Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 657 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 44  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 21., vasárnap 09:07 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Tamás12 írta:
Szia Indu! :-)
Szeretettel Tamás

Kedves Tamás
Még több bele avatkozó kell??


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 21., vasárnap 09:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
"Azt mondtad, hogy hernyótalpas az anyám???!!!!"

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 21., vasárnap 09:34 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Az én verzióm.

Én azt látom hogy Figyelő, Fony és én beszélgetünk, gyakorlatilag segíteni akartak nekem.

A többi vagy így vagy úgy ebbe bele avatkozott és csinált egy problémát, azt is a nyakunkba varrva.
Amikor ezt szóvá tetem.

Ilyen a fórum jött a válasz. Értem közömbös és más dolgába avatkozónak kell lenni hogy jó Fórumozó legyek?.
Jól értem?

Én ezt úgy élem meg mint ha félre mennék a gyülekezetben hárman testvérek, ha jön egy testvér megkérdi mi baj és ő is jön segít.

De itt nem erről volt szó, hanem jön valaki és szembeköp jön egy másik és belém rúg.
És nézem hogy akarnak agyon rugdosni. a két segítő testvérből az aki válogatós fajta ki áll mellettem és azt is rugdosni mocskolni kezdik.
--

Sokat beszélnek itt emberek hogy ők milyen jók, okosak, és erkölcsösek. Csak hát nem ez a valóság.
Sőt ez az önámítás az ami csapdába ejti őket.

Nem nézek le senkit mert én azaz magam méltónak látom a halára és ezért is adtam magam keresztre elítélve saját magam.
Csak hogy senki sem különb még ha azt hiszi is. Épp olyan halálra méltó mint én.
Persze ha te magad különbnek tartod nálam akkor ne engem vádolj hogy nem fogadlak el.

Mert te nem fogadsz el engem.
Viszont ha nem adod bűnös életed keresztre halott maradsz és nem kapsz új élete az Úr Jézus Krisztustól
--

Mát 21
28. De mit gondoltok ti? Vala egy embernek két fia, és odamenvén az elsőhöz, monda: Eredj fiam, munkálkodjál ma az én szőlőmben.
29. Az pedig felelvén, monda: Nem megyek; de azután meggondolván magát, elméne.
30. A másikhoz is odamenvén, hasonlóképen szóla. Az pedig felelvén, monda: Én elmegyek, uram; de nem méne el.
31. E kettő közül melyik teljesítette az atya akaratát? Mondának néki: Az első. Monda nékik Jézus: Bizony mondom néktek: A vámszedők és a parázna nők megelőznek titeket az Isten országában.
32. Mert eljött hozzátok János, az igazság útján, és nem hittetek néki, a vámszedők és a parázna nők pedig hittek néki; ti pedig, a kik ezt láttátok, azután sem tértetek meg, hogy hittetek volna néki.
--


Látjátok hogy a bűnösök térnek meg.
Aki nem ismeri el bűneit azon nem lehet segíteni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 21., vasárnap 09:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Tiv írta:
Aki nem ismeri el bűneit azon nem lehet segíteni.


sajnos, így van....

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 21., vasárnap 09:52 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Így de nem az én felém eset bűnökről írok mert én azt megbocsájtom, nem is tehetnék mást.

Hanem Isten felé elkövettet bűnökről, mert minden engedetlenség felé bűn.
A legnagyobb ha az elkészíttet megváltást nem fogadom el.
De a legkisebb bűn is ha én magam próbálom hordozni és igazam bizonyítani Isten előtt nem fog menni.

Ez van.

Rm 6,23 Mert a bűn zsoldja halál; az Isten kegyelmi ajándéka pedig örök élet a mi Urunk Krisztus Jézusban.

El kell fogadni hogy vétkeztünk ellen és kegyelmére szorulunk minden nap.
Én elfogadom.
És befejeztem a vitát mivel ebből csak sebeket kaptam MÉG SZERNCSE HOGY VAN PÁNCSÉL AMI A FONTOSSABB RÉSZEKET MEG VÉDI.

Attól még mesze nem vagyok talpon.
Mert ahányszor elakarok menni az Ige vissza parancsol pedig én igazán menekülnék innen.

Ma ilyen Igém van. Na én is így érzek mint Péter.

Lk 5,5:
Simon így felelt: „Mester, egész éjszaka fáradtunk ugyan, és semmit sem fogtunk, de a te szavadra mégis kivetem a hálókat.”


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 21., vasárnap 10:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Tiv:
Amit a Csendes percekben írtál, ahhoz egy-két megjegyzést, ha megengeded:

A türelemről annak idején a fórumon már szóltam (igaz nem igét idézve), akkor ezzel nem értettél egyet - és nem is érdekelt, hogy mit értek alatta...
talán idővel majd nálad is beérnek a dolgok, de egyenlőre úgy látom, hogy a saját igazad hajtogatásán kívül semmit nem akarsz meglátni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 21., vasárnap 10:35 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
tavasz írta:
Tiv:
Amit a Csendes percekben írtál, ahhoz egy-két megjegyzést, ha megengeded:

A türelemről annak idején a fórumon már szóltam (igaz nem igét idézve), akkor ezzel nem értettél egyet - és nem is érdekelt, hogy mit értek alatta...
talán idővel majd nálad is beérnek a dolgok, de egyenlőre úgy látom, hogy a saját igazad hajtogatásán kívül semmit nem akarsz meglátni.

Kedves Tavasz.
Amíg nem térsz meg addig a bűn alatt vagy én nem katolikus pap vagyok hogy feloldozzalak.
Az Úr Jézus az akié lehetsz.
De nincs szándékom homokra segíteni neked építkezni.
Nem piszkálom a magot te aszt hiszed hogy én piszkálom, pedig azok teszik aki elhitetik hogy te már a másik oldat vagy (kinőttél pedig el sem haltál) és elkezdenek alap nélkül segíteni építkezni neked. Viszont ezzel megnyújtják és keservesebbé teszik megtérésedet.

Mert annak a háznak össze kell dőlnie amit homokra építetek.

JT- sek csinálták velem ezt. Tudtukon kívül, több mint 10 év.
Ha szeretlek miért csináljam ezt veled????

Sokkal közelebb vagy most a megtéréshez mint akkor amikor elfogadnak kereszténynek az Úr Jézus nélkül.

pl
Bevált módszer volt hogy a beteg érdekében elhallgatták betegségét és úgy akarták kigyógyítani.
Csak hogy ez halálos betegség meghalni lehet és újjászületni.
Ha mást hitetnek el veled nagy bajban leszel, de ők is.
--
A kiutat megremélem eszedbe vésted Az Úr Jézus Krisztus. Neki tedd le életed.
Nézd ezt akkor is megteheted ha nem érzed át jelentőségét.

Kérd hogy mutassa meg hogy milyen is vagy valójában nyissa meg szemed hogy megláthasd magad úgy amilyen valóban vagy.
És enged hogy életed végre Ő vegye kezébe és elkezdhessen munkálkodni benned.

Mindegy hogy mit látsz most csak fogad el közeledését. Ő mindig ott áll szíved előtt és zörget.
Ha elfogadod hogy számodra Ő az egyetlen Út és Ő a menekülés helyzetedből akkor már elindultál.

Miért kell ezen ennyit töprengni, ha meg elindultál ne másokkal törödj hanem ragad meg azt az Új életet amit Ő akar neked adni.
Éj vele, hidd el nekem is befogja bizonytalan hogy az Övé vagy. Nem neked kell bebizonytalanodd Ő fogja másoknak is.

És ha nem is látnák az sem baj, mert nem az a lényeg hanem hogy vele éled új csodás életed.

Hát rajta indulj. Ő már régen vár tégedet.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tiv 2007. jan. 21., vasárnap 10:42-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 21., vasárnap 10:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
:roll: :? (sóhaj) beszélhetek én neked...

ideteszem ezt az írást, talán lesz valami haszna:

----

törölve


A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. jan. 21., vasárnap 12:45-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 21., vasárnap 10:57 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
tavasz írta:
:roll: :? (sóhaj) beszélhetek én neked... talán majd az írás.

Sóhaj helyet mond az igazi okát hogy miért nem teszed??
Nem én titkolódzom hanem te.
Beszélj végre nyíltan mindenről. Mi akadályoz hogy Jézus hoz meny???

Akkor közösen harcolhatok veled és melletted az akadály leküzdésében.
Még a kevés lenne is a hited azt is kérhetnénk együtt.
De az okoskodó ó embereddel nem társulok csak azzal a részeddel ami vonzódik az Úrhoz.
Azt pedig elzárod, még pedig tudásoddal.

Pedig nem az eszed kell az Úrnak hanem a szíved. Majd Ő vezet.

Ha megint zaklatásnak veszed ez nem más, bezártad az ajtót.
Te döntesz lennénk egy páran akik veled érted harcolhatnánk.
De ahhoz nyitót szív kell.

Tudod ha elestem is (mert most padlón vagyok) de Ő bizony ilyenkor a legerősebb életemben.
Tudom hogy segíteni akar neked de azt is hogy bezárkózol.

Én kidobtam a hálót most rajtad múlik hogy az Övé légy.
Vajon lesz a hálóban valami?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 21., vasárnap 12:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Ha a topic témájához hozzá lehetne szólnom, ami nem más, hogy mi is esett rosszul nekem a fórumozás közben, hát nekem is lennének olyan dolgok, amik rosszul estek másoktól. Már kezdeném én is sorolni, de egy kis statisztika, no meg egy kis értelmezés visszafog.

Jól értem, hogy a topic arról szólna, hogy elkészítsük mások bűnlajstromát, és beírjuk ide, hogy mik azok a dolgok, amik még mindig az eszünkbe jutnak, amikor a másik beíró nickjét látjuk? Ha jól értem, akkor ez a topic egy inverz Mea culpa topic, amelyik éppenhogy nem a saját hibánk beismeréséről szól, hanem egyedül a mások hibájáról. Gyakorlatilag egyfajta ítélkezésről szólna hivatalosan is ez a topic.

Jenny jelezte, hogy milyen rosszul veszi, hogy amikor a Beszélgessünk szobába belép, mindig ez a topic van felül. Ehhez csak annyit tennék hozzá, hogy a Mea culpa topic-ba eddig érdemben csak a Kavics, Ezüst, Net, és én írtunk be december 8 óta, és négy hibabeismerő hozzászólást regisztrált a rendszer. Ebbe a topic-ba viszont csak január 13 óta 160 másokat hibáztató hozzászólás történt.

Aránytalanul többet foglalkozunk tehát mások bűnlajstromával, mint a magunkéval.

Szó se róla, a Mea culpának is majdnem ugyanez lett a sorsa, majdnem átalakult ítélkezős topiccá. Ha hagytuk volna, hogy mások hibáiról beszélgessünk, akkor futott volna az a topic is. Így, hogy csak a saját hibánkat lehet oda begépelni 5* annyi idő alatt 1/40 arányban írtunk oda be a saját hibánkról, ellentétben a mások hibája témakörrel.

Ítélkezős topic-nak különben is van már hagyománya itt a Parókián. Jó pár ilyen indult már, vannak olyanok is ezek közül, amelyeket a modik töröltek már. Sajnálatos, hogy a hibáink beismerésére sokkal kisebb az igény a fórumon, és csak egy topic indult ebben a témakörben. És azt is ignoráljátok.

Vagy ennyire hibátlanok lennénk?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 21., vasárnap 12:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 21., vasárnap 12:31 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Kedves Tavasz
Én már az eszközeidet sem értem.

Beírsz egy mondató, és mikor válaszolók rá megszerkeszted.
Ha ezt írod nem írtam volna a választ
Írtam Vasárnap 10:57
Írtda: A hozzászólás legutóbb tavasz által 2007. Jan. 21., Vasárnap 11:05-kor lett szerkesztve, összesen 3 alkalommal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 21., vasárnap 12:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
a nyelvtan is az ördögtől van... :S

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 21., vasárnap 12:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kedves Tiv,

megbocsáss, de miközben te írtál, én meg ezt szerkesztgettem (nem látom közben, hogy valaki ír a fórumra), de lehet, hogy új hsz-ként kellett volna betenni.
A kedvedért átteszem ide:


Alázat
Ha keresztény vagy, nem lehet önigazságod. Nem Te jöttél rá az igazságra, hanem Ő ragadott meg Téged. Semmid sincs, amit ne Istentől kaptál volna, és amit más ne kaphatna meg ugyanúgy, ha kéri Istentől (1Kor 4:7). Beszélj úgy, mint amikor az egyik koldus elmondja a másiknak, hogy hol kapni kenyeret, hogy ingyen van, és hogy finom! Az már nem a Te dolgod, hogy a másik is rájöjjön arra, hogy éhes.
Emberség
Lásd. meg először saját magadban, hogy mennyire el tudsz tévelyedni Isten dolgaiban, és hogy Isten milyen türelemmel vezet. Bátorításra szorulsz, napról napra kegyelemből élsz, úgyhogy Te is bátoríts másokat. Isten sem élvezte, amíg kivergődtél a fényre! (Tit 3:4)
Könyörülni
Nem tudhatod, mi van a másik ember magabiztos vagy közönyös álarca mögött. De aki még, vagy már kételkedik, akinek még, vagy már megint vannak kérdései, azon lehet könyörülni (Júd 22).
Megismerni
Ismerd meg konkrétan azt az embert, akivel beszélgetsz! A leguniformizáltabb vallási közösségek tagjainak is vannak sajátos nézeteik, és alig bevallott kétségeik. Másfelől viszont nem arról van szó, hogy "Barátkozz vele, hogy megevangelizálhasd!" Ez manipulálás lenne, és megtérése után az illető jogosan sértődne meg, látva, hogy már nem érdekel téged. A kérdés ez: olyan ember vagy-e, akivel még vallástalan és más vallású emberek is össze tudnak barátkozni? Olyan ember vagy-e, akinek a természetes kapcsolatain keresztül Isten megismertetheti Önmagát más emberekkel? Amennyire érzi a másik, hogy vele törődsz, annyira fog törődni a mondanivalóddal. Tényleg érdekel a másik ember? (Jak 5:19-20)
Megnyerni
Ne a vitát akard megnyerni, hanem az embert, és ne Magadnak, hanem Jézusnak! Ha a tét az, hogy "Kinek van igaza?", akkor vagy ő győz vagy Te – de nem Jézus. A "dogma-pingpong" eredménye az, hogy a másik még jobban ragaszkodik a tantételekhez, és indulatossá válik, akárcsak Te. A cél a valódi együttgondolkodás, és a másik ember továbbsegítése a szabad és tudatos lelkiismereti döntéshez. Vitatkozni pusztán a vita kedvéért bűn!
Tapintat - Tisztelet
A másik nem "hülye" csak azért, mert szerinted esetleg "hülyeségben" hisz. Lehet, hogy bizonyos dolgokon sosem gondolkodott el eléggé, vagy hogy az érzelmei vezették. Lehetnek képesség- vagy képzettségbeli hiányosságai. De akkor is Isten képmását viselő ember, aki Krisztusnak az életénél is többet ért! Amennyire a másik érzi, hogy tiszteled, akár minden ellenére is, annyira fog tisztelni Téged. (vö. Csel 17:22, 22:1)
Kérdezni
Igen, "Jézus a válasz" – de mi volt a kérdés? Tudod, hogy milyen kérdések vannak abban az emberben, akivel beszélgetsz? Szinte biztos, hogy nem! Ezért inkább tőle tudd meg, mi az igazi kérdése, mielőtt előállnál a válasszal.
Igazságot, szeretettel
A nyilvánvaló bibliai tanításokat és összefüggéseket hirdetnünk kell, méghozzá szeretettel: a "kőkemény" igazság szeretet nélkül vagy a langyos "igazság" szeretettel egyformán gyilkol. Ha van valami, amire a legtöbb más vallású nincs felkészülve, az az, hogy Tőled szeretetet tapasztal, minden egyet nem értés ellenére. (vö. Jn 4:1-26) Szereted a másikat?


---

Így megfelel?
(igazából nem tudom, hogy ez mennyiben változtatott volna a te válaszodon, mert az szerintem egészen másról szólt…)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 21., vasárnap 13:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
van olyan dolog, amibe te ne kötnél bele?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 657 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 44  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség