Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 453 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 31  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 17:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves GABRIEL777

Na látod ebből is kiderül, hogy csak kísérteni akarták az Úr Jézus Krisztust, és a kísértésre mindég annak megfelelő választ adott.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 05., péntek 09:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Erika írta:
figyelő írta:
Tamás12 írta:
Értelmező szótár

Radikális:gyökeres, alapos, teljes, mélyreható. A radikális megoldások híve vagyok. Radikális változtatásokat javasolnak. Radikális gyógymód. - A politikában: a radikalizmus híve.

Szóval a radikális alatt ezt érti a szótár, így már könnyebb lesz!

Szeretettel Tamás


Kösz Tamás!

Lám elég, ha csak tudjuk; miről beszélünk; ha ismerjük a magyar nyelvet (is)..


Kedves Figyelő!

Mégsem azt mondta Jézus: tanuljátok meg tőlem, h. én radikális vagyok..



Erika!

Ha hallgattál volna..

Nem kellett neki ilyet mondani, mert ez az Atya privilégiuma, a Vele való közösség feltételeként...
Nem is volt más az első szavai közt, amikor a törvényt adta. Hogy is kezdődik?
"Szeresd a te Uradat, Istenedet teljes.."(vagyis egész valóddal).
Vagy egészen, vagy, ha nem egészen, az annyi, mint a sehogyse.
Ha az Úré minden (én magam is mindenestől, ráadásul duplán; a teremtés és megváltás okán), hogyan lehetne/szabadna határt szabni az odaadottságban.
Zimányi Józsi bácsinak volt egy nagyon hatásos értelmezése ez ügyben.
Egy 5ooo ft-os bankjegynek sarkát levágta ollóval, s megkérdezte a jelenlévőktől: vajon most ez mennyit ér? Ha a boltba bemegyek vele és vásárolok, majd a pénztárosnak azt mondom; számítsa meg a bankjegyet 45oo-ért, mert egy kicsit hiányos, valószínűleg elmeorvosért kiált.

Ezért nincs, mert nem lehet a valódi (isteni) szeretetben méricskélni.
A vajon mi fér még bele, hogy elfogadható keresztyén legyek? morfondírozás Isten meglopása, önzés..

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 05., péntek 09:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
figyelő írta:






Erika!

Ha hallgattál volna..

Nem kellett neki ilyet mondani, mert ez az Atya privilégiuma, a Vele való közösség feltételeként...
Nem is volt más az első szavai közt, amikor a törvényt adta. Hogy is kezdődik?
"Szeresd a te Uradat, Istenedet teljes.."(vagyis egész valóddal).
Vagy egészen, vagy, ha nem egészen, az annyi, mint a sehogyse.
Ha az Úré minden (én magam is mindenestől, ráadásul duplán; a teremtés és megváltás okán), hogyan lehetne/szabadna határt szabni az odaadottságban.
Zimányi Józsi bácsinak volt egy nagyon hatásos értelmezése ez ügyben.
Egy 5ooo ft-os bankjegynek sarkát levágta ollóval, s megkérdezte a jelenlévőktől: vajon most ez mennyit ér? Ha a boltba bemegyek vele és vásárolok, majd a pénztárosnak azt mondom; számítsa meg a bankjegyet 45oo-ért, mert egy kicsit hiányos, valószínűleg elmeorvosért kiált.

Ezért nincs, mert nem lehet a valódi (isteni) szeretetben méricskélni.
A vajon mi fér még bele, hogy elfogadható keresztyén legyek? morfondírozás Isten meglopása, önzés..



Persze, persze, ...tudtam előre, h. földbedöngölésem lesz a válaszod, ennyire már ismerlek, mégis fontosnak tartottam elmondani.

Hogy is folytatódik, amit idéztem?..

Tanuljátok meg tőlem, h. én szelíd és alázatos szívű vagyok...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 05., péntek 09:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Erika bocs, de ezt a két fogalmat is a csűrcsavar jól elcsűrte csavarta, van még egy pár elvont fogalom amit érdemes lenne megvizsgálni Isten oldaláról.

Amikor Péter mondta az Úr Jézus krisztusnak "ments Isten, hogy ez veled megtörténjen" érdemes megnézni az Úr válaszát.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 05., péntek 10:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Magda, ha kérhetlek, Márk 9:38-39-ról mondj valamit, mert az idevágóbb Ige szerintem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 05., péntek 10:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
A régi fórumon volt írás a Lélek két gyümölcséről, a szelídségről és alázatról :

http://www.parokia.hu/old_forum/forum_m ... 07&page=12
____
Ezen túl épp tegnap este olvastam a "Kik a boldogok?" c. könyvben a szelídségről, nagyon jó volt átgondolni, majd nemsokára megosztok veletek innen néhány részletet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 05., péntek 10:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Erika és kedves Boglárka mind a két javasolt részt elolvastam, megnéztem.
Boglárka amit javasol szelíden nem mondok rá semmit, szóljon neki maga a Szent Szellem, vagy az Ő indíttatására más.
Erika az ige nekem nem ide illik, annak ellenére, hogy Figyelő megfogalmazása nekem túl erős volt, amikor neked írt.
A magam igazát már rég nem védem Isten igazságából pedig én nem engedhetek.
Az Úr Jézus sem engedett, Figyelő beírásaiból én ezt hallom ki.
A te megszólításodat leszámítva, mert a hallgatásra intés elég két élű dolog, és ha azért tartanak valakit bölcsnek, mert nem derül ki más róla, legjobb esetben is az ilyen megfogalmazás bocsánatkérést igényel. szvsz


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 05., péntek 11:06 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Nem jó példa 5000 Ft . :)
Mert 50% feletti sérülést be váltják. (Bank, Posta)
Ha alatta van már nem.

1Kor 3
11. Mert más fundamentomot senki nem vethet azon kívül, a mely vettetett, mely a Jézus Krisztus.
12. Ha pedig valaki aranyat, ezüstöt, drágaköveket, fát, szénát, pozdorját épít rá erre a fundamentomra;
13. Kinek-kinek munkája nyilván lészen: mert ama nap megmutatja, mivelhogy tűzben jelenik meg; és hogy kinek-kinek munkája minémű legyen, azt a tűz próbálja meg.
14. Ha valakinek a munkája, a melyet ráépített, megmarad, jutalmát veszi.
15.Ha valakinek a munkája megég, kárt vall. Ő maga azonban megmenekül, de úgy, mintha tűzön keresztül.
--

Az viszont tény hogy törekednünk kell mindent átadni Urunknak életünkben hogy Ő legyen mindenben az Úr.

Az baj hogy sokan a szeretet elsősorban valami érzelmi megnyilvánulásnak veszik nem engedelmességnek.

Pedig az Ige : Ján 15
10. Ha az én parancsolataimat megtartjátok, megmaradtok az én szeretetemben; a miképen én megtartottam az én Atyámnak parancsolatait, és megmaradok az ő szeretetében.

Végül is teljesen igaz hogy tejes átadás kell.
De ha ez még sem sikerül a széna is meg marad.
Úgy a hogy, de megmarad.

De az alap mindenképp szükséges. :)

11.Mert más fundamentomot senki nem vethet azon kívül, a mely vettetett, mely a Jézus Krisztus.

Ez a szeret és engedelmesség indíthat minket hogy másokat segítsünk hogy közeledjen az Úrhoz, de ez mégis csak rajtuk múlik és ha köszönik d nem kell nem mennek közelebb az már rajtuk múlik.

Sokan megértik ám amit írsz kedves Figyelő testvérem csak még sem akarják, mert más értéke is fontosak néha épp olyan fontosak nekik mint maga az Úr.

De zömében mégis az Úr mellet döntenek.

De mivel számukra kínos hogy állandóan figyelmeztetik rá arra amiről szívesebben elfeledkeznénk.
Jön hogy ez nem szeretetből van és ne is alázatos dolog.

Pedig mindkettő az Úr felé kell hogy legyen és csak utána a testvérek felé, és egy öröm üzenet a meg nem tértek felé.
Ha ezt össze keverjük nem a testet építjük. (az Úr testét)
Ott nem lehet építkezni ahol nincs alap az homokra építtet épület lesz.
Sokan mégis homokra építkeznek.
Ha ezt meg mondjuk nekik akkor jön hogy hol az alázatosáig és a szelídség és a szeretet.

Az Úr Jézusnál és az nem ugyan az mint amit a világ elképzel.
13. Nincsen senkiben nagyobb szeretet annál, mintha valaki életét adja az ő barátaiért.

Ezt kaptuk tőle. Ez köthet össze minket és tehet képesé hogy egymásért akár áldozatot is hozzunk.

De szóbeli szeret mellet igazából fizikai áldoztatott, segítséget már gyülekezetekben is alig látni.
Mégis sokan azt hiszik magukról hogy ők jól szeretnek sőt szeretetet tudnak adni.

Én nem tudok mást csak azt amit én is kaptam Uramat Jézus Krisztust, nekem is ő segít senki másra nem számíthatok. Hiába a sok testvér.

Szeretettel lehet vagdalkozni de cselekedet nélkül halott. Szóban lehet szeretgetni a fórumon is de ezért csak billentyűket nyomkodunk. Ez nem igazi szeretet.


De mégis itt is lehet adnunk egy igazit ami cselekedettel párosul.

Jézus Krisztus mindnyájunkért meghalt és feltámadott a mi üdviségünkre. (megsegítésünkre)
Őt tud segíteni csak el kell fogadni segítségét.
Akkor is segít ha csak segítséget kérünk, de ez indíthat minket arra is hogy teljesen az ÖVÉ LEGYÜNK MERT MÁR NÉLKÜLE NEM IS TUDNÁNK ÉLNI.

Jók a kedves szavak de ez mi is elvárhatjuk attól aki kapni akar tőlünk. Ez lenne a tisztelet egymással szemben.
Ugyan akkor szájal szeretni a legkönnyebb és csak magát csapja be az ember vele.
Ha azt hiszi hogy ez elég. :)


(az udvariaskodás az nem szeretet)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 05., péntek 11:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Sziasztok!

Amennyiben radikalitáson az Istenhez, és az Igéjéhez való hűséget értjük, ezzel semmi bajom sincs.
A hűséghez az is hozzá tartozik, hogy amikor beszélgetünk valakivel, és nyilvánvaló, hogy tévtanokban hisz, elmondjuk neki a tiszta Igét! (ha 1x elmondtuk, akkor megtettük a kötelességünket, nem fontos, sőt káros lehet a további győzködés, ha a másik nem vevő rá), és nagyon fontos, hogy érezze a másik: nem ledorongolás a szándékunk.

Amikor ilyen témák szóba kerülnek, mindig eszembe jut, amikor én kerestem az Istent (ill. inkább Ő engem). Több ember beszélt nekem Istenről, én meghallgattam, de inkább csak udvariasságból…így kezdődött. Itt is gyakorlatilag embereket használt Isten a megkeresésemben. Aztán elindult bennem a vágyakozás Isten után, akkor már valóban Ő lett fontos számomra. Így kerültem egy felekezetközi bibliaórára, ahol – ez volt számomra a lényeg – lehetett beszélgetni Istenről. Ebben a kis közösségben a testvérek (baptisták, evangélikusok, reformátusok, katolikusok) nyitottan, szeretettel fogadtak, bár nem ismertek, és nyilvánvaló volt, hogy nem vagyok hívő.
Itt, ebben a közösségben hallottam először arról (bár hittanra jártam gy.korban), hogy az üdvözüléshez szükséges újjászületni! Ez volt az egyik újdonság a számomra, a másik pedig az, hogy létezik az ördög! Ez utóbbi hitüket eleinte – be kell valljam – kissé nevetségesnek tartottam, és meg is jegyeztem, hogy „…szerintem ez babonaság!” A testvér, akinek ezt mondtam, csodálkozott azon, hogy így látom, de nem kezdett el győzködni, hogy rosszul látom. És ezt jól tette, mert akkor csak az ellenkezést növelte volna bennem – így Isten győzött meg az ellenkezőjéről.
Az egészet csak azért meséltem el, mert fontosnak tartom leszögezni: ami kötelességük volt az Ige alapján, azt elmondták nekem, de nem ledorongolva és ha ellene mondtam annak, amit állítottak, nem kezdtek el győzködni – hanem hagyták, hogy a továbbiakban Isten beszéljen velem.
Így visszagondolva: hogy megmaradtam ebben a közösségben, és eljutottam a megtérésig (amiben rengeteget segítettek nekem) – abban nagy szerepe volt a testvéreken keresztül megnyilvánuló SZERETETNEK!
Ezért szerintem helyénvaló, hogy Erika emlegette a szelídséget és alázatot.

„Milyen a szelíd ember a Biblia tanítása szerint? Először is tapintatos. Azt látja meg, amit feltétlenül meg kell látnia, és időnként egyáltalán nem látja meg azt, amit meg nem kell észrevennie. Gyöngéd másokkal. Gyöngéd a feleségével nemcsak lelkileg, hanem testileg is. Gyöngéd a szavaiban, és gyöngéd a cselekedeteiben is. Gyöngéden és szeretettel, ha kell, tapintatosan megmondja az igazat is. De neki a másik boldogsága és előrejutása a legfontosabb, ha kell, akár súlyos árat is fizet ezért.
Azután áldozatkész, ad a másiknak az idejéből, szeretetéből, lelkéből, türelméből, irgalmából, és ha kell, a pénzéből is. Negyedszerre figyelmes. Nem azt figyeli, hogy hol döfhet hátulról a másikba, hanem azt figyeli, hogy hol segíthet a másiknak, és ha kell, a másikon. Hogy tudja a másik vétkét elfedni. Mi olyan sokszor felfedjük az ige ellenére a másik bűnét és vétkét.
Mert az Isten szerint szelíd emberben ott van az Isten szeretete, az agapé szeretet, amely sok vétket elfedez.
A szelíd ember türelmes. Ez nem azt jelenti, hogy fát vághatnak a hátán, s beletaposhatják a sárba. A hívő ember nem mások lábtörlője, de türelemmel meghallgatja, elhordozza és elfogadja időnként azt, hogy a másik másképpen gondolkodik, él, szeret, más gondolatai vannak, mint neki.
A hívő keresztyén tisztelheti igazán a másságot, amiről annyi blablát hallunk. Az igazán hívő keresztyén tudja türelemmel elhordozni a másikat, és szeretettel is. Szelíd türelemmel szereti a másikat.
Aztán a szelíd ember átlátszó életű. Egyszerűen azért ilyen, mert nincs mit takargatnia. Tiszta az erkölcse, tiszták a pénzügyei, tiszta a házassága, tiszta az adóbevallása. Tisztán bevallja az alkalmazottak bérét, kifizeti a járulékot. Tiszta a tekintete, mert Jézus megtisztította a szívét.
A szelíd ember megbocsátó, mert ő is bocsánatból él. Tudja, hogy minden bűnére Jézustól kap bocsánatot. Nem akar gyűlölni, ezért az ilyen ember nem érdekes sem a tévének, sem a bulvárlapoknak. Hát mi van abban érdekes, ha valaki nem hajlandó gyűlölni az ellenségét? Rendesen akar élni a feleségével. Szeretetben és irgalomban neveli a gyermekeit. Nem csal, nem lop, és nem akar hazudni sem. Semmi izgalmas nincs az életében.

A szelídség nem velünk született tulajdonság. Természet szerint nincs bennünk az Isten Lelkének szelídsége.
A Szentírás azt mondja, hogy öltsétek magatokra, mint Isten választottai, szentek és szeretettek a könyörületességet, a nyájasságot, a szelídséget, az alázatot. Öltsétek föl, vegyétek föl! Ez azt jelenti, hogy anélkül mezítelenek vagyunk, ha ez nincsen rajtunk. Ha ezt Isten mondja, akkor biztos, hogy igaza van.
Máshol azt mondja Jézus, hogy tanuljátok meg tőlem, hogy én szelíd és alázatos szívű vagyok. Nem csak föl kell ölteni, hanem meg kell, és meg is lehet tanulni. Vagyis tanulni kell, mert nem tudjuk. Mi önmagunktól nem tudunk szelídek lenni.

„Senkit ne szidalmazzatok” – mondja Titus. Ne torzsalkodjatok. Nyájasak legyetek mindenki iránt, szelídséget tanúsítva. Emberfelettien nehéz ez, nem? Tényleg olyan világban élünk, amikor ez egyre nehezebb lesz. De Istennel mégis csak lehetséges, hogy ezek megvalósuljanak Egyszerűen azért, mert a Galata 5:22-ben ott van a Lélek gyümölcse között a szelídség is.
Ha valakit taníthat Jézus, akkor a tanítás következményeként szelíd lesz, mert a szelídség Isten Lelkének gyümölcse.”

/Varga Róbert: Kik a boldogok? Bp. – Budapest-Pasaréti Református Egyházközség, 2005. (részlet)/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 05., péntek 11:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Boglárka, az ilyen beírásokért vagyok itt. Gondolom ezzel nem vagyok egyedül... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 05., péntek 11:52 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Boglárka írta:
Sziasztok!

Amennyiben radikalitáson az Istenhez, és az Igéjéhez való hűséget értjük, ezzel semmi bajom sincs.
A hűséghez az is hozzá tartozik, hogy amikor beszélgetünk valakivel, és nyilvánvaló, hogy tévtanokban hisz, elmondjuk neki a tiszta Igét! (ha 1x elmondtuk, akkor megtettük a kötelességünket, nem fontos, sőt káros lehet a további győzködés, ha a másik nem vevő rá), és nagyon fontos, hogy érezze a másik: nem ledorongolás a szándékunk.


Amikor ilyen témák szóba kerülnek, mindig eszembe jut, amikor én kerestem az Istent (ill. inkább Ő engem). Több ember beszélt nekem Istenről, én meghallgattam, de inkább csak udvariasságból…így kezdődött. Itt is gyakorlatilag embereket használt Isten a megkeresésemben. Aztán elindult bennem a vágyakozás Isten után, akkor már valóban Ő lett fontos számomra. Így kerültem egy felekezetközi bibliaórára, ahol – ez volt számomra a lényeg – lehetett beszélgetni Istenről. Ebben a kis közösségben a testvérek (baptisták, evangélikusok, reformátusok, katolikusok) nyitottan, szeretettel fogadtak, bár nem ismertek, és nyilvánvaló volt, hogy nem vagyok hívő.
Itt, ebben a közösségben hallottam először arról (bár hittanra jártam gy.korban), hogy az üdvözüléshez szükséges újjászületni! Ez volt az egyik újdonság a számomra, a másik pedig az, hogy létezik az ördög! Ez utóbbi hitüket eleinte – be kell valljam – kissé nevetségesnek tartottam, és meg is jegyeztem, hogy „…szerintem ez babonaság!” A testvér, akinek ezt mondtam, csodálkozott azon, hogy így látom, de nem kezdett el győzködni, hogy rosszul látom. És ezt jól tette, mert akkor csak az ellenkezést növelte volna bennem – így Isten győzött meg az ellenkezőjéről.
Az egészet csak azért meséltem el, mert fontosnak tartom leszögezni: ami kötelességük volt az Ige alapján, azt elmondták nekem, de nem ledorongolva és ha ellene mondtam annak, amit állítottak, nem kezdtek el győzködni – hanem hagyták, hogy a továbbiakban Isten beszéljen velem.
Így visszagondolva: hogy megmaradtam ebben a közösségben, és eljutottam a megtérésig (amiben rengeteget segítettek nekem) – abban nagy szerepe volt a testvéreken keresztül megnyilvánuló SZERETETNEK!
Ezért szerintem helyénvaló, hogy Erika emlegette a szelídséget és alázatot.

„Milyen a szelíd ember a Biblia tanítása szerint? Először is tapintatos. Azt látja meg, amit feltétlenül meg kell látnia, és időnként egyáltalán nem látja meg azt, amit meg nem kell észrevennie. Gyöngéd másokkal. Gyöngéd a feleségével nemcsak lelkileg, hanem testileg is. Gyöngéd a szavaiban, és gyöngéd a cselekedeteiben is. Gyöngéden és szeretettel, ha kell, tapintatosan megmondja az igazat is. De neki a másik boldogsága és előrejutása a legfontosabb, ha kell, akár súlyos árat is fizet ezért.
Azután áldozatkész, ad a másiknak az idejéből, szeretetéből, lelkéből, türelméből, irgalmából, és ha kell, a pénzéből is. Negyedszerre figyelmes. Nem azt figyeli, hogy hol döfhet hátulról a másikba, hanem azt figyeli, hogy hol segíthet a másiknak, és ha kell, a másikon. Hogy tudja a másik vétkét elfedni. Mi olyan sokszor felfedjük az ige ellenére a másik bűnét és vétkét.
Mert az Isten szerint szelíd emberben ott van az Isten szeretete, az agapé szeretet, amely sok vétket elfedez.
A szelíd ember türelmes. Ez nem azt jelenti, hogy fát vághatnak a hátán, s beletaposhatják a sárba. A hívő ember nem mások lábtörlője, de türelemmel meghallgatja, elhordozza és elfogadja időnként azt, hogy a másik másképpen gondolkodik, él, szeret, más gondolatai vannak, mint neki.
A hívő keresztyén tisztelheti igazán a másságot, amiről annyi blablát hallunk. Az igazán hívő keresztyén tudja türelemmel elhordozni a másikat, és szeretettel is. Szelíd türelemmel szereti a másikat.
Aztán a szelíd ember átlátszó életű. Egyszerűen azért ilyen, mert nincs mit takargatnia. Tiszta az erkölcse, tiszták a pénzügyei, tiszta a házassága, tiszta az adóbevallása. Tisztán bevallja az alkalmazottak bérét, kifizeti a járulékot. Tiszta a tekintete, mert Jézus megtisztította a szívét.
A szelíd ember megbocsátó, mert ő is bocsánatból él. Tudja, hogy minden bűnére Jézustól kap bocsánatot. Nem akar gyűlölni, ezért az ilyen ember nem érdekes sem a tévének, sem a bulvárlapoknak. Hát mi van abban érdekes, ha valaki nem hajlandó gyűlölni az ellenségét? Rendesen akar élni a feleségével. Szeretetben és irgalomban neveli a gyermekeit. Nem csal, nem lop, és nem akar hazudni sem. Semmi izgalmas nincs az életében.

A szelídség nem velünk született tulajdonság. Természet szerint nincs bennünk az Isten Lelkének szelídsége.
A Szentírás azt mondja, hogy öltsétek magatokra, mint Isten választottai, szentek és szeretettek a könyörületességet, a nyájasságot, a szelídséget, az alázatot. Öltsétek föl, vegyétek föl! Ez azt jelenti, hogy anélkül mezítelenek vagyunk, ha ez nincsen rajtunk. Ha ezt Isten mondja, akkor biztos, hogy igaza van.
Máshol azt mondja Jézus, hogy tanuljátok meg tőlem, hogy én szelíd és alázatos szívű vagyok. Nem csak föl kell ölteni, hanem meg kell, és meg is lehet tanulni. Vagyis tanulni kell, mert nem tudjuk. Mi önmagunktól nem tudunk szelídek lenni.

„Senkit ne szidalmazzatok” – mondja Titus. Ne torzsalkodjatok. Nyájasak legyetek mindenki iránt, szelídséget tanúsítva. Emberfelettien nehéz ez, nem? Tényleg olyan világban élünk, amikor ez egyre nehezebb lesz. De Istennel mégis csak lehetséges, hogy ezek megvalósuljanak Egyszerűen azért, mert a Galata 5:22-ben ott van a Lélek gyümölcse között a szelídség is.
Ha valakit taníthat Jézus, akkor a tanítás következményeként szelíd lesz, mert a szelídség Isten Lelkének gyümölcse.”

/Varga Róbert: Kik a boldogok? Bp. – Budapest-Pasaréti Református Egyházközség, 2005. (részlet)/

El lehetne fogadni amit írsz Boglárka

De te gyülekezetről írsz ahova jártál és a fő forrás tiszta maradt akkori tévelygéseidtől.
Ugyan akkor szó nélkül eltudott menni tőled és ő mag is épülhetett más testvérektől.

De ha te mondjuk rá akaszkodtál volna bár melyikre is és mindenben ellen álltál volna nem hinném hogy nem figyelmeztettek volna.

Hisze akadályozta volna növekedésében.
A test épülése nem egykét személy és ahhoz akkor még nem tartozhattál csak lehetőséged volt amivel éltél.

Ezért viszont te tettél elmentél gyülekezetben és megpróbáltad megérteni.

Az hogy a billentyűhöz leülünk nem ugyan az és tiszta forrás sincs amiből ihatna a megtérés előtt álló. Mert ami ha lenne is simán bekoszolhatják.

Ezt egy gyülekezetben nem tehetik.

Tehát van különbség.

A többi felsorolást meg akár ráolvasásnak is vehetik kérdés miért is?
Ha nem felel meg ennek akkor már nem testvér?
Vagy bárki megfelel ennek? (az Úr Jézuson kívül)

És mindez a fórumon cselekedet hiányába mit is ér?
Mármint hogy te szelíd vagy vagy alázatos.
Ha csaknem hogy elszenveded a téged bántókat.

Akkor pedig miért azon kérik számon akit bántanak mind ezeket.
Persze meglehet húzódni és jó pofizni és alázatosnak mutatkozni.
Vagy épp még beállni a sorba és azt ütni aki amúgy felvállalja az Urat.

Ez én inkább képmutatásnak nevezném.

Ha viszont az Úrért tesz valamit akármilyen is az eredmény vele együtt tette.
Ez a lényeg, hogy ezt ki hogy ítéli meg az meg saját baja.

Mindenki vizsgálja meg magát az Úrral és az Urrért teszi e amit tesz.
És ha így van akkor örüljön hogy vele teheti. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 05., péntek 12:07 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Az Úr Jézus te érted mennyit viselt el?

Muszály beírnom ezt !

Ha megbántanak, Őt sokkal jobban!
Ha megaláznak Őt sokkal jobban!
Ha vernek, Őt sokkal jobban!
Ha az igazad megtagadják, Neki sokkal jobban!
Ha véred ontják , Neki sokkal többet!
Ha mindenki elhagy, Őt sokkal teljesebben!

Nézz Rá ha Szenvedést akarsz látni!

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 05., péntek 12:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Tamás be kell írni :)


(((((bentlakó))))


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 05., péntek 12:34 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Kedves Tamás
Neked nincs igényed békés épülésre a testvérekkel?
Mert nekem igen.
Ha te az Úr testének épülését feláldozod fecsegésre, és elviseled mert azt hiszed hogy az Urrért teszed lelked rajta.

Sokan ezt akarják bebeszélni nekünk.

Szertetettel szenvedjük el a sérelmeket.
Magamért elszenvedem és el is szenvedtem.
Te ha a fórumon már minden topikban erről hozzák az Igét nos ott baj van.

Ez nem állapot.
Nem szenvedni jövök ide hanem feltöltődni.
Hidd el van nekem elég bajom sokan nem bírnák ki a felét sem. :)
Mégis nekik van szükségük segítségre.

Ez elégé vicces nem gondolod?
Vagy inkább siralmas. Nem is tudom. :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 05., péntek 12:52 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Tivadar Testvérem!

Nagy szeretettel írom e sorokat!
VAN!VAN! VAN!
Tiv írta:
Idézet:
Ha te az Úr testének épülését feláldozod fecsegésre, és elviseled mert azt hiszed hogy az Urrért teszed lelked rajta


Nemde a próbák eddzenek meg?
A Fórumon egy akadály, a megnemértés fala!
Ha leküzdöttük , már lehet is beszélgetni! :-)

A Szeretet topic egy nagyon jó dolog , mert elgondolkodtat azon , hogy mit tudok szertni a másikban, és ha nem akkor egészséges ha megvizsgálom magam is!
Pesze nem kötelező!
Volt akinél gondolkodnom kellett ....és képzeld találtam nála is!

Én hiszek abban , hogy aki elindúlt az Úr útján , az egyre nehezebb , magát átformáló dolgokkal áll próba alatt! Másképp hogyan nevelne az Úr ?
Ha egyszerre zúdítaná ránk minden bennünk lévő rossz dolgunkat belepusztulnánk, lásd egy egy próbába is majd bele"döglünk"(bocsi)!!
Az Úr kegyelme hogy apródonként formál!
Minden ami nem tetszik , azt nézem benne mit akar az Úr BENNEM megváltoztatni általa!
Nem csak mi formálunk másokat, mi vagyunk próbák másoknak, lehetnek viszont is!
Aztán meg akiért meghalt Kisztus az nem kevesebb nálam!
Elémhozta az Úr , biztosan van rá oka!
Nagy-nagySzeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 453 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 31  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség