Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 453 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 31  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 11:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Tiv írta:
tavasz írta:
Hát a másik földbe döngölését biztos nem.

Kedves Tavasz
Ilyen és ehhez hasomló beszólásaidtól volt már a régi fórumon is hangos.


Azelőtt meg nem ettől volt hangos, mert nem volt valaki, aki lépten nyomon egy kiszemelt embert ítélgetett, meg gáncsolgatott, vagy ha igen, akkor a tesók finoman figyelmeztették. Viszont volt sok jó beszélgetés, meg odafigyelés a másikra.

Tiv írta:
Ez azóta sem változott.
Ezzel viszont gyakran személyekre téríted a figyelmet a helyet hogy elvennéd ami neked kell.

Csak hogy neked nem kell semmi, hanem ez amit csinálsz.

A legrosszabb az hogy azt hisze hogy téged ítélgetnek.

Nem csinálsz mást mint amit Ex mond, és azt mondod nem jól látja.
De hogy nem csak nem szól. :)

Sokat vársz el de te mit tudsz adni?


Ez meg már a szokásos ítélkezés....


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 11:21 
Kedves Tivadar!

Téged úgy ismertelek meg, hogy félelmeid miatt még akkor is ellene mondanál egy új életet még nem kapott embernek, ha az a bűnös énjét tárná fel.
Te ezt mondanád neki:
"Te ezt nem értheted és rosszul érted, mert te nem vagy hívő! Ha azt mondod, hogy nincs férjed nem látsz tisztán, mert neked igen is van férjed, csak nem becsülöd meg és nem az Úr szerint élsz vele és térj meg ebből a bűnös viszonyból"

Mennyivel többet mondott Jézus ennek az asszonynak és mennyivel nagyobb szabadságra hívta akkor, amikor csak ennyit mondott neki:

Az asszony így válaszolt: "Nincs férjem."
Jézus erre ezt mondta: "Jól mondtad, hogy férjed nincs, mert öt férjed volt, és akivel most élsz, nem férjed: ebben igazat mondtál." Az asszony ekkor így felelt: "Uram, látom, hogy próféta vagy.

Jézust legalább már prófétának láthatta ez a nő!!!!!

Jézus beszélgetett a Samariai nővel és ebből a kapcsolatból születhetett a Krisztus követése.

Érdemes figyelni a NEM HÍVŐ szavára is, és nem csípőből elutasítani.

Szeretettel:
Péter
_________________
békesség Istentől


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 11:21 
Kedves Tavasz!

Nekem is ez a kérdésem!
Mennyire veszed ki a részed abból, amit írsz? (mások döngölése, ugye elolvastad azt a levelet, ahol ferde betűkkel írtam azokat a szavakat, amik döngölésre alkalmasak, ahol NET stílusát és lényét értékelted)
Ez az ítélet rád is vonatkozik? Nagyon, vagy kicsit, vagy téged ez egyáltalán nem érint?

Köszönöm a válaszod:
Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 11:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
kavics írta:
Kedves Tavasz!

Nekem is ez a kérdésem!
Mennyire veszed ki a részed abból, amit írsz? (mások döngölése, ugye elolvastad azt a levelet, ahol ferde betűkkel írtam azokat a szavakat, amik döngölésre alkalmasak, ahol NET stílusát és lényét értékelted)
Ez az ítélet rád is vonatkozik? Nagyon, vagy kicsit, vagy téged ez egyáltalán nem érint?

Köszönöm a válaszod:
Péter


a lényét? :roll:

Hát kedves Kavics én is kaptam néhányszor hátbaverést tőled, oszt még sem vagyok megggsértődve. :)

Hogy mennyire veszem ki a részem? Sokszor magamra ismerek, meg elgondolkozom. Sokszor tartom magam képtelennek arra, hogy megtegyem, amit másoktól várok. De ítéld meg te, hogy milyen az én kritikusságom. Nem a személyt igyekszem bántani (de akkor kemény vagyok, ha valaki a porba alázásomra törekszik).


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. jan. 03., szerda 11:51-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 11:33 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
kavics írta:
Kedves Tivadar!

Téged úgy ismertelek meg, hogy félelmeid miatt még akkor is ellene mondanál egy új életet még nem kapott embernek, ha az a bűnös énjét tárná fel.
Te ezt mondanád neki:
"Te ezt nem értheted és rosszul érted, mert te nem vagy hívő! Ha azt mondod, hogy nincs férjed nem látsz tisztán, mert neked igen is van férjed, csak nem becsülöd meg és nem az Úr szerint élsz vele és térj meg ebből a bűnös viszonyból"

Mennyivel többet mondott Jézus ennek az asszonynak és mennyivel nagyobb szabadságra hívta akkor, amikor csak ennyit mondott neki:

Az asszony így válaszolt: "Nincs férjem."
Jézus erre ezt mondta: "Jól mondtad, hogy férjed nincs, mert öt férjed volt, és akivel most élsz, nem férjed: ebben igazat mondtál." Az asszony ekkor így felelt: "Uram, látom, hogy próféta vagy.

Jézust legalább már prófétának láthatta ez a nő!!!!!

Jézus beszélgetett a Samariai nővel és ebből a kapcsolatból születhetett a Krisztus követése.

Érdemes figyelni a NEM HÍVŐ szavára is, és nem csípőből elutasítani.

Szeretettel:
Péter

Kedves Kavics
Ez a félelem szerintem benned van. :)

De megpróbálom egyszerűben, és rövidebben. :)

Ne változtass meg senkit aki az Úrról tesz bizonyságot saját elképzeléseidre.
Ha magáról tesz szólj neki, ha magánka veszi az Úr dicsőségét szólj neki.
De ha az Urat dicsőíti akkor mi a baj?

Azért írtam neked azokat az Igéket hogy még a vádlókat is képes felhasználni Urunk.

Te még is azt hiszed hogy nem.
Azt hiszed hogy valami szeretettől bugyogó forrássá kell válnunk.

De az Úr úgy használ fel amilyenek vagyunk. Ha neki engedelmeskedve szólunk.

Ebben is az engedelmesség a fontos (ami a tőle és felé való szeretetből fakad)

Ha ezt a szeretetet akarjuk átadni akkor valóban az ő munkáját végezzük.

De ez a szerette a Megváltás és bűnösnek, szól.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 11:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
tudod mit?
mondj gyorsan két hibát, amivel "kezelés alatt állsz", kicsi szamaram!!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 12:04 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
net2rist írta:
tudod mit?
mondj gyorsan két hibát, amivel "kezelés alatt állsz", kicsi szamaram!!

Ezt már leírtam itt a fórumon. :)
1)Még házasságom előtt egy gyerek neurológiára vitt Urunk én is (ahogy szoktad mondani) sok mindet láttam így szabadulást is úgy gyerekek és családok részéről.

Mivel nem tudtam elkönyvelni karizmatikusnak véltem, de az Úr helyet vissza léptem ajándékaihoz szépen valaki lettem. (lelkek megítélése szép ajándék nem?)

Csakhogy ezt az Úr. Dicsőség neki, nem engedte.

2)Közben családom lett és karizmatikusoknál a a hit mércéje (bár nem vallják be) a javakban is gazdagodás.
Mivel elfogadod volt elkezdtem én is gyűjteni, persze a segítségét kérve hiszen családom van.
Kell ez, kell az.

Mind kettőt kivette a kezemből Uram.
Most bemutatja nekem hogy Ő képes gondoskodni az Övéiről, és rajta kívül nincs senkim.

És benn hála neki megnyugvást találtam. :)

Mind azt amit írtam eddig írtam ezeket tanulom meg magam is. :)
De még közel sincsen vége. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 12:07 
Kedves Tivadar!

Kérlek olvasd el még sokszor HOGYAN szerette Jézus azt a nőt és NEKI engedelmeskedj, ne velem vitázz!
Nézzd meg, hogy Jézus BESZÉLGETETT azzal a nővel!
Figyelt Rá!

Én ezt hívom szeretetnek!

Tudod valakivel elmenni egy úton, azt jelenti, hogy kísérem őt. Megyek vele egy darabon. De elindulok vele és nem mondogatom folyton, hogy ne menj arra, mer tígy nem alakulhat ki beszélgetés.
Megyek vele egy darabig, amíg az Úr adja és egy idő múlva, ha nem akarja az Urat követni, akkor Isten elveszi tőlem ezt az embert.
DE EGY IDEIG kötelességünk vele menni. Ez pedig nem megy úgy, ahogyan te teszed, egyhelyben állva kiálltozva, hogy arra kell menni!

Ezt jelenti az, hogy figyelek a másikra és ha azt mondja nincs férjem, akkor nem kezdem el bizonygatni, hogy de van, csak nem az Úr szerint élsz vele!

Péter

Köszönöm:
Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 12:07 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Három hozzáállás három hívő és én!
Az én szememben az Úr a kulcsot keresi általatok Tavasz szívéhez, ami beleillik!
Hogy megnyissa azt!
Ti meg :*: egymás stílusát bíráljátok!

Szal jó ez így!!! :)
Kell így is -úgy is közelíteni az emberekhez , mert mindenkinek más szóra oldódik fel a szíve!
Az a kérdés , van e közöttünk pont olyan ami megfelel Tavasznak? ( bocsi nem személyeskedek, de most Te rólad a megközelítésedről folyik a vita)
Eddíg Net és Tiv kapott feketepontot Hajrá Kavics!
Ja nem kibickedek hanem drukkolok! Az Úr ügye miatt!

Szeretettel Tamás(a bátortalan)

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 12:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kedves Tiv,

ha már a magyar nyelvnél tartunk - már többször akartalak kérni, hogy próbláld meg egyeztetni egymással a szavakat, az igéket, az alanyt, a tárgyat, a határozókat, mert így nem egészen érthető, miről írsz.

Köszi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 12:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Tamás 12 írta:
Idézet:
Eddíg Net és Tiv kapott feketepontot Hajrá Kavics!


Nem Tamás,
ha már konkrétak akarunk lenni Tiv és FM modorát, megnyilvánulásait nem bírom, ők csak szélsőségekben képesek gondolkodni és ennek megfelelően szélsőségesen ítélkezni.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. jan. 03., szerda 12:17-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 12:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
tavasz írta:
Tamás 12 írta:
Idézet:
Eddíg Net és Tiv kapott feketepontot Hajrá Kavics!


Nem Tamás,
ha már konkrétak akarunk lenni Tiv és FM modorát, megnyilvánulásait nem bírom, ők csak szélsőségekben képesek gondolkodni.


Na végre kibújt :)

elég vastag volt a zsák :wink:

Nagyon szépen köszönöm kedves Tavasz ennél szebb ajándékot rég kaptam.

ugye ez nem személyeskedés, legalább is a részemről, szíves figyelmébe az Adminnak és Erikának


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 12:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Ez nem személyeskedés FM, ez tény, vélemény, amiből volt részem nekem is éppen elég. És nem bújt ki semmi szög, mert elég nyilvánvaló volt eddig is, úgyhogy nem jött be megint a ferdítésed.

Olyan nyilvánvaló a szándékod, hogy ennél átlátszóbb nem is lehetne.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 12:27 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
kavics írta:
Kedves Tivadar!

Kérlek olvasd el még sokszor HOGYAN szerette Jézus azt a nőt és NEKI engedelmeskedj, ne velem vitázz!
Nézzd meg, hogy Jézus BESZÉLGETETT azzal a nővel!
Figyelt Rá!

Én ezt hívom szeretetnek!

Tudod valakivel elmenni egy úton, azt jelenti, hogy kísérem őt. Megyek vele egy darabon. De elindulok vele és nem mondogatom folyton, hogy ne menj arra, mer tígy nem alakulhat ki beszélgetés.
Megyek vele egy darabig, amíg az Úr adja és egy idő múlva, ha nem akarja az Urat követni, akkor Isten elveszi tőlem ezt az embert.
DE EGY IDEIG kötelességünk vele menni. Ez pedig nem megy úgy, ahogyan te teszed, egyhelyben állva kiálltozva, hogy arra kell menni!

Ezt jelenti az, hogy figyelek a másikra és ha azt mondja nincs férjem, akkor nem kezdem el bizonygatni, hogy de van, csak nem az Úr szerint élsz vele!

Péter

Köszönöm:
Péter

Kedves Kavics
Ha valaki az mondja nincs bűne.
Te azt mondod szeretetből nem mondjam hogy van.?

Nézd rám fecséreled idődet. :)
Egy vagon Igét hagysz figyelmen kívül. Ami arról szól hogy az Úr már előkészíti nekünk csak el kell mondanunk.

Mt 3,8 Teremjetek hát megtéréshez illő gyümölcsöket.
Jn 6,44 Senki sem jöhet én hozzám, hanemha az Atya vonja azt, a ki elküldött engem; én pedig feltámasztom azt az utolsó napon.

Jn 10,27 Az én juhaim hallják az én szómat, és én ismerem őket, és követnek engem:

Jn 10,26 De ti nem hisztek, mert ti nem az én juhaim közül vagytok. A mint megmondtam néktek:
--

Ez a vonzódás szükséges az Úr Jézus felé és nem felénk. Ha nincs úgy sem fog hallgatni rá.
Ha meg van akkor nem minket fog keresni.


Ez a kulcs kedves Tamás 12 tesóm és nem mi. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 12:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Tiv:
Idézet:
Kedves Kavics
Ha valaki az mondja nincs bűne.
Te azt mondod szeretetből nem mondjam hogy van.?

Csak nem mindegy, hogy milyen bűnt akarsz a másikra kenni. Hogy egy elferdített kép alapján ítéled meg, vagy számít valamit a másik ember is.

Jézus - az említett példázatban - egy bizonyos bűnéről beszélt azzal az asszonnyal, és nem varrt a nyakába még olyan bűnöket, amiket nem követett el.

Ja meg még valami, olyat is mondott Jézus, hogy az vesse rá az első követ...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 453 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 31  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség