Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 117 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
 

Re: Más vallások és filozófiák
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2012. ápr. 04., szerda 17:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Jó kis szellemi katyvasz. A szent korona körül sámántánc.
Ilyet csak komoly engedély birtokában lehet csinálni. Hogy lehet, hogy éppen keresztény kurzust építő kormány alatt megengednek ilyet?


Talán olvastad a krónikáinkat. Ezek szerint a magyarok hun eredetűek.

Gondolom az öreg hun sámán hallotta, hogy a rokonaik ilyen messze jutottak és tiszteletét tette nálunk. Még egy rituális sámán táncra is futotta a Korona előtt.

Szerintem a távoli rokon tiszteletét nem kellene kiröhögni, meg kiátkozni. Meg lehet mondjuk mosolyogni, de ezt a kis 350 000-es népet nem kellene kiröhögni, mert látjuk, hogy például nem tudnak bekapcsolni egy számítógépet. Átkozódni a doboláson még inkább nem kellene.

Mindenki azzal főz, amilye van. A sámán táncot mutatott be és énekelt. Ezzel nem bántani akart. Szerintem jobban tesszük, ha értékeljük a jóindulatát.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2012. ápr. 04., szerda 20:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Isten - ahogy én megértettem a Bibliából - nem ilyen toleráns. Bár alaptétel, hogy a bűnöst szereti és a bűnt gyűlöli, az okkult dolgokkal kapcsolatban ilyet olvasunk pl. hogy "Mert mind útálja az Úr, a ki ezeket míveli" (jövendőmondó, igéző, jegymagyarázó, varázsló, bűbájos, ördöngősöktől tudakozó, titok-fejtő, halottidéző stb.) 5Móz 18,12
Azt gondolom, hogy ez azokra az emberekre vonatkozik, akik nem beletévednek tudatlanul (pl. én megtérésem előtt jó pár ilyesmibe belekóstoltam - mint szerintem a hitetlen átlag lakosság is, és visszanézve is látszik, hogy Isten nem utált engem, hanem nagyon is megvédett, és nem engedte, hogy gyökeret eresszek benne*), aki viszont úgy a lelkét beleadva, kvázi lepaktál az ördöggel, az magán tudhatja Isten elítélését, és onnan visszajönni egyenesbe szinte lehetetlen.**

* csak egy történet a sokból, IBUSZ rendezvényen jósnő is volt, én is beálltam a sorba, mert viccesnek tartottam az egészet, 1 órát álltam sorba, míg bejutottam, a jósnő rám nézett, és azt mondta: Magának nem jósolok. Akkor ki voltam ezen akadva, ma pedig borzasztóan hálás vagyok ezért Istennek, hogy rajtam tartotta a kezét.

** Két ember jut róla eszembe. Meggyőződésem ellenére leragadtam egy bekapcsolt tv előtt, ahol egy távgyógyítóval csináltak hosszabb riportot. Nagyon magabiztos volt, meg minden, de a műsor közepén volt egy fél mondata, amit nagyon őszinte, és szomorú arccal mondott, és amit soha nem fogok elfelejteni, ez így hangzott: Én már nem tudok másképp csinálni. Félelmetes volt.
A másik Marilyn Manson a sátánista énekes, ott se én kerestem a műsort. Nyilatkozott, minden happy, siker, gazdagság stb. és ő is azt találta mondani, ha újra kezdhetném az életemet, nem ezen az úton indulnék el!

Ezek azért döbbenetesek számomra, mert ha valaki megtér, vagy kiábrándul egy korábbi gyakorlatából, és utólag azt megkritizálja, akkor lehet arra gondolni, hogy savanyú a szőlő, vagy keresztényként már ezt kell mondania, meg logikus dolog megkritizálni valamit, amivel szembe fordultam.
De, hogy valaki, aki ez által sikeres, ebből van a pénze és hírneve, és még otthagyni sem tudja, de mégsem ezt választaná - na, az nagyon beszédes.

Szóval azért ilyen hosszan írok erről, mert sokan nem tudják, hogy ez mennyire borzasztóan veszélyes terület. Viccnek, átverésnek, kulturális sokszínűségnek, a jóindulat jelének stb gondolják.

De ennek vége a kárhozat.
Isten óvjon mindannyiunkat, és Ő nyissa fel a szemeinket erre.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2012. ápr. 04., szerda 21:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Nem tudom, hogy a tuvai sámán miféle hit szerint él. Gondolom valami jegymagyarázó, valami lelki dolgokra hatni akaró lehet az ő vallása. A jó, az örömteli dolog az, hogy szabad ország vagyunk és itt szabadon gyakorolhatja a vallását még akkor is, ha csak látogatóban van hozzánk. Ne jó, ha a vallása miatt vegzáljuk őt.

Nem szólva arról, amikor egyes államilag elismert honi keresztyén közösségekben ártó szándékú imakommandók működnek, hogy a jövőt megváltoztassák általa, nyelveken szóló halandzsákat magyaráznak afféle jegymagyarázóként, ördögöt űznek, akár mérget is isznak, kígyókkal szórakoznak kísértve az Istent. Van mit söprögetnünk a saját házunk táján, hiszen komoly sokezres közösségekről van szó.

Ezt az öreg tuvai sámánt, aki már régen sok ezer kilométerrel arrébb dobolgat és énekel, ne tekintsük a sátán gyermekének, mert nem láthatunk a lelkébe.

Összehasonlításként a tibeti lámaizmusban a szertartás során a szerzetes a kihűlt halottnak kiharapja a nyelvét. Mert a hite erre tanítja. Úgy tudom, hogy az állam elismeri ezeknek a buddhistáknak a vallását is.

Azt hiszem nem kell hozzá kommentár, de nem árt a figyelmeztetés, hogy a vallási toleranciát mi magyarok deklaráltuk legelőször a világon. Azt az interneten elterjedt primitív hangot, amit a tuvai sámánnal kapcsolatban megengedtek az emberek, nem lenne szabad továbbra is használni! De azt a bizonyos jószándéknak feltüntetett megbélyegzést sem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2012. ápr. 05., csütörtök 12:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Vicces vagy Rosta :*: Éljenek a tuvai testvíreink! (olyan furcsa, hogy nekik van hely a szívedben, de a sok "büdös szektának", (akik ugyan Krisztus mellett kötelezték el magukat, csak éppen nem nagyegyházak), szóval nekik, akik akár a testvéreid is lehetnének, meg nincs. Vagy legalábbis nem olvastam értük szóló soraidat az egyházügyi tv. idején. És hangsúlyozom, köztük olyanok akik amíg lehetett sem kértek állami támogatást!)

Nézd, én -mint konzervatív liberális ember- támogatom, hogy legyen vallásszabadság ebben az országban, és még a tuvai sámán is sámánkodhasson szabadon az otthonában, vagy vallási közösségében. (Ne a Parlamentben. De mindegy, tőlem akár ott is, de az már cinkes az állam és egyház szétválasztása tekintetében, ugye.) És még a tuvai sámánnál is közelebb áll a szívemhez 50-60 keresztény kisegyház, amelyik az "egyház" névre nem találtatott méltónak ebben a szabad, toleráns, keresztény, népnemzeti Magyar Államban. Ez tök ciki, igazából, meg szomorú. Egy vigaszom van, Örkény novellájából kölcsönözve:
Ezen a világon nem lehet segíteni. Emiatt nem búsongok csak. Mert tényleg nem lehet. És jó is, hogy Isten nem ezt a vacakot fogja toldozgatni, hanem újjáteremti.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2012. ápr. 05., csütörtök 13:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Csakugyan írtam ilyet, hogy "büdös szekta"? Ez esetben elnézést kell kérnem tőlük. De ha nem mondtam ilyet, akkor valamit reagálhatnál.

Mivel az egyházi törvény a magukat vallásosnak nevező vallásos emberek 99 %-a felett tesz eleget az igényeknek, én olyan nagyon valóban nem siránkozom. Mivel a maradék fél % is szabadon gyakorolhatja a vallását, főleg nem.

Ami a tuvai sámánt illeti, én valóban szurkolok nekik, mint testvíreknek. A nagybátyám nem hagyta magát szédíteni az irodalmi nyelvtől, neki testvírek vótunk mindnyájan a családban haláláig.

Míg mások, lehet te is, a 2,7 millió tibetinek állnak oda tüntetni, mert az nyugaton divatos, én inkább a 10 milliónyi ujgurnak a szabad autonómiájáért szeretnék tüntetni, ha lesz ilyen tüntetés. Ezt a népet kereste, mint rokonainkat a Kőrösi Csoma Sándor. Ők bár négyszer annyian vannak, mint a tibetiek, de a hanok sokkal erőteljesebben betelepültek a hazájukba. A hanok kb annyian vannak, mint az ujgurok.

Igazából a százezer körüli tuvai népet nem ismerem, a hunok megmaradt egyik kis részeként írják le őket. Így, mint távoli rokonokat, rokonszenvvel tudom kezelni őket, ezt valóban jól látod. Egy ilyen távoli rokont sokkal könnyebb kedvelni, mint egy közeli rokont, aki például a privatizációban játszott szerepével segített kisemmizni az országot. Segített abban, hogy a 95 %-os privatizálás mellett még 100 milliárd dollár adósságunk halmozódjon fel. Ugye milyen finoman fogalmaztam meg azt, amit átkozni kellene!

Szóval sokkal könnyebb szeretni a távoli rokont, akit több, mint egy évezrede nem láttunk, mint azt a rokont, aki a fejem alól lopja ki a párnát és az unokáim szájától veszi el az ennivalót. Már ha egyáltalán ebben a gazdasági és a közeli rokon által keltett szellemi környezetben egyáltalán lesznek unokáink.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2012. ápr. 05., csütörtök 17:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Én nevezem "büdös szektának" copy right by Indu, hiszen nem szalonképesek a mai keresztény kurzusban. Nem gondolom, hogy a hívő emberek 99%-a jónak véli ezt a törvényt, és hogy valóban egyházba tömöríti a hívők 99%-át. És igazad van, siránkozni nem érdemes, ahhoz túl rövid az élet :*:
Nem tüntetnék egy tibeti mellett nyilván, (és egy ujgur mellett sem) de mondjuk a Kinában gyilkolászott misszionáriusok és keresztények azok sorsa már húsba vágó, mert azok testvírek.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2012. ápr. 05., csütörtök 18:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Idézet:
Én nevezem "büdös szektának" copy right by Indu, hiszen nem szalonképesek a mai keresztény kurzusban.

Nem is merek arra gondolni, hogy arra a tuvai sámánra mit is mondasz, amikor nem ilyen jólnevelten írsz.

Idézet:
Nem tüntetnék egy tibeti mellett nyilván, (és egy ujgur mellett sem) de mondjuk a Kinában gyilkolászott misszionáriusok és keresztények azok sorsa már húsba vágó, mert azok testvírek.

Egyetértek a keresztyén testvéreink, misszionáriusaink sorsa húsbavágó. Mint ahogy húsba vágó mindazok sorsa, akiket bármely aljas ok miatt legyilkolnak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2012. ápr. 06., péntek 13:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Idézet:
Nem is merek arra gondolni, hogy arra a tuvai sámánra mit is mondasz, amikor nem ilyen jólnevelten írsz.

Azokra semmit. A "szektások*"-kal minden tekintetben azonosulok. Sorsuk az én sorsom is. A tuvai izék nem nagyon mozgatnak meg. (Régen fájt a szektázás, ma már nincs vele gondom. Ha szekta, legyen szekta. Nem a gúnynév határozza meg a tartalmat, sőt inkább dicsőség.)

*természetesen nem destruktív, romboló közösségekről beszélek itt folyamatosan, hanem a kiszorult evangelikálokról.

Idézet:
Egyetértek a keresztyén testvéreink, misszionáriusaink sorsa húsbavágó. Mint ahogy húsba vágó mindazok sorsa, akiket bármely aljas ok miatt legyilkolnak.

Igen, egyetértek.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2012. ápr. 20., péntek 11:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Indu írta:
És még a tuvai sámánnál is közelebb áll a szívemhez 50-60 keresztény kisegyház, amelyik az "egyház" névre nem találtatott méltónak ebben a szabad, toleráns, keresztény, népnemzeti Magyar Államban. Ez tök ciki, igazából, meg szomorú.


Te tényleg ismered mind az 50-60 keresztény kisegyházat? Valóban olyan mértékű ismeretekkel rendelkezel róluk, amely alapján bizonyosan tudsz megalapozott véleményt mondani az ügyükben?

Miként lehet az, hogy az osztrákok, belgák, egyes északi népek területén 10-20 közötti egyházak működnek? Ez ellen miért nem tiltakoznak vajon az ottani emberek?

Nálunk 30 feletti az elismert egyházak száma, miért is lenne jó szerinted, ha 100 körüli egyház működne itthon, amelyeket általában mondvacsinált okkal hoztak létre? Például egy egyházon belüli veszekedésből egy karizmatikus vezető mondvacsinált okokkal kivált a gyülekezet egy részével és egy új egyházat alapított. Gyakorlatilag egy kiadós, esetleg jogi procedurával megterhelt veszekedés elég volt egy új egyház alapítására. Miért is jó ez?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2012. ápr. 21., szombat 10:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Indu írta:
És még a tuvai sámánnál is közelebb áll a szívemhez 50-60 keresztény kisegyház, amelyik az "egyház" névre nem találtatott méltónak ebben a szabad, toleráns, keresztény, népnemzeti Magyar Államban. Ez tök ciki, igazából, meg szomorú.


Te tényleg ismered mind az 50-60 keresztény kisegyházat? Valóban olyan mértékű ismeretekkel rendelkezel róluk, amely alapján bizonyosan tudsz megalapozott véleményt mondani az ügyükben?
És te tényleg ismered annyira a tuvai sámánt, hogy kapásból értékesebbnek tartod szellemileg, mint azt az 50-60 keresztény kisegyházat? Terthatod persze, csak akkor ne nevezd magad kereszténynek mert semmi közöd Jézus Krisztushoz.

Idézet:
Miként lehet az, hogy az osztrákok, belgák, egyes északi népek területén 10-20 közötti egyházak működnek? Ez ellen miért nem tiltakoznak vajon az ottani emberek?
Mert ott egyet sem zár ki az egyházak köréből a hatalom kénye kedve szerint és nem úgy tekint az egyházi státuszta mint hatalom által osztogatható kegyre.

Idézet:
Nálunk 30 feletti az elismert egyházak száma, miért is lenne jó szerinted, ha 100 körüli egyház működne itthon, amelyeket általában mondvacsinált okkal hoztak létre? Például egy egyházon belüli veszekedésből egy karizmatikus vezető mondvacsinált okokkal kivált a gyülekezet egy részével és egy új egyházat alapított. Gyakorlatilag egy kiadós, esetleg jogi procedurával megterhelt veszekedés elég volt egy új egyház alapítására. Miért is jó ez?
Csak mondom, a reformáció is úgy kezdődött, hogy egy karizmatikus vezető a klérus által mondvacsonált okokból kifolyólag új egyházat alpított. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2012. ápr. 21., szombat 10:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Ne ragozzuk a dolgot. A hitgyülekezeteseknek minden jó, ami a történelmi egyházak romlásához vezet. Főleg az a jó nektek, ha szakadásokra kerül sor a történelmieknél. Hiszen a szakadás meghasonlással jár, mégha a közösség vezetői közötti viszály is az oka. A meghasonlott emberekre pedig vadásznak a nem történelmi közösségek. A jehova tanúi, a hitgyülisek, scientológusok, buddhisták, muszlimok és más formációk.

Ami az 50-60 kereszténynek nevezett, ismeretlen közösség pártolását illeti, honnan tudod, hogy ők valóban Krisztus szerinti közösségek? Nem pedig valami, szimpla megélhetési közösségek? Ismered mind az 50-60 közösséget? Nyilván nem. Akár Sátán imádók is lehetnek, vagy kereskedelmi, vagy más üzleti tevékenységet álcázó, vallásosnak nevezett közösség tagjai.

Furcsa, hogyha száz ember kiírta a pólójára, hogy keresztény, te már rögtön el is fogadod őket keresztény egyháznak! Miközben az sem jelentette ezeknek az ál egyházaknak a végét, hogyha lecsökkent a létszámuk a felére, harmadára. A törvény erről nem rendelkezett! A törvény viszont megengedte, hogy ugyanazok a személyek több kisegyház alapításában is részt vegyenek.

A fentiek miatt értem ezt a látatlanban is lojális viselkedésedet ezen zavarosban halászó közösségek iránt, de meg nem értem! :|


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2014. ápr. 13., vasárnap 10:00 
Offline

Csatlakozott: 2007. nov. 12., hétfő 23:49
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Halásztelek (Pest megye)
Vallási relativizmus - a kereszténység és más vallások (apológiai tanítás).
Istentisztelet, Kecskeméti Baptista Gyülekezet
http://kecskemetibaptista.hu
Igét hirdet Mike Sámuel lelkipásztor.
2012. február 26.
Alapige: ApCsel 17:16-34.

Pál beszéde az athéni férfiakhoz az Aeropágosz-on, az "ismeretlen Istenről".

:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=FfP7I-jJHhE <<--


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 117 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség