Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 646 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 44  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 11., csütörtök 18:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
GABRIEL777 írta:
Fony írta:

Létezik egy (úgy gondolom) közös alapelv:

„….amint szeretnétek, hogy veletek cselekedjenek, ti is úgy cselekedjetek másokkal….”

Ha Ex ebben látja a küldetését, hogy a szálkát piszkálja mások szemében, hát tegye.
De akkor el kell, hogy viselje azt is, amikor a szemében lévő gerendára is felhívják a figyelmét.




Na igen a vendetta is hasonló elveken alapszik,
még se hinném,hogy Jézus erre gondolt a
fent említett igével kapcsolatban.

"Meg aztán tudtommal az embernek nem csak
bal oldalon van arca"


Igazad van, kedves Gábriel.
Az Igazságszolgáltatást rá kell bízni a Moderátorra.
Tűrés és bizalom a Moderátor igazságosságában, különben mi lesz az eredmény....


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 12., péntek 13:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Kedves Tamás! (Admin)

Az alábbi privát beszélgetést folytattuk Erikával.
Neked is megküldöm észrevételezésre különös tekintettel azz utóiratban foglaltakra.

üdv
Imre

______________________________________


Szia Fony!

Kicsit zajos mostanában a fórum. amit legrosszabbnak ítélek meg ezek nyomán, h. nincs idő az értelmes beszélgetésre.
Mint egynek a kevés modi közül, elmondhatod, mit csinálnál máshogy , szívesen venném. Mintahogy azt is, h. belelátogatsz a Ker.életünk témakörbe, nagyon elkellene egy kiegyensúlyozott hang azokban a témákban is.
Hogy van a kedves feleséged? Mikorra várjátok a babát?
Erika


Kedves Erika!

Mint fórumozó, én is az értelmes beszélgetésekre szeretném a fórumozásra szánt időt fordítani, így igyekszem majd az ajánlott témakörben hozzászólóként is többször előfordulni.

Nem tudom, jól értettem e a kérdésed, - a modik helyében mit tennék másként?

Kedves Erika!
Nem szeretnék tanácsot adni.
Nem mondhatom senkinek, hogy üljön egész nap a gép előtt és árgus szemekkel figyelje, mikor alakul ki valami parázs vita.
Úgy gondolom, változás akkor lesz, ha kellőképpen észrevesszük magunkat és mindenki okul az eddigiekből.

De ha mégsem:
Technikai kérdésekben – (figyelmeztetés, törlés, időszakos letiltás) inkább Rostát kellene megkérdezni, úgy tudom az Index fórumán a Keresztény témakörben annak idején hasonló okok miatt összeállt egy modi csapat és ő volt a szervezője.
Amíg ott voltam, egészen jól működtek.
Egy napos kitiltás után én is kénytelen voltam Klaus Matefivel szemben kissé visszafogni magam. (a stílust illetően) Persze nem törvényszerű, hogy erre mindenki így reagál.
Az SG fórumán figyelmeztetés nélkül bünti pontik vannak. Úgy tudom, 5 pont után van időszakos vagy végleges letiltás.
A „Vallásfórumon” vallasforum.hu semmiféle moderálás nincs, le is uralta néhány hangadó embertársunk, már mindenről szó van, kivéve a vallásokat. Semmi értelmét nem láttam ottmaradni.

Nem tudom jó ötlet e, de Te, mint modi nyithatnál egy topikot, ahol ezzel kapcsolatban (szankcionálás technikai kérdései) mindenki előadhatná véleményét, (egyáltalán szükségesek e a szankciók), ezzel kapcsolatos ötleteit, elképzeléseit.
Ha be vannak vonva a „szabályok” magalkotásába, (gondolom) jobban a magukénak fogják érezni, s talán nagyobb lesz a hajlandóság az „íratlan” szabályok betartására is.

Feleségem köszönjük jól van, február elejére várjuk a babát.

üdv
Imre

u.i.
Az üzenet írása közben érdekes dolog történt.
A gépem magától(?) kikapcsolódott, többszöri sikertelen próbálkozás után tudtam újraindítani.
Az üzenetet – mivel wordban írtam – a program automatikusan elmentette, újra indítást és nyitást követően a biztonsági másolat mentésekor a program a következő címet adta a dok.-nak:
„Erre én is kíváncsi lennék”

Hát, mit mondjak…
Én is kíváncsi lennék arra, hogy ki volt az a valaki, aki be tudott jutni a rendszerbe, és (csak?) az éppen aktuális dokumentumhoz és a géphez hozzá tudott férni.

Utólagos engedelmeddel a választ az utóirattal megküldöm az Adminnak is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 12., péntek 14:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
"Nem mondhatom el senkinek, elmondom hát mindenkinek"...

kicsit kibillentett az egyensúlyomból ez a bemásolásod, Fony. Ha érdekel, nem adtam volna beleegyezésemet,h. ezt itt tárgyaljuk,-az adminnak elküldhetted, -elsősorban azért,h. ne terheljük a fórumot az ilyen problémás szervezési kérdések megbeszélésével.
De ha már így történt- miért is szeretem a fórumot?pl. az ilyen meglepetésekért/ha kérhetném a jövőben: még több ilyet/- akkor megyek, megnyitom a topicot, s tessék, szóljatok hozzá,mondjátok el, ki hogy képzeli el egy fórum működését.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 12., péntek 14:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Kedves Erika!

Kérted, hogy szóljak már hozzá valamelyik topikhoz, mert nagy a csend.
Hirtelen nem tudtam jobbat.
Elnézésedet kérem, de engem meg az utóiratban foglaltak billentettek ki az egyensúlyomból, hogy fórumozás közben akárki csak úgy ki-be járkálhat a gépemre és hozzáférhet bármilyen dokumentumomhoz a beleegyezésem nélkül.

Inkább ez volt az oka, hogy bemásoltam, de hogy érthető legyen, miről is volt szó, ezért kopiztam be az egészet.
Isten elől eltitkolni úgysem lehet dolgokat, embereknek pedig - ha megkérnek, nagyon szívesen megmutatok mindent, ami a számítógépemen van.
Nincs titkolnivalóm.

Mindenesetre engem most per pillanat ez foglalkoztat, nem a moderálás kérdése.

üdv
fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 12., péntek 14:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Fony, nagyon is megértelek, ez valóban meghökkentő./kezdek félni, ilyen inteligens gépektől/

azért vannak "véletlenek": pár éve bizonyos bankjegyeket beváltottak nálunk egy adott határidőig. Utolsó nap cseng a telefon, egy ismeretlen öreg hölgy mondja: Bözsi, váltsd be a pénzt!-hirtelen nem tudtam szóhoz jutni, mert én is Erzsébet vagyok, de a hangot nem tudtam senki ismerőshöz kötni,...aztán mondtam, h. kösz., de nem biztos, h. én vagyok az a Bözsi, akivel beszélni akart../ezt csak azért meséltem el, h. oldjam a feszültséget/


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Erika 2007. jan. 12., péntek 14:32-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 12., péntek 14:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Igen valahol az ember mindég önmagából indul ki.
Senkinek nincs joga azért mert én neki megmutattam az alsó neműm ezt a sarkon kiabálni, hogy csipkés, fodros, vagy síma :wink:
Sem a telefon számomat, sem a lakcímemet, sem az email címemet másnak elmondani, mert az tabu.

Aki ezt velem megteszi azzal mindek levelezzek privátban :roll:

Beszélhetek magamról de a más titkát még akkor sem jelenthetem meg, ha az engem is érint.
Amikor az Isten dolgát érinti akkor már másként ítélendő szvsz

A csecsemőktől az ember nem vár el szobatisztaságot, de a 3-4 évestől már igen.

Így értelmezem az írást, a Példa beszédek alapján.
:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 12., péntek 20:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Erika írta:
Fony, nagyon is megértelek, ez valóban meghökkentő./kezdek félni, ilyen inteligens gépektől/

azért vannak "véletlenek": pár éve bizonyos bankjegyeket beváltottak nálunk egy adott határidőig. Utolsó nap cseng a telefon, egy ismeretlen öreg hölgy mondja: Bözsi, váltsd be a pénzt!-hirtelen nem tudtam szóhoz jutni, mert én is Erzsébet vagyok, de a hangot nem tudtam senki ismerőshöz kötni,...aztán mondtam, h. kösz., de nem biztos, h. én vagyok az a Bözsi, akivel beszélni akart../ezt csak azért meséltem el, h. oldjam a feszültséget/


Kedves Erika!

A feszültség azért nem olyan nagy.
Egyszerűen csak ki lett lőve a vírusirtóm és meghackelték a gépem. Bárki is volt csak azt tudom mondani, amit Kohn bácsi mondana:
Ügyes....
A priviért remélem nem haragszol, végül is ami személyes dolog volt benne, az rólam szólt.

üdv
fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 12., péntek 20:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
FM írta:
Igen valahol az ember mindég önmagából indul ki.
Senkinek nincs joga azért mert én neki megmutattam az alsó neműm ezt a sarkon kiabálni, hogy csipkés, fodros, vagy síma :wink:
Sem a telefon számomat, sem a lakcímemet, sem az email címemet másnak elmondani, mert az tabu.

Aki ezt velem megteszi azzal mindek levelezzek privátban :roll:

Beszélhetek magamról de a más titkát még akkor sem jelenthetem meg, ha az engem is érint.
Amikor az Isten dolgát érinti akkor már másként ítélendő szvsz

A csecsemőktől az ember nem vár el szobatisztaságot, de a 3-4 évestől már igen.

Így értelmezem az írást, a Példa beszédek alapján.
:)


Kedves Magda!

Akinek inge vegye magára, ha felveszi jólteszi.
Felveszem.

Néhány megjegyzés.
Az ember ne induljon ki önmagából,
Ne mutogassa az alsóneműjét, mert senkinek semmi köze hozzá, max a házastársának,
Ha valamit tabunak tartok, ne mondjam el másnak,
Legyen a szívem olyan, hogy bármi jön ki belőle, bárki bármikor bárkinek elmondhassa

Privát beszélgetéseimben se legyenek olyan megnyilvánulások, melyeket a nyilvánosság előtt szégyellnem kellene.
Így nem érhetik meglepetések az embert.

Részemről a privát beszélgetés(eke)t befejeztem, soha nem szerettem.
Ha valakinek bármilyen közölnivalója van felém, a fórum nyilvánossága előtt tegye, ha a nyilvánosság előtt nem vállalja, ne tegye.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 12., péntek 20:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Imre!

Bocsánat nem szándékoztam bántani, és az általad leírtakkal egyet értek.
Ennek ellenére a magán levelezésem magán levelezés, és nem közügy.
Gondolom, ha megszületik a gyermeked, akkor ezt is más szempontból nézed.
Igazad van nem kell a dolgokat mással megbeszélni, "csak" az Úrral.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára FM 2007. jan. 12., péntek 20:44-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 12., péntek 20:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Fony!

Nem indítványozom a PM-ek beszüntetését, mert igaz,h. én se szeretem, de azért van értelme a PM-eknek is,van, ami csak arra tartozik, akinek írom, ..
Nem kell rettegnem, h. ha most mind, amit írtam PM-et, idekerülne a fórum elé, mi lenne? :oops: , mert voltak jó tanítóim, akiknek nagyon hálás vagyok, h. megtanítottak, mit lehet,...és mit nem, papírra vetni.
Remélem, ha túljutunk ezeken az ütközéseken, értelmesen, egymást építve fórumozni is fogunk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 12., péntek 21:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Kedves Magda!

Most születendő harmadik gyermekemnek, - két fiú után - a lányomnak sem fogok tudni mást mondani, mint amit eddig írtam.
Legyen a szíve tiszta, ha kell, tudja vállalni a hibáit is, és abból okulva továbblépni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 12., péntek 22:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Nagyon örülök, hogy több gyermekes édesapa vagy, de gondolom, nem fogsz a megszületett lányodnak azokról a dolgokról beszélni amihez már érettebb kor illik, mint a fiaidnak sem az említett dolgokról beszélsz.

Ha tiszta szívet lehetne emberi erővel szerezni akkor a kereszt halál egy felesleges szadizmus volt.

Csak az új teremtés rendelkezhet új szívvel, ezt pedig csak a Krisztus halálában való eggyé létel adhatja meg, az Útnyitóval--- benne mehetek.
Tiszta szívem pedig csak akkor lehet, ha Isten akaratát cselekszem, engedelmeskedve az IGAZSÁGNAK, amikor nem ezt teszem lázadok a rend ellen és rögtön tisztátalanná válik az új szívem.
Ezt tanítja nap mint nap nekem a Szent Szellem.

A szülő példát a gyermekének a hitének a megélésével ad, ezzel ébreszti fel benne a vágyakozást arra, hogy a gyermeke is kívánja azt az utat járni szvsz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 13., szombat 08:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Kedves Magda örülök, hogy egyetértünk. Erre gondoltam csak tőmondatokban. Örülök, hogy kibontottad.
Egy gondolat, ami eszembe jutott:
Amire a Szent Lélek tanít és amit kijelent, érdemes megfogadni.
A jó gyümölcsök azok, amik kívánatossá teszik a jó fát.


De most mennem kell, mert dolgom van.
Példát kell mutatnom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 13., szombat 10:04 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
Akinek inge:
A topik címe: A Parókia fórum moderálása


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 13., szombat 12:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Ok.
Bocs Vettük. Igaz, Magda?
by, by adás vége.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 646 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 44  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség