Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 231 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 13:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Megelőztél (csak én közben dolgozgatok is).

A közösség fontos dolog, és nem hiszem, hogy a keresztény közösség attól jó, ha minél kényelmetlenebbül érezzük magunkat benne.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 13:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
NÉHA hozzátartozik ez is :)

de ha ÁLLANDÓAN kényelmetlenül érzem magam: baj van (vagy a közösséggel, vagy velem :) ilyenkor kell LÉPNI)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 13:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
FM írta:
tavasz írta:
Kedves ex, te nagyon furcsán értelmezed a közösségi életet. Pedig a Biblia erről is ír.


Na ja, meg a szeretetről is, meg arról, hogy változzatok el a ti elmétek megújjításával, hogy megtudhassátok mi az Úr tökéletes akarata, és ne szabjátok magatokat a világhoz.

Amit a világ gondol és vár ezektől.

Hát mit mondjak ez a legnehezebb,

Ja és itt vagyok, és itt is leszek míg az Úr el nem ragad. :)


Milyen világról beszélsz? Én a keresztényekre gondoltam. Arra meg a Biblia ad útmutatást, nem?

Ne legyél már ilyen szemellenzős. Addig úgysem értünk szót.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 13:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
net2rist írta:
NÉHA hozzátartozik ez is :)

de ha ÁLLANDÓAN kényelmetlenül érzem magam: baj van (vagy a közösséggel, vagy velem :) ilyenkor kell LÉPNI)


Arra gondolok Net, hogy amikor azt olvasom: legyetek szelídek és tiszták, akkor furcsán veszi ki magát, ha valaki egy boxkesztyűvel közelít felém, hogy a képembe vágjon. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 13:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
komolyan kérlek: BOCSÁSS MEG, ha rajtam ILYET láttál: tutira ÉRZÉKI CSALÓDÁS volt :(

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 13:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Tiv: csak dumcsizni jár ide. Ő is megmondta. Tehát ebből következően el is áraszt minket kilométeres hozzászólásaival, amiből látszik is, hogy neki legalább 10x annyi ideje van, mint pl. nekem. Amúgy a hozzászólásai legtöbbször nem mondanak semmit.

Magda: fel akar világosítani minket valamiről. De egyáltalán nem jön át a mondandója, mert fél salát magát megmutatni, pedig igazán ott látszana, hogy milyen is a kapcsolata Jézussal

ex: feladatának tekinti a református egyház és a vele egyenértékű pogányság felszámolását. A bűnt emberrel vagy anélkül, ez szinte mindegy is neki.

kavics: rendszeresen elmeséli, mi neki a meghatározó a hitében, és folyamatosan számonkéri ezt mindenki mástól. Eközben nem veszi figyelembe, hogy a másik ember kicsoda.

figyelő: nagyon szép és okos dolgokat tud mondani. Ennyi.

net: nagyon vagány, ezzel egy csomó vallásoskodó szemét akarja megnyitni, hogy egy megtért ember is lehet laza, miközben nem veszi észre, hogy ezzel mekkora ellenszenvet és távolságot vált ki. De ő legalább hajlandó megismerni a másikat.

tavasz: már tudja, mi az a kereszténység, és teljesen egyetért az elveivel. De képtelen megérteni, hogy ennek ellenére miért viselkednek itt így az emberek.

Gabriel: egyedül már megtalálta Istent, de még hiányzik belőle, hogy ezt másnak is meg akarja mutatni, közösségben gondolkodjon.


1000 bocsika. :D

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 13:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
És Te, kedves Ezüst (mert másokról már sokat tudsz)? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 13:38 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
hümm :*:
megse merek nyikkanni!

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 13:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Én most épp éhes vagyok, és megyek ebédelni.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 13:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
tavasz írta:
A közösség fontos dolog, és nem hiszem, hogy a keresztény közösség attól jó, ha minél kényelmetlenebbül érezzük magunkat benne.

Nos, amit te most cáfolsz azt nem állította senki. Én nem járnék olyan közösségbe, ahol folyamatosan kényelmetlenül érezném magam.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 13:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Jó étvágyat te drága 32Ezüst :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 13:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Tavasz – nekem úgy tűnik – azt szeretné, ha a keresztyéneken (Krisztuskövetők) Jézust látná kiábrázolódni. („Mert a teremtett világ sóvárogva várja az Isten fiainak megjelenését.” Róma 8:19 ; „A tanítvány nem feljebb való mesterénél; aki pedig teljesen felkészült, az lesz olyan, mint a mestere.” Lukács 6:40)
Ekkor látná a keresztyének keresztyénségét hitelesnek.

Amit Ex írt, az egy reális veszély (valószínűleg ezért említette meg). Ugyanis több esetben előfordul, hogy valaki nem Isten miatt keresi a hívők társaságát, hanem más okból, pl. kellemes társaság, emberi értékek stb. miatt.

A közösség jó építésre és feddésre egyaránt. Nagyon jó tesókkal együtt lenni! Igazán tudom ezt értékelni, mégis elsősorban nem ők fontosak nekem, hanem Isten, mert Ő tud engem megtartani, a békességet, biztonságot is Tőle kapom – sőt, még amit a testvérektől kapok, azt is Rajta keresztül kapom, hisz ők is Tőle kapják a jót, amit továbbadnak.
(Ez egy bonyolult körmondatra sikerült, de remélem érthető.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 13:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Boglárka írta:
Tavasz – nekem úgy tűnik – azt szeretné, ha a keresztyéneken (Krisztuskövetők) Jézust látná kiábrázolódni. („Mert a teremtett világ sóvárogva várja az Isten fiainak megjelenését.” Róma 8:19 ; „A tanítvány nem feljebb való mesterénél; aki pedig teljesen felkészült, az lesz olyan, mint a mestere.” Lukács 6:40)
Ekkor látná a keresztyének keresztyénségét hitelesnek.

Amit Ex írt, az egy reális veszély (valószínűleg ezért említette meg). Ugyanis több esetben előfordul, hogy valaki nem Isten miatt keresi a hívők társaságát, hanem más okból, pl. kellemes társaság, emberi értékek stb. miatt.

A közösség jó építésre és feddésre egyaránt. Nagyon jó tesókkal együtt lenni! Igazán tudom ezt értékelni, mégis elsősorban nem ők fontosak nekem, hanem Isten, mert Ő tud engem megtartani, a békességet, biztonságot is Tőle kapom – sőt, még amit a testvérektől kapok, azt is Rajta keresztül kapom, hisz ők is Tőle kapják a jót, amit továbbadnak.
(Ez egy bonyolult körmondatra sikerült, de remélem érthető.)


Köszönöm :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 14:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Köszi Boglárka!
Akkor ezek szerint mégsem volt érthetetlen amit írtam. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 14:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Érthetetlen nem, de éppen az benne a rossz, hogy ráaggattod a másikra a saját feltételezéseidet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 231 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség