Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 231 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 09:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nem ez a kérdés... hanem hogy BENNÜNK mennyire látja JÉZUST?

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 09:45 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
net2rist írta:
nem ez a kérdés... hanem hogy BENNÜNK mennyire látja JÉZUST?

Neked lehet hogy ez a kérdés de nekem ez.

Ugyan is nagy hibát követtek el ha egymást az Ő szemén keresztül nézitek.

Újabban Tamás kulcsot keres szívéhez, licitátok a kegyeiért.
És minden topik róla szól.

És bár ő mondja szinte kiabálja hogy kösz szépen de én nem akarok megtérni, csak beszélgetni veletek.

Ezzel nem is lenne baj ha nem formálna jogot mások ítélgetésében.
Jön és beszól egy vita közben(te bizony nem szereted a másikat) vagy ő jobban tudja majd ő megmondja mi a jó nekünk.

Nem az bántja hogy őt nem kereszténynek tarják hanem az hogy így nincs joga tanítani minket.
pedig ő jobban tudná mint mi.

A kérésem jogos: Jézusban is biztos lát hibát hát mondja el azt is?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 10:06 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Ha már megszólítattam! :-D
Idézet:
Ugyan is nagy hibát követtek el ha egymást az Ő szemén keresztül nézitek.

Újabban Tamás kulcsot keres szívéhez, licitátok a kegyeiért.
És minden topik róla szól.


Kedves Tiv A szó képletes használata, --Megnyitni a szívét!
Egy "kulcs" mint kép! De mondhatnám úgy is Jézus melyik tanítása az amelyben közeltud kerülni hozzá?
Ha a nagy Ő, Jézust jelenti, akkor igenis jó lenne látni az Ő szemével mindazt , ahogy szólni kellene , egyes emberek szívéhez!
Lényegében azt a pontot keresem , amitől el lehetne indulni, ameddíg eljutott azt felesleges sulykolni!

Egy dolgot itt elfelejtettünk, magamból indulva ki , emléxem hogyan szorultam sarokba , mielőtt a bűneimre rádöbbentem! Addíg képtelen voltam őket bűnnek látni, bár láttam hogy nem jó dolgok, de magamra mint fenekestől bűnösre képtelen KÉPTELEN voltam gondolni!
Ember nem is érte volna ezt el nálam , hogy így gondoljak magamra!
Mondhattátok volna nekem is ugyanígy , de képtelen az ember magát egy az egyben bűnösnek látni, csak az Úr jelenlétében válik világossá, hogy milyen salak vagyok előtte!
Ez kegyelem!
Már azis hogy eljön és megmutat a magam valójában , hogy is nézek ki az Ő szemében!

Eddíg a pontig , van emberi kifogás , mentség , hogy ez + az jó azért bennem!
Imádkozom , mindannyiunkért!
Szellem által érintsük meg azt akinek szellemi dolgokat akarunk tanítani!
Ezt pedíg csak ha újjászületett lehet!
Ne akarjunk Jézus nélkül , magunknak érdemeket szerezni!
Ezt most komolyan mondom, talán minden beírás előtt az érintett , megszólítottért imádkozva , s azután hozzászólva több sikert érne el velünk az Úr Jézus!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 10:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
exrefis írta:

Szerintem itt, de máshol sem tart senki elvetemült gonosz embernek, ha nem vagy keresztény, tehát nem is kéne ilyen gondolatot feltételezni rólunk.
......

Kedves Tavasz!
A feltételezésedről. Ha keresztények azt mondják neked, hogy bűnös vagy, az egészen mást jelent, mintha a rendőrségen mondják. Teljesen megértem, hogy az emberek általában nem nagyon viselik el a bűnösség gondolatát és valamit mindig tesznek is érte, hogy ez a bélyeg nehogy rajtuk maradjon. Ez legtöbbször a letagadás, eltitkolás, akár önbecsapás, stb. Ezért megértem, hogy sértő, ha ezt mondják az emberre, de..
A keresztények erre a dologra teljesen másként gondolnak, és most te légy egy kicsit empatikus. Először is a Biblia, Isten állítja, hogy mindenember bűnös és ugye a tapasztalataink sem igen mutatnak mást.
Másodszor nekik már nincs ott ez a teher, mert rájöttek hogy lehet könnyen megszabadulni tőle, ezért kicsit könnyen és természetesen beszélnek róla. Ráadásul, azért nem ott szokták abbahagyni a mondatot, hogy öregem bűnös vagy, hanem azt is elmondják, hogy lehet tőle megszabadulni. De addig nem lehet, míg az ember nem néz szembe vele, hogy van neki is a puttonyban.
Hogy szemléltessem, míg az emberek általában szégyellik és titkolják a bűneiket, addig a megtértek szinte büszkén mondják el elhagyott bűneiket a bizonyságaikban, mert tulajdonképpen annál nagyobb a produkció minél mélyebbről jött fel valaki.
Persze ez nem az ő, hanem Isten produkciója. De Vele egydül lehet dicsekedni a kereszténynek is.


exrefis írta:
tavasz írta:
talán maguk a keresztények, sokszor leginkább ők teszik számomra az egészet hiteltelenné...

Ehhez nincs kommentár, ezen mindnyájunknak el kell gondolkodni, de neked azért nem a keresztények jóságára kell csak nézned, hanem első sorban az Úréra.


Azt gondolom, hogy a kereszténység akkor hiteles, ha abban tükrőzödik az, amiről az írás tanít.

exrefis írta:
Azt szereném kérdezni, hogy mi akadályozott eddig, min gondolkodsz, mi bizonytalanít el abban, hogy lépj és keresztény legyél? Mert azzal, hogy itt vagy nyilván nérdekel, foglalkoztat a dolog,
...
Hadd kérdezzek megint?
Te megfogalmaztad-e már magadnak, hogy mit szeretnél?
Szeretnél keresztény lenni? Vagy nem akarsz, ahogy Ezüst gondolja?
Istennel szeretnél kapcsolatot? Vagy a keresztényekkel szeretnél kapcsolatot? Vagy azt szeretnéd, hogy a keresztények jobbak legyenek és akkor te is jobban éreznéd magad közöttük? Vagy mit?
üdv
ex


Kedves Ex,
a válaszod első részére azt tudom csak mondani, hogy eddig a pontig réges rég eljutottam, különben nem fordultam volna a vallás felé.
És azt gondolom, hogy józan gondolkodással is el lehet jutni bizonyos felismerésekre, de mivel hívő emberek is vannak a környezetemben, ezért talán még inkább van fogalmam a dolgokról...

De hagy kérdezzem meg én is, te úgy érzed (de kérdezhetném bárkitől), hogy bűntelen vagy (amióta megtértél), mert én nem ezt látom a keresztények többségénél. Sőt olykor bizony égbekiáltóak a vétkeik.
Az írásban olyan érthető és világos tanítások vannak, nem értem, hogy hogyan lehet még azokat is kiforgatni.

Hogy mit szeretnék? Rátalálni valami értékesebb útra.
És tőletek? Megismerni ti általatok is Istent, látni bennetek a szentséget, és a gyümölcsöket.
De abban igazad van, hogy nekem nem másban kell megtalálni ezeket, hanem először is magamban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 10:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Tiv írta:
Kedves Tavasz Jézusban mennyi hibát látsz amit szerinted nem úgy kellet volna tennie?


Tiv erre a kérdésedre nincs mit mondanom... reménytelen a veled való kommunikáció.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 10:52 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Tamás12 írta:
Ha már megszólítattam! :-D
Idézet:
Ugyan is nagy hibát követtek el ha egymást az Ő szemén keresztül nézitek.

Újabban Tamás kulcsot keres szívéhez, licitátok a kegyeiért.
És minden topik róla szól.


Kedves Tiv A szó képletes használata, --Megnyitni a szívét!
Egy "kulcs" mint kép! De mondhatnám úgy is Jézus melyik tanítása az amelyben közeltud kerülni hozzá?
Ha a nagy Ő, Jézust jelenti, akkor igenis jó lenne látni az Ő szemével mindazt , ahogy szólni kellene , egyes emberek szívéhez!
Lényegében azt a pontot keresem , amitől el lehetne indulni, ameddíg eljutott azt felesleges sulykolni!

Egy dolgot itt elfelejtettünk, magamból indulva ki , emléxem hogyan szorultam sarokba , mielőtt a bűneimre rádöbbentem! Addíg képtelen voltam őket bűnnek látni, bár láttam hogy nem jó dolgok, de magamra mint fenekestől bűnösre képtelen KÉPTELEN voltam gondolni!
Ember nem is érte volna ezt el nálam , hogy így gondoljak magamra!
Mondhattátok volna nekem is ugyanígy , de képtelen az ember magát egy az egyben bűnösnek látni, csak az Úr jelenlétében válik világossá, hogy milyen salak vagyok előtte!
Ez kegyelem!
Már azis hogy eljön és megmutat a magam valójában , hogy is nézek ki az Ő szemében!

Eddíg a pontig , van emberi kifogás , mentség , hogy ez + az jó azért bennem!
Imádkozom , mindannyiunkért!
Szellem által érintsük meg azt akinek szellemi dolgokat akarunk tanítani!
Ezt pedíg csak ha újjászületett lehet!
Ne akarjunk Jézus nélkül , magunknak érdemeket szerezni!
Ezt most komolyan mondom, talán minden beírás előtt az érintett , megszólítottért imádkozva , s azután hozzászólva több sikert érne el velünk az Úr Jézus!
Szeretettel Tamás

Kedves Tamás

Látod te is tudod hogy az Úr Jézus érinti meg a szívünket.
és mi rojtosra beszélhetjük a szánkat hogy bárki is megtérjen ha nincs elő készítve az Úrtól.

Viszont az Úr Jézus még a követ is képes megszólaltatni ha neki úgy tetszik hogy egy juha megtérjen.


Valamit viszont sokan nem értenek azért mert valaki nem akar megtérni, de talán majd egyszer.

Azért nem kell mindet az ő kedvéért csinálni, ne körülötte forogjon a világ.

És pl. Kavics tesó jön a szamaritánus növel mint rá illő példa.

De nem illik rá hiába erőlteti, és nem érti meg. elkezdi az Úr viselkedését vele szemben elemezni.

Ján 4
19. Monda néki az asszony: Uram, látom, hogy te próféta vagy.
25. Monda néki az asszony: Tudom, hogy Messiás jő (a ki Krisztusnak mondatik); mikor az eljő, megjelent nékünk mindent.
26. Monda néki Jézus: Én vagyok az, a ki veled beszélek.


Látod ő várta a Jézust de nem ismerte fel, nyitót volt felé.
Nem olyan volt mint egy zárt farizeus aki kisérteni és megfogni ment kérdéseivel az Úr Jézust.
--

Mt 15,26 Ő pedig felelvén, monda: Nem jó a fiak kenyerét elvenni, és az ebeknek vetni.

Ezt nem én mondtam. de ez is célra vezető annak aki megalázza magát az Úr előtt.

27. Az pedig monda: Úgy van, Uram; de hiszen az ebek is esznek a morzsalékokból, a mik az ő uroknak asztaláról aláhullanak.
28.Ekkor felelvén Jézus, monda néki: Óh asszony, nagy a te hited! Legyen néked a te akaratod szerint. És meggyógyula az ő leánya attól a pillanattól fogva.

--

Látod ha nyitót az Úr felé mindegy mit mondasz neki, mert neki már Jézus kell. nem a maga igazával foglalkozik hanem szabadulni akar bűneitől, terhétől stb.


Sokan tévesen ön igazult embere alkalmaznak olyat amit a nyitót szívűre kell.

Az ön igazult zárt az Úr felé. Ha ilyen állapotban keresi nem azért teszi hogy megtérjen hanem hogy megleckéztesse. Ha Őt nem lehet.
Jelen esetben minket.

Ilyen ön igazultak volta a farizeusok annak idején és az Úr Jézus nem úgy viselkedett velük mint amit itt sokan próbálnak.

Lk 5,32 Nem azért jöttem, hogy az igazakat hívjam, hanem a bűnösöket a megtérésre.

Erről feledkeznek el sokan.
Ez sem lenne baj ha nem olvasnák a máikra hogy miért nem úgy viselkedünk mint ők.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 11:01 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Tivadar Testvérem!

Hát a példák , akár a kulcsok :arrow: nem illenek!

Ezért keresek kulcsot(példát) :-) , ha érzi belőle hogy jószándékú a közeledés , akkor nem lebunkózásnak veszi ha próbálkozom!

De leszögezem , nem hízelegni vagy belopakodni szerték, akarok, hanem egyszerűen emberként fordulni hozzá Jézus nevében!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 11:14 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
tavasz írta:
Tiv írta:
Kedves Tavasz Jézusban mennyi hibát látsz amit szerinted nem úgy kellet volna tennie?


Tiv erre a kérdésedre nincs mit mondanom... reménytelen a veled való kommunikáció.
Dehogy nincs csak nem mered.

Mindenki Jézust akarja mutatni feléd de maga Jézus is kétséges szemeidben.

Ha még látnád is a másikban azt sem fogadnád el.
Mert amit te magad a Bibliából megismertél azt sem tudod.

Szegény tesók meg lábukat törik hogy bemutassák neked az igazit. :)

De hát te pont ezzel táplálkozol.
Jó étvágyat.


Mert beszélgetésre van lehetőséged.
De te mindig a vitákba veszel rész mit főtanácsadó.
Utánam meg, meg vagy sértődve hogy nem ismernek el tekintélynek. (nem vagy megtérve és a megtérésről beszélünk)
Ezért jön a taktika (szeretet nincs bennetek) hogy neked feleljenek meg a te elképzeléseidnek.
Na ez most bejött.

Most egymást vizsgálják és ők a hunyok. Csak azt nem veszik észre hogy ha lelküket kiteszik akkor sem fogsz megtérni.

Tudod engem nem zavar ha szeretetlenek mondasz mert én tényleg Jézus szeretetére szorulok hogy tudjak szeretni.

Ettől bizony nem esek kétségbe és nem is hajt bizonyítási vágy.
Ha az Úr Jézus szeretete nem indít meg hogy meghalt érted.
Az én szeretetem piskóta hozzá.
De többieké is.


Nem tudom hogy tudnának többet mutatni neked Nála. :)
Ha az Úr szeretete nem kel az övéké sem fog kelleni, de jó játék.

Jó szórakozást.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 11:16 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Tamás12 írta:
Kedves Tivadar Testvérem!

Hát a példák , akár a kulcsok :arrow: nem illenek!

Ezért keresek kulcsot(példát) :-) , ha érzi belőle hogy jószándékú a közeledés , akkor nem lebunkózásnak veszi ha próbálkozom!

De leszögezem , nem hízelegni vagy belopakodni szerték, akarok, hanem egyszerűen emberként fordulni hozzá Jézus nevében!
Szeretettel Tamás

Ha neked ez a feladatod.
Sok sikert. :)
Én nem ezért jöttem a fórumra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 11:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
hanem?

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 11:44 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
net2rist írta:
hanem?

Hát nem téríteni.
Keresztény fórumot keresztény ember miért keres? (biztos nem hogy térítse őket)
Tesókkal beszélni Jézusról.
Látni hitüket hogy épülhessünk.

Világi beszélgetéssel világi fórumra megyek, és ott is lehet keresztény topikot nyitni és téríteni.

Ez a fórum már rég nem erről szól és egymással sem lehet normálisan beszélgetni.

Ha Figyelő, Ex, Fony Magda és van néha más is, nem írna ide itt sem lennék.
Sajna olyanokat írnak be hogy kénytelen vagyok várni hátha kapok egy kis morzsát.
Beszélgetni már velük sem lehet hogy ne kötnének bele.

Egyre jobban azt látom jobb ha olvasásnál maradok.
Mindenütt csak a vita megy, sem örülni nem lehet a másiknak sem Igét megbeszélni.
Marad az olvasás.

Már úgy is fénylesz a hegytetőn, és te másért jöttél ide. :) :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 11:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Tiv, ha nem próbálnál meg közben másokat ítélgetni, lealázni, hanem valóban építő beszélgetésekre törekednél, akkor öröm lenne olvasni még téged is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 11:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Tiv írta:
net2rist írta:
hanem?

Hát nem téríteni.
Keresztény fórumot keresztény ember miért keres? (biztos nem hogy térítse őket)
Tesókkal beszélni Jézusról.
Látni hitüket hogy épülhessünk.

Világi beszélgetéssel világi fórumra megyek, és ott is lehet keresztény topikot nyitni és téríteni.

Ez a fórum már rég nem erről szól és egymással sem lehet normálisan beszélgetni.

Ha Figyelő, Ex, Fony Magda és van néha más is, nem írna ide itt sem lennék.
Sajna olyanokat írnak be hogy kénytelen vagyok várni hátha kapok egy kis morzsát.
Beszélgetni már velük sem lehet hogy ne kötnének bele.

Egyre jobban azt látom jobb ha olvasásnál maradok.
Mindenütt csak a vita megy, sem örülni nem lehet a másiknak sem Igét megbeszélni.
Marad az olvasás.

Már úgy is fénylesz a hegytetőn, és te másért jöttél ide. :) :)


Ezért kértem az Admintól, de még nem kaptam, talán majd, ha a rendelt idő elérkezik :) :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 11:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Tiv írta:
net2rist írta:
hanem?

Hát nem téríteni.
Keresztény fórumot keresztény ember miért keres? (biztos nem hogy térítse őket)
Tesókkal beszélni Jézusról.
Látni hitüket hogy épülhessünk.

Világi beszélgetéssel világi fórumra megyek, és ott is lehet keresztény topikot nyitni és téríteni.



Mivel keresztyén ember vagy tudhatnád, hogy:

"Mk 2,17 Amikor ezt Jézus meghallotta, így szólt hozzájuk: "Nem az egészségeseknek van szükségük orvosra, hanem a betegeknek; nem azért jöttem, hogy az igazakat hívjam, hanem hogy a bűnösöket.""

A keresztyén ember ne legyen finnyásabb, mint Jézus...!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 12:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Sándor csak tudnám, hogy szándékosan érted félre, vagy tényleg nem érted?

Egymás hite által épülünk, akkor is épülünk, ha ebben a hitetlen nem segít, de az értékítélet az Úr Jézus Krisztus dolga.
Nem az enyém hála legyen érte Istennek, az én érdekem, nem csak a tied, hogy nem ítélet végett jött a világra.

A két lator közül még is csak az egyikkel nem volt a te szóhasználatoddal élve finnyás az Úr Jézus Krisztus.

A másikat szóra sem méltatta, ami ugyebár sok emberre nem jellemző itt :wink: pedig talán ezt várná el az Úr Jézus Krisztus a követőitől, nem gondolod?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 231 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség