Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 231 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 12:08 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Idézet:
A keresztyén ember ne legyen finnyásabb, mint Jézus...!


Ez akkora igazság, hogy megtestesül benne az egész , amit Jézus követésében érthetünk!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 12:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Szeretném most külön idehozni azt, amit exrefisnek írtam néhány hsz-szel feljebb:

Idézet:
De hagy kérdezzem ... úgy érzed (de kérdezhetném bárkitől), hogy bűntelen vagy (amióta megtértél)?, mert én nem ezt látom a keresztények többségénél. Sőt olykor bizony égbekiáltóak a vétkeik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 12:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Tamás12 írta:
Idézet:
A keresztyén ember ne legyen finnyásabb, mint Jézus...!


Ez akkora igazság, hogy megtestesül benne az egész , amit Jézus követésében érthetünk!
Szeretettel Tamás


DE kevésbé finnyás se


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 12:11 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
tavasz írta:
Tiv, ha nem próbálnál meg közben másokat ítélgetni, lealázni, hanem valóban építő beszélgetésekre törekednél, akkor öröm lenne olvasni még téged is.

Kedves Tavasz

Egyszerűen nem értesz, te akaszkodtál rám és te vagy megsértve.
Nem is veled és rólad beszéltünk, de te bele avatkoztál.
Ezt próbálom megértetni veled.
Többféle étel van, pépes és van keményebb. (Nem vagy megtérve tőled mit is kaphatnék, mint lesajnálást.)

Van keresőknek és már megtérteknek topik
De ha szétbombázod szüntelen azt amihez igazából semmi közöd akkor ne mi legyünk már a hibásak.
Mindenütt veletek kell foglalkozni egymással már nem is lehet beszélni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 12:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Emlékszel még arra Tiv, amikor az előző fórumon nem tudtam úgy beszélgetni, hogy ne gyertek a nyakamra, hogy az ítéletáradatot rámzúdítsátok? Nem? Na ez a szomorú.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 12:18 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Tiv írta:
Van keresőknek és már megtérteknek topik
De ha szétbombázod szüntelen azt amihez igazából semmi közöd akkor ne mi legyünk már a hibásak.
Mindenütt veletek kell foglalkozni egymással már nem is lehet beszélni.

Hűha!!!! És honnan tudhatom meg, melyik kinek szól?
Esetleg megtérési bizonyítványt nem kéne kérni a regisztrálóktól? Vagy legalábbis mielőtt hozzászólnak egy témához, mutassák be a moderátornak?
Egy fórumon el kell viselni azt is, aki megtért, azt is aki vallásos, azt is, aki keres, és azt is, aki hitetlen. Még egy keresztyén fórumon is.

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 12:18 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Idézet:
"Mk 2,17 Amikor ezt Jézus meghallotta, így szólt hozzájuk: "Nem az egészségeseknek van szükségük orvosra, hanem a betegeknek; nem azért jöttem, hogy az igazakat hívjam, hanem hogy a bűnösöket.""

A keresztyén ember ne legyen finnyásabb, mint Jézus...!


Hol van itt a beteg?
És az Úr ne tudta volna hogy akinken mondja azok is épp úgy betegek.

Ez a tipikus félremagyarázás.
Ezzel pont elutasítja a magukat igaznak tartókat.
A keresztény ember meg hiába dolgozik saját erőből h az Úr meg elutasítja míg ön igazultnak tarja magát.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 12:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
JennyT írta:
Tiv írta:
Van keresőknek és már megtérteknek topik
De ha szétbombázod szüntelen azt amihez igazából semmi közöd akkor ne mi legyünk már a hibásak.
Mindenütt veletek kell foglalkozni egymással már nem is lehet beszélni.

Hűha!!!! És honnan tudhatom meg, melyik kinek szól?
Esetleg megtérési bizonyítványt nem kéne kérni a regisztrálóktól? Vagy legalábbis mielőtt hozzászólnak egy témához, mutassák be a moderátornak?
Egy fórumon el kell viselni azt is, aki megtért, azt is aki vallásos, azt is, aki keres, és azt is, aki hitetlen. Még egy keresztyén fórumon is.


Egyszer már le akartam írni, akkor most meg is teszem.

A templomba sem csak megtértek tehetik be a lábukat. A kapuban senki nem kér tőlük semmilyen bizonyítványt. "Isten háza" nyitott a legbűnösebb ember előtt is... és a hívőknek ugyanilyen nyitottnak kell lenni


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 12:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Tavasz kérdezte:
Idézet:
De hagy kérdezzem meg én is, te úgy érzed (de kérdezhetném bárkitől), hogy bűntelen vagy (amióta megtértél), mert én nem ezt látom a keresztények többségénél. Sőt olykor bizony égbekiáltóak a vétkeik.
Az írásban olyan érthető és világos tanítások vannak, nem értem, hogy hogyan lehet még azokat is kiforgatni.

Erre csak egy kicsit hosszabban tudok neked válaszolni.
Én, mielőtt megtértem, egyáltalán nem gondoltam magam bűnösnek.
Amikor anno a Refi-ben énekeltük a "Bocsásd meg Úristen ifjuságomnak bűnét..." én nem is értettem miről éneklünk, úgy hogy csak arra tudtam gondolni, hogy ez biztos a többieknek szól. :D
Valószínűleg én is megsértődtem volna ha valaki azt mondja akkor nekem, hogy hapsikám te nagyon bűnös vagy. Tehát én nem azért tértem meg mert meg akartam szabadulni a bűneim terhétől, én nagyon jó megvoltam velük, én egész másért tértem meg végül.
A helyzet az volt, hogy én mint "igennagyeszevanmindentjobbantudja" ember egy nagy életcsőd helyzet után kezdett új etapomban azt vettem észre, hogy ha így meg tovább megint jön a csőd. És annyi eszem azért volt, hogy észrevegyem, ezt egyedül nem fogom tudni kezelni, valami segítségre van szükségem. Rájöttem, hogy azért nem tudom az én kis racionális földönjáró viágomban megoldani a problémákat mert azok valahol ezen kívűlről jelenkeznek, tehát, ha nem arra pályára megyek ki focizni, akkor soha nem tudok győzhetek. De először egyáltalán nem a kereszténységben kerestem a kiutat, az számomra akkorra már egy leharcolt működésképtelen izé volt. Úgyhogy sokminden másban kezdtem el keresni hatékony segítségeket és az hamar körvonalazódott, hogy valahol a negyedik, vagy ötödik dimenziós szellemvilágban van a dolog nyitja csak még nagyon nem állt össze a kép.
Az agykontrol is nagyon tetszett, az csak azért bukott meg nálam mert úgy kezdődött a metodika, hogy ébredj fel egy negyedórával korábban.
Na ez nálam szóba sem jöhetett, mert akkoriban reggel hatra jártam dolgozni, fél ötkor keltem és leginkább az a problematika foglalkoztatott, hogy lehetne megoldani az ágyban való közlekedést, hogy amíg beérek dolgozni, addig is aludhassak. :D
De visszatérve: Amikor rájöttem, hogy a kereszténység nemcsak a áhitatos arccal szenvedő nyálas tehetetlenség, hanem élet, erő, energia, hatékonyság öröm is lehet, akkor az a forrás megfogott, ami tud segíteni, meg tud szabadítani, ahonnan erőt lehet nyerni, ahonnan árad a világosság, a bölcsesség és a szeretet.
Tehát megtértem, Istenhez csatlakoztam. Ezután, Isten kapásból megszabadított egykét dologtól, aztán következett egy rövid tanulási folyamat, amikor fokozatosan ráébredtem az addig nem gondolt bűneimre és azoktól rendre megszabadultam. A tanulás persze azóta is tart, de már más dolgok vannak előtérben.
Tehát, ma már nem követek el tudatosan olyan dolgokat, amelyekről tudom eleve hogy rossz. Ma, ha elesem, vétkezem valamiben, az általában valami indulati bűn, az óemberem leugrik a keresztől és csinál valami galibát. Ezeket aztán megbánom és sürgősen bocsánatot kérek Istentől.
Ilyen formában vagyok bűnös. De ha látsz nálam valami égbekiáltót, akkor azonnal szólj, mert azt akkor fel kel számolnom. Nem fogok megsértődni, örülni fogok neki.
Idézet:
Az írásban olyan érthető és világos tanítások vannak, nem értem, hogy hogyan lehet még azokat is kiforgatni.

Ezt csak konkrét esetekre tudjuk megbeszélni. Én is ismerem a Csűrcsavar2.0-t és másoknál fel is ismerem a működését mindig. :D
A többire később.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 12:27 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
JennyT írta:
Tiv írta:
Van keresőknek és már megtérteknek topik
De ha szétbombázod szüntelen azt amihez igazából semmi közöd akkor ne mi legyünk már a hibásak.
Mindenütt veletek kell foglalkozni egymással már nem is lehet beszélni.

Hűha!!!! És honnan tudhatom meg, melyik kinek szól?
Esetleg megtérési bizonyítványt nem kéne kérni a regisztrálóktól? Vagy legalábbis mielőtt hozzászólnak egy témához, mutassák be a moderátornak?
Egy fórumon el kell viselni azt is, aki megtért, azt is aki vallásos, azt is, aki keres, és azt is, aki hitetlen. Még egy keresztyén fórumon is.

Kedves JennyT

Megegyeztünk Tavasszal hogy ő nem tud épülni írásasaimtól, nos akkor írtam semmi gond ne írjunk egymásnak.

Magdával elkezdtünk Igékről írni.
Nem sok idő telt bele és már zúgtak a kérdések felém.
Utána jött a sértődöttség amit már az elején tisztáztunk hogy a személyem miatt és nem a beírás miatt van.

De ha ő is tudta hogy nem tudja elfogadni és én is kértem hogy ne beszélgessünk mert tartottam tőle hogy nem fogja úgy sem elfogadni.
De ha kérdeznek illik válaszolni.
Most meg erről szól már jó ideje a vita.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 12:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kedves Tiv,
a Magdával való beszélgetésetek nem mentes másokra való célozgatástól, megalázó ítélgetésektől - nemcsak az én irányomban.
Nem kéne ezt elfedezni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 12:30 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
tavasz írta:
JennyT írta:
Tiv írta:
Van keresőknek és már megtérteknek topik
De ha szétbombázod szüntelen azt amihez igazából semmi közöd akkor ne mi legyünk már a hibásak.
Mindenütt veletek kell foglalkozni egymással már nem is lehet beszélni.

Hűha!!!! És honnan tudhatom meg, melyik kinek szól?
Esetleg megtérési bizonyítványt nem kéne kérni a regisztrálóktól? Vagy legalábbis mielőtt hozzászólnak egy témához, mutassák be a moderátornak?
Egy fórumon el kell viselni azt is, aki megtért, azt is aki vallásos, azt is, aki keres, és azt is, aki hitetlen. Még egy keresztyén fórumon is.


Egyszer már le akartam írni, akkor most meg is teszem.

A templomba sem csak megtértek tehetik be a lábukat. A kapuban senki nem kér tőlük semmilyen bizonyítványt. "Isten háza" nyitott a legbűnösebb ember előtt is... és a hívőknek ugyanilyen nyitottnak kell lenni

Ez Igaz de nem is az utcáról betévedt hirdeti az Igét.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 12:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
De aki hirdeti, az is az Igére figyel és nem kezd el a jelenlévő hívőkre ujjal mutogatni, és nem kéri számon közben, hogy: na, mikor térsz már meg?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. jan. 04., csütörtök 12:34-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 12:32 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
tavasz írta:
Kedves Tiv,
a Magdával való beszélgetésetek nem mentes másokra való célozgatástól, megalázó ítélgetésektől - nemcsak az én irányomban.
Nem kéne ezt elfedezni...

A kérdéseidre adott választ érezted sértőnek és nem az alap Ige magyarázatát.
Nem mosd össze.
A kérdésekkel is lehet irányítani.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 12:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
tavasz írta:
Egyszer már le akartam írni, akkor most meg is teszem.

A templomba sem csak megtértek tehetik be a lábukat. A kapuban senki nem kér tőlük semmilyen bizonyítványt. "Isten háza" nyitott a legbűnösebb ember előtt is... és a hívőknek ugyanilyen nyitottnak kell lenni


Hányszor voltál már a szószéken?
:wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 231 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség