazafiság kihalása is jellemzi azokat akik Izraelt így magasztalják. Való igaz, hogy vándorok vagyunk e Földön, de ettől még magyarok, palesztinok, zsidók. Mindannyiunkat megilletne az önrendelkezés joga. Ugyanazok antimagyarkodnak károgva, akik dicsérőleg zsidóznak. A siker, a nem lehetsz beteg, ha tényleg hiszel egybeforr a zsidók világban tapasztalható hatalmas gazdasági sikereivel. Az első sorban Istenhez tartozom, de azon belül magyar vagyok, s a magyarokért különösen hajtania kellene a szívemnek, ahogy Pált a zsidókért; nos ez a látás oda torzult, hogy tagadd meg magyarságod, mert te egyedül Istenhez tartozol, gondolkodj hát globálisan, s mivel a testi Izrael Isten választott népe, így egyedül ezt a földi formációt van értelme kiemelten kezelned, s mily megerősítő, hogy ők is milyen globálisan gondolkodnak. Ez a gondolkodás persze nem tud mit kezdeni a palesztín keresztyénekkel sem. Legfeljebb jöhetne a kioktatás, hogy vonuljanka ki Babilonból. A globalitás eredménye, hogy szabadságharc mint olyan értelmetlenség. Terrorizmus. Jogos válasz rá az állam terrorizmus. S ezek az emberek így gondolkodnak az 1848-49-es magyar szabadságharcról is...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 31., szombat 11:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
„TULIP”(ánok) dogmatikus magabiztossággal, kérlelhetetlenül kijelentik:

1.) Isten olyan Valaki, aki szuverén hatáskörben, visszavonhatatlanul eldöntötte, hogy ki üdvözül és ki kárhozik el. Erre és így teremtette őket, függetlenül a maguk szándékától
Ehhez képest: „Hát kívánom én a gonosznak a halálát? Ezt mondja az ÚR Isten! Nem inkább azt, hogy megtérjen útjáról és éljen?” (Ez 18,23)

2.) A választott nép, Izrael csődöt mondott, ezért a Mindenható „lecserélte” őket a „lelki Izraelre”, vagyis Krisztus Egyházára.
Ehhez képest: „Azt kérdezem tehát: vajon ellökte magától Isten a saját népét? Nem, dehogyis! Hiszen én magam is Izrael népéhez tartozom. Ábrahám utóda vagyok, Benjamin törzséből származom. Nem, Isten nem dobta félre Izrael népét! Hiszen már akkor előre kiválasztotta Izraelt, hogy a saját népe legyen, amikor még meg se születtek” ( Róma 11,1-2a Egyszerű fordítás. A Károlyi féle meghatározás beszédesebb, mert ő így fordítja: „Nem vetette el Isten az ő népét, melyet eleve ismert”)


A történelmi Izrael léte minden épeszű ember számára bizonyság arra, hogy Isten tartja meg népét a százszoros túlerővel szemben is, bármekkora arab gyűlölet ellenére is.

Tulipánékat nem zavarja, hogy egyszer Istent „eleve elrendelőnek” tartják, ami ellen nincs apelláta, máskor meg „rájön arra, hogy rossz lóra tett” (ld. a hűtlen, Krisztust elutasító Izraelt), és egészen áttervezi tökéletes művét (hiszen mindaz, mit az ÚR végez, jó és tökéletes). Most hát könnyelmű, felelőtlen volt az Örökkévaló? Hiszen az „eleve ismerés” szerint még Izrael létrejötte előtt látta, tudta annak hitványságát. Mégis kiválasztotta magának…

Tulipánékat nem zavarja, hogy fenti, két, dogmatikus állításuk ellentétes előjellel ruházza fel Istent. Mindkettő nem lehet igaz, illetve kölcsönösen kioltják egymást. Bárhogy nézem, ez kétféle TULIP, s mégis, mindkettő fekete, mint a halálmadár…



Mindezeken túlmenően, és ettől függetlenül, felháborodott öntudattal hivatkozni az itthonlét jogállására – kissé anakrosztikus. Mert hát ki is a Református Egyház? Pontosabban; melyik a kettő közül: a bejegyzett Zsinati, vagy a Presbiteriánus? Kölcsönösen tagadják a másik jogosítványát. Olyan ez, mint amikor pápa és ellenpápa „őszentsége” brusztolt egymással, miközben Istenhez semmi közük sem volt. (De ez őket a legkevésbé zavarta, mert hangoztatták: „Isten velünk! Hát ki ellenünk?”)

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 31., szombat 11:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
NEM!

Erről szerettem volna írni!
A predesztinációnak, annak hogy Isten választ (MIT MONDOTT JÉZUS A TANÍTVÁNYAINAK ERRŐL? KI VÁLASZTOTT KIT? HOGY SZÓL AZ IGE?) van ereje és van pozitív oldala.
Aki ezt nem fogadja el, MAGÁT és a tanítványait lopja meg!

Az Ige, amit Figyelő írtál IGAZ, mert Isten JÓ! Az embert nem arra teremtette, hogy nélküle éljen és haljon meg.
De az embert ez nem érdekli, mert halott.

A választott nép MI VAGYUNK! Ennek erejét szintén lehet tagadni és nem élni vele, de megint csak MAGADAT lopod meg és azokat akik rád hallgatnak.
És Krisztus egyházában vannak zsidók, sőt a zsidóságra épül ez a templom, hiszen Krisztus maga is zsidó származású, mint Szegletkő!
A zsidó nép maradéka meg fog térni, ha Isten leveszi róluk a vakságot, de mi nem azzal vagyunk Isten szolgái, munkatársai ebben, hogy fegyveres harcra buzdítsuk őket, hogy azzal megyünk nekik, hogy még egy kis idő és végük a palsztínoknak, hiszen a palesztínok között is vannak olyanok, akik a lelki Izrael részesei, az egyház tagjai.

És azzal, hogy ki épeszű, meg ki nem, KÉRLEK ne játsz!
A zsidó állam mögött ott állt/áll egy hatalmas nép és fegyverzet és pénz.
Az USA. A győzelem jelentős része ennek is köszönhető.

Igen, Isten látja a múltat, jelent és jövőt egyszerre, ne akarjunk ilyenné válni, mert eleve bukás a vége.

Református felekezetű az, aki annak vallja magát, aki BECSÜLI és ÉL azokkal az értékekkel, amiket ez a felekezet hordoz!

És vannak akik nem azért jöttek ide, hogy tanulják ezt a jót és ezzel gazdagítsák magukat, hanem rombolási szándékkal és ez baj, nagyon nagy baj.....

És én is szeretném, hogy ha valaki itt VENDÉG, akkor így viselkedjen.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 31., szombat 11:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
figyelő írta:
„TULIP”(ánok) dogmatikus magabiztossággal, kérlelhetetlenül kijelentik:

1.) Isten olyan Valaki, aki szuverén hatáskörben, visszavonhatatlanul eldöntötte, hogy ki üdvözül és ki kárhozik el. Erre és így teremtette őket, függetlenül a maguk szándékától
Ehhez képest: „Hát kívánom én a gonosznak a halálát? Ezt mondja az ÚR Isten! Nem inkább azt, hogy megtérjen útjáról és éljen?” (Ez 18,23)

2.) A választott nép, Izrael csődöt mondott, ezért a Mindenható „lecserélte” őket a „lelki Izraelre”, vagyis Krisztus Egyházára.
Ehhez képest: „Azt kérdezem tehát: vajon ellökte magától Isten a saját népét? Nem, dehogyis! Hiszen én magam is Izrael népéhez tartozom. Ábrahám utóda vagyok, Benjamin törzséből származom. Nem, Isten nem dobta félre Izrael népét! Hiszen már akkor előre kiválasztotta Izraelt, hogy a saját népe legyen, amikor még meg se születtek” ( Róma 11,1-2a Egyszerű fordítás. A Károlyi féle meghatározás beszédesebb, mert ő így fordítja: „Nem vetette el Isten az ő népét, melyet eleve ismert”)

Üdv a fedélzeten, kedves Figyelő! :)
Ahogy rámutattál, ez egy olyan teológia, amiben csak logikai bukfencekkel lehet előre haladni. És sokadszor bizonyosodik be, hogy aki egyszer átértelmezi az igét annak egyben a józan észt is fel kell adni.
Idézek a "magas szintűből":
Idézet:
"Az pedig végkép nem igazolható, hogy az utolsó időkben az egész Izrael Krisztushoz tér. A sokak által idézett Róma 11, 25 „miszerint „így az egész Izrael megtér” éppúgy nem jelenti Izrael minden tagjának megtérését, mint .."

Kedves fékezhetetlen agyvelejű teológus! :)
Hogy lehetne valamit igazolni, ami a jövőben fog lejátszódni. Hinni lehet benne, elvetni is, reménykedni is, de igazolni csak akkor, amikor megtörtént. Az van megírva, hogy: „így az egész Izrael megtér” , erre hogy lehet azt mondani nem jelenti azt, hogy „így az egész Izrael megtér”. Ha valaki eljut oda, hogy ilyen durván felbontja az igét, akkor attól kezdve bármit le lehet vezetni a Bibliából. Kigereblyézzük belőle ami az elméletünket alátámasztja, a többit meg eldobjuk, vagy átértelmezzük.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 31., szombat 12:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
szóval fedélzet....., a kérdés, hogy egy fedélzet-e, vagy ti egy másik csatahajóról lövöldöztök

vagy úgy lehet előrehaladni, hogy az ember megalázza magát és elfogadja a jót és ez nem jelenti a józan ész feladását, max. elismerését annak, hogy van felettünk "ész", aki tudja, hogy előnyünkre válik, ha tudjuk és hisszük, hogy az üdvösségünk kezdeményezője az ISTEN, Övé volt az első lépés és megtartója is az Ő szeretete, kegyelme

nem fog megtérni az egész Izrael ORSZÁG, de a maradék meg fog térni és nem csak Izrael ORSZÁGBAN
mivel tudjuk őket ebben segíteni, kérem erre válaszoljatok nekem, ha ismeritek az Igét!

és tényleg fontos, hogy ne gereblyézzünk
mit tanít az Úr Jézus? Ki választott kit?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 31., szombat 15:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
még egy gondolatot engedjetek meg

a mi gyülekezetünkben és felekezetünkben is vannak olyanok, akik test szerint tartoznak hozzánk
olyanok, akik a testben bíznak - ennek vannak különböző jelei - és tudom, hogy ezért nem lehet övéké Isten ígérete
nagyon sokat teszünk - tesz a lelkész - hogy ébresztgesse őket

Izraelt is így látom az Ige alapján, van a zsidó népnek is egy olyan része, aki a testben bízik, aki pl. a körülmetéltségben bízik, stb.
a lelki Izrael egészében üdvözülni fog, még akkor is, ha most kemények miattunk

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 31., szombat 20:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Eeyore írta:
Választ kaptam belőle a kérdéseimre. Amik – hozzáteszem – még sohasem jutottak eszembe, noha tulajdonképpen egyszerű és logikus kérdések. Mivel itt több fórumozó is mérnök, talán hozzá tudnak fűzni valami szakmai, azaz szakmai, tehát szakmai megjegyzést a témához.…
Hát persze, hogy választ kaptál , mert ezekből a náci irományokból azt hallottad ki, amit eleve szerettél volna hallani. Nos nem hiszem, hogy mint mérnök bármilyen cáfolatot írnék azt te elfogadnád.
Kíváncsi vagyok, hogy ref mérnökök vajon kapcsolódnak-e itt ehhez a holokauszt tagadó "szakirodalomhoz".
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 31., szombat 20:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
megszólal a 3lábú...

pillanatnyilag ugyanis éppen egy erőművet tervezek, ami az Ural hegység déli lábánál egy város fűtését fogja ellátni, emellett villamosenergiát is termel...

hűűűű... vajon hogyan lehetséges ez? hiszen nincsenek a közelben fa vagy szén telepek...

viszont... van egy nagyátmérőjű cső.... és GÁZ jön rajta...


ennyi...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 31., szombat 21:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Könyörgön, áruljátok már el, mi ez a sokat emlegetett háromlábú, pláne lőtéri kutya? Tájékoztalamságom miatt csak lesütött szemmel járhatok. :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 31., szombat 21:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Eeyore írta:
Kedves ex, ha jól tudom, te pont a katasztrófavédelemnél dolgozol.

Igen és korábban a Tűzvédelmi Kutatóintézetben is dolgoztam, így bár egy kazánmérnöknek messze nem számítok, de van némi lövésem a tűzhöz meg az égéshez, meg a gázzal oltó berendezések kapcsán az gázzal elárasztáshoz is. De mi van ha én azt mondom neked, hogy az a tanulmány egy baromság?
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 660 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 44  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség