Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 682 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 46  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. szept. 22., hétfő 04:02 
Kedves Rosta!

Egy idézet:
„Részemről értelek, sőt megértelek. Tudomásul vettem, és sajnálom. Ezzel élünk együtt.”

Meg még egy:
„A fentiek a Parókiára is értendőek. Együtt kell élnünk, mégha a másik politikai nézetét meg is vetjük.”

És egy harmadik (egy multikultitól):

„állva szomszédos
pellengéreken: mélyen
megvetjük egymást.” (Fodor Ákos)


És hogy ne haragudj, még egy, szintén tőle:

„Amikor szívem
gyáva és agyam lusta:
véleményem van.”


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 22., hétfő 04:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 22., hétfő 19:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves NemosineX!

Úgy tűnik, hogy a lényegre, miszerint a multikulti ország végtelenül toleráns, nemigazán reagálsz, persze lehet, hogy a versekkel reagálsz. A versidézetedre csak annyit, hogy a téged ölelő net2rist tapsol annak a Jönnek című Spiró versnek, amelynek egyik sorát idézem:

"Jönnek a szarból a mélymagyarok"

Fodor Ákos nem tudom mit mond erre a versszakra, az azonban bizonyos, hogy a társadalom kb 20 díjjal tüntette ki a Spirót, mint Kossuth díj és társai. Én a te véleményedre lennék kíváncsi a Jönnek sorairól, ha már pellengéreket idézgetsz a költőtől. Gondolom ismered a verset.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 22., hétfő 20:19 
Kedves Rosta!

Nem, nem ismerem ezt a verset. A lényegre próbáltam reagálni, de meglehet, neked nem ugyanaz a lényeg.

Írod:
„A családom színtiszta kálvinista család velem együtt négy generációra legalább. A család egységesen jómódú volt, a kommunisták ennek megfelelően mindenét elvették. Egyeseket kórházba, temetőbe, másokat börtönbe, megint másokat tsz-be küldtek, mint fullajtárt. Megszenvedtük a kommunista érát.

Az utódoknak csak suttogva lehetett továbbadni ezeket a dolgokat, és a gyerekek mást láttak az újságokban, a rádióban mást hallgattak, majd mást láttak a tv-ben. Az iskolában mást tanultak, majd megnőttek, felnőttekké váltak. Egészen 90-ig nem lehetett tudni, kiben mi lakik, ki hogyan befolyásolható, ki mire képes. Aztán 90 után már látható volt.

A szín református, kezdetben egyformán politizáló családomból lettek aztán thürmer, gyurcsány, mdf, kisgazda, miép, fidesz, szdsz pártiak. Akik nem jobboldaliak, azok természetesen felhagytak a vallással, így a szín református, nemzeti, antikommunista családból multikulti lett.”

A lényeg számomra: megeshet, hogy a MESTER, megkerülve e csupa derék, színkálvinista, vallásukat gyakorló jobboldaliakból álló családtagok asztalát - akiknek nyilván nincs szükségük KEGYELEMRE – leül a thürmeristák, szdsz-pártiak és gyurcsányisták asztalához, - akik javíthatatlan BŰNÖSÖK.
A lényeg, kedves Rosta, hogy érthetőbb legyek: mindnyájan KEGYELEMre szorulók vagyunk, és ilyen értelemben NINCS KÜLÖNBSÉG jobb- és baloldal között.
Ezt, úgy látom, nem érted valamiért. Talán mert Te sem szorulsz rá a kegyelemre?

A Spiró-idézettel nem akarok foglalkozni. Már korábban akartam mondani Eeyore egyik hsz.-a kapcsán, de akkor most mondom, hogy a rosszat még idézet formájában sem érdemes perpetuálni. Inkább írok még egy üzenetet Fodor Ákostól:
"Van, ki gyönyörű.
Van, kin észre kell venni.
S van, ki attól szép, hogy hasonlít
egy csúfra, akit szeretek."

Üdv. szeretettel
N.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 22., hétfő 21:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Ez egyre érdekesebb kezd lenni. A Jönnek című vers elemzése helyett, melyet meglepő módon nem ismersz, miközben olyan szavakat használsz, mint a „perpetuálni”, itt is a kálvinista magyarok kipellengérezése a válaszod, akiket szerinted nyilván megkerül az Úr. Meg az, hogy én, meg általában a kálvinisták úgy látjuk, hogy nem szorulunk Isten kegyelmére. Nem tudom honnan veszed, de ezt írod.

Nos nem kerüli meg az Úr a kálvinistákat. A kálvinisták rászorulnak Isten kegyelmére, igénylik, imádkoznak érte. Amint az őket írtókért is imádkoznak, ahogy az Úr tanította nekik. De nem azért, hogy rosszabbak legyenek ezek az írtók, és még több bűnt kövessenek el, hanem azért, hogy meghallják Isten igéjét, bevallják bűnös tetteiket, bűnös voltukat, és igaz szívvel bocsánatot kérjenek bűnös tetteikért. Akkor kaphatnak bűnbocsánatot. De amíg Öszödi beszédeket hallunk nap, mint nap a bűnbánat helyett, addig esélyük sincs a bűnbocsánatra. Ennyit a csúfságról.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 23., kedd 05:52 
Mondom, hogy nem érted.
üdv.
n


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 23., kedd 09:50 
Eeyore írta:
Kedves nemosinex,
1. Én sem tudom, mit perpetuáltam (még az életben nem hallottam ezt a szót).
2. Nagyon szeretek baloldali, liberális, globalista gondolkozású embereket. És igen könnyen összebarátkozom velük. Homokosokkal, természetgyógyászokkal, rockrajongókkal, arabokkal, romákkal, diszkóbarbikkal is és még amit akarsz.
De ez nem fog befolyásolni, hogy a közügyekről vagy egy ország vezetéséről mit gondoljak. Nem mondom, hogy az a tökéletes és egyetlen helyes, amit gondolok.
De szerintem kár keverni a szezont a fazonnal. Bár pontosan nem értem, miről van szó, és nagyjából nem is érdekel. Tehát csak belecsöppentem, mivel véletlenül láttam, hogy valamit perpetuáltam. :?
Komolyan nem értem, mit lehet ezen ennyit veszekedni, vitatkozni. A szócséplésen és az egymásra mutogatáson és az árokásáson túl van még valami haszna?
Ha meggyőződtél valamiről, örülj neki. Én is örülök, együtt veled. De ezen túl nem értem, miért kéne egyet is értenünk. Én is örülök a saját meggyőződésemnek. Nem az égből pottyant, lassan alakult ki. És kész, ennyi, örüljünk egymásnak.
Szerintem mással kéne már foglalkozni, komolyan.


OK!

A perpetuálásért elnézést kérek=továbbadni, állandósítani. Nem én találtam ki. Ld. Perpetuum mobile.
Üdv. szeretettel:
n.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 24., szerda 19:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
nemosineX írta:
Mondom, hogy nem érted.
üdv.
n


Szerintem meg te perpetuálod (ha jól írom) az értetlenséget. Én végig ugyanarról beszélek.

A legszebb idézet is bűzlik, ha rossz a cél. Beszélhet hazáról, munkás kezekről, épülő országról a Gyurcsány, azt a mondatot mégis az határozza akkor meg, hogy a Gyurcsány mondta, mondjuk két bérmálkozás között.

Ne azt nézd, hogy mit mond, hanem hogy ki mondta.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 25., csütörtök 08:27 
rosta írta:
nemosineX írta:
Mondom, hogy nem érted.
üdv.
n


Szerintem meg te perpetuálod (ha jól írom) az értetlenséget. Én végig ugyanarról beszélek.

A legszebb idézet is bűzlik, ha rossz a cél. Beszélhet hazáról, munkás kezekről, épülő országról a Gyurcsány, azt a mondatot mégis az határozza akkor meg, hogy a Gyurcsány mondta, mondjuk két bérmálkozás között.

Ne azt nézd, hogy mit mond, hanem hogy ki mondta.


Rosta!

Miért dobod ilyen magasra a labdát? Ezek szerint, ha az Orbán mondja, hogy (TE akartad): "Jönnek a szarból a mélymagyarok", az OK?
Mondd már meg végre, szerinted mi az a rossz cél, amiért ezeket az idézeteket idehoztam! Csak nem az, hogy próbállak meggyőzni, hogy menj mélyebbre, mert ha elzárkózol a saját hagyományaid, sérelmeid, politikai meggyőződésed, gondolkodásod (ld: „Én végig ugyanarról beszélek”) börtönébe, soha nem lesz módod elvinni a jó hírt azoknak, akiknek szükségük van rá - pártállástól függetlenül? Arról a közösről lenne jó itt is beszélni inkább, de te gúnyolódsz a szavaimmal, megjátszod az értetlent, kinevezel Gyurcsány-imádónak, feltételezed, hogy ismerem a Spiró-verset, kétled, hogy igazat mondok, amikor azt írom, hogy nem, számon kéred, hogy mért nem azt elemzem.
Ne azt nézzem, hogy mit mondasz, hanem hogy ki vagy?
Ki vagy egyébként?

n.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 25., csütörtök 11:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
én NAGYON kivagyok... :(

Beírom egy kedves ismerősöm BRILLIÁNS novelláját, reakció SEMMI...

beírom az utalást, hogy egy Parókia fórumos majd egy évig támogatta anyagilag a szegény (TÉNYLEG szegény) határon túli magyart, reakció SEMMI.... (azt, hogy a kutyámat mér tartom láncon, meg hogy Felvidéket mér nem említette Bokros Lajos, HADD NE vegyem reakciónak...)


EZEKEN a baromságokon meg mindenki "érdemesnek tartja" mojolgatni, frontokat képezni, állóháborúba merevedbe beásni magát, homogenizálni, dehumanizálni, világmegváltani...


szörnyű :(

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 25., csütörtök 12:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
nemosineX írta:
Rosta!

Miért dobod ilyen magasra a labdát? Ezek szerint, ha az Orbán mondja, hogy (TE akartad): "Jönnek a szarból a mélymagyarok", az OK?
Mondd már meg végre, szerinted mi az a rossz cél, amiért ezeket az idézeteket idehoztam! Csak nem az, hogy próbállak meggyőzni, hogy menj mélyebbre, mert ha elzárkózol a saját hagyományaid, sérelmeid, politikai meggyőződésed, gondolkodásod (ld: „Én végig ugyanarról beszélek”) börtönébe, soha nem lesz módod elvinni a jó hírt azoknak, akiknek szükségük van rá - pártállástól függetlenül? Arról a közösről lenne jó itt is beszélni inkább, de te gúnyolódsz a szavaimmal, megjátszod az értetlent, kinevezel Gyurcsány-imádónak, feltételezed, hogy ismerem a Spiró-verset, kétled, hogy igazat mondok, amikor azt írom, hogy nem, számon kéred, hogy mért nem azt elemzem.
Ne azt nézzem, hogy mit mondasz, hanem hogy ki vagy?
Ki vagy egyébként?

n.


Kedves NemosineX, szerintem sehol sincs magas labda, csupán értelmezési problémák vannak, de azok nagyon. A "fontos, hogy ki mondta" közmondás tartalma végtelenül könnyen értelmezhető, nem kell hozzá diploma, az egyszerű, tanulatlan ember mondása ez. Afféle közmondás. Lényege, hogy hiteles e valaki, vagy sem. Még két népi bölcsesség a fenti témával kapcsolatban.

Idézet:
Messziről jött ember azt mond, amit akar.
Aki egyszer hazudott, az máskor is fog.


Nekem kormányzása, erkölcse miatt Orbán hitelesebb nagyságrendekkel, mint a topic tárgya.

A rossz célod az szerintem, hogy el akarod teríteni azt a felelősséget, amely a balliberális oldalt nyomja több mint 6 éve, és kormányzó balliberálisok módjára át akarod terhelni a másik oldalra ennek az oldalnak a bűneit. Lehet, hogy a végén mint Vágónál még azt is megtudhatjuk, hogy erkölcsös, jól dolgozó kormányunk van.

Én valóban igyekszem élőn tartom a hagyományaimat, amennyire tudom, amely hagyományra büszke vagyok, de nem zárkózom el benne, ahogy te emlegeted. Például amíg Central szerint túl modern vagyok a vista, xp használatom miatt, szerinted meg avitt. Ha már itt tartunk a személyeskedésnél, te mi vagy, milyen vagy?

Valóban feltételeztem a Spiró hirhedt versének ismeretét tőled, mert látom a humán vénádat. Különben egy vitában én rá szoktam keresni a google-ban a forrásra, ha azt sokat emlegetik. Gondolom feltételezni rólad ezt nem bűn.

Részemről ezt a személyeskedésbe hajló, sehová sem vezető beszélgetést lezárnám, hacsak nem erőlteted.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 25., csütörtök 13:32 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
Csak le kell szallni a magaslatokrol..
Es nem kell kulonbseget tenni tanult es kevesbe tanult emberek kozott
A nobeldij meg nem mentesit senkit se a professzor cim..

Ha majd latni a szeretetet es alazatot akkor be lesz ez a vita fejezve...

Ilyen gyulolkodest meg egyetlen hivo forumon se olvastam amiket en ismerek...

Ezek a sorok kozotti lenezesek es szeretetlenseg egyszeruen elfogadhatatlan egy hivo forumon ..
Sajnos elnezik itt ..
Utolag meggyozodtem rola hogy amit irtam a politikai topicba nyaron es kiszalltam a vitabol
Nem en irtam rosszul mert valoban igy van ..
Mashol is es mas helyeken is meggyozodtem errol...

Kicsit moderalhatnak a topicot...
Hajmereszto kijelentesek vannak itt es nem a kormanyrol (altalanos nezetrol)

Hagyomany orzes szep dolog ..
Masokat kenyszeriteni erre torvenyekkel nem az
Sot durva......

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 25., csütörtök 13:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Centralpark!

Csak egy infot szeretnék a figyelmedbe ajánlani: ha bármelyik topikban úgy látod, hogy szükséges lenne a moderátori beavatkozás, az adott témánal kiírt moderátornak jelezz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 25., csütörtök 14:10 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
Nem cimeztem senkinek...
Csak altalanossagban irtam..
De miert kene szolni ..
Eleg egyertelmu a dolog ,csak el kell olvasni...

Nekem nincs jogom szolni ,neztem elobb kezdodott ez mint az hogy en regisztraltam....

Buszkesegrol meg csak annyit hogy
Nem en elek tobbe hanem a Krisztus bennem....

Hivoket uldozni fogjak
Senki nem mondta ,hogy tisztelik es unneplik oket a vilagban...

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 25., csütörtök 15:27 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
Egy kis hivo politika

Gorogoknek gorog
Zsidoknak zsido leszek...ilyen egyszeru..

Szeresd felebaratod mint sajatmagadat...(normalisan nem arrol van szo aki utalja mabat)

Az adossag el nem engedese...
Es a meg nem bocsajtas kovetkezmenyei meg egyertelmuek...

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 682 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 46  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség