Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 231 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 12:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Te mindig ott vagy! :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 12:34 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
tavasz írta:
De aki hirdeti, az is az Igére figyel és nem kezd el a jelenlévő hívőkre ujjal mutogatni, és nem kéri számon közben, hogy: na, mikor térsz már meg?

Beszólsz és már te vagy közép pontba.
Ezt már jó ideje csinálod.
Nem a témához szólsz hanem az embert célzod.
Szinte minden esetben.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tiv 2007. jan. 04., csütörtök 12:37-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 12:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Tiv ez aranyos na mit szólsz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 12:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Tiv mondta:
Idézet:
Ez Igaz de nem is az utcáról betévedt hirdeti az Igét.



ráhibáztál a fórum legnagyobb HIBÁJÁRA és egyben ERÉNYÉRE:

én úgy hívom "egy király - egy paraszt - elv"

ugyanis... MINDENKI "szószékre állhat", és úgy csinálhat, mintha ő lenne a lelkész... egy templomban ezt tényleg nem lehet megcsinálni, max. a Kossuth téren...

ugyanakkor ... ennek KORLÁTOZÁSA igencsak nagy felzúdulást váltana ki... hiszen KI MONJDA MEG .... a templom része a "templomlakók" STRUKTÚRÁJA is (és itt NEM CSAK arra gondolok, hogy van a PAP és van a NÉP, én pl. annó baptistáknál, ha imádkozásra került a sor, mindig ELŐRE fel tudtam volna sorolni AZT az ELSŐ 5-6 IMÁDKOZÓT, akik "spontán" megszólaltak)

itt ez teljességgel hiányzik (és ez JÓL VAN ÍGY)

az admin és a modi nagyon helyesen teszi, ha nem "részrehajlóan nyeseget"

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 12:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Téged hányszor nyestek :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 12:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Tavasz írta:
Idézet:
Hogy mit szeretnék? Rátalálni valami értékesebb útra.
És tőletek? Megismerni ti általatok is Istent, látni bennetek a szentséget, és a gyümölcsöket.
De abban igazad van, hogy nekem nem másban kell megtalálni ezeket, hanem először is magamban.

Kedves Tavasz!
Itt többen is vannak, akik összetudnak neked hozni egy randit Istennel, de a randin nem tud téged helyettesíteni senki, tehát ott már neked kell önállóan kommunikálni. Továbbá, a randiig igen, de a továbbiakban nem közvetíthet köztetek az "ügynök". Ebből az is következik, hogy ugyan nagyon figyelheted, hogy melyik ügynök milyen frankó, de végül is neked nem vele kell házasságot kötnöd. És ha megkötöd Vele a szövetséget, akkor lehetsz sokkal jobb "ügynök" mint a többiek. :)
Értékesebb útra akarsz találni. Nézd, néhányan már tudjuk és lehet hogy bután, de azt akarjuk neked elmondani, hogy tulajdonképpen nincs értékesebb, meg kevésbbé értékes út, hanem csak egy értékes van, a többi meg igazából nemcsak értéktelen, hanem veszélyes is. Örökélet veszélyes.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 12:39 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
tavasz írta:
Te mindig ott vagy! :wink:

Ne izgulj nem leszek. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 12:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
mikor?

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 12:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
net2rist írta:
mikor?


fogadod meg a pásztorod bírálatát?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 12:42 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Köszönöm Ex!
Nem mintha lusta lennék, de nagy csomó billentyű püföléstől mentettél meg! :-D
Jómagam hellyel--közzel, hasomló dolgokon keresztül menve(kivéve az előzetes vallásos időszakot) agykontrol , de már az elején elborzadtam attól amit találtam(az első alkalommal) és látva hogy van gonosz, tudtam , hogy kell lenni Jónak is!
Jó csomó kacskaringó (melyik az egyetlen Út?)utánn sarokba szorított az Úr és döntő választ várt!
Igen vagy nem!
Nem lehetett kibújni a válaszadás alól mert az is NEM lett volna!
Az IGEN után kézenfogva vezettett, vezet, és én Rá bíztam magam teljesen!
Csak azt lesem mit óhalyt , mit tegyek(Uram) --ahogy Pál mondta!
Botlok én is ahogy Ex , mondta de abból szintén az régi hústermészet, indulat visszaigyekezése, lopakodása látható! (bűnvizsgálat-bűnbánat)

Annyi a különbség , hogy jóval hátrébb vagyok minden téren mint Ex!
Tehát eleshetek de ad az Úr lehetőséget , hogy feláljak!
Amíg el nem változunk az Ő arculatjára , mindíg küzdenünk kell a hústest próbálkozásaival! Ez benne van a Bibliában , tehát nem ellentétes dolog a Krisztus követésével!(kereszt minden napi felvétele)

Szóval nem tartom magam hibátlannak, csak mint akinek megbocsátották mindazt amit az Úr előtt megbánt!

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 12:42 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
exrefis írta:
Tavasz kérdezte:
Idézet:
De hagy kérdezzem meg én is, te úgy érzed (de kérdezhetném bárkitől), hogy bűntelen vagy (amióta megtértél), mert én nem ezt látom a keresztények többségénél. Sőt olykor bizony égbekiáltóak a vétkeik.
Az írásban olyan érthető és világos tanítások vannak, nem értem, hogy hogyan lehet még azokat is kiforgatni.

Erre csak egy kicsit hosszabban tudok neked válaszolni.
Én, mielőtt megtértem, egyáltalán nem gondoltam magam bűnösnek.
Amikor anno a Refi-ben énekeltük a "Bocsásd meg Úristen ifjuságomnak bűnét..." én nem is értettem miről éneklünk, úgy hogy csak arra tudtam gondolni, hogy ez biztos a többieknek szól. :D
Valószínűleg én is megsértődtem volna ha valaki azt mondja akkor nekem, hogy hapsikám te nagyon bűnös vagy. Tehát én nem azért tértem meg mert meg akartam szabadulni a bűneim terhétől, én nagyon jó megvoltam velük, én egész másért tértem meg végül.
A helyzet az volt, hogy én mint "igennagyeszevanmindentjobbantudja" ember egy nagy életcsőd helyzet után kezdett új etapomban azt vettem észre, hogy ha így meg tovább megint jön a csőd. És annyi eszem azért volt, hogy észrevegyem, ezt egyedül nem fogom tudni kezelni, valami segítségre van szükségem. Rájöttem, hogy azért nem tudom az én kis racionális földönjáró viágomban megoldani a problémákat mert azok valahol ezen kívűlről jelenkeznek, tehát, ha nem arra pályára megyek ki focizni, akkor soha nem tudok győzhetek. De először egyáltalán nem a kereszténységben kerestem a kiutat, az számomra akkorra már egy leharcolt működésképtelen izé volt. Úgyhogy sokminden másban kezdtem el keresni hatékony segítségeket és az hamar körvonalazódott, hogy valahol a negyedik, vagy ötödik dimenziós szellemvilágban van a dolog nyitja csak még nagyon nem állt össze a kép.
Az agykontrol is nagyon tetszett, az csak azért bukott meg nálam mert úgy kezdődött a metodika, hogy ébredj fel egy negyedórával korábban.
Na ez nálam szóba sem jöhetett, mert akkoriban reggel hatra jártam dolgozni, fél ötkor keltem és leginkább az a problematika foglalkoztatott, hogy lehetne megoldani az ágyban való közlekedést, hogy amíg beérek dolgozni, addig is aludhassak. :D
De visszatérve: Amikor rájöttem, hogy a kereszténység nemcsak a áhitatos arccal szenvedő nyálas tehetetlenség, hanem élet, erő, energia, hatékonyság öröm is lehet, akkor az a forrás megfogott, ami tud segíteni, meg tud szabadítani, ahonnan erőt lehet nyerni, ahonnan árad a világosság, a bölcsesség és a szeretet.
Tehát megtértem, Istenhez csatlakoztam. Ezután, Isten kapásból megszabadított egykét dologtól, aztán következett egy rövid tanulási folyamat, amikor fokozatosan ráébredtem az addig nem gondolt bűneimre és azoktól rendre megszabadultam. A tanulás persze azóta is tart, de már más dolgok vannak előtérben.
Tehát, ma már nem követek el tudatosan olyan dolgokat, amelyekről tudom eleve hogy rossz. Ma, ha elesem, vétkezem valamiben, az általában valami indulati bűn, az óemberem leugrik a keresztől és csinál valami galibát. Ezeket aztán megbánom és sürgősen bocsánatot kérek Istentől.
Ilyen formában vagyok bűnös. De ha látsz nálam valami égbekiáltót, akkor azonnal szólj, mert azt akkor fel kel számolnom. Nem fogok megsértődni, örülni fogok neki.
Idézet:
Az írásban olyan érthető és világos tanítások vannak, nem értem, hogy hogyan lehet még azokat is kiforgatni.

Ezt csak konkrét esetekre tudjuk megbeszélni. Én is ismerem a Csűrcsavar2.0-t és másoknál fel is ismerem a működését mindig. :D
A többire később.
üdv
ex

Köszönöm Ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 12:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Nem értesz Ex? Emberekben is szeretnék erre rátalálni, mert emberek nélkül nincs értelme a kereszténységnek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 12:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Állj!

-----------------------------------------------------------------------------------------

Eddig és ne tovább!
Inkább tegyétek hasznossá magatokat.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 12:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Óh!
Örülök, hogy ebben a nagy ricsajban az én dünnyögésemet is meghallottátok. :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 12:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
FM írta:
net2rist írta:
mikor?


fogadod meg a pásztorod bírálatát?


legutóbb olyan két hete történt ilyen, hogy egy dologgal kapcsolatosan nagyon legorombított... és - fájdalom - igaza volt...

(nem értem ugyan, hogy miért VELED beszélem ezt meg... de én TÉNYLEG közösséghez tartozó, bírálatot KAPÓ és - nem könnyen, de - ELFOGADÓ ember vagyok :) )

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 231 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség