Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 453 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 31  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 10:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
szívesen :)

azzal együtt, h FÉLVE :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 10:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Miért? Ne má. Rossz az, ha félnünk kell egymástól, hogy elmondhassuk a véleményünket, a meglátásainkat, akkor soha nem jutunk előrébb. :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 10:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
most már belém van ültetve a "ne toljam magam előtérbe"-görcs...

de hogy hogy a BÁÁÁNATBAN beszéljek akkor a kereszténységről ÁLTALÁNOSSÁGBAN... hiszen én az ÉN keresztény életemet élem!!! és igazából EZT ISMEREM :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 10:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Pedig talán ha ezt megismerem, akkor jobban megértem.

Látod éppen ez hiányzik a fórumról, az ideológiai vita megy itt non-stop


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 10:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kérdezted Tavasz, mi a szentség, Magda is feltette ezt a kérdést, a régi fórumon Gabriel kérdezte.
Én a szentség alatt Isten számára kiválasztottat, elválasztottat értem.
Hiszem, h. rám is igaz, ami a Zsoltárokban van megírva:íme jövök,a h. teljesítsem a te akaratodat..40. ZS.Nem az ötleteimet kívánom megvalósítani, hanem keresem , mi az, amit Isten rámbízott,
Ezt mép nagyon régen mondta egy katolikus pap, aki a szoci alatt sok hátratételt vállalt Krisztusért: ha valamiben nem tudok dönteni, h. megtegyem-e, felteszem a kérdést, h. az örökkévalóság szempontjából van-e értelme, s ha igen, akkor foglalkozok vele.
Ha valami rossz ér, hátratétel, elutasítás... mielőtt eláradna bennem az eldobott ember életérzése, igyekszem arra gondolni: mit tenne Jézus most?fontosnak tartaná a megnemértetségemet, ...
de nem is feltételes módban, hanem kijelentő módban: most mit mondsz Uram?- s ilyenkor mindig csodálatosan tisztán megértem, mit mond, s ez elég a felálláshoz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 10:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Köszi Erika, az ilyen beszélgetésekre vágyom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 10:48 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
net2rist írta:
szívesen :)

azzal együtt, h FÉLVE :D

Kedves Net

Ahogy olvaslak rá kell döbbennem hogy te mindenkinek meg akarsz felelleni.
Ezért játszod az általad kitalált lazaságot hogy ne vegyenek komolyan és ha ez sikerül akkor meg emlegeted hogy te nagy tudású vagy (ami valószínű is) és sok van rád bízva.
Ha meg nem fogadnak el.

„Csak ezeknek”

Ha végre szabadon csak az Úrra figyelve (nem másokra) a kezét fogva elmondanád saját szavaiddal nem színészkedve (hidd el a színészkedés nem az Úrtól van) amit az Úr szívedre helyezett hasznosabb lenne.

Persze hogy sokan észre veszik törekvésed hogy kedvükbe akarsz járni és díjazzák is. :)
Csak hogy ebből mennyi lesz hasznukra???
Ez jó kérdés.

Azt hogy saját bizonyságodat kijelented senki nem fogja kétségben vonni, és az nem ön mutogatás.
Azt lehet tudni mikor beszélsz végre Uradról és arról hogy érintet meg.

Attól te nem leszel különb hogy kegyelemre szorulsz és megváltott vagy.
Másról meg nem igazán lehet beszélni.

Erről viszont bátran lehetne.
Ha csak nem az Úr csodáit karod magadénak beállítani (mert azt hiszed hogy valamid van.) és azt hinni hogy ettől vaklaki vagy.
Attól hogy felhasznált valamire semmid nincs rajta kívül.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 10:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Mi a szentség?
Van értelme manapság szentségről beszélni?


szentségről beszélni manapság PONT ANNYIRA időszerű, mint MEGVÁLTÁSRÓL, SZABADULÁSRÓL, Istennel járásról beszélni...


vagyis... nem nagyon NÉPSZERŰ téma, viszont IDŐSZERŰ!

népszerűbb lenne JÓSÁGról, ÖNKIFEJEZÉSről, ÖNMEGVALÓSÍTÁSról beszélni... meg ilyenekről, hogy "mindenki hisz valamiben, és végülis ez a lényeg"...

a SZENTSÉG egy IDEGESÍTŐ dolog ezekhez képest!! :)


nézzünk pár igeverset:
Idézet:
1Kor 1,30. Tőle vagytok pedig ti a Krisztus Jézusban, ki bölcseségül lőn nékünk Istentől, és igazságul, szentségül és váltságul
Ef 4,17. Ezt mondom annakokáért és bizonyságot teszek az Úrban, hogy ti többé ne járjatok úgy, mint egyéb pogányok is járnak az ő elméjöknek hiábavalóságában,
18. Kik értelmökben meghomályosodtak, elidegenültek az isteni élettől a tudatlanság miatt, mely az ő szívök keménysége miatt van bennök;
19. Kik erkölcsi érzés nélkül, önmagukat a bujálkodásra adták, minden tisztátalanságnak nagy nyereséggel való cselekedésére.
20. Ti pedig nem így tanultátok a Krisztust;
21. Ha ugyan Őt megértettétek és Ő benne megtaníttattatok, úgy a mint az igazság a Jézusban:
22. Hogy levetkezzétek ama régi élet szerint való ó embert, mely meg van romolva a csalárdság kívánságai miatt;
23. Megújuljatok pedig a ti elméteknek lelke szerint,
24. És felöltözzétek amaz új embert, mely Isten szerint teremtetett igazságban és valóságos szentségben.
25. Azért levetvén a hazugságot, szóljatok igazságot, kiki az ő felebarátjával: mert egymásnak tagjai vagyunk.
26. Ám haragudjatok, de ne vétkezzetek: a nap le ne menjen a ti haragotokon;
27. Se pedig az ördögnek ne adjatok helyet.
28. A ki oroz vala, többé ne orozzon; hanem inkább munkálkodjék, cselekedvén az ő kezeivel azt, a mi jó, hogy legyen mit adnia a szűkölködőnek.
29. Semmi rothadt beszéd a ti szátokból ki ne származzék, hanem csak a mely hasznos a szükséges építésre, hogy áldásos legyen a hallgatóknak.
30. És meg ne szomorítsátok az Istennek ama Szent Lelkét, a ki által megpecsételtettetek a teljes váltságnak napjára.
31. Minden mérgesség és fölgerjedés és harag és lárma és káromkodás kivettessék közületek minden gonoszsággal együtt;
32. Legyetek pedig egymáshoz jóságosak, irgalmasok, megengedvén egymásnak, miképen az Isten is a Krisztusban megengedett néktek.

1Thess 3,13. Hogy erősekké tegye a ti szíveteket, feddhetetlenekké a szentségben, a mi Istenünk és Atyánk előtt, a mikor eljő a mi Urunk Jézus Krisztus minden ő szenteivel egyetemben.


"véletlenül" most olvastam maria testvérem beírását egy másik fórumon... NAGYON idekívánkozik:

Idézet:
Szeretni csak annyira vagyunk képesek, amennyire hagyjuk, hogy Isten kimunkálja bennünk. Nem attól leszünk jók és tökéletessek, hogy átadtuk az életünket Jézusnak. Attól örök életet nyerünk, de a nagy átalakulás még előttünk van! A viharok, a napi csaták ott vannak és meg kell harcolnunk ezzel a minden napjainkat. Sokszor tévedésbe esünk. Én főleg. Valamikor abban a csapdában éltem, /hittető szellemmel/ hogy aki itt a földön Jézusé, annak mindenben példamutatónak kell lennie. Sok esetben elbuktam és el is fogok. Ez az élet, amit itt testben élünk, egy tanpálya. Meg kell tanulni sokmindent és ez nem egyik napról a másikra történik. Erre van egy életöltő, még akkor is, ha ezt mások nem így látják. Mindig lesznek olyanok,- talán mi is ebben a cipőben járunk, akik megmondják neked, hogy te hogyan élj, hogyan beszélj, milyen ruhában öltözhetsz, észt osztanak, amíg saját életükre egy pillantást se vetnek, vetünk... stb. Nagyon jól tudják az Igéket idézni neked, hogy terád mi vonatkozik abból. Ilyenkor olyan jól ismerik a szeretet himnuszát. Kor, levél. Természetesen a saját fejére, életére ez nem így van. A baj akkor van, ha azt hisszük a Biblia nem várja el tőlünk, amit mi másoktól. Azt hiszem ezeken keresztül kell nézni. Minket már nem emberek irányítanak, tanítanak, hanem Isten a Szellemén keresztül végzi el a formálást, nevelést!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 11:03 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Ez jól hangzik. :)
29. Semmi rothadt beszéd a ti szátokból ki ne származzék, hanem csak a mely hasznos a szükséges építésre, hogy áldásos legyen a hallgatóknak..

Kérdés ki mit tart áldásosnak?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 11:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Hát a másik földbe döngölését biztos nem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 11:13 
Kedves Tivadar!

Téged úgy ismertelek meg, hogy félelmeid miatt még akkor is ellene mondanál egy új életet még nem kapott embernek, ha az a bűnös énjét tárná fel.
Te ezt mondanád neki:
"Te ezt nem értheted és rosszul érted, mert te nem vagy hívő! Ha azt mondod, hogy nincs férjed nem látsz tisztán, mert neked igen is van férjed, csak nem becsülöd meg és nem az Úr szerint élsz vele és térj meg ebből a bűnös viszonyból"

Mennyivel többet mondott Jézus ennek az asszonynak és mennyivel nagyobb szabadságra hívta akkor, amikor csak ennyit mondott neki:

Az asszony így válaszolt: "Nincs férjem."
Jézus erre ezt mondta: "Jól mondtad, hogy férjed nincs, mert öt férjed volt, és akivel most élsz, nem férjed: ebben igazat mondtál." Az asszony ekkor így felelt: "Uram, látom, hogy próféta vagy.

Jézust legalább már prófétának láthatta ez a nő!!!!!

Jézus beszélgetett a Samariai nővel és ebből a kapcsolatból születhetett a Krisztus követése.

Érdemes figyelni a NEM HÍVŐ szavára is, és nem csípőből elutasítani.

Szeretettel:
Péter


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kavics 2007. jan. 03., szerda 11:15-kor.

Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 11:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
kedves Tiv, te egy SZAMÁR vagy!

Idézet:
Kedves Net

Ahogy olvaslak rá kell döbbennem hogy te mindenkinek meg akarsz felelleni.
Ezért játszod az általad kitalált lazaságot hogy ne vegyenek komolyan és ha ez sikerül akkor meg emlegeted hogy te nagy tudású vagy (ami valószínű is) és sok van rád bízva.



(nem megsértődni, képletes az értelem, BÁLÁM SZAMARÁRA gondolok!!!)

az Úr még a SZAMÁR száját is tudta használni, HÁT MÉG a tiedet :):):)


na most... hogy MIÉRT mondom ezt (és RESZKESSETEK, sztriptíz következik!!)


azt mondtad el, amiről jó fél éve beszélget velem a Barátom :)

nekem kicsit másképp fogalmazta meg, de a LÉNYEG ugyanaz:

én egy olyan KIRÁLYFI vagyok, aki BÉKÁNAK érzi magát legbelül, de igyexik KIRÁLYFIKÉNT VISELKEDNI...

most arról győzköd a Barátom, hogy nyugodtan lehetek ÖNMAGAM, hiszen - bár eredetileg tényleg BÉKA voltam - ő VALÓSÁGOSAN KIRÁLYFIVÁ TETT...

elnézést, ezt ennél egyszerűbben nem lehetett megfogalmazni... remélem, azért van, aki érti :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 11:15 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
tavasz írta:
Hát a másik földbe döngölését biztos nem.

Kedves Tavasz
Ilyen és ehhez hasomló beszólásaidtól volt már a régi fórumon is hangos.

Ez azóta sem változott.
Ezzel viszont gyakran személyekre téríted a figyelmet a helyet hogy elvennéd ami neked kell.

Csak hogy neked nem kell semmi, hanem ez amit csinálsz.

A legrosszabb az hogy azt hisze hogy téged ítélgetnek.

Nem csinálsz mást mint amit Ex mond, és azt mondod nem jól látja.
De hogy nem csak nem szól. :)

Sokat vársz el de te mit tudsz adni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 11:19 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
net2rist írta:
kedves Tiv, te egy SZAMÁR vagy!

Idézet:
Kedves Net

Ahogy olvaslak rá kell döbbennem hogy te mindenkinek meg akarsz felelleni.
Ezért játszod az általad kitalált lazaságot hogy ne vegyenek komolyan és ha ez sikerül akkor meg emlegeted hogy te nagy tudású vagy (ami valószínű is) és sok van rád bízva.



(nem megsértődni, képletes az értelem, BÁLÁM SZAMARÁRA gondolok!!!)

az Úr még a SZAMÁR száját is tudta használni, HÁT MÉG a tiedet :):):)


na most... hogy MIÉRT mondom ezt (és RESZKESSETEK, sztriptíz következik!!)


azt mondtad el, amiről jó fél éve beszélget velem a Barátom :)

nekem kicsit másképp fogalmazta meg, de a LÉNYEG ugyanaz:

én egy olyan KIRÁLYFI vagyok, aki BÉKÁNAK érzi magát legbelül, de igyexik KIRÁLYFIKÉNT VISELKEDNI...

most arról győzköd a Barátom, hogy nyugodtan lehetek ÖNMAGAM, hiszen - bár eredetileg tényleg BÉKA voltam - ő VALÓSÁGOSAN KIRÁLYFIVÁ TETT...

elnézést, ezt ennél egyszerűbben nem lehetett megfogalmazni... remélem, azért van, aki érti :)

Szóval van benne igazság. :)
Akkor gyerünk kis békám, én leszek a szamarad. :)
Csak az Úr dicsőíttesék mindenben. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 11:20 
Kedves Tavasz!

Nekem is ez a kérdésem!
Mennyire veszed ki a részed abból, amit írsz? (mások döngölése, ugye elolvastad azt a levelet, ahol ferde betűkkel írtam azokat a szavakat, amik döngölésre alkalmasak, ahol NET stílusát és lényét értékelted)
Ez az ítélet rád is vonatkozik? Nagyon, vagy kicsit, vagy téged ez egyáltalán nem érint?

Köszönöm a válaszod:
Péter


Vissza a tetejére
  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 453 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 31  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség